Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Страховой стаж для оплаты больничного (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=4788)

ОКСАНОЧКА 15.03.2010 15:58

Я в свое время тоже столкнулась с этим вопросом, сделала запрос в местную дирекцию ФСС, они ответили, что "періоди отримання допомоги по безробіттю зараховуються до загального трудового стажу". Но в работе с таким ответом далеко не заедешь. Позже мне попалось письмо Исполнительной дирекции ФСС от 04.10.2007 г. № 04-29-2056 "Щодо отримання допомоги по безробіттю", последнее предложение, которого звучит так: "Період отримання допомоги по безробіттю, який відображений у трудовій книжці працівника, зараховується до його страхового стажу при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності". Это письмо Вы сможете найти в базе НАУ. ;)

ВВалентина 16.03.2010 08:20

Большое спасибо !!!

Татьяна К. 16.03.2010 09:05

Періоди отримання допомоги по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності) та матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації як до 28.02.2001 року, так і після цієї дати зараховуються до страхового стажу під час визнвчення розміру оплати листка непрацездатності.

Yaremko 16.03.2010 10:09

Я дуже вибачаюся бо приблизно таке запитання вже звучало на 3 сторінці, але...
Поясніть будь-ласка чи буде входити наприклад час коли особа не працювала а стояла на обліку в ЦЗ і звітам пішла в декретну відпустці, а потім ще і 3 роки доглядала за дитиною? і їй виплачував соцстрах гроші. То ті 3 роки і час дородової і після родової відпустки буде рахуватися в стаж по виплаті лікарняних? особа до центру зайнятості працювала.
І ще питання на якій підставі мені рахувати цей період? особа має надати довідку що вона доглядала за дитиною?

ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням"
написано
Цитата:

Стаття 7. Обчислення страхового стажу

1. Страховий стаж - це період (сума періодів), протягом якого
особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному
страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та
витратами, зумовленими похованням, і сплачує або за неї
сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з
тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому
законодавством. До страхового стажу зараховуються періоди
тимчасової втрати працездатності, перебування у відпустці у
зв'язку з вагітністю та пологами та час перебування застрахованої
особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею
трирічного віку, а також періоди одержання виплат за окремими
видами загальнообов'язкового державного соціального страхування,
крім пенсій усіх видів
.

які це випадки, які зараховуються в стаж?

Yaremko 16.03.2010 11:19

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 92840)
Тільки сьогодні на паралельній гілці відповідала на це запитання! Користуйтесь пошуком!
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=9713

цю тему я вже читала.
Ну не знаю можливо для когось це відповідь, а для мене...
найбільше мене цікавить
Цитата:

То ті 3 роки і час дородової і після родової відпустки буде рахуватися в стаж по виплаті лікарняних? особа до центру зайнятості працювала.
І ще питання на якій підставі мені рахувати цей період? особа має надати довідку що вона доглядала за дитиною?
особа рахується застрахованою якщо вона пішла в декрет з ЦЗ?
На основі яких документів мені рахувати більше 3 років в стаж?

Отже відповідаю сама собі
Цитата:

Сообщение от Yaremko (Сообщение 92834)
які це випадки, які зараховуються в стаж?

Відповідно до статтi 34 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" за державним соцiальним страхуванням надаються такi види матерiального забезпечення та соцiальних послуг:

  • допомога по тимчасовiй непрацездатностi (включаючи догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагiтностi та пологах;
  • допомога на поховання (крiм поховання пенсiонерiв, безробiтних та осiб, якi померли вiд нещасного випадку на виробництвi);
  • забезпечення оздоровчих заходiв (зокрема, оплата путiвок на санаторно-курортне лiкування застрахованим особам та членам їх сiмей, до дитячих оздоровчих закладiв, придбання дитячих новорiчних подарункiв).

anatol_ua 16.03.2010 12:42

Цитата:

Сообщение от Кадристка (Сообщение 92741)
Неужели проще написать 3 сообщения аля "Пользуйтесь поиском, читайте КЗоТ", нежели объяснить и ростолковать. Для чего тогда форум?

Отнюдь не проще (иногда так и подмывает дать чёткий и краткий ответ на вопрос),
но полезнее для спрашивающего:
- научится пользоваться поиском,
- полазит по порталу, где есть масса НПА (а не только по форуму),
- найдёт НПА, сохранит себе на комп,
- будет пользоваться НПА, а не просто советом (ответом) участника форума
(пусть даже и самым правильным и очевидным)...

Мало ?

JULIA26 16.03.2010 13:52

Вложений: 1
Вполне согласна с Анатолием, меня тоже раньше интересовал этот вопрос и ответ я нашла по поиску, вот какую таблицу классную я нашла

Yuliya 16.03.2010 14:35

Ух ты! Таблица нашего Виктора Семеновича! Или Вы на нашем форуме нашли?

anatol_ua 16.03.2010 14:38

На нашем:good:, на нашем:thumbs up:, а где же ещё !!!

ВВалентина 17.03.2010 11:06

Таблица , конечно, хорошо, но я всегда привыкла доверять официальным документам

anatol_ua 17.03.2010 14:55

... может, за вас ещё и покурить ?..
(из анекдота)

ВВалентина 24.03.2010 14:17

Что касается первоисточников: из Закона "О занятости населения" п. ж)включення періоду перепідготовки та навчання нових
професій, участі в оплачуваних громадських роботах, одержання
допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги по безробіттю до
стажу роботи, а також до безперервного трудового стажу; { Підпункт
"ж" пункту 1 статті 4 в редакції Закону N 665/97-ВР ( 665/97-ВР )
від 21.11.97; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3108-IV
( 3108-15 ) від 17.11.2005 }
Это и есть периоды получения виплат по отдельным видам общеобязательного государственного социального страхования в соответствии с ч.1 ст. 7 Закона №2240 (о страховании в связи с потерей трудоспособности)

juli3075 07.04.2010 17:05

А я читала, что отпуск по уходу за ребенком до 3 лет не входит сейчас в страховой стаж.. или я что-то не так поняла? Или это касается только пенсии. Т.к. отчисления с тех кто в отпуске по уходу не идут.

anatol_ua 07.04.2010 17:53

В каком документе читали ?:reverie:
Тут:
http://hrliga.com/index.php?module=n...&op=view&id=48
или здесь:
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=146

Iren@ 07.04.2010 17:54

Цитата:

Сообщение от juli3075 (Сообщение 95173)
отпуск по уходу за ребенком до 3 лет не входит сейчас в страховой стаж. Т.к. отчисления с тех кто в отпуске по уходу не идут.

Входит. Идут.

анна бондаренко 02.06.2010 14:30

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, если работник до 2001г. закончил училище культуры, будет ли этот период входить в страховой стаж для оплаты больничного или нет. Получается, если бы называлось ПТУ, то входилобы, а если техникум то нет, а куда отнести училище культуры (оно так и называется)?

Yaremko 02.06.2010 14:38

Цитата:

Сообщение от анна бондаренко (Сообщение 100758)
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, если работник до 2001г. закончил училище культуры, будет ли этот период входить в страховой стаж для оплаты больничного или нет. Получается, если бы называлось ПТУ, то входилобы, а если техникум то нет, а куда отнести училище культуры (оно так и называется)?

училище ніколи не входило до стажу по виплаті лікарняних

анна бондаренко 02.06.2010 15:27

но ПТУ входили в стаж до 2001г., а куда отнести училище культуры к ПТУ или к техникумам, в это весь вопрос, если к ПТУ, то получается нужно считать?

Yaremko 02.06.2010 15:58

Цитата:

Сообщение от анна бондаренко (Сообщение 100786)
но ПТУ входили в стаж до 2001г., а куда отнести училище культуры к ПТУ или к техникумам, в это весь вопрос, если к ПТУ, то получается нужно считать?

ПТУ дає професійно-технічну освіту, а училище чи технікуми це вже заклади І чи ІІ рівня акредитації і відносяться до вищих навчальних закладів

rostian 02.06.2010 16:15

Закон України "Про професійно-технічну освіту"
Стаття 18. Типи професійно-технічних навчальних закладів
До професійно-технічних навчальних закладів належать:
професійно-технічне училище відповідного профілю;
професійне училище соціальної реабілітації;
вище професійне училище;
професійний ліцей;
професійний ліцей відповідного профілю;
професійно-художнє училище;
художнє професійно-технічне училище;
вище художнє професійно-технічне училище;
училище-агрофірма;
вище училище-агрофірма;


ЗУ Про освіту
Стаття 43. Вищі навчальні заклади

1. Вищими навчальними закладами є: технікум (училище), коледж, інститут, консерваторія, академія, університет та інші.

2. Відповідно до статусу вищих навчальних закладів встановлено чотири рівні акредитації:

перший рівень - технікум, училище, інші прирівняні до них вищі навчальні заклади;

другий рівень - коледж, інші прирівняні до нього вищі навчальні заклади;

третій і четвертий рівні (залежно від наслідків акредитації) - інститут, консерваторія, академія, університет.

3. Вищі навчальні заклади здійснюють підготовку фахівців за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

молодший спеціаліст - забезпечують технікуми, училища, інші вищі навчальні заклади першого рівня акредитації;

бакалавр - забезпечують коледжі, інші вищі навчальні заклади другого рівня акредитації;

спеціаліст, магістр - забезпечують вищі навчальні заклади третього і четвертого рівнів акредитації.

4. Вищі навчальні заклади певного рівня акредитації можуть здійснювати підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями, які забезпечують навчальні заклади нижчого рівня акредитації.

5. Вищі навчальні заклади у встановленому порядку можуть створювати різні типи навчально-науково-виробничих комплексів, об'єднань, центрів, інститутів, філій, коледжів, ліцеїв, гімназій.

училище-завод;
центр професійно-технічної освіти;
центр професійної освіти;
навчально-виробничий центр;
центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів;
навчально-курсовий комбінат;
навчальний центр;
інші типи навчальних закладів, що надають професійно-технічну освіту або здійснюють професійно-технічне навчання.
(стаття 18 у редакції Закону
України від 11.09.2003 р. N 1158-IV)

Законом України від 11.09.2003 р. N 1158-IV)
Стаття 13. Ступеневість професійно-технічної освіти
Ступеневість професійно-технічної освіти громадян визначається у професійно-технічних навчальних закладах відповідними рівнями кваліфікації і складністю професій та освітньо-кваліфікаційним рівнем.
(частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із
Законом України від 11.09.2003 р. N 1158-IV)
Кожний ступінь навчання у професійно-технічному навчальному закладі має теоретичну і практичну завершеність і підтверджується присвоєнням випускникам (учням) освітньо-кваліфікаційних рівнів "кваліфікований робітник", "молодший спеціаліст" згідно з набутими професійними знаннями, уміннями і навичками.

анна бондаренко 02.06.2010 16:20

спасибо большое за ответ, исходя из этого училище культуры все таки относится к профессиональ-техническим заведениям

Yaremko 02.06.2010 16:30

училище культури має 1 рівень акредитації

анна бондаренко 02.06.2010 16:36

а где должно быть написано какой уровень аккредитации оно имеет, в дипломе об этом ничего нет, квалификация по диплому "Младший специалист".

Yaremko 02.06.2010 16:40

а що написано в додатку до диплому?
Особисто я закінчувала в 2002 році таке училище і тому знаю що здається всі такі училища зараз мають 1 рівень акредитації. Бо моє мало 100% бо навчання попало на акредитаційну комісію

kozur 02.06.2010 16:44

Цитата:

Сообщение от rostian (Сообщение 100798)
2. Відповідно до статусу вищих навчальних закладів встановлено чотири рівні акредитації:

перший рівень - технікум, училище, інші прирівняні до них вищі навчальні заклади;

другий рівень - коледж, інші прирівняні до нього вищі навчальні заклади;

третій і четвертий рівні (залежно від наслідків акредитації) - інститут, консерваторія, академія, університет.

3. Вищі навчальні заклади здійснюють підготовку фахівців за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

молодший спеціаліст - забезпечують технікуми, училища, інші вищі навчальні заклади першого рівня акредитації;

анна бондаренко а Ви читали пост rostian ?

анна бондаренко 02.06.2010 16:45

в 1996г. сотрудник заканчивал данное училище, думаю на тот момент никакой аккредитации не было

анна бондаренко 02.06.2010 16:49

Цитата:

Сообщение от kozur (Сообщение 100808)
анна бондаренко а Ви читали пост rostian ?

Спасибо за ответ, данное сообщение читала, но в 1996г. у училища не было аккредитации

silvia 03.06.2010 13:56

ask
 
Как проверить или узнать служил ли человек в армии, если при оформлении на работу никаких подтверждающих документов не было? И какие документи об этом должны подтверждать его страховой стаж?

anatol_ua 03.06.2010 14:00

Военный билет !

silvia 03.06.2010 14:10

а если человек не предоставил его? Я обязанна его требовать? ( именно служба счас влияет на размер выплат, а военного билета нет)

EllE HRD 03.06.2010 14:16

Вы обязаны объяснить своему новому работнику этот момент. Предоставит билет - значит будет подтверждение службы в армии, не предоставит - не будет. Может он там и не служил вовсе...

anatol_ua 03.06.2010 14:17

Требовать - нет !
Это его личное дело... Но на стаж влияет...
Следовательно - это в его же интересах !!!

nikast 30.09.2010 16:46

Подскажите, пожалуйста. Стаж по трудовой книжке для расчета больничного листа у меня около 5 лет, но помимо этого я являюсь частным предпринимателем на едином налоге и зарегистрирована в соц.страхе. Добавляется ли мой стаж как частного предпринимателя для расчета больничного по трудовой книжке, и если да, то какие документы я должна предоставить для этого расчета и на какой закон ссылаться?

Natuska 01.10.2010 09:12

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2010 №2718/0/18/10-зв "Про оплату листка непрацездатності працівнику, який є приватним підприємцем"
Цитата з листа:
"...
Таким чином, якщо підприємець одночасно займається підприємницькою діяльністю та працює за трудовим договором, він має право отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності за основним місцем роботи, тобто там, де знаходиться його трудова книжка, не підставі листка непрацездатності, виданого в установленому порядку; або як підприємець, що сплачує єдиний податок, у Фонді, при цьому допомога по тимчасосовій непрацездатності йому буде виплачуватись починаючи з шостого дня непрацездатності, оскільки перші п'ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються власником за рахунок коштів підприємства (стаття 2 ЗУ "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування").

Якщо звернутися до Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", то з суми єдиного податку до місцевого бюджету перераховується 43 відсотки, Пенсійний фонд - 42, на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків - для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

З цього можна зробити висновок, що якщо людини сплачує страхові внески, то страховий стаж має бути зарахований. Але в нашому законодавстві я не зустрічала яким же чином підприємець має підтвердити це законне право.

Mardge 01.10.2010 09:40

Если Вы одновременно работали и были предпринимателем, то стаж не суммируется.

nikast 01.10.2010 11:42

нет, частное предпринимательство открыто после последней записи в трудовой книжке, т.е. по трудовой книжке стаж 5 лет, и как ЧП еще 7, сейчас трудовая опять открыта, как мне доказать, что я имею право на оплату больничного 100% ставки?

Natuska 01.10.2010 12:13

Зверніться за консультацією до Фонду соц. страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

anatol_ua 01.10.2010 13:21

Закон 2240:
Особи, які застраховані на добровільних засадах у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та фізичні особи (підприємці, що сплачують єдиний податок (крім осіб, які знаходились у страхових випадках, передбачених цим Законом, або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за цим Законом за умови сплати страхових внесків (встановленого розміру єдиного податку) не менше повних шести календарних місяців протягом останніх дванадцяти календарних місяців перед настанням страхового випадку.

ПКМУ №637 от 12..08.1993:
4. Час роботи осіб, які займаються підприємницькою
діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній
праці, за період до 1 травня 1993 р., а також час роботи осіб, які
займаються веденням особистого селянського господарства
зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного
фонду України про сплату страхових внесків (додаток N 1).

Такую же справку об уплате взносов можно взять и в ФССзТВП.

rostian 01.10.2010 15:17

Мне думалось, что можно обойтись и без довидок- просто взять у сотрудника копию регистрации пп- шника на едином податке...??

alexey_s1976 14.01.2011 08:52

Расчет трудового стажа по-новому
 
Коллеги!
Доблестная бухгалтерия, вернувшаяся с семинара по единому социальному взносу, сообщила, что страховой стаж для больничных должен расчитываться исходя из "страховых свидетельств" через запрос в пенсионный фонд. Может кто-то подсказать откуда такие умозаключения, с чем это связано?


Часовой пояс GMT +3, время: 16:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA