Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Сокращение штата (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1104)

Andry 20.06.2018 13:52

Нет, это не противозаконно - вы же ознакамливаете, а не увольняете!
А в чем суть вопроса то?
Как ознакомить? Или работник отказывается ознакамливаться, мотивируя тем, что он на больничном, и у него временно утеряны и слух, и зрение?

Ирина Кременчуг 20.06.2018 16:11

Спасибо, что ответили. Буду действовать

Каренина 03.07.2019 15:40

Підкажіть будь ласка! У нас планується скорочення. Дещо не зрозуміло по строкам. Не менше як за 3 місяці до намічуваного звільнення працівників ми маємо подати профспілці подання. Не менше ніж за 2 місяці попередити працівників про звільнення. Попереджаємо працівників після отримання згоди від профспілки? Чи паралельно?
Відповідно ч.8 ст. 43 КЗпП України маємо право звільнити працівників не пізніше як через місяць з дня одержання згоди від профспілки. Я не розумію якщо наприклад ми надаємо подання на профспілку 01.07.2019р. то майбутнє звільнення має бути 02.10.2019р.? А якщо профспілка надасть нам згоду 12.08.2019 то протягом місяця до 12.09.2019р. ми маємо звільнити працівників? А як же бути з строками 3 місяці повідомлення на профспілку і 2 місяці ознайомлення працівників? Ми в них не вкладаємося.

eloissa 03.07.2019 15:58

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 237676)
Не менше як за 3 місяці до намічуваного звільнення працівників ми маємо подати профспілці подання. Не менше ніж за 2 місяці попередити працівників про звільнення. Попереджаємо працівників після отримання згоди від профспілки? Чи паралельно?

Після отримання згоди від профспілки. Тобто: за три місяця до вивільнення - профсоюз, за два місяці - робітники.
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 237676)
ч.8 ст. 43 КЗпП України маємо право звільнити працівників не пізніше як через місяць з дня одержання згоди від профспілки.

Ключові слова - "маємо право". Тобто, не повинні. Робіть згідно порядку вивільнення працівників (Ст. 49-2 КЗпП) - не помилитесь

Каренина 04.07.2019 08:40

Зрозуміло що має право це не повинен. Бувають мабуть ситуації коли відміняється скорочення. Але все одно не зрозуміло. Профспілка надала згоду і тільки протягом місяця у нас є законне право звільнити. Але тоді ми не вкладаємося у строки 2 місяця попередження. Надали на профспілку 01.07.2019р., профспілка надала згоду 01.08.2019р. до 01.09.2019р. ми маємо право звільнити. Все одно не виходить 3 місяця для профспілки і 2 місяці для працівника.

eloissa 04.07.2019 10:16

3 місяці для профспілки - це попередження від работодавця про майбутнє вивільнення працівників. Не погодження щодо конкретних осіб! Це інша річ. Після цього видається наказ про скорочення, а вже після наказу йде погодження з профспілкою по конкретним працівникам.
Подивіться цю статтю, там йдеться про це, і в загалі про скорочення.
https://hrliga.com/index.php?module=...p=view&id=1787

Каренина 04.07.2019 11:11

ВИходить ми двічі маємо повідомляти профспілку? перший раз за 3 місяці попереджати про заплановане, а другий раз про причини скорочення кількість, категорії працівників?

eloissa 04.07.2019 12:13

Ні, все це:
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 237687)
... про заплановане,... про причини скорочення кількість, категорії працівників

- є попередженням профспілки за три місяці.
Все інше - це вже попередження конкретних осіб про звільнення. Таке попередження проводиться в присутності профспілки, розглядається представниками профспілки та погоджується. Можно і просто попередити письмово працівників, без профспілки, але мені варіант з профспілкою здається безпечнішим

Каренина 04.07.2019 13:00

про попередження профспілки і працівників зрозуміло. Не виходить дотриматися усіх строків. Або я чогось не розумію...

eloissa 04.07.2019 13:33

Все виходить) Дотримуйтесь порядку, який прописано в цій статті - і все буде добре. Не Ваше підприємство першим в Україні проводить скорочення))

Мотя 05.07.2019 03:53

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 237689)
про попередження профспілки і працівників зрозуміло. Не виходить дотриматися усіх строків. Або я чогось не розумію...

Ув. Каренина!
Я уверена, если Вы прочтете эту тему полностью, то Вы все поймете!
Еще эта тема Вам в помощь.:yes:

BaNI 02.08.2019 09:25

Доброго дня. Питання. Ми планували скорочення. Наказ виданий, попередженння роздані. Та, на щастя, ситуація на підприємстві стабілізувалась. Як бути з наказом? Я розумію, що ми просто його не виконуємо та працюємо далі, та бухгалтерія наполягає, що потрібно видати наказ, "про відміну наказу".На які НПА мені посилатися, щоб пояснити, що ніяких наказів не потрібно видавати?

Andry 02.08.2019 12:12

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 237887)
Та, на щастя, ситуація на підприємстві стабілізувалась. Як бути з наказом? Я розумію, що ми просто його не виконуємо та працюємо далі, та бухгалтерія наполягає, що потрібно видати наказ, "про відміну наказу".На які НПА мені посилатися, щоб пояснити, що ніяких наказів не потрібно видавати?

Я не знаю, про що йдеться мова в цьому наказі (а ви про це забули написати :dont know: ).
Тут може бути два варіанти:
1) якщо це наказ про попередження про заплановане звільнення - то ви вже усіх письмово попередили, вимоги наказу уже виконані в повному обсязі і тому скасовувати його не потрібно ( та і неможливо - ви ж не можете наказати працівникам забути про попередження! :))
2) якщо ж у наказі, наприклад, зазначено:
"1. Внести зміни до штатного розпису з такого-то числа і скоротити такі-то посади
2. Повідомити працівників про їх можливе звільнення і запропонувати їм інші вакантні посади"то у такому випадку дійсно потрібно видати наказ, в якому зазначити: "у зв'язку з тим-то і тим-то скасувати пункт 1 наказу такого-то як такий, що не набрав чинності.

BaNI 02.08.2019 13:17

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 237892)
Я не знаю, про що йдеться мова в цьому наказі (а ви про це забули написати :dont know: ).

Вибачаюсь. В наказі йдеться мова про те, що Ви написали в 1. пункті. Дякую

Andry 02.08.2019 13:30

Цитата:

Сообщение от BaNI (Сообщение 237899)
Вибачаюсь. В наказі йдеться мова про те, що Ви написали в 1. пункті. Дякую

Якщо так, то вам абсолютно нічого скасовувати - ну попередили про можливе скорочення, а потім обставини змінилися і скорочення не відбулося.
Але ж попередження це же не скорочення!
Коли ви подали заяву на реєстрацію шлюбу, а потім передумали і на саму реєстрацію не прийшли - ви ж не пишете заяву про відмову укладати шлюб? Ось так і в нашому випадку :)

Катерина 06 23.08.2019 12:53

Доброго дня! В комунальному закладі відбувається звільнення за ст. 40 п.1. Згідно статті 49 п. 2 КЗпП роботодавець повинен пропонувати всі наявні, відповідні до кваліфікації, вакансії. Чи вважається вакантною посада, яку обіймає внутрішній сумісник? Тобто, чи повинен роботодавець пропонувати таку посаду? Чи є порушенням, якщо роботодавець не запропонував всі вакантні посади працівнику, що звільняється за ст. 40 п.1?

eloissa 23.08.2019 13:12

Цитата:

Сообщение от Катерина 06 (Сообщение 238081)
Чи вважається вакантною посада, яку обіймає внутрішній сумісник? Тобто, чи повинен роботодавець пропонувати таку посаду?

Ні, не вважається і не повинен. Тільки, якщо домовитись про це з тим сумісником)
Цитата:

Сообщение от Катерина 06 (Сообщение 238081)
Чи є порушенням, якщо роботодавець не запропонував всі вакантні посади працівнику, що звільняється за ст. 40 п.1?

Так, це є порушенням, але йдеться тільки про дійсно вакантні посади, що відповідають кваліфікації працівника

Алексей.ЛТ 22.10.2019 09:36

Добрый день, коллеги!
Подскажите пожалуйста, кто в последнее время сталкивался, какими НПА, кроме КЗоТ, предоставляется преимущественное право оставления на работе при сокращении численности персонала.
Пересмотрел кучу нормативки и ничего не нашел, кроме:
Цитата:

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.
:reverie::?

eloissa 22.10.2019 11:56

Ни разу не сталкивались:dont know: Ориентировались на ст. 42. Я думаю, что эта фраза в конце статьи КЗоТ написана "на всякий пожарный", на будущее... вдруг в каком-то НПА когда-нибудь напишут что-то еще по этому поводу

Andry 22.10.2019 11:56

Цитата:

Сообщение от Алексей.ЛТ (Сообщение 238575)
...какими НПА, кроме КЗоТ, предоставляется преимущественное право оставления на работе при сокращении численности персонала

1. п.20 ст. 16 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
2. п.7 ст.20, п.1 ст.21, п.1 ст.22 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
3. п.20 ст.9 Закону «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»
4. п. 15 ст.6 Закону «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
5. п.13 ст.6-1 Закону «Про жертви нацистських переслідувань»
6. ст.5 Закону «Про соціальний захист дітей війни»

Алексей.ЛТ 23.10.2019 08:33

Спасибо!!!
Andry:res:

Если я правильно все понимаю, то на основании этих законов расширяли 42-ю ст. КЗоТ. Из чего делаю вывод, что мы ничего не упустили.:bg:

Andry 23.10.2019 09:22

Цитата:

Сообщение от Алексей.ЛТ (Сообщение 238597)
Если я правильно все понимаю, то на основании этих законов расширяли 42-ю ст. КЗоТ. Из чего делаю вывод, что мы ничего не упустили

Я думаю, если бы существовали еще какие-нибудь документы на сей счет, то мы бы с вами о них знали бы.
А вот эта формулировка " якщо це передбачено законодавством України" обычно употребляется в тех случаях, когда авторы законопроекта пытаются предвосхитить события - общество меняется, и вдруг завтра еще появится совершенно новая категория лиц, пользующихся преимущественным правом

Андрей ІТ 12.11.2019 20:31

О сокращении !
 
Уважаемые эксперты подскажите пожалюста :dont know:

Мы гос. служащие, а с 01.01.2020 планируются сокращения

Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно. :cry:

И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года (бросили по переводу под выборы - если понимаете для каких целей). Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

БУДУ ОЧЕНЬ БЛАГОДАРЕН ЗА КОНСУЛЬТАЦИЮ !!!
Ведь у нас сейчас как в партезанском лесу !

Мотя 13.11.2019 01:38

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
с 01.01.2020 планируются сокращения

Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно.

На сегодняшний день КЗоТУ гласит:
Цитата:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей

...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179),....з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, ....
Цитата:

Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
...
Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.... у період перебування працівника у відпустці. ...
А ЗУ "Про отпуска" ему втОрит:
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
....
Право на відпустки забезпечується:

гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

....
Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...
И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года

Могут.
Цитата:

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
Если у начальника сектора более высокая квалификация и продуктивность труда, чем у Вас, то оставят его, невзирая на все пункты, ниже перечисленные...
Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
... Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

Не очень поняла: как статья может повлиять на уровень квалификации...:reverie:

Andry 13.11.2019 09:23

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно

Ничего еще не поменялось, это все лишь пока таким образом наши правители с дипломами негосударственного образца пытаются выдать желаемое за действительное.
Меньше смотрите телевизор и чаще читайте законы, госслужащие :)

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
Ведь у нас сейчас как в партезанском лесу !

Так такие же партЕзаны и "зробили нас разом"
Теперь все вместе пожинаем плоды и наслаждаемся вкусом :D

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года (бросили по переводу под выборы - если понимаете для каких целей). Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

Ст.42 в данном случае не играет никакой роли - она подразумевает при сокращении преимущественное право оставления на работе работникам с более длительным непрерывным стажем работы на данном предприятии, но касается она лишь работников с равными должностями. То есть в случае выбора между начальником сектора и не начальником сектора стаж вообще не важен - речь идет о разных должностях, ведь нельзя вместо столяра сократить электрика на том лишь основании, что у столяра стаж больше...

Каренина 06.02.2020 11:19

Підкажіть будь ласка! Профспілка протягом 15 днів має провести засідання щодо скорочення, та протягом 3 днів з моменту проведення засідання надати роботодавцю обгрунтовану відповідь. Якщо працівник, який підлягає скороченню не з'явився на засідання розгляд заяви відкладається до наступного засідання у межах терміну, визначеного частиною першою статт 39 ЗУ про профспілки. Питання: протягом 15 днів профспілка має провести всі засідання, чи якщо працівник не з'явився це ще + 15 днів? і того 30 днів?

DANA13 11.02.2020 10:26

Працівник має право бути присутнім на засіданні, якщо він буде повідомлений про засідання та не з’явиться без поважних причин 2 раз, є можливість розглядати подання роботодавця без присутності працівника. Якщо працівник має поважну причину відсутності, очікуйте, коли він з’явиться на роботі.

Starck 02.04.2020 15:32

Увольнение по инициативе собственника с предупреждением за 2 мес.
 
Добрый день, коллеги!

Подскажите пожалуйста ответ по такой ситуации:

"У зв’язку з реорганізацією підприємства з ініціативи власника розривають трудовий договір, про що попередили за два місяці починаючи з 01.04 2020 року по 31.05.2020.
В цей період 07.04.2020 р. мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.

Питання: Чи маю я право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи протягом 60 календарних днів, чи мені обов’язково з 08.04.2020 року треба писати заяву на отримання пенсії ?"

Andry 02.04.2020 16:13

Цитата:

Сообщение от Starck (Сообщение 239994)
...07.04.2020 р. мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.
Питання: Чи маю я право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи протягом 60 календарних днів, чи мені обов’язково з 08.04.2020 року треба писати заяву на отримання пенсії ?"

Допомогу по безробіттю платять безробітним, тобто особам працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
В разі досягнення особою встановленого законом пенсійного віку виплата допомоги по безробіттю припиняється.
Тобто допомога виплачується до призначення пенсії, а якщо ви маєте право на пенсію - вам потрібно її оформити.

Мотя 02.04.2020 23:49

Цитата:

Сообщение от Starck (Сообщение 239994)
мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.

Питання: Чи маю я право на одержання допомоги ...

Быть может, у вас в КД что-то прописано о выплате денежных средств работникам, которые увольняются в связи с выходом на пенсию? Знаю, что у многих такое есть...

ludmilas 02.05.2020 19:34

Подскажите, коллеги! барышня в отпуске по уходу за ребенком до 3 лет. через три месяца обязана приступить к работе 1 августа. Но у нее нет желания особенно работать, а у работодателя давать ей работу. должность в принципе хотят сократить. вопрос: предупредить о сокращении необходимо 01 августа или за два месяца до выхода из отпуска можно?

Andry 02.05.2020 23:24

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240374)
... у нее нет желания особенно работать, а у работодателя давать ей работу

В таких случаях целесообразнее увольнение про солашению сторон.

Мотя 03.05.2020 00:11

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240374)
должность в принципе хотят сократить.

Только ее касается сокращение?

Можно уволиться и по с/ж по уходу за ребенком...

eloissa 04.05.2020 08:42

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240374)
...обязана приступить к работе 1 августа. Но у нее нет желания особенно работать, а у работодателя давать ей работу. должность в принципе хотят сократить. вопрос: предупредить о сокращении необходимо 01 августа или за два месяца до выхода из отпуска можно?

Присоединюсь к коллегам. Если обе стороны не возражают разорвать трудовые отношения, зачем Вам увольнение по сокращению со всей громоздкой процедурой? Сократите вакансию после ее увольнения. Увольнение по сокращению - это всегда плохо. Не придумывайте себе дополнительную работу. Увольнение по соглашению сторон или по собственному желанию, в связи с уходом за ребенком до 14 лет дает те же самые преимущества в ЦЗ (если речь об этом)

Andry 04.05.2020 08:49

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 240378)
...Увольнение по соглашению сторон или по собственному желанию, в связи с уходом за ребенком до 14 лет дает те же самые преимущества в ЦЗ (если речь об этом)

А кроме перечисленного, избавит от неожиданностей - ведь мамочка в любой момент может внезапно изменить свое решение и написать заявление на отпуск по уходу за ребенком до достижения им стилетнего возраста

ludmilas 05.05.2020 01:02

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240375)
В таких случаях целесообразнее увольнение про солашению сторон.

Она хочет получить компенсацию средней зарплаты при сокращении.
и еще вопрос: если ее предупредить о сокращении за 2 месяца до выхода из отпуска по уходу за ребенком до 3 лет, так чтоб 1 рабочий день=день увольнения, то средняя зарплата за последнии 2 месяца берется какая? больничный дородовый и роды?

Andry 05.05.2020 08:24

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240387)
средняя зарплата за последнии 2 месяца берется какая? больничный дородовый и роды?

Согласно Постановления Кабмина от 08.02.95 N100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати"
Цитата:

.... В інших випадках, коли нарахування проводяться виходячи із середньої заробітної плати, працівник не мав заробітку, не з вини працівника, розрахунки проводяться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

eloissa 05.05.2020 08:40

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240387)
Она хочет получить компенсацию средней зарплаты при сокращении.

Да что за бред? Какая компенсация средней зарплаты?:facepalm: То, что Вы подразумевали, называется "выходное пособие". На всякий случай...
Извините, смолчать не могу! Это профессиональный форум или болталка какая-то??? В очередной раз прошу, просто кричу: коллеги, употребляйте, пожалуйста, терминологию правильно. И пользуйтесь законодательством в первоисточнике (а не по принципу "мне сказали, что это так делается"), тогда и проблем с коммуникациями не будет.

Мотя 06.05.2020 00:20

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240387)
Она хочет получить компенсацию средней зарплаты при сокращении.

Простите, нескромный вопрос: Вы кем работаете?

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 240378)
Сократите вакансию после ее увольнения.

Уточню, немного: вывести ее, просто, из ШР.

Мотя 06.05.2020 14:19

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240374)
у нее нет желания особенно работать, а у работодателя давать ей работу. должность в принципе хотят сократить. ...

Цитата:

Сообщение от ludmilas (Сообщение 240387)
Она хочет получить ...

Я читаю, уже, несколько раз, но так и не пойму: работница не хочет работать или должность хотят сократить?:reverie:
Обычно, когда гражданин не хочет работать, то он увольняется, написав соответствующее заявление, т.е. выразив собственное желание - это нормально и естественно!
Но когда гражданин не хочет работать, но не хочет изъявлять собственное желание, а хочет, чтобы его уволили не по своей инициативе, а по инициативе собственника, да еще и выплатили ему какие-то деньги - это не есть нормально!
Есть другой путь: переговорить с собственником об увольнении по соглашению сторон, заложить в это соглашение выплату какой-то суммы - это тоже нормально!
ПО итогу: непонятно - чего хочет работница? И почему собственник соглашается ее уволить по своей инициативе, если мы видим желание работницы?
Здесь, что-то, не так....пока не пойму - что!:dont know::reverie:
По опыту: редкий собственник согласится таким образом увольнять, не имея, к тому же, для этого прямых оснований....просто так: работник хочет уволиться, но наседает, чтобы уволили по инициативе собственника, провели огромную процедуру по сокращению, не упустив ничего, да еще "разведя" на деньги....

Это что? Все от большой любви к работнице, которую не особо хотят держать, а работница сама хочет уволиться? Что-то новенькое, однако...
Где-то что-то не срастается....:nea:
П.С.
Повторюсь, если ув. ludmilas не обратила внимание: если собственник такой щедрый, готовый осыпать денежным дождем работницу, то почему он не хочет достичь соглашения и не выплатить по этому соглашению сумму, не менее выходного пособия при сокращении? К чему эта головомойка с сокращением?
Вы можете пояснить? Пояснить вот это: зачем такие заморочки, если можно сделать все гораздо проще? и за один день????


Часовой пояс GMT +3, время: 14:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA