Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Оплата лікарняних після звільнення (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5295)

Alexis 30.12.2008 13:27

Оплата лікарняних після звільнення
 
Підкажіть, будь ласка, де можна ознайомитись із повним текстом Листа Мінпраці від 27.08.2007 р. №514/020/99-07 "Щодо оплати лікарняних листків після звільнення працівника"

Iren@ 30.12.2008 13:32

задаєте по пошуку в цьому розділі форума номер листа мінпраці - і - читаєте лист:
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=10459

Alexis 30.12.2008 14:28

Дякую, однак там (як і всюди) вказано "Витяг"

Iren@ 30.12.2008 14:45

Так, в базі законів у мене теж "витяг". Напевне, Мінпраці відповідало або приватній особі, або організації, тому відповідь приведена не повністю. А чому ви вирішили, що вам обов’язково потрібен цей текс? Задайте питання, може відповідь знайдемо у іншому документі?

MAZYTIK 24.06.2010 09:49

Оплата лікарняного після звільнення
 
Завчасно вибачаюся, якщо ця тема десь вже обговорювалася!!! Я не знайшов!

Справа в наступному - працівник написав заяву на звільнення за власним бажанням (попередивши власника за 2 тижні) з 30 червня, при цьому з 28 червня по 10 липня знаходився на лікарняному.
Адміністрація 30 червня видала відповідний наказ про звільнення -----

Виникає питання - оплати лікарняного після 30 червня??????????????

Я памятаю, що колись і десь читав, що лікарняний оплачується навіть і після розірвання трудового договору, але згадати де це було написано не можу..

Допоможіть з посиланням на відповідну норму:dont know:

Alinochka 24.06.2010 10:01

Возможность оплаты больничного после увольнения предусматривается при увольнении по п. 1 ст. 36 КЗоТ Украины:

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
від 20.08.2008 № 548/020/153-08
(Витяг)

Щодо оплати листків непрацездатності при звільненні працівників

<...>
Звільнення працівника за п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України, який захворів у період роботи, не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» право на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи і день звільнення.
При цьому листок непрацездатності оплачується не по день звільнення, а в порядку, встановленому статтею 2 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування», тобто за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.
Кількість листків непрацездатності, які підлягатимуть оплаті, мають визначатись за принципом, що вони видані за страховим випадком, який настав у період роботи.
Якщо працівникові видано декілька листків непрацездатності та між першим і другим листками не було робочих днів, а в заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник продовжує хворіти (код — 2), наступний листок непрацездатності вважається продовженням попереднього та оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
У <...> випадку оплаті підлягають листки непрацездатності, видані 23 та 26 травня 2008 року, листок непрацездатності з 9 червня 2008 року оплаті не підлягає, оскільки він виданий після 31 травня 2008 року — дати <...> звільнення.

Заступник директора Департаменту політики державного соціального страхування
О. Постоюк

MAZYTIK 24.06.2010 13:33

Дякую за відповідь!!!!!!!

Але, мені не зрозуміло як бути із звільненням за власним бажання та згодою сторін?

Мені просто не подобається сама відповідь! багато виникає питань на які я не можу знайти конкретного формулювання!

Ще раз дякую!

MAZYTIK 24.06.2010 15:27

Сижу та чекаю на зрозумілу відповідь!!!!!

Перелопатив весь інтернет а відповіді як не було, так і не має!!!!!!!!!!

ХЕЛП МІ СОС МІ !!!!!!!!

:koo-koo::koo-koo::koo-koo::koo-koo::read::read::read::read::dont know:

Alinochka 24.06.2010 16:21

Закон України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування» Стаття 2.
( Положення частини першої статті 2 визнано
конституційним згідно із Рішенням Конституційного Суду N 1-рп/2005
( v001p710-05 ) від 17.03.2005 ) Установити, що допомога по
тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не
пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується
застрахованим особам Фондом соціального страхування з тимчасової
втрати працездатності починаючи з шостого дня непрацездатності за
весь період до відновлення працездатності або до встановлення
медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності
незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати
працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Судя из того, что написано выше, считаю, и в Вашем случае можно оплатить больничный после увольнения. Ведь здесь не указано конкретно статью увольнения, а написано - независимо от увольнения :)

Но, честно говоря, лучше всего позвоните непосредственно в Фонд, они точно ответят на Ваш вопрос. Тем более этот вопрос касается денег. :)

И будете спать спокойно, не опасаясь проверки! :)

Brouch intellects 04.10.2012 11:33

помогите советом пожалуйста!

работник, находясь на б/л с 07.09 написал заявление на увольнение по собственному желанию 13.09. Какова процедура его увольнения, если б/л закрыт 20.09, и открыт следующий 21.09, закрыт 01.10.
можно ли было его уволить 13.09 или нет? или можно уволить, но оплатить два этих б/листа?


Часовой пояс GMT +3, время: 12:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»