Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Профессиональная классификация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Повышение разрядов работников (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2623)

Ледовая 03.03.2008 14:21

Повышение разрядов работников
 
Всем добрый день!
Подскажите пожайлуста, может кто знает, действует ли в Украине ЕТКС (единый тарифно-квалификационный справочник).
Интерисуют общие положения этого справочника, утвержденные Постановлением Госкомтруда СССР и секретариата ВЦСПС от 31.01.85 года №31/3-30, где указан порядок присвоения и повышения разрядов работников и порядок создания квалификационной комиссии.

Uspeh 03.03.2008 14:26

Посмотрите тут.

Ледовая 03.03.2008 14:41

Uspeh, спасибо за совет! :)
Есть одно сомнение, можно ли им пользоваться на данный момент в Украине при повышении квалификационных разрядов работников в сфере строительства, или все таки нужно руководствоваться ДКХП???

Uspeh 03.03.2008 15:01

Мне кажется, что всё-таки нужно руководствоваться (т.е. называть должности) ДКХП... Но, возможно, я Вас не совсем правильно поняла...

Ледовая 03.03.2008 15:13

Дело в том, что нам сейчас нужно поднять разряды у некоторых рабочих. Все вроде бы ясно, создается квалификационная комиссия, работники проходят "кваліфікаційні іспити" и по их результатам делается вывод, разрад поднимается, остается на месте или снижается. Но вот как это все правильно и грамотно сделать? :(
В ЕТКС раздел 3 все четко расписано, кто входит в коммисию, как эти экзамены проходят. Только не знаю, действует ли он сейчас либо он просто был заменен на ДКХП, в котором уже этого раздела нет, и не прописано как правильно повышаются разряды.
если кто подобным занимался, подскажите, пожалуйста!!!! :wink:

Uspeh 03.03.2008 15:22

Я думаю, что на данный момент "кваліфікаційні іспити" заменяются аттестацией...

Uspeh 03.03.2008 16:22

До меня дошло :) в Вашем посте главной проблемой было то, что это вопрос по рабочим специальностям! :!: А я Вам про аттестацию рассказываю :redface: !
Я вот думаю (поправьте, если я не права, плиз :) ), что документа, противоречащего постановлению Государственного комитета СССР по труду и социальным вопросам от 20.07.84 г. № 213, которые согласно постановлению Верховной рады Украины от 12.09.91 г. № 1545-XII "О порядке временного действия на территории Украины отдельных актов законодательства Союза ССР" в принципе нет на Украине, а это значит, что пользоваться им вполне можно :) !

Ледовая 04.03.2008 09:38

огромное спасибо за совет!!! мы наверное так и сделаем, будет придерживаться ЕТКС :thumbs up:

anatol_ua 04.03.2008 17:54

Но ведь квалификационные требования изложены в ДКХП.
Поищите в Инете "Центр продуктивності".
На их сайте можно найти названия всех выпусков ДКХП (по отраслям), у них же можно их заказать - контакты там есть.

Tanyha 21.12.2016 09:34

Подскажите пожалуйста, еще ни разу не приходилось повышать разряды рабочим. Подскажите процедуру?

Andry 21.12.2016 14:14

Цитата:

Сообщение от Tanyha (Сообщение 226103)
Подскажите пожалуйста, еще ни разу не приходилось повышать разряды рабочим. Подскажите процедуру?

Процедура примерно такова:
1. Разрабатываете положение о порядке присвоения рабочих квалификационных разрядов.
2. Создаете квалификационную комиссию.
3. Работник, претендующий на повышение разряда, должен пройти обучение по повышению квалификации и написать заявление с просьбой повысить ему квалификационный разряд.
4. Руководитель структурного подразделения пишет представление на повышение разряда работнику.
5.Комиссия проверяет знания и умения работника и пишет свое заключение.
6.На основании заключения комиссии издается приказ о повышении разряда и делается запись в ТК о повышении разряда.
Я бы посоветовал вам почитать вот это: http://hrliga.com/index.php?module=p...p=view&id=1415

Tanyha 21.12.2016 15:13

Спасибо Вам огромное!

Мотя 21.12.2016 16:15

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 226123)
3. Работник, претендующий на повышение разряда, должен пройти обучение по повышению квалификации

М-м-м-м..почему обязательно должен пройти обучение?
А КЗоТУ говорит еще об этом:
Цитата:

Стаття 96. Тарифна система оплати праці

...Право на підвищення розряду мають робітники, які успішно виконують роботи більш високого розряду не менш як три місяці і склали кваліфікаційний екзамен.
:yes:

Andry 21.12.2016 17:25

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 226130)
М-м-м-м..почему обязательно должен пройти обучение?

Потому, что для того, чтобы повысить свой уровень, он элементарно должен хоть чему-то новому научиться, и еще потому, что это предусмотрено Законом "Про професійний розвиток працівників":
Цитата:

Професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо у роботодавця та на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях.
А если вас смущает формулировка "пройти обучение" - так ведь проходить обучение можно и на своем рабочем месте, путем "...індивідуального навчання, що передбачає навчання на робочому місці під керівництвом кваліфікованих робітників..". То есть для того, чтобы я, например, научился строгать доску рубанком, мне кто-то должен показать, как это делается, как держать рубанок, как строгать, как при этом соблюдать меры безопасности...

BaNI 26.02.2019 16:46

Доброго дня, потрібна допомога компетентних форумчан) Хочемо підвищити кваліфікаційні розряди працівникам робочих професій. Востаннє розряди підвищували в 2011р. Є заяви працівників, клопотання начальника цеху, заключення про те, що здана кваліфікаційна робота на розряд, Протокол (але склад комісії був затверджений ще в 2011 році, а я знайшла на просторах інтернету, що комісію обирають лише на рік). Потім видаємо наказ? Наказ персонально на кожного чи загальний? а в ОС витяги з наказу робити?

Andry 26.02.2019 18:50

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 235945)
.... Потім видаємо наказ? Наказ персонально на кожного чи загальний? а в ОС витяги з наказу робити?

Да, по результатам аттестации издается приказ, можно один на всех, а выписки из приказа приобщается в личное дело.

eloissa 27.02.2019 08:58

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 235945)
Хочемо підвищити кваліфікаційні розряди працівникам робочих професій... а я знайшла на просторах інтернету, що комісію обирають лише на рік...

:?Вот с этого момента поподробнее:lol: Почему один раз в год? А что будет, если комиссия будет собираться чаще?
У нас несколько раз в году заседают, и разряды/классы присваивают. Уже много лет так, как есть необходимость - так и заседают.

Мотя 27.02.2019 09:27

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 235966)
Почему один раз в год? А что будет, если комиссия будет собираться чаще?
У нас несколько раз в году заседают

Не-е-е-е..очевидно, имелось ввиду, что комиссия у них утверждена еще в 2011 г, а ув.BaNI прочитала в инете, что срок действия полномочий комиссии - один год.
Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 235945)
але склад комісії був затверджений ще в 2011 році, а я знайшла на просторах інтернету, що комісію обирають лише на рік

У Вас должно быть, прежде всего, Положение о квалификационной комиссии.
Не думаю, что в нем будет написано, что комиссия назначается сроком на один год.
Здесь можете еще почитать:
https://hrliga.com/index.php?module=...p=view&id=8908


Перенесу-ка я Ваш вопрос в соответствующую тему.

eloissa 27.02.2019 10:23

Ага...Да, скорее всего, что так и есть) Я в этой комиссии не заседаю (ттт), в начале года среди всех традиционных приказов № 1 утверждается и состав квалификационной комиссии. А заседает она по мере необходимости

Olya_Lyashuk 10.10.2019 15:28

Коллеги, добрый день. А можно ли повышать разряд сразу с 0го до 5го? С выдержкой всей процедуры (положение, обучение, экзамен, протокол и пр.). Или обязательно нужно постепенно: сначала до 1го, потом до 2 го и т.д.? Спасибо

Andry 10.10.2019 16:29

Цитата:

Сообщение от Olya_Lyashuk (Сообщение 238511)
А можно ли повышать разряд сразу с 0го до 5го?

Нулевого разряда не существует :)
Цитата:

Сообщение от Olya_Lyashuk (Сообщение 238511)
С выдержкой всей процедуры (положение, обучение, экзамен, протокол и пр.). Или обязательно нужно постепенно: сначала до 1го, потом до 2 го и т.д.? Спасибо

Читайте внимательно квалификационные требования к профессии ДКХП, там все изложено.
Например:
Цитата:

Стропальник
2-й розряд
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд
Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стропальника 2 розряду — не менше 1 року.

4-й розряд
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стропальника 3 розряду — не менше 1 року.

5-й розряд
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стропальника 4 розряду — не менше 1 року.

Olya_Lyashuk 16.10.2019 09:38

Спасибо! Нулевой - я имела в виду без разряда :). Поскольку стропальщик 5 разряда должен иметь опыт работы не менее года стропальщиком 4 разряда, то явно его с "нулевого" на 5й переводить нельзя. Спасибо, разобралась :)

nata33 30.06.2020 16:08

Як правильно підвищити кваліфікаційний розряд?
 
Доброго дня, колеги!
Роботодавцем було підвищено робітнику кваліфікаційний розряд (токарю 3 розряду присвоєно 4 розряд). Питання: Чи потрібно переводити працівника на нову штатну одиницю "Токар 4 розряду" і відповідно брати у працівника заяву? Або достатньо лише наказу про підвищення кваліф.розряду?

eloissa 30.06.2020 16:16

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240923)
Роботодавцем було підвищено робітнику кваліфікаційний розряд (токарю 3 розряду присвоєно 4 розряд). Питання: Чи потрібно переводити працівника на нову штатну одиницю "Токар 4 розряду" і відповідно брати у працівника заяву?

Подивіться у Ваш штатний розпис. Якщо "Токар 3 розряду" і "Токар 4 розряду" - це дві різні посади у ШР, тоді це - переведення з усіма складовими (заява, наказ про переведення, посадова або робоча інструкція).
Якщо ні, тоді
Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240923)
достатньо лише наказу про підвищення кваліф.розряду


Andry 30.06.2020 16:22

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240923)
Чи потрібно переводити працівника на нову штатну одиницю "Токар 4 розряду" і відповідно брати у працівника заяву? Або достатньо лише наказу про підвищення кваліф.розряду?

Все залежить від того, яким чином у вас складений штатний розпис.
Якщо там значаться не фіксовані оклади, а "вилки" окладів в певному діапазоні, то працівникам в залежності від кваліфікаційного розряду можуть бути встановлені різні посадові оклади (наприклад, назва посади "токар 3-6 розряду", посадовий оклад "4500-5500") .
А якщо фіксовані оклади - то потрібно переводити з однієї посади на іншу, де передбачена вища кваліфікація і більший оклад

nata33 30.06.2020 16:50

тобто має бути два накази: 1) підвищити кваліфікаційнй розряд Іванову І.І. до 4 розряду (наприклад) 2) перевести Іванова І.І. токарем 4 розряду.
так, кожен розряд - це окрема штатна одиниця

Andry 01.07.2020 08:08

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240926)
тобто має бути два накази: 1) підвищити кваліфікаційнй розряд Іванову І.І. до 4 розряду (наприклад) 2) перевести Іванова І.І. токарем 4 розряду.
так, кожен розряд - це окрема штатна одиниця

В такому випадку так.

Мотя 01.07.2020 09:42

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240926)
1) підвищити кваліфікаційнй розряд

Ему, только, собираются повысить разряд? Поэтому приказывают: повысить!
Или, он получил этот разряд и надо его, этот разряд, присвоить?

Andry 01.07.2020 09:57

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 240931)
Ему, только, собираются повысить разряд?

Да нет, уже повысили.
Вопрос возник как раз после повышения разряда:
Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240923)
Роботодавцем було підвищено робітнику кваліфікаційний розряд (токарю 3 розряду присвоєно 4 розряд)...


nata33 01.07.2020 14:49

тобто ми спочатку підвищуємо, потім присвоюємо, а потім тільки переводимо? ??

у ст. 96 КЗпП йдеться про підвищення (як я розумію це означає й автоматичне присвоєння - чи ні?)

Andry 01.07.2020 14:58

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240937)
у ст. 96 КЗпП йдеться про підвищення (як я розумію це означає й автоматичне присвоєння - чи ні?)

А що таке у вашому розумінні "підвищення" як процес і що таке "автоматичне присвоєння"?
Повинна бути проведена атестаційна комісія, за результатами якої (на підставі протоколу) і видається відповідний наказ.

nata33 01.07.2020 15:03

потрібно робити 1 наказ про присвоєння наступного розряду, це буде підставою для підвищеної оплати праці працівника.
Запис в ТК тоді буде не перевести, а присвоїти _ розряд.. ?

А наказ про переведення взагалі не потрібен.
каша в голові

Не можу відповісти, тільки намагаюся освоїти, на перший погляд нічого складного, але..
У ст.96 йдеться про підвищення. Процедури, що робити далі законодавством не розписано. У нас напр. є зварники, токаря, слюсарі, які хочуть підвищення розрядів. Це може робити підприємство самостійно
Деякі кадровики (чи кадристи) пропонували це робити через наказ про переведення. Спочатку була ЗА, а тепер думаю, що це зайве.

Andry 01.07.2020 15:13

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240939)
потрібно робити 1 наказ про присвоєння наступного розряду, це буде підставою для підвищеної оплати праці працівника
Запис в ТК тоді буде не перевести, а присвоїти _ розряд.. ?
А наказ про переведення взагалі не потрібен

Ви ж з початку самі правильно написали:
Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240939)
...має бути два накази: 1) підвищити кваліфікаційнй розряд Іванову І.І. до 4 розряду (наприклад) 2) перевести Іванова І.І. токарем 4 розряду. так, кожен розряд - це окрема штатна одиниця

Порядок дій наступний:
1) атестація
2)наказ про підвищення кваліфікаційного розряду
3) запис в ТК про підвищення кваліфікаційного розряду
4) заява про переведення на посаду токаря 4 розряду
5) наказ про переведення на посаду токаря 4 розряду
6) запис в ТК про переведення на посаду токаря 4 розряду

eloissa 01.07.2020 15:21

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240939)
Запис в ТК тоді буде не перевести, а присвоїти _ розряд.. ? А наказ про переведення взагалі не потрібен.

Ви почали ходити по колу. Почитайте ще раз уважно відповіді на Ваше запитання вище, там, де йдеться про штатний розпис.
Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240939)
... на перший погляд нічого складного, але..
Деякі кадровики (чи кадристи) пропонували це робити через наказ про переведення. Спочатку була ЗА, а тепер думаю, що це зайве.

Ви дуже переймаєтесь, привід того не вартий. Обидва варіанти не є хибними, просто треба підвести логічне обгрунтування. У Вашому випадку доцільніше робити переведення, бо це диктує штатний розпис

nata33 01.07.2020 15:48

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240941)
Порядок дій наступний:
1) атестація
2)наказ про підвищення кваліфікаційного розряду
3) запис в ТК про підвищення кваліфікаційного розряду
4) заява про переведення на посаду токаря 4 розряду
5) наказ про переведення на посаду токаря 4 розряду
6) запис в ТК про переведення на посаду токаря 4 розряду

вибачте, але з даної послідовності можна зробити висновок, що можна напр. перевести одразу з 3 на 5 розряд (підвищили до 4 розряду, потім до 5, а тільки потім перевели)

Andry 01.07.2020 15:58

Можна і так, і це законно.

eloissa 01.07.2020 16:24

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240943)
вибачте, але з даної послідовності можна зробити висновок, що можна напр. перевести одразу з 3 на 5 розряд (підвищили до 4 розряду, потім до 5, а тільки потім перевели)

Нічого страшного не станеться:D Ви ж самі зазначили, що розряди встановлюються на підприємстві. Якщо кваліфікація робітника та виконувані їм роботи відповідають рівню 5 розряду, то чому б ні?

nata33 01.07.2020 16:50

дякую за витримку))

Мотя 02.07.2020 03:30

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240933)
Да нет, уже повысили.
Вопрос возник как раз после повышения разряда:

Именно, поэтому и возник вопрос на фоне:
Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 240926)
тобто має бути два накази: 1) підвищити кваліфікаційнй розряд...

Ему, уже, повысили! После аттестационной комиссии! Я верно поняла?
Как можно издать приказ о том, что уже сделано?:reverie:

Повышение разряда на производстве, зачастую, происходит так:
http://forum.hrliga.com/showpost.php...3&postcount=63

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240941)
Порядок дій наступний:

Не вижу здесь заявления работника. Не вижу ходатайства его непосредственного начальника....



Запись в ТК о присвоении разряда:
https://hrliga.com/index.php?module=...p=view&id=1612

Еще здесь можно почитать:

И эту тему читануть...

Слава 05.03.2021 10:37

Доброго ранку. Із святом ВАС 8 березня.
Щодо підвищення кваліфікації (розряду) робітникам.
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 25.05.2017 р. N 421/0/126-17
Щодо організації професійного навчання на виробництві.
Формальне професійне навчання працівників робітничих професій містить первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і може здійснюватися безпосередньо у роботодавця або організовуватися на договірних умовах у професійно-технічних навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях. За результатами формального професійного навчання працівникові видається документ про освіту встановленого зразка.
Слід зазначити, що діяльність підприємств, організацій та установ з надання освітніх послуг з професійного навчання, яке передбачає видачу свідоцтва державного зразка, підлягає ліцензуванню (Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності закладів освіти затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 N 1187).
Не підлягають ліцензуванню послуги з підвищення кваліфікації, яке не передбачає підвищення кваліфікаційного розряду та видачу документа державного зразка.
Отже на мою думку якщо у тебе немає ліцензії ти не маєш права підвищувати розряд працівникові.


Часовой пояс GMT +3, время: 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA