Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Кадровая документация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Книга обліку руху чисельності працівників (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=14435)

Надюша 01.12.2011 15:01

Книга обліку руху чисельності працівників
 
Шановні колеги, поясність мені будь ласка чи обовязково вести книгу обліку руху чисельності працівників, якщо так - навіщо її вести та як саме?:dntknw:

Мотя 01.12.2011 15:28

Ув. Надюша!
Если у Вас возник такой вопрос, значит он Вам не приснился и птичка на хвосте не принесла..
Кто-то Вам это сказал или посоветовал?
Или Вы это где-то увидели?
А что тот, кто Вам сказал об этом, советует?

Надюша 01.12.2011 15:42

Никто не советовал, просто увидела, что Медиа-про предлагает такую книгу, поєтому возник вопрос"а зачем она нужна", ведь на секретарских курсах, когда я их проходила, нам ее не озвучивали, может тогда ее и не было... а на сайте ВАК в форуме что-то тишина :(
Также работала-офис-менеджером в 2 предприятиях до этого, там такой книги тоже не было, поэтому если она нужна то следовало бы с нового года завести

Мотя 01.12.2011 18:15

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158297)
если она нужна то следовало бы с нового года завести

А что Вы там будете отображать?

Mardge 01.12.2011 18:36

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158289)
книгу обліку руху чисельності працівників,

А вы ничего не путаете случайно? Именно численности?

Befis 01.12.2011 23:16

Цитата:

Сообщение от Mardge (Сообщение 158323)
А вы ничего не путаете случайно? Именно численности?

Мне стало тоже интересно :reverie:...
"Сходила" посмотреть...
Нет, Вика, ничего ТС не путает, так и есть...
http://kadrovik.ua/content/kniga-obl...t-prats-vnik-v
:)

Мотя 01.12.2011 23:26

Не-е-е, Вика, она так и называется.

Тю..Бефис уже ответила...
Опоздала я...:)

А мне все равно интересно: что Надюшка там будет отображать...
Зачем-то она ж спросила...

Mardge 01.12.2011 23:34

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158289)
чи обовязково вести книгу обліку руху чисельності працівників, якщо так - навіщо її вести та як саме?:dntknw:

:reverie:
Значит, пока что можно ответить только на один вопрос: не обязательно.
:rolleyes2:

Мотя 01.12.2011 23:37

ЗАТО!
В этой теме есть плюс:good:: я узнала, что такая книга существует! Хотя, впервые о ней слышу.:redface:;)
Как я поняла - остальные тоже не знают, что это за фрукт...:dont know::D
Я думаю, что это что-то связано со статистикой...

Befis 02.12.2011 00:03

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 158328)
ЗАТО!
В этой теме есть плюс:good:: я узнала, что такая книга существует! Хотя, впервые о ней слышу..

Надь, тебе надо срочно приобрести ее.:D
Я про тебя сразу подумала:redface::D.... ты ж любишь всё записать на бумажный носитель :good: и ведёшь книги разные :thumbs up:. А потом нам расскажешь. ;) :bravo:
А мы уже "сообразим" ее в электронном виде:lol:

Мотя 02.12.2011 09:02

Цитата:

Сообщение от Befis (Сообщение 158329)
Надь, тебе надо срочно приобрести ее.:D
Я про тебя сразу подумала:redface::D.... ты ж любишь всё записать на бумажный носитель :good:

Не, ну что за народ у нас на форуме:dont know:: ну ВСЕ подмечают...:dont know::good:;)
Цитата:

Сообщение от Befis (Сообщение 158329)
и ведёшь книги разные :thumbs up:.

Да. Я просто обожаю вести всякие книги и журналы: это упорядочивает деятельность. А потом - раскладывать все в аккуратные стопочки!:thumbs up:;)
Цитата:

Сообщение от Befis (Сообщение 158329)
А мы уже "сообразим" ее в электронном виде:lol:

И как, интересно вы ее будете прошнуровывать и пронумеровывать, а потом ее скреплять печатью?:dont know::reverie:

А мне тоже стало интересно: что это за книга и что мы в ней будем отображать....:reverie:
Хотя, я думаю: если до сих пор она не нужна была - то навряд ли она нужна будет сейчас...:dont know::?
А, с другой стороны: коль ее рекомендуют для нашей деятельности, то, может, она и нужна?:dont know:
:roll:

Надюша 02.12.2011 10:27

Ну да, даже ради того, чтобы узнать, что это за фрукт, стоит потратить 32 грн.
Поскольку никто не знает - будем осваивать лично, ну и потом, естественно, делиться опытом :)

Мотя 02.12.2011 10:33

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158345)
Поскольку никто не знает - будем осваивать лично,

В каждом деле есть:
1. Цель.
2. Действие.
3. Последствия.
Так вот: какова Ваша цель освоить данную книгу, каковы Ваши действия и какие последствия этой деятельности Вы видите?:reverie:

Надюша 02.12.2011 10:44

К стати, она идет с рекомендациями к заполнению...
А в описании на сайте написано что нужна для "обліку кадрових документів"
Только что заказала себе єту книгу, она нужна для предприятия согласно "Закону України про державну статистику" и помогает в "визначенні середньої кількості працівників" и т.д. и т.п. Одним словом, облегчает работу при отчетах, сдаваемых в отдел статистики :bravo:

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 158347)
В каждом деле есть:
1. Цель.
2. Действие.
3. Последствия.
Так вот: какова Ваша цель освоить данную книгу, каковы Ваши действия и какие последствия этой деятельности Вы видите?:reverie:

исходя из узнаной информации в издательстве:
1. наверное облегчить работу по составлению отчетов в отдел статистики
2. заказала, попробую вести данную книгу
3. а последствия увидим в процессе, если будут позитивные и практичные в деятельности, буду делиться опытом

Мотя 02.12.2011 10:58

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158351)
К стати, она идет с рекомендациями к заполнению...

Я это читала...;)
Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158351)
А в описании на сайте написано что нужна для "обліку кадрових документів"

Интересная мысль, однако...:reverie::D
Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158351)
она нужна для предприятия согласно "Закону України про державну статистику" и помогает в "визначенні середньої кількості працівників" и т.д. и т.п. Одним словом, облегчает работу при отчетах, сдаваемых в отдел статистики :bravo:

Об этом я тоже писала:
Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 158328)
это что-то связано со статистикой...

Можно высказаться?:redface:
Я поняла, что Вы в кадрах - новичок...
Я бы начинала свою деятельность на этом поприще не с изучения непонятной книги и изучения ее целей, а несколько с другого, без чего, действительно, в кадрах работать невозможно...и не распылять время на изучение книги, которая до сих пор, по непонятной причине, никому из старых кадров в кадрах (тавтология умышленная) не пригодилась.
Ну, а там - конечно...если время есть - то почему бы и не поизучать.
:thumbs up::good:;)

Только я лично - наблюдаю обратное: каждый день строчат вопросы на форум, даже такие простые, которые можно было бы самому решить...и ...ждут ответа...наверное, изучают в это время ненужные книги....вместо изучения того, что надо в работе...

Простите, не лично к Вам...просто, по наблюдениям....отвлеченно...

Надюша 02.12.2011 11:16

Да, я новичек в кадрах:redface:
и тем не менее, что по проще разбираюсь сама, а не задаю вопросов и жду ответов в форуме. :pardon:
В интернете есть множество статтей и все законы, которые помогают в работе, на крайняк гуглю вопрос и высвечиваются ответы из тех же форумов, где они уже обсуждались :read:

Мотя 02.12.2011 11:24

Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158361)
и тем не менее, что по проще разбираюсь сама, а не задаю вопросов и жду ответов в форуме. :pardon:

:good:
Вот и умничка!:thumbs up:
Я всегда знала, что Надежда - всегда оправдывает свое имя!:handshake::dance2::boast:
Я просто к чему: нам никому до сих пор не нужна была эта книга:dont know:
Возникает совершенно справедливый вопрос: если она не нужна была раньше, то для чего она сейчас?:reverie:
Лично у меня ответа на этот вопрос нет!
Надюша, когда Вы получите эту книгу, Вы нам рассказать о ней не забудете?
Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158361)
не задаю вопросов и жду ответов в форуме. :pardon:

Кстати..о вопросах на форуме: я сама их частенько задаю...и...жду ответов.....:D

Yuliya 02.12.2011 11:49

Ось інформація, яку на моє прохання надали в редакції "Довідник кадровика", і на словах додали, що за невиконання ЗУ "Про статистику" передбачена відповідальність.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВЕДЕННЯ І ЗАПОВНЕННЯ
Витяг (повна версія у книжці)


Книга (журнал) обліку руху чисельності працівників ведеться відповідно до Закону України «Про державну статистику» з метою одержання об’єктивної статистичної інформації щодо зайнятості працівників на підприємствах, в установах, організаціях, тобто всіх юридичних осіб, які використовують найману працю.
Результатом ведення книги є визначення штатної облікової (показник за день) і середньооблікової (показник за місяць) кількості працівників.
До облікової кількості штатних працівників зараховуються усі наймані працівники, які уклали трудовий договір на постійну, тимчасову, сезонну роботу або строковий договір хоча б на один день і більше, тобто фактично працювали, а також відсутні на роботі з будь-яких причин — тобто працівники, які перебувають у трудових відносинах.

Категорії працівників, які включаються і не включаються до облікової кількості штатних працівників

Основним нормативним документом, у якому викладено методологічні положення щодо визначення показників кількості працівників, є Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286.

Включаються до облікової кількості працівники, які:

— фактично з’явилися на роботу, у т. ч. ті, які не працювали з причин простою;
— прийняті на роботу з випробувальним терміном;
— прийняті або переведені за ініціативою адміністрації на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень (в обліковій кількості ці працівники враховуються за кожний календарний день як цілі одиниці);
— перебувають у службових відрядженнях, у т. ч. закордонних;
— уклали трудовий договір з підприємством про виконання роботи вдома особистою працею (надомники) (включаються за кожний календарний день як цілі одиниці);
— прийняті для заміщення працівників, які тимчасово відсутні (через хворобу, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством або колективним договором, та з інших причин);
— працюють згідно з договорами (розпорядженнями, наказами) за межами підприємства;
— направлені для виконання робіт вахтовим методом;
— прийняті на постійну роботу за направленням державної служби зайнятості відповідно до договору з роботодавцем про надання дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних;
— іноземні громадяни, якщо вони оформлені згідно з національним законодавством та одержують заробітну плату;
— студенти денних відділень навчальних закладів, аспіранти, а також учні професійно-технічних навчальних закладів, з якими укладено трудові договори;
— не з’явились на роботу через хворобу (протягом усього періоду захворювання до повернення на роботу відповідно до листків непрацездатності або до вибуття через інвалідність);
— у зв’язку з виконанням державних або громадських обов’язків;
— тимчасово переведені на роботу на інше підприємство на підставі договорів між суб’єктами господарювання;
— направлені з відривом від виробництва до навчальних закладів для підвищення кваліфікації або оволодіння новою професією (спеціальністю), перепідготовки та стажування на інші підприємства або за кордон;
— навчаються у навчальних закладах, аспірантурах та перебувають у відпустках у зв’язку з навчанням, вступом до навчальних закладів або які не з’явилися на роботу в надані їм додаткові вільні дні, незалежно від їхньої оплати;
— перебувають у щорічних основних та додаткових, творчих відпустках, наданих відповідно до законодавства, колективного договору і трудового договору (контракту);
— перебувають у відпустках без збереження заробітної плати за згодою сторін та в інших випадках, передбачених законодавством, а також у відпустках з ініціативи адміністрації;
— мають вихідний день згідно з графіком роботи підприємства;
— одержали день відпочинку за роботу у вихідні та святкові і неробочі дні;
— беруть участь у страйках;
— здійснили прогули;
— відсторонені від виконання повноважень;
— перебувають під слідством до рішення суду.

Не включаються до облікової кількості такі категорії:

— прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств (працівник, який отримує на одному підприємстві дві, півтори ставки, тобто оформлений за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи (внутрішнє сумісництво), або менше однієї ставки, в обліковій кількості штатних працівників враховується як одна фізична особа);
— залучені до виконання робіт за цивільно-правовими договорами (договорами підряду) (працівник, який перебуває в обліковому складі підприємства і уклав цивільно-правовий договір із цим самим роботодавцем, враховується в обліковій та середньообліковій кількості працівників один раз за місцем основної роботи та не враховується у кількості працюючих за цивільно-правовими договорами);
— переведені з інших підприємств згідно з договорами між суб’єктами господарювання;
— учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві згідно з договорами про надання робочих місць для зазначених цілей;
— особи, направлені підприємствами для навчання у навчальних закладах з відривом від виробництва, які одержують за рахунок коштів цих підприємств тільки стипендію;
— особи, які навчаються за рахунок коштів, передбачених у зведених кошторисах будівництва, для роботи на підприємствах, які будуть вводитися в дію;
— працівники, які подали заяви про звільнення і припинили роботу до закінчення строку попередження або які припинили роботу без попередження адміністрації. Вони виключаються із облікового складу працівників з першого дня невиходу на роботу.

Відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників не враховуються працівники, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колективним договором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (підп. 2.5.8–2.5.9 Інструкції). Облік цих категорій працівників ведеться окремо.

ОК.Ник 02.12.2011 11:57

Вот интересно, я этот журнал никогда не вела, каюсь, не знаю даже его содержания. Для составления отчета об использовании рабочего времени, да и не только этого отчета, прекрасно помогает табель учета рабочего времени. Спасибо за информацию

Надюша 02.12.2011 12:08

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 158362)
Надюша, когда Вы получите эту книгу, Вы нам рассказать о ней не забудете?

не забуду

Мотя 02.12.2011 12:18

Большое спасибо ув. редактору за предоставленную статью!

:handshake:
Цитата:

Сообщение от ОК.Ник (Сообщение 158374)
Вот интересно, я этот журнал никогда не вела, каюсь, не знаю даже его содержания. Для составления отчета об использовании рабочего времени, да и не только этого отчета, прекрасно помогает табель учета рабочего времени.

Согласна!
Но каяться не собираюсь!
Все, что надо статистике - все относим, как положено, все отчеты, учет ведем - тоже, как положено...:dont know::reverie:
- о принятых, уволенных, пенсионерах, в/о, неявки человекочасы: ЛН, ежегодный, без сохранения, ГО, прогулы, справки, отпуск по КД, невыявленные причины, уч.отпуск, соц.отпуск, итого...

И тем не менее, еще раз изучив этот Закон:
Цитата:

Сообщение от Yuliya (Сообщение 158372)
Книга (журнал) обліку руху чисельності працівників ведеться відповідно до Закону України «Про державну статистику» з метою одержання об’єктивної статистичної інформації щодо зайнятості працівників на підприємствах, в установах, організаціях, тобто всіх юридичних осіб, які використовують найману працю.

..не нашла в нем об обязательном Законом ведении такой книги, а также об утверждении формы ее ведения:dont know::

Читаю:
Цитата:

Стаття 8. Статистична методологія
...
Основні положення статистичної методології підлягають
опублікуванню.
...
Звітно-статистична документація включає в себе програми
статистичних спостережень, форми звітності та інструкції щодо їх
заповнення, анкети, переписні (опитувальні) листи, інші
статистичні формуляри, необхідні для проведення статистичних
спостережень, які затверджуються органами державної статистики, а
також державні класифікатори техніко-економічної та соціальної
інформації тощо.
Звітно-статистична документація може видаватися
на паперових, магнітних та інших носіях або передаватися за
допомогою засобів телекомунікацій.
Все, что перечислено в п.5 ст.8. - у нас имеется...
Следовательно, данный Закон никто не нарушает...
Следовательно, все равно, висит вопрос: зачем нужна эта Книга?:dont know:

Надюша 07.12.2011 09:42

відповіді спеціаліста ВАК
 
1. навіщо вести книгу обліку руху чисельності працівників?
2. Хто її повинен вести?
3. Чи обовязково вести таку книгу на підприємстві?
4. Якщо обовязково, то як саме ведеться дана книга?


1. Для зручності при визначенні середньооблікової кількості штатних працівників підприємства для подальшого заповнення форм державного статистичного спостереження, зокрема №1-ПВ, №10-ПВ.
2. Працівник, на якого покладено обов’язки щодо складання встановленої звітності про роботу з кадрами.
3. Не обов’язково.
4. Рекомендації щодо ведення і заповнення книги обліку руху чисельності працівників викладені у самій книзі, яку можна придбати, звернувшись до редакції журналу «Довідник кадровика».

Мотя 07.12.2011 09:53

Надюша, спасибо, что отписались!:good:;)
Я выбираю вот это:
Цитата:

Сообщение от Надюша (Сообщение 158809)
3. Чи обовязково вести таку книгу на підприємстві?
3. Не обов’язково.

;)
даже при всей моей огромной любви ко всем учетам-журналам-писулькам-каталогам-реестрам.....;):D


Часовой пояс GMT +3, время: 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA