Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Профессиональная классификация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Прийняття на роботу кандидата, який не відповідає кваліфікаційним вимогам (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=21194)

Ольга Викторовна 21.10.2017 02:51

Прийняття на роботу кандидата, який не відповідає кваліфікаційним вимогам
 
Доброго дня. Склалася специфічна ситуація. Бюджена установа у сфері культури. Завідувачка одного з відділів йде у декретну відпустку. До пологів ще 1,5 місяця, тобто зараз на лікарняному до пологів. Директор (дуже специфічна людина) привела на її місце людину, що абсолютно не відповідає вимогам згідно Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за фахом: для спеціаліста не менше 1 року, бакалавра — не менше 3 років.). Нова людина взагалі немає профільної освіти, також немає досвіду роботи за даною професією. Директор змушує її оформляти. При цьому в установі і безпосередньо у відділі, в який вона йде, є люди, що відповідають усім вищезазначеним вимогам (освіта, стаж, курси підвищення кваліфікації). Працюю кадровиком недавно, тому виникає питання: які наслідки взяття на роботу такого кандидата? Які можливі негативні наслідки? Як свої права на дану посаду можуть заявити інші працівник (що дійсно відповідають вимогам). Як довести директору, що прийняття такого кандидата неправомірне? З боку яких перевіряючих в подальшому за це можуть накласти штраф чи інші санкції. Дякую за відповіді.

Andry 22.10.2017 21:42

Цитата:

Сообщение от Ольга Викторовна (Сообщение 230120)
Як довести директору, що прийняття такого кандидата неправомірне? З боку яких перевіряючих в подальшому за це можуть накласти штраф чи інші санкції. Дякую за відповіді.

Право приема на работу и увольнения с работы это исключительно компетенция директора и именно она несет ответственность за это. Зачем вам ей что то доказывать? Напишите на ее имя докладную, что ее протеже не соответствует требованиям (чтобы в дальнейшем прикрыть себя) и пусть она делает как считает нужным - на то она и директор. Со стороны возможных претендентов я бы посоветовал написать на ее имя заявление о переводе на должность заведующей - и пусть она обьяснит им свой отказ. И все. Остальное вне вашей компетенции

tapolichuk@ukr.net 30.11.2017 12:40

Всем добрый день!

Подскажите пожалуйста можно ли считать основанием подтверждения квалификации сотрудника запись в трудовой книге? Ситуация: нужно взять механика - кандидат претендующий на данную должность не имеет необходимой квалификации (у него полное среднее), при этом трудовая книга рассказывает нам, что он занимал такую же должность ранее и у него стаж работы на должности механика 7 лет.

Andry 30.11.2017 13:12

Цитата:

Сообщение от tapolichuk@ukr.net (Сообщение 230506)
Подскажите пожалуйста можно ли считать основанием подтверждения квалификации сотрудника запись в трудовой книге?

Нет, нельзя.
Трудовая книжка подтверждает только факты трудоустройства работника, но никак не его квалификации.
Цитата:

Сообщение от tapolichuk@ukr.net (Сообщение 230506)
Ситуация: нужно взять механика - кандидат претендующий на данную должность не имеет необходимой квалификации (у него полное среднее), при этом трудовая книга рассказывает нам, что он занимал такую же должность ранее и у него стаж работы на должности механика 7 лет.

Пунктом 11 приказа Минтруда и соцполитики от 29.12.04 № 336 "Про затвердження випуску 1 "професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників" его можно назначить, но только после того, как ваша аттестационная комиссия рассмотрит его кандидатуру и одобрит:
Цитата:

11. Особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії

tapolichuk@ukr.net 30.11.2017 14:54

Огромное спасибо! Помогли! Это действительно хороший выход!

Andry 30.11.2017 15:01

Цитата:

Сообщение от tapolichuk@ukr.net (Сообщение 230508)
Огромное спасибо! Помогли! Это действительно хороший выход!

дерзайте.

kote 26.10.2018 15:15

Всем добрый день.
Прошу помощи в таких вопросах. :please:. Сам не кадровик, опыта работы в отделе кадров- 0. Роюсь уже несколько дней...

Вступление:
К ряду профессий (в частности к 8229; 10375 Апаратник на просочувальних агрегатах; 8229; 16101; Оператор вузла посипання та охолодження; 8229; 15043; Намотувальник рулонів; 8151; 16097; Оператор турбозмішувача; 8212; 14750; Моторист установки для перекачування бітуму) отсутствуют квалификационные характеристики (естественно меня интересуют квалиф. требования, и особенно требование "професійна підготовка на виробництві").

Вопросы:

Где взять квалификационные характеристики к указанным профессиям?

Или необходимо в соответствии с порядком розроблення та затвердження кваліфікаційних характеристик утвержденным приказом Минсоцполитики от 31.05.2017 № 918, разрабатывать и утверждать новые ? (у кого есть такой опыт - поделитесь, насколько это оправданно?).

Не означает же отсутствие кфалиф. характеристики к професии, что работника можно взять без образования на данную должность ... есть ли какой-то подход или принцип определения квалиф. требований в таких случаях? (кроме п. 11, Розділу І и п. 13. Розділу ІІ ДКХП)
И может есть у кого-то выпуск 36 ДКХП "Виробництво тепло- та інших ізоляційних матеріалів" ?

Что касается требования "професійна підготовка на виробництві".
Правильно ли я понимаю, что речь идет об ЗУ "Про професійний розвиток працівників" и подзаконное "Положення про професійне навчання працівників на виробництві" приказ Минсоцтруда и МОН от 26.03.2001 года № 127/151 ?

Может ли быть такая "професійна підготовка на виробництві" - реализована в форме неформального обучения + справка?

Andry 26.10.2018 16:15

Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234323)
...Сам не кадровик, опыта работы в отделе кадров- 0. Роюсь уже несколько дней...

В таком случае зачем вам это нужно?
Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234323)
Где взять квалификационные характеристики к указанным профессиям?

Вот тут спросите:
Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і НАН України (м.Київ)
Тел.:+38 (044) 235-13-62 +38 (044) 235-21-56
01030 м. Київ., вул. Івана Франка 15 -б
E-mail: ipzn@ipzn.org.ua
Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234323)
Не означает же отсутствие кфалиф. характеристики к професии, что работника можно взять без образования на данную должность ... есть ли какой-то подход или принцип определения квалиф. требований в таких случаях?

Означает.
Работника могут принять учеником, и под руководством наставника обучить его рабочей профессии.
Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234323)
Что касается требования "професійна підготовка на виробництві".
Правильно ли я понимаю, что речь идет об ЗУ "Про професійний розвиток працівників" и подзаконное "Положення про професійне навчання працівників на виробництві" приказ Минсоцтруда и МОН от 26.03.2001 года № 127/151 ?

Правильно понимаете. Читайте раздел ІІ:
Цитата:

...2.3. Первинна професійна підготовка робітників - це професійно-технічне навчання осіб, які раніше не мали робітничої професії, що забезпечує рівень професійної кваліфікації, необхідний для продуктивної професійної діяльності.
Первинна професійна підготовка робітників на виробництві здійснюється із числа осіб, які зараховані на роботу до роботодавця учнями....
Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234323)
Может ли быть такая "професійна підготовка на виробництві" - реализована в форме неформального обучения + справка?

Какая справка? Обучение завершается квалификационной аттестацией:
Цитата:

2.3....Первинна професійна підготовка робітників на виробництві здійснюється за робочими навчальними планами та програмами, що розробляються і затверджуються роботодавцем на основі типових навчальних планів і програм.
У робочих навчальних планах та робочих навчальних програмах відображаються зміни в техніці, технології, організації виробництва тощо у відповідній галузі виробництва чи сфері послуг, вимоги роботодавця та конкретного робочого місця.
Первинна професійна підготовка робітників завершується кваліфікаційною атестацією...

kote 26.10.2018 17:03

Благодарю Вас за ответы. Возьму паузу. Ниже ответы на ваши вопросы (на которые могу ответить).

Цитата:

В таком случае зачем вам это нужно?
Кадровик не знает или не хочет заниматься данным вопросом.

Цитата:

Какая справка? Обучение завершается квалификационной аттестацией
Имел ввиду эту: - п. 2.1. Положенння про професійне навчання працівників на виробництві За результатами неформального навчання видається довідка, в якій зазначаються професія (спеціальність), кваліфікація, за якою здійснювалось навчання, напрям підвищення кваліфікації, строки навчання.
Результати неформального навчання за робітничими професіями підтверджуються у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року № 340 "Про затвердження Порядку підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями". При этом есть перечень професий по котором возможно провести подтверждение (ограниченный и нужных мне профессий нет)

Цитата:

2.3....Первинна професійна підготовка робітників на виробництві здійснюється за робочими навчальними планами та програмами, що розробляються і затверджуються роботодавцем на основі типових навчальних планів і програм.
У робочих навчальних планах та робочих навчальних програмах відображаються зміни в техніці, технології, організації виробництва тощо у відповідній галузі виробництва чи сфері послуг, вимоги роботодавця та конкретного робочого місця.
Первинна професійна підготовка робітників завершується кваліфікаційною атестацією...

Тогда вопрос о лицензии - возьму паузу.

Andry 26.10.2018 17:24

Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234326)
Кадровик не знает или не хочет заниматься данным вопросом.

С кадровиком все ясно.
Неясно зачем это нужно вам?:dont know:
Цитата:

Сообщение от kote (Сообщение 234326)
...Имел ввиду эту: - п. 2.1. Положенння про професійне навчання працівників на виробництві [b]За результатами неформального навчання видається довідка, в якій зазначаються професія (спеціальність), кваліфікація, за якою здійснювалось навчання, напрям підвищення кваліфікації, строки навчання...

Там речь идет о подтверждении квалификации, а не о первичном обучении рабочей профессии. А я из вашего поста понял, что вам интересует именно первичное обучение, или я неправильно вас понял?


Часовой пояс GMT +3, время: 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»