Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Приказы. Трудовые книжки (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Трудовая книжка (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=534)

Кадровик 23.01.2007 17:03

Трудовая книжка
 
Здравствуйте! Насколько я знаю, трудовая книжка может быть только одна. Можна работать еще где-то (по совместительству), но трудовая ведется по основному месту работы. Меня пытаются переубедить, что законодательством не запрещено :eek: иметь несколько трудовых книжек, и при этом все отчисления с каждого предприятия проводятся легально. Это на самом деле так? Буду благодарна за ответ.

esar 23.01.2007 17:51

"Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях":
Частина четверта п. 1:
"На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи."

Від себе:
Якщо особа офіційно оформлена за сумісництвом, то відрахування в усі фонди соціального страхування провадяться легально і з основного місця роботи, і з суміщуваних робіт.

Кадровик 23.01.2007 18:00

Имеется ввиду, что оформить на 10 предприятиях 10 трудовых книжек неправомерно?

esar 23.01.2007 18:25

Основное место работы может быть только одно, а значит и трудовая книжка - тоже одна (см. "Інструкцію про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях"). Все остальные книжки - подлог, фальсификация или , по крайней мере, профессиональная некомпетентность кадровика.

Кадровик 23.01.2007 18:36

esar, огромное спасибо!

nataliyap 08.02.2007 13:47

У меня возник вопрос! Коллеги, где можно найти бланк выписки из трудовой книжки?!

esar 08.02.2007 14:04

При современном уровне развитии оргтехники, я думаю, вы эти бланки нигде не найдете. Их проще изготовить самому, чем искать или заказывать в типографии.
Открываете первую страницу трудовой книжки и аккуратно перепечатываете ее, оформив в виде "шапки". Только вместо слов "Трудовая книжка", пишете "Выписка из трудовой книжки".

Если вы хотите на компьютере выписку изготовить, то переписывайте все с ФИО, датой рождения... А далее оформляете в виде таблицы интересующий вас фрагмент книжки.

Если вы хотите изготовить бланк и потом заполнять его вручную, то сделайте пропуски в местах, которые в книжке заполнены.

Вот и все.


Но проще сделать ксерокопию первой и нужных страниц, а потом заверить.

И еще. Как в выписке, так и на ксерокопии, если вы их заверяете, обязательно проставляется дата, когда выписка (ксерокопия) были изготовлены.

nataliyap 08.02.2007 16:02

esar, спасибо огромное! Мы так и думали, но хотели удостовериться. :thumbs up:

korelija 16.07.2007 09:37

Трудовая книжка — 2
 
Работник совершил кражу на предприятии, в последствии чего его временно устранили от работы, с последующими намерениями его уволить. В милицию штраф за кражу он заплатил, но квитанцию еще не показал. Заявление об увольнении за его инициативой директор не подписал, а он требует трудовую, мол хочет устраиваться на новую работу.Имею ли я право не отдавать ему трудовую книжку и сколько я могу ее еще держать

anatol_ua 17.07.2007 14:37

Задерживать выдачу трудовой не имеете права ни под каким предлогом (это мы уже проходили).
В последний рабочий день (день увольнения)
Вы должны выдать работнику трудовую книжку под роспись в журнале,
а бухгалтерия - расчётные.
Если не успели удержать материальный ущерб - сами виноваты,
суд стал бы на сторону работника.
К сожалению, вот так !!!

korelija 18.07.2007 11:52

Спасибо большое. :roll:

Котику 18.10.2007 11:29

Трудовая книжка — 3
 
Подскажите что делать...ситуация такая у человека запись в трудовой что она уволена но директор не подписался.....а следом что запись не верна....сколько подписей ставит директор 1 или 2?????

Джейн 18.10.2007 11:34

Что-то у вас все запутано. Эти записи были внесены на вашем предприятии?

Получается, что сотрудника уволили, но потом эту запись признали ошибочной, так? В таком случае, подпись директора не нужна ни в первом, ни во втором случае. В первом запись об увольнении и так ошибочна, во втором подпись директора и печать не предполагается согласно инструкции по ведению т.к. Сотрудник продолжает работать.
А вообще подпись и печать ставиться только после записи об увольнении.

Котику 18.10.2007 12:04

Но подпись и печать же ставится что запись не дествительна или я не права? :dont know:

Iren@ 18.10.2007 12:18

Цитата:

Сообщение от Джейн
подпись и печать ставиться только после записи об увольнении.


Джейн 18.10.2007 13:38

Цитата:

Сообщение от Котику
Но подпись и печать же ставится что запись не дествительна или я не права? :dont know:

Нет, вы не правы. Прочитайте еще раз Инструкцию по ведению трудовых книжек.

2.4. Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилами чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.

a_shelepnik@ukr.net 31.07.2008 15:08

Трудовая книжка — 4
 
Уважаеме коллеги, у меня такая ситуация.Сотрудница уходит в дикрет и планирует на 3 года.Хочет забрать трудовую книжку, могу я ей её отдать? Я знаю что трудовая должна хранится на предприятии пока человек работает не смотря на то что она в дикрете.Помогите мне разъяснить ситуацию :? :?

Іринка 31.07.2008 15:17

Звичайно, що не можна. Ні в якому разі. Тільки коли звільниться. :cool:

a_shelepnik@ukr.net 31.07.2008 15:25

Спасибо огромное, а то я аж растерялась! :redface:

futorna 08.08.2008 14:42

Трудові книжки
 
чи можна завести нову трудову книжку, якщо працівнику 52 роки, а стару книжку вона загубила?

dvs57 08.08.2008 15:01

Можливо працівник навмисно „загубив” трудову книжку, бо в ній мався недобрий запис?
А відповідь на запитання знайдіть в Інструкції про порядок ведення трудових книжок (розділ „Дублікат трудової книжки”).
Я так розумію, що дублікат повинен видаватися за останнім місцем роботи, а не там, куди працівник влаштовується.

futorna 08.08.2008 15:05

дуже Вам дякую, Віктор Семенович!

SlavikCS 16.09.2008 11:02

В мене також є проблема з трудовою книжкою

Працівник вже місяць як незабирає трудову книжку. Я до нього весьчас телефоную а він відповідає що невиходить, чи хворіє але обовясково забире її. Мені це дуже неподобається а за інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників пунктом 4.2. Йому мало відправитися лист ще в день звільнення якщо він незявився на робочому місі, а рекомендованою поштою з доставкою можна відправити тільки за згодою. Як мені правильно зробити??

Dicher 16.09.2008 11:12

Это недавно обсуждалось. Воспользуйтесь поиском.

esar 16.09.2008 11:15

Цитата:

Сообщение от SlavikCS
...за інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників пунктом 4.2. Йому мало відправитися лист ще в день звільнення якщо він незявився на робочому місі, а рекомендованою поштою з доставкою можна відправити тільки за згодою. Як мені правильно зробити??

"Відправити лист" - це означає "відправити лист", а не "відправити трудову книжку".
Тобто ви повинні були надіслати тій особі лист, в якому би повідомили його про те, що такого-то числа таким-то наказомйого його звільнено за такою-то статею КЗпП У на підставі раніше поданої заяви, та, у звзку з тим, що той вчасно не звернувся за отриманням своєї т.к., запропонувати йому зробити це у любий зручний для нього час в робочі дні тижня з хх год. до хх год. за адресою ..... (адреса, кабінет, контактна особа, контактний телефон), або надіслати письмову заяву з проханням отримання трудової поштою.
Лист цей відправляти за стандартною процедурою: рекомендоване з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Оскільки ви цього не зробили вчасно, то зробіть зараз. Якщо звільнений працівник затіває проти вас судовий процес, то принаймі зменшите час вимушеного прогулу.

SlavikCS 16.09.2008 12:14

Або зробити лист таким числом як потрібно, зайти до нього додому і вручити його дружині а на іншому хай напише що отримала. Після того зробити акт про те що людина незявиляється за трудовою книжкою.

Владимировна 17.09.2008 10:28

Re: Трудовая книжка
 
:dont know:

Владимировна 17.09.2008 10:33

Re: Трудовая книжка
 
Цитата:

Сообщение от a_shelepnik@ukr.net
Уважаеме коллеги, у меня такая ситуация.Сотрудница уходит в дикрет и планирует на 3 года.Хочет забрать трудовую книжку, могу я ей её отдать? Я знаю что трудовая должна хранится на предприятии пока человек работает не смотря на то что она в дикрете.Помогите мне разъяснить ситуацию :? :?

вы можете отдать ей трудовую, но при этом попросите пускай напишет Вам расписку, о том что забирает на руки трудовую.

esar 17.09.2008 11:23

Re: Трудовая книжка
 
Цитата:

Сообщение от Владимировна
Цитата:

Сообщение от a_shelepnik@ukr.net
Уважаеме коллеги, у меня такая ситуация.Сотрудница уходит в дикрет и планирует на 3 года.Хочет забрать трудовую книжку, могу я ей её отдать? Я знаю что трудовая должна хранится на предприятии пока человек работает не смотря на то что она в дикрете.Помогите мне разъяснить ситуацию :? :?

вы можете отдать ей трудовую, но при этом попросите пускай напишет Вам расписку, о том что забирает на руки трудовую.

А нормативчик, який дозволяє це робити, можете оприлюднити?

танита 19.09.2008 16:42

:gigi:
Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р. №301 «Про трудові книжки» визначено, що при влаштуванні на роботу працівник зобов’язаний подати трудову книжку. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства (кадрову службу — особу, яка є відповідальною за цю роботу).

На період дії укладеного трудового договору трудова книжка зберігається на підприємстві та видається у разі припинення трудового договору в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

Жодним нормативним документом не передбачено умов тимчасової видачі під розписку трудової книжки працівнику, який продовжує працювати. На прохання працівника кадрова служба повинна надати йому копію або витяг із трудової книжки, завірені підписом відповідального працівника із зазначенням посади та печаткою.

Видача трудової книжки під розписку працівникові як виняток можлива у зв’язку з призначенням або переоформленням пенсії. Спільний наказ Мінпраці та Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. №224/30 зазначає перелік документів для оформлення (переоформлення) пенсії, зокрема документів, які засвідчують трудовий стаж

Т.Николаевна 02.10.2008 13:36

Шановні, в три денний термін відіслати заказного листа працівникові який звільнився в якому вказати, що його звільнено та запросити забрати трудову книжку або надіслати письмову заяву де вказати куди переслати її. А то буде, що працівник не забиратиме, годуватими обіцянками, а потім подасть на підприємство до суду, що йому не повернуто вчасно трудову і затребує компенсації у вигляді середньомісяцної заробітної плати за всі дні, доки трудова перебувала у вас. А так заказний лист буде аргументом для суду, що працівника ви запрошували. И перевіряючий із держнаглядпраці до вас не придиреться.

Iren@ 02.10.2008 13:48

Цитата:

Сообщение от Т.Николаевна
Шановні, в три денний термін відіслати заказного листа працівникові який звільнився в якому вказати, що його звільнено та запросити забрати трудову книжку або надіслати письмову заяву де вказати куди переслати її.

Шановна, читайте інструкцію про порядок ведення ТК:
4.2. Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.

raisakhbt 20.05.2009 14:50

Трудовая книжка — 5
 
В ходе проверки было выявлено, что в трудовых книжках нового образца у нескольких работников на соответствующих страницах не проставлены номер и серия трудовой книжки. Инспектор предложил выдать взамен этих книжек - дубликаты. Подскажите,кто поопытней,как мне поступить? Ведь до нас, у некоторых было несколько мест работы. В инструкции четкого ответа не получила,а подвергать риску человека не хочется, ведь в настоящее время предприятия возникают и исчезают, кто же им потом официально подтвердит стаж работы?

katsol 20.05.2009 15:35

Да ну…
О трудовых книжках работников
Постановление Кабинета Министров Украины от 27.04.93 №301
1. Трудовые книжки ранее установленного образца обмену не подлежат.

Так что никаких дубликатов не выдавайте, оставьте всё как есть, а инспектору покажите последнюю страницу в любой трудовой книжке, где есть вышеизложенный пункт. Если она требует выдать дубликаты пусть покажет каким законом это регламентировано.

gulliana 20.05.2009 15:40

Цитата:

Сообщение от raisakhbt (Сообщение 62652)
В ходе проверки было выявлено, что в трудовых книжках нового образца у нескольких работников на соответствующих страницах не проставлены номер и серия трудовой книжки. Инспектор предложил выдать взамен этих книжек - дубликаты. Подскажите,кто поопытней,как мне поступить? Ведь до нас, у некоторых было несколько мест работы. В инструкции четкого ответа не получила,а подвергать риску человека не хочется, ведь в настоящее время предприятия возникают и исчезают, кто же им потом официально подтвердит стаж работы?

Тут не про старые - а про новые трудовые речь идет.
Если без номера и серии - это ж и не трудовые вовсе..:nea:

katsol 20.05.2009 15:48

Ой, поторопилась, я думала это о тех трудовых книжках, в которых вообще нет номера и серии. А на каких соответствующих страницах не проставлены номер и серия? Я просмотрела несколько трудовых после 2004 г., так там максимум до 8 страницы есть номер и серия, что теперь их все менять? И на какие, потому что все новые такие же? Всё равно думаю, что менять не нужно, к тому же если в инспекции труда чёткого ответа не дают.

gulliana 20.05.2009 15:54

А если там вообще нет номера нигде, то как Вы их регистрировали в книге учета трудовых? :reverie:

evgesha 20.05.2009 16:04

Так и писала: без номера. У меня много пенсионеров работало, у которых трудовые книжки были совсем старого образца, там номером и не "пахло".

katsol 20.05.2009 16:21

Я тоже писала "без номера и серии".

raisakhbt 20.05.2009 19:03

Всем большое спасибо за участие. Жду новых советов, если можно со ссылкой на официальный документ, дело доходит до административной ответственности (штраф от 850 до 1500 грн.)res


Часовой пояс GMT +3, время: 17:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA