Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Особливості надання додаткової відпустки посадовим особам місцевого самоврядування (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=21709)

Наталия 14 04.10.2019 15:32

Особливості надання додаткової відпустки посадовим особам місцевого самоврядування
 
Прохання роз’яснити правильність застосування на практиці порядку надання додаткових оплачуваних відпусток посадовим особам органів місцевого самоврядування, а також це стосується державних службовців.
У ході надання додаткової оплачуваної відпустки посадовій особі місцевого самоврядування (далі працівник) виникла суперечність. Працівник бажав отримати додаткову оплачувану відпустку за 2019 рік у червні 2019 року за стаж служби 32 роки, який буде мати тільки у жовтні поточного року. За стаж служби 31 рік додаткова оплачувана відпустка використана. Працівнику було відмовлено, аргументуючи тим, що додаткова оплачувана відпустка знаходиться у прямій залежності від відповідного стажу служби і її можливо отримати тільки з жовтня. Працівник аргументував, що має вже 15 календарних днів даної відпустки та має право її взяти в будь - який час року.
Кадрова служба під час надання данного виду відпутки користується статтею 21 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування», ПКМУ від 27.04.1994 № 250 «Про порядок надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток», листом Міністерства праці та соціальної політики України і Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України № 13-294 від 27.01.1999 «Про порядок надання державним службовцям додаткової оплачуваної відпустки», а також взято до уваги практику судових спорів (постанова Верховного Суду України від 04.03.2014 № 21-426а13), де одним з питань було – виплата грошової компенсації за додаткову оплачувану відпустку посадовій особі місцевого самврядування при звільненні.
Також, згідно статті 4 ЗУ «Про відпустки» додаткова оплачувана відпустка належить до щорічної. Стаття 10 ЗУ «Про віпустки» говорить про порядок надання щорічних відпусток.
Враховуючи нормативну базу викладену вище виникає питання, чи стовідсотково додаткова оплачувана відпустка посадовим особам місцевого самоврядування підпадає під порядок надання щорічних відпусток?
Чи правильні дії кадрової служби у викладеній вище ситуації?

Заздалегідь вдячна всім хто підтримає дану тему!:yes:

eloissa 04.10.2019 16:37

Якщо йти таким шляхом, то вийде, що можна вибрати додаткові віпустки і на 5, і на 10 років наперед. :bravo:
Звичайно ж, будь-яка відпустка підпадає під означення або поточного періоду роботи, або поточного календарного року. Якщо період починається, наприклад, з 15 жовтня 2019, відпустку за цей період можливо отримати тільки починаючи з 15 жовтня 2019 року


Часовой пояс GMT +3, время: 04:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»