Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Как уволить хитрого увольняющегося? (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=12933)

olganmr 29.03.2011 04:03

Как уволить хитрого увольняющегося?
 
Шановні колеги!
В мене виникла проблема, працюю в навчальному закладі, одна жіночка, вирішила, якщо так можна назвати, підгуляти…
Написала заяву такого змісту:
Прошу надати мені відпустку за фактично відпрацьований час з 01.04.2011 та виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення та з подальшим звільненням за власним бажанням згідно зі ст.38 КЗпП
Чітко знаю, що ця особа, після закінчення терміну відпустки в останній день прийде та заяву забере, продовжить працювати, от і вийде таке, серед навчального року відпустку відгуляла, на оздоровлення грошенятки отримала (та навіть не в цьому справа), а літом буде сидіти та у потолок плювати, а в мене зависне на місяць (квітень) півтори ставки.
Питання: чи можемо ми на даний момент згідно цієї заяви взяти людину на її місце, щоб повернення цієї пані не відбулося?:?

dautina 29.03.2011 08:55

Все в рамках закону. На час її відпустки ви можете оформити людину тимчасово, але якщо вона передумає звільнятися... Вона має на це право.

Yudjina 29.03.2011 10:07

Ст. 38 КЗпП ч.2 "Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений їм орган не вправі зільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладанні трудового договору".

Ст. 24 КЗпП ч. 45 "Особі, запрошеній на роботі в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладанні трудового довговору".

yara 29.03.2011 11:04

Якщо останній день відпустки співпаде з останнім робочим днем, а вийде вона на роботу за розрахунком наступного дня, то формально вона вже звільнена і заяву відкликате не може.
А хіба надавати матеріальну допомогу обов"язок, а не право підприємства?

chsm07@mail.ru 29.03.2011 11:39

Шукайте працівника в порядку переведеня за погодженням між керівниками і в цьому випадку її відмовити в працевлаштуванні вже неможливо. І ваша розумна пані "пролетить" як...

olganmr 29.03.2011 20:23

Зрозуміло,якщо все-таки знайду людину по переводу, тоді тітонька не зможе повернутися на 100% чи можуть бути варіанти, людину візьмемо, тітка до суду піде і її поновлять, а у мене замість однієї штатної одиниці з’явиться дві. Тоді буде повна ……:redface:

dautina 29.03.2011 21:54

Таке може статися у випадку, коли ваша співробітниця забере свою заяву в останній день відпустки.

Yudjina 30.03.2011 08:57

"Працівник, який попередив власника або уповноважений ним орган про розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і звільнення в цьому випадку не проводиться, якщо на його місце не запрошена особа в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч. 4 ст. 24 КЗпП)." - Постанова від 06.11.1992р. № 9 "Про практику розгляду судами трудових спорів"

Головне, щоб всі документи було оформлено згідно норм законодавства (заяву належним чином складено та зареєстровано, переведення з іншого підприємства оформлено вірно). Тоді закон на Вашій стороні.


Часовой пояс GMT +3, время: 07:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA