Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Зміна режиму роботи (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=14123)

Rodmorder 16.10.2011 19:15

Зміна режиму роботи
 
Доброго вечора всім форумчанам даного сайту. Наперед вибаюсь, може така тема вже обговорювалась на форумі, я не знайшов.
Прошу Вас допомогти розібратить в такому питанні.
Працюю в бюджентній організації, заклад охорони здоровя. Згідно кол. договору для структурних підрозділів, які мають в своєму складі тільки денний стаціонар, працюють за 5-денним робочим тижнем. Керівник одного із таких підрозіділів бажає працювати з 6-ти денним робочим тижнем та крім того встановити два робочі дні по 4-год роботи. Керівництво не проти такого, але чи це не буде порушенням трудового законодавства , що дасть право контролюючим огранам притягнути до адмін відповідальності керівника.
ч.ІІ .ст. 52 КЗпП ....При
шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може
перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин...

Rodmorder 18.10.2011 14:21

Доброго дня, будьте ласкаві, допоможіть розібратись в питанні. Чому такий масовий ігнор.:?

thorn 14.11.2011 21:33

При зміні режиму роботи, в тому числі і перехід з 5-ти денного на 6-ти денний режим роботи, необхідно звернути увагу на ст.32 КЗпП України, що вимагає повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці.
Шестиденний режим роботи передбачає тривалість роботи 7 годин і в суботу 5 годин з урахуванням скорочення тривалості робочого часу напередодні святкових і неробочих днів (ст 53 КЗпП України).
Крім того, при встановленні режиму роботи необхідно враховувати ст.67 КЗпП України, а саме при шестиденному робочому тижні вихідним днем є неділя.
Відпрацьовані години понад встановлену тривалість робочого дня (статті 52, 53 і 61) є надурочними і підлягають оплаті відповідно до ст.106 КЗпП України.
Зважаючи на те, що Ви працюєте в
бюджетній організації, заклад охорони здоров'я необхідно ознайомитись з наказом МОЗ від 25 травня 2006 року № 319 "Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров'я".

Befis 14.11.2011 22:04

Цитата:

Сообщение от Rodmorder (Сообщение 152845)
Згідно кол. договору для структурних підрозділів, які мають в своєму складі тільки денний стаціонар, працюють за 5-денним робочим тижнем. Керівник одного із таких підрозіділів бажає працювати з 6-ти денним робочим тижнем та крім того встановити два робочі дні по 4-год роботи.

У меня к вам вопрос:
Если дневной стационар работает пять дней в неделю, то для кого и для чего будет работать по субботам его руководитель? :?

BaNI 07.12.2011 14:04

Вопросик. На предприятии действует приказ о 4-х дневной рабочей неделе(пн-чт). будут такие пятницы, когда необходимо что бы работники вышли на работу. Как правильно оформить выход на работу в пятницу? издаем приказ на основании производственной необходимости и у начальников отделов собираем списки о людях, которые выходятна работу? правильно? или все-таки необходимо что бы работник написал заяву что он не возражает выйти на работу?

Igor.Shkurenko 07.12.2011 14:56

Мы у себя на предприятии в самом приказе об изменении режима указываем следующий пункт:

"При возникновении в структурных подразделениях завода срочных разовых не запланированных работ, превышающих по трудозатратам график работы по четырехдневной рабочей неделе, утверждать в текущем режиме у Председателя Правления дополнительные заявки на вывод персонала, с их согласия, и предоставлять их в службу управления персоналом"

Утвержденные списки таких работников и являются основанием работы в пятницу

BaNI 07.12.2011 15:04

но это у нас не разово будет, а как я понимаю практически каждую пятницу. т.е начальники участков пишут списки, мы их утверждаем у директора и составляем Приказ по Вашему образцу) за что Вам огромное спасибо!

Igor.Shkurenko 07.12.2011 15:07

если список сотрудников не меняется, не переводите их вообще на четырехдневку

BaNI 07.12.2011 15:35

Цитата:

Сообщение от Igor.Shkurenko (Сообщение 158903)
если список сотрудников не меняется, не переводите их вообще на четырехдневку

меняется. не значительно, но все же. я же правильно Вас поняла написав предедущее сообщение?

Trishka 07.12.2011 15:43

Цитата:

Сообщение от Igor.Shkurenko (Сообщение 158903)
если список сотрудников не меняется, не переводите их вообще на четырехдневку

Так, если я правильно поняла - они уже на четырехдневке:

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 158886)
Вопросик. На предприятии действует приказ о 4-х дневной рабочей неделе(пн-чт).

В любом случае, имеются существенные изменения труда, о чем уже упоминалось на этой же странице в ответе на вопрос другого участника:
Цитата:

Сообщение от thorn (Сообщение 156074)
При зміні режиму роботи, в тому числі і перехід з 5-ти денного на 6-ти денний режим роботи, необхідно звернути увагу на ст.32 КЗпП України, що вимагає повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці.



Часовой пояс GMT +3, время: 06:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»