Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Страховой стаж для оплаты больничного (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=4788)

dvs57 03.03.2009 18:48

Останнім часом не маю можливості регулярно переглядати Форум, тому й відповідаю із запізненням.

Про розробку таблиці: я взяв її із свого конспекту (в 2006 році був на семінарі кадровиків). Правда, була вона російською мовою, я переклав її на українську, зробив комп’ютерний варіант. За весь час користування таблицею не виявив в ній неточностей.

Щодо другої частини Вашого питання.
Звертаю Вашу увагу, що мова йде про страховий стаж відповідно до Закону „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності”. Закон однозначно встановлює, що до страхового стажу зараховується час перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Інших уточнень стосовно наведеного Вами випадку в названому Законі нема, отже, нема підстав, щоб наведений Вами випадок можна було б включити в страховий стаж.

Інша річ – розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності. А ось тут слід врахувати чинні пільги, які передбачені Законом „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Стаття 30. Пільги та компенсації потерпілим дітям та їх батькам.
Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років - у розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Зрозуміли різницю? Коли заповнюєте листок непрацездатності, не забувайте, що можливо, працівник має пільги...

madmyazina 13.04.2009 17:46

Входит ли в страховой стаж для больничного учеба в ПТУ?
 
Согласно ЗУ "Об общеобязательном гос. соц.страховании в связи с утратой трудоспособности и т.д." при оплате больничного листа учитываем страховой стаж.

Учеба в ПТУ входит в страховой стаж до принятия этого закона, тоесть до 2001 года.

Если учеба в ПТУ начинается с 1999 года и длится до 2002 года - как правильно рассчитать страховой стаж? Его вообще не учитывать или рассчитать с 1999 года по дату принятия этого закона - 2001?

dautina 13.04.2009 19:35

Точнее, чем Ваш инспектор фонда с/стр. Вам никто не ответит. Позвоните инспектору.

tenten 14.04.2009 08:51

Рассчитывайте с 1999 по 2001 включительно (до 28.02.2001).

tinkara 14.04.2009 08:52

http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.p...highlight=1658
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.p...highlight=1658
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.p...=1658&start=15

письмо Фонда социального страхования по врем. потере работоспособности:
від 01.02.2006р. № 04-06/Б-19-41 "Про обчислення страхового стажу"?

Розглянувши Ваше звернення, повідомляємо, що згідно з ст. 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 р. № 2240, страховий стаж — це період (сума періодів), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, і сплачує або за неї сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому законодавством.

До страхового стажу зараховується загальний трудовий стаж особи до введення в дію цього Закону в порядку та на умовах, передбачених законодавством, яке діяло раніше.

Визначення загального трудового стажу особи, набутого нею до набрання чинності вказаного Закону, здійснюється у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності» від 19.10.98 р. № 1658, згідно з якими час протягом якого особа навчалася у професійно-технічному училищі або перебувала на службі у Збройних Силах, зараховувався до загального трудового стажу.

Відповідно до ст. 6 зазначеного Закону особи, які проходять Службу у Збройних Силах або навчаються у професійно-технічних училищах (за винятком випадків, коли такі особи поряд з навчанням працюють на умовах трудового договору та сплачують (або за них сплачуються), страхові внески не входять до переліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.

Отже, час навчання у професійно-технічному училищі або перебування на службі у Збройних Силах, яке мало місце після набрання чинності зазначеного Закону, до страхового стажу не зараховується.

eleonoran2008 20.05.2009 10:06

Цитата:

Сообщение от tenten (Сообщение 60475)
Рассчитывайте с 1999 по 2001 включительно (до 28.02.2001).

Прошу ответить на вопрос - почему до 28.02.01.?!?!?!
Веть "закон набиреє чинності з 01.01.2001" !!! (см. Прикінцеві положення)

tenten 20.05.2009 10:46

По этому поводу на форуме не раз велись дискуссии.
Закон был опубликован 28.02.01, а значит и вступает в действие с этой даты.
По крайней мере, почти во всех специализированных изданиях по этой теме стоит именно данная дата.

Trine 25.06.2009 15:18

Просматривала ТК сотрудников, и увидела интересную запись - с 1998 по 1998 год человек работал у частного предпринимателя. Запись такая
"Частный предприниматель Иванова М.М.
"-"_ ___ Принята на должность бухгалтера
"-"- ____ Уволена по собственному желанию.

Директор подпись Иванова М.М." И печать Ивановой М.Мю

Никаких пометок о регистрации в ЦЗ нет.

Или их в 1999 не ставили? Будет ли время такой работы засчитываться в стаж для больничного и для пенсии?

anatol_ua 25.06.2009 16:15

А Вы спросите у неё самой (как у бухгалтера) - взносы она начисляла ?
Если начисляла - всё ОК !

Александр_ФАН 10.07.2009 09:02

А подскажите, как Вы при подсчете страхового стажа определяете, был ли человек в отпуске по уходу за ребенком до 6-ти лет или нет. С теми которые рожать уходили непосредственно с предприятьия как-то понятно, а вот с пришлыми... Только допрос?


Часовой пояс GMT +3, время: 20:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»