Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск без сохранения заработной платы (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=4986)

leon 17.04.2007 13:43

Отпуск без сохранения заработной платы
 
Уважаемые специалисты по кадрам подскажите, пожалуйста:
1. Отпуск по 26 ст. ЗУ "Об отпусках" предоставляется сотруднику (если договорились с работодателем) за КАЛЕНДАРНЫЙ или как и основной - за РАБОЧИЙ год?
2. Правильно ли я понимаю, что эти 15 дней не входят в стаж для получения основного отпуска?
3. Купила диск по кадровому делопроизводству (там в разделе "Отпуска" указано, что неиспользованная часть основного отпуска предоставляется со дня недели, следующего за днем окончания использованной части. А в Законе я такой фразы не нашла.
Помогите определиться
4. Кто-то ведет книгу учета больничных листов? Если да - каковы основные разделы?

Заранее благодарю

esar 17.04.2007 14:15

Цитата:

1. Отпуск по 26 ст. ЗУ "Об отпусках" предоставляется сотруднику (если договорились с работодателем) за КАЛЕНДАРНЫЙ или как и основной - за РАБОЧИЙ год?
За календарний рік.
Цитата:

2. Правильно ли я понимаю, что эти 15 дней не входят в стаж для получения основного отпуска?
Розумієте правильно, входить.
Цитата:

3. Купила диск по кадровому делопроизводству (там в разделе "Отпуска" указано, что неиспользованная часть основного отпуска предоставляется со дня недели, следующего за днем окончания использованной части. А в Законе я такой фразы не нашла.
Помогите определиться
Інформація у вас застаріла. Такий порядок надання поділеної на частини щорічної відпустки давно скасовано.
Цитата:

4. Кто-то ведет книгу учета больничных листов? Если да - каковы основные разделы?
Якщо у вас не ведеться автоматизований облік персоналу, то таку книгу краще вести. Дуже допомагає під час перевірки табелів обліку робочого часу. І взагалі, у відділі кадрів повинна бути повна картина: хто в який день був присутній на роботі, а хто - ні.
Розділи можете встановити довільно, виходячі із ваших потреб та характеристики підприємства. Наприклад, якщо у вас велике структуроване підприємство, треба ввести графу "Структурний підрозділ", якщо у вас впрваджена система преміюваняя (депреміювання), яка залежить від кількості днів хвороби, то введіть графу "Кількість днів хвороби" (в робочих або в календарних днях).

leon 18.04.2007 11:58

Спасибо экспертам :)

Tety 18.04.2007 12:55

Цитата:

Цитата:
2. Правильно ли я понимаю, что эти 15 дней невходят в стаж для получения основного отпуска?

Розумієте правильно, входить.
Чогось я тут не розумію :dont know:

esar 18.04.2007 13:27

Цитата:

Сообщение от Tety
Цитата:

Цитата:
2. Правильно ли я понимаю, что эти 15 дней невходят в стаж для получения основного отпуска?

Розумієте правильно, входить.
Чогось я тут не розумію :dont know:

Прошу вибачити за те, що неуважно прочитала запитання і тим самим утворила таку абракадабру.

Відповідаю ще раз.
Відповідно до пункту 4 частини першої ст. 9 Закону України "Про відпустки", час перебування працівника у відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами (тривалістю до 15 к.д. на рік) зараховується устаж роботи, який дає право на щорічну основну відпустку.

leon 18.04.2007 13:42

esar:
я, честно говоря, почему спросила про безоплатный... в этой статье
http://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=1778

в последнем абзаце как раз и указано:
Какие же еще последствия, кроме финансовых потерь, таит в себе отпуск за свой счет? В трудовой стаж для получения ежегодного отпуска время вашего «отдыха от работы» не войдет. Это значит, что если ваш оплачиваемый отпуск закончился, скажем, 1 июня, то в следующий можете идти 1 декабря. Но если за этот промежуток времени вы взяли десять дней за свой счет, то очередной оплачиваемый отпуск вам полагается уже не раньше 10 января.

Нестыковка :-(

esar 18.04.2007 14:51

По-перше, ніколи "на слово" не довіряйте статтям без зазначення автора і дати написання, а з посиланням на джерела, далекі від законодавства. Якщо ви уважно читали статтю, на яку посилаєтесь, то помітили, що цилий розділ в ній присвячено "примусовим" відпусткам без збереження заробітної плати, де написано, що ЗУ "Про відпустки" така відпустка вже не передбачена, а ст. 84 КЗпП У досі надає право роботодавцям відправляти працівників у відпустки без збереження заробітної плати у випадку простоя!!! Але, цю частину вказаної статті виключено ЗУ ще 06.02.2003р.
Наголошую - не довіряйте і обов'язково перевіряйте!

По-друге, зміст наведеної вами цитати взагалі не піддається моєму розумінню, оскільки немає ніякого зв'язку між датою початку і закінчення відпустки та датою початку і закінчення робочого року, за який ця відпустка надається (виключення складає тільки перша відпустка). Тому я не можу зрозуміти, чому початок наступної щорічної відпустки взагалі повинен пересуватися із-за того, що працівник використав відпустку без збереження заробітної плати!
Межі робочого року для надання щорічних додаткових відпусток, передбачених ст. 7,8 ЗУ "Про відпустки", зміщуються, але на строки надання таких відпусток це не має ніякого впливу.

leon 18.04.2007 15:01

esar
Огромное спасибо Вам за Ваши доскональное знание украинского законодательства в сфере труда. Дело в том, что с недавнего времени на меня возложена функция по ведению всего цикла кадрового делопроизводства и я по мере возможностей стараюсь перечитывать и структурировать по темам все, что попадается мне на глаза. Поэтому "нестыковочные" моменты я стараюсь прояснить, чтобы в будущем не иметь серьезных проблем.

Еще раз спасибо за советы и квалифицированные ответы

Zoya 19.04.2007 12:20

здравствуйте, знаю, что вопрос глупый, по кзоту не правельнвй, но все же:
15 дней без сохранения з/п на 1 год, а если человек берет больше и руководство не запрещает... что делать :?:

esar 19.04.2007 16:48

Якщо працівник не хоче працювати, нехай звільнюється.

А ваше керівництво знає, що за працівника, який фактично не працює, але за яким зберігається робоче місце у випадках, не передбачених трудовим законодавством, треба сплачувати внески в пенсійний фонд (якщо мені на зраджує пам'ять - із прибутку)?
Якщо знає і сплачує, то це його справа. А якщо не знає і не сплачує, то йому дуже дорого обійдеться така "доброта".


Часовой пояс GMT +3, время: 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»