Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Нормирование и оплата труда (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Доплата на час відпустки генерального директора (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=12469)

Elena_m 02.02.2011 14:28

Доплата на час відпустки генерального директора
 
Підкажіть, будь-ласка, як правильно у наказі про відпустку Генерального директора встановити доплату працівнику, який буде в.о. на час цієї відпустки? Чи потрібно оформляти окремим наказом тимчасове виконання обов'язків?

anatol_ua 02.02.2011 15:24

Якщо це - штатний заступник (і про нього згадується у Статуті), то ніяких доплат не буде:
на то він і заступник, щоб заміщати (заступати на ... чергування) під час відсутності керівника !!!

Якщо ж обов'язки керівника покладаються на, скажімо, начальника відділу, то формулювання такого наказу можна пошукати на форумі за ключовими словами "отпуск директора"...

Elena_m 02.02.2011 15:50

Дуже дякую, буду шукать

Elena_m 02.02.2011 16:24

Шановний, Анатолій,
знайшла формулювання наказу, яке Ви якось пропонували на форумі:
"Вибуваю у основну щорічну відпустку за час роботи з хх.хх.2007 р. по хх.хх.2008 р. на 15 календраних днів з 10 вересня по 24 вересня 2008 р. включно.

НАКАЗУЮ:

На час моєї відпустки обов'язки генерального директора покласти на Петриченка П. С., головного інженера, з виплатою різниці у посадових окладах.

Генеральний директор С. П. Семенченко

З наказом ознайомлений: П. С. Петриченко"

Виникає питання: Чому саме "з виплатою різниці у посадових окладах", а не скажімо "з доплатою за час фактичного виконання обов'язків виходячі з 50% місячного посадового окладу Генерального директора"? Які нормативні документи регулюють це птання?

Заздалегіть вдячна за відповідь!!!

Mardge 02.02.2011 16:29

Цитата:

Сообщение от Elena_m (Сообщение 130868)
Які нормативні документи регулюють це птання?

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ КОМИТЕТ СОВЕТА МИНИСТРОВ СССР
ПО ВОПРОСАМ ТРУДА И ЗАРАБОТНОЙ ПЛАТЫ
СЕКРЕТАРИАТ ВСЕСОЮЗНОГО ЦЕНТРАЛЬНОГО СОВЕТА
ПРОФЕССИОНАЛЬНЫХ СОЮЗОВ

Р А З Ъ Я С Н Е Н И Е
N 30/39 от 29.12.65

О порядке оплаты временного заместительства

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...eg=v0030400-65

Natuska 03.02.2011 10:57

Хочу доповнити, що крім роз'яснень Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. N 30/39 "Про порядок оплатитимчасового заступництва" це питання роз’яснює Мінпраці та соцполітики України - Лист № 18-23 від 20.01.2005 «Щодо оплати праці».
Цитую:

Цитата:

Штатним заступникам, помічникам відсутніх працівників (у разівідсутності посади заступника) різниця в окладах не виплачується.Головний інженер підприємства, установи, організації за частимчасового замісництва відсутнього керівника права на одержаннярізниці в окладах також не має.
Поряд з цим, як зазначено вище, чинним законодавствомгоспрозрахунковим підприємствам надано право самостійно вирішуватипитання оплати праці працівників. Колективний договір можепередбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодамигарантії, соціально-побутові пільги (стаття 7 Закону України "Проколективні договори і угоди" ( 3356-12 ), а саме, в межахфінансових можливостей передбачати виплату різниці в окладахштатним замісникам на період виконання обов'язків тимчасововідсутнього керівника..
Отже, якщо підприємство має фінансову можливість здійснити дану виплату, то чому б ні.
Ми, власне, так і робимо. Колективним договором передбачено, що всім штатним заступникам (у тому числі і головному інженерові) на час відсутності керівників виплачується різниця в окладах. А якщо працівник виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника (не керівника) – доплата до 100% від посадового окладу.


Часовой пояс GMT +3, время: 15:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»