Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Материальная ответственность. Гарантии и компенсации (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Материальная помощь (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5470)

ketua2008 22.01.2009 16:10

Материальная помощь
 
Добрый день! Подскажите пожалуйста, в органах местного самоуправления к отпуску выплачивается материальная помощь на оздоровление, обьязан ли работник в заявлении указывать выплату материальной, или работодатель руководстуется
Постановлением КМУ от 09.03.06 № 268 не зависимо от того берется ли полный отпуск или частично.
Спасибо.

kozur 22.01.2009 16:18

МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці

Л И С Т
03.10.2008 N 639/13/84-08

Щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 р. N 268

Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці в межах компетенції розглянув листа щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 р. N 268 (268-2006-п) та повідомляє.

Відповідно до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. N 268 (268-2006-п) «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (зі змінами) преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Радою приймається рішення про встановлення цих виплат голові ради та заступнику голови ради.

При цьому пунктом 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 р. N 268 (268-2006-п) передбачено, що право встановлювати зазначені виплати працівникам, в тому числі заступникам керівників самостійних структурних підрозділів, надано керівникам цих підрозділів у межах затверджених видатків на оплату праці.

Директор Департаменту О.Товстенко

yana_rem 16.11.2009 11:49

Материальная помощь на оздоровление
 
Здравствуйте!
Помогите, пожалуйста, с одним вопросом в силу того, что не так давно работаю, и с таким не сталкивалась. У нас в кол. договоре указано, что мат. помощь при уходе в отпуск выплачивается в размере оклада при наличии средств, но... денег сейчас в 2 раза меньше, чем нужно. Можем ли мы выплатить материальную помощь в размере 50% или 40% от оклада???

anatol_ua 16.11.2009 12:04

А что думает по этому поводу руководитель предприятия (который будет подписывать приказ о предоставлении матпомощи) ?

KLarisa 02.12.2009 18:47

Виплата матдопомоги на оздоровлення при наданні відпустки, держслужба
 
Під час відпустки ми надаємо матер.допомогу на оздоровлення, але тільки 1 раз на календарний рік.Сьогодні на курсах почула від лектора, що в календарному році надаємо відпустку невикористану за за мминулий рік+даємо мат.допомогу на оздоровлення, через неділю можемо надати відпустку за новий робочий період-знову надаємо матерюдопомогу на оздоровлення.Тобто 2 чи 3 раза на календарний рік можна, але під час надання відпустки....Ми орган виконавчої влади...Я розгубилась, чекаю від Вас порятунку...

olichka 02.12.2009 20:27

А чому не спитали у лектора?

Solo artist 02.12.2009 20:40

Або підняти архів і подивитися, як робили ваші попередники (звичайно, якщо вдало проходили перевірки)

Iren@ 02.12.2009 20:52

Цитата:

Сообщение от KLarisa (Сообщение 82411)
Під час відпустки ми надаємо матер.допомогу на оздоровлення, але тільки 1 раз на календарний рік.

Правильно.
Цитата:

Сообщение от KLarisa (Сообщение 82411)
Сьогодні на курсах почула від лектора...

А хто лектор, звідки? А чому ви не перепитали, в якому НПА це написано?
ПКМУ від 9 березня 2006 р. N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади,органів прокуратури, судів та інших органів"
Цитата:

2. Надати право керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах затвердженого фонду оплати праці:
...
3) надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника (місячного грошового забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького складу).
У вашій установі штатний розпис (і, відповідно - ФОП) затверджують на рік? Хіба у ньому передбачені кошти для виплати мат.допомоги працівникам за попередні роки? А якщо ви не порушуєте ЗУ "Про відпустки" і вчасно надаєте працівникам відпустки, то звідки у вас візьметься заборгованість перед працівником по невикористаних відпустках?
Здається, були ще листи-роз"яснення з цього питання у цьому чи минулому році, пошукайте. Якщо завтра швидко знайду - напишу реквізити.

KLarisa 03.12.2009 18:12

Iren, лектор не дуже хотів спілкуватись, сказав немає часу та підставою вважає Лист Мінпраці та соцполітики від 13.03.2008 №287/13/84-08 "Щодо надання матеріальної допомоги...", але в ІНЕТІ я не знайшла, а в тому, що він показав, там сказано за рік надається, але без роз'яснень який рік...ХТОСЬ ЦЕЙ ЛИСТ МАЄ?...

eloissa 03.12.2009 22:30

Насколько я помню, из недавнего опыта работы на госслужбе, материальная помощь на оздоровление предоставляется один раз в год, согласно Закона о государственной службе. И, соответственно, один раз в год (обычно, под конец календарного года, при наличии фонда экономии ЗП) - еще и помощь на решение социально-бытовых вопросов. Итого, две матпомощи в календарном году.
Матпомощь на оздоровление выплачивается одновременно с предоставлением работнику основного ежегодного отпуска длительностью не менее 14 календарных дней. При этом, Законом не акцентируется внимание,за какой именно отработанный период работнику предоставлен основной отпуск. То есть, если он использует отпуск за прошлый период в нынешнем году, материальная помощь на оздоровление (запланированная в бюджете на текущий год, естественно) ему все равно предоставляется. Но одна... Снова работник будет иметь право на такую матпомощь в следующем календарном году.
Так что "копить" отпуска в течение нескольких лет, чтобы потом отхватить одну за другой несколько матпомощей на оздоровление, не получится, бюджетом (да и Законом о госслужбе тоже!) не предусмотрено.


Часовой пояс GMT +3, время: 19:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»