Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Профессиональная классификация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Переименование или понижение должности (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=11354)

Ольг 22.09.2010 20:49

Переименование или понижение должности
 
Здравствуйте! Пожалуйста, помогите разобраться в "дебрях" ТК РФ.
Поставили перед фактом: изенение в штатном расписании подразумевает всего 3-х менеджеров в нашем отделе, в связи с этим, мне (менеджеру) предложено срочно дать ответ и написать заявление о согласиии на перевод на должность специалиста. При этом, понижение оклада пока не планируется, функции остаются пока теми же.
Количество должности менеджера в отделе сокращено до 3-х человек (с 6-ти), точнее заменено (переименовано) на должность специалиста, т.е. численность остается той же, но количество должностей изменяется без изменений окладов и выполняемых функций.
И написать заявление -Ответ нужно немедленно.
Спрашиваю, почему немедленно, ведь об этом должны предупреждать за 2 месяца, мне ответили,что в данном случае моя труд.функция остается той же, оклад тем же, а речь идет всего лишь о переименовании должности, а об этом не нужно предупреждать за 2 месяца...
Законно ли это? Ведь переименование должности менеджера на должность специалиста - это на мой взгляд существенное изменение, а значит понижение (перевод) на др.должность.
Можно ли отказаться сейчас написать заявление: "прошу перевести меня надолжность специалиста...", сославшись на право "2-х месяцев", объясняя, что еще не определился, ссылаясь на ст.73,74, и работать еще 2 месяца в должности менеджера.
Вообще, с чего следует начать действовать, если не хочешь соглашаться на изменение в должности хотя бы в течение законных 2-х месяцев (за которые поискать др.работу, - не хочется "портить" трудовую), какие последствия со стороны работодателя?:dont know:
Заранее всем спасибо за оперативные ответы!

Мотя 22.09.2010 20:57

Цитата:

Сообщение от Ольг (Сообщение 111314)
Здравствуйте! Пожалуйста, помогите разобраться в "дебрях" ТК РФ.

Ув. Ольг!
Добро пожаловать на форум!:handshake:
Очевидно, Вам придется подождать ответа, т.к. Вы попали на укринский форум, специализирующийся на украинском законодательстве!
Может, кто-то из форумчан и знает досконально Российский ТК...:reverie:

У нас, например, так в КЗоТе:
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.
Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я.
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.

Стаття 36. Підстави припинення трудового договору
Підставами припинення трудового договору є:
.....
6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв’язку із зміною істотних умов праці;....

DINA020376 10.03.2011 13:30

Зміна посади.
 
Добрий день! Підсажіть будь-ласка якщо змінюється посада із "заступника директора з економічних питань" на "заступника директора з фінансових питань", чи правильно я все роблю:
1) Видаю наказ про зміну посади із "... економічних ..." на " ...фінансових...". працівника за заявою (в звязку із начанням даного працівника на даній спеціальності ) та зміною обовязків.
2) Видаю наказ про зміну штатного розпису про виведення посади "Заст дир. з економічних питань" та введення посади "Заст. дир. з фінансових питань".
3) На підставі наказу вписую в трудову " переведена на посаду "Заст..... з фінансових питань".
4) Копію наказу віддаю в бухгалтерію про зміну в усіх облікових даних.
5) в особову картку вписую переведення (Код за КП не змінюється).
Підскажіть, чи все вірно, якщо щось забула поправте будь-ласка.


Часовой пояс GMT +3, время: 01:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»