Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Оформление пенсии (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=4538)

GalaBriz 16.04.2007 11:39

Оформление пенсии
 
Вперше доводиться заповнювати подання на пенсію.Щось не все мені зрозуміло. Не розібралась з графами коефіцієнт та примітка, а також з припискою після Зведеденої таблиці обчислень стажу роботи, а саме: "Стаж, що дає право на пенсію на пільгових умовах, за вислугу років (непотрібне закреслити), у відповідності з __ ст.Закону, Списком №___, розділом _____, підрозділом ____, підраховано по записам №№ ______"
Людина подає на пенсію по інвалідності.
Підкажіть, будь ласка, як з цим впоратись.

esar 16.04.2007 12:48

Розділ Подання, присвячений пільговому стажу, заповнюється тільки при оформленні пенсії на пільгових ум умовах або за вислугу років. Для оформлення пенсії по інвалідності пільговий стаж не має ніякого значення, тому цей розділ заповнювати не треба.
Цитата:

Не розібралась з графами коефіцієнт та примітка
За деякими видами робіт трудовий стаж враховується як "рік - за два", "день - за три" (наприклад робота в психіатричних лікарнях, робота в Чорнобильській зоні....). Якщо у вашого працівника немає таких місць роботи, то у вказаних графах нічого не пишіть. До відома: більшість випадків пільгового стажу окрім записів в трудові книжці підтверджуються довідками встановленого зразка і зарахувати такі періоди як пільгові можна тільки на підставі довідок.
А "Примітка", вона і є "примітка": якщо є, що написати (наприклад, посилання на відповідну довідку), то пишіть, якщо немає нічого - то нічого і не пишіть.

GalaBriz 16.04.2007 15:53

Оформлення на пенсію
 
Дякую... пільгового стажу не мав, зажди юрист юристом, але надалі така інформація мені пригодиться... Ще раз дякую за допомогу

Fedulova Olga 17.04.2007 11:03

Добрый день, GalaBriz!

Вы, как я понимаю, представляете предприятие и оформляете пенсию своему работнику, правильно? Мне, конечно, пенсии по инвалидности оформлять не приходилось, но думаю что процедура не очень отличается от оформления обычной пенсии. А таких я уже оформила некоторое количество. Так вот, в первый раз для меня тоже было все непонятно, да и во второй, если честно, тоже. Пришлось попотеть. Испортила немало бланков Подання. Но дело не в этом. Я подробно консультировалась с Пенсионным фондом и они мне все разжевали. На нужно заполнять следующую информацию: шапку Подання, естественно, п.1., если есть такие, п.2 - графы 1,2,3, и 4. Просто тупо переносим все из трудовой книжки, вместо поставленной печати и подписи пишем соотвественно слова "Печать" и "Подпись" Графы 5,6,7 заполняет работник Пенсионного фонда. Также при наличии заполняем п.3. А вот все остальное заполняет также работник Фонда. Все это дело подписываем и несем вместе с другими необходимыми документами (по ним тоже можно проконсультироваться в Пенсионном фонде по месту нахождения предприятия) в этот самый фонд. Они там все проверяют. И все. Ждем, когда пенсия будет начислена. Затем сам работник уже идет и забирает свой пенсионный билет и оригиналы документов, например трудовую книжку. Все это дело у нас занимает месяца 3. Вот и все.
Буду рада, если чем-то помогла.

ivj2000 10.01.2008 16:19

Как оформить человека на пенсию?
 
Человек собирается уходить на пенсию, какие документы надо подготовить в пенсионный? Большое спасибо

LuchSolnca 10.01.2008 18:31

1. Копию трудовой книжки, чтобы четко были видны даты приема и увольнения
2. Копия паспорта (1,2 страницы и прописка)
3. Копия индификационного кода
4. Св-во о браке (расторжении)
5. Копия диплома (стационар)
6. Представление (Подання)
7. Справка о заработной плате за любые 60 месяцев подряд до 01.07.2000г., с 01.07.2000г. по момент обращения - персинификация
8. Копия военного билета (1, 2, 3, 4 страницы)
9. Заявка о назначении пенсии
10. Анкета ведомостей о пенсионере :wink:

ivj2000 10.01.2008 23:09

Большое спасибо!!! Подскажите еще пожалуйста, что это ? какой вид у этих документов? Такого опыта небыло, я работаю только несколько месяцев

6. Представление (Подання)
9. Заявка о назначении пенсии
10. Анкета ведомостей о пенсионере

esar 11.01.2008 08:40

Re: Как отправить человека на пенсию?
 
Цитата:

Сообщение от ivj2000
Человек собирается уходить на пенсию, какие документы надо подготовить в пенсионный? Большое спасибо

Є така чудова установа, як районне управління ПФУ (за місцем реєстрації підприємства). Зверніться туди до свого дільничного інспектора, і він вам не тільки покаже , як виглядають ці документи, а і надасть зразки та фахово пояснить, як правильно ці документи оформлювати.

LuchSolnca 11.01.2008 11:24

Постанова правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 :wink:

Albertina 25.01.2008 13:18

До esar - сьогодні ходила у відділ СПОВ у пенсійний фонд - відправили на стенд - де висів приблизно такий список -але тільки для переформлення пенсії (збільшення розмірів). Так що дякую всім за відповідь - інформація знадобалась. Коли дізнаюсь ще більше - останній раз пенсію оформлювала в 2002 році - і їздила по місту з одного району в інший - підтверджувала стаж роботи працівника після 1994 року - бо я кщо є стаж роботи в ДП або ТОВ - треба привозити довідки - що підприємство сплачувало податки до Пенсійного Фонду - напишу ще.

esar 25.01.2008 14:02

Для Albertina: А чому ви пішли у відділ СПОВ? З таким же успіхом ви могли би звернутися у адміністративно-господарський відділ!

Нарахуванням і перерахуванням пенсій займається Відділ з призначення пенсій. Звернутись треба було до свого дільничного інспектора з призначення пенсій. У нього - і вичерпна інформація, і зразки документів. Якщо конкретно ваш інспектор буде не дуже люб'язним і відправить вас куди-небудь, то раджу звернутись до начальника відділу з призначення пенсій або до заступника директора відділення ПФУ. Але, зазвичай, в цих відділах всі дуже уважно і ввічливо ставляться до відвідувачів, а тим більше (не знаю з якої причини) - до представників підприємств. Я за потреби консультуюсь навіть по телефону.

І ще: кадровик зобов'язаний безпосередньо (власноруч) оформити тільки ті документі (окрім заробітної плати - це справа бухгалтерії), які підтверджують страховий (трудовий) стаж працівника саме на цьому підприємстві. В оформленні та збиранні всіх інших документів кадровик повинен тільки надати допомогу працівнику: проконсультувати, підготовити запити, роз'яснити.... Працівник сам повинен іздити по підприємствах і по пенсійних фондах і збирати довідки і інші документі про свою минулу трудову діяльність. Потім ці документи він подає до свого відділу кадрів (за останнім місцем роботи), а кадровик подає іх до ПФ.

Trine 25.01.2008 14:05

Цитата:

Сообщение от esar
Нарахуванням і перерахуванням пенсій займається Відділ з нарахування пенсій. Звернутись треба було до свого дільничного інспектора з нарахування пенсій. У нього - і вичерпна інформація, і зразки документів.

Абсолютно поддерживаю. Я оформляла пенсию нашему сотруднику 3 года назад, всё разъяснили, образцы дали, и потом еще на всякие вопросы отвечали, прием в определённые дни....

esar 25.01.2008 14:10

Цитата:

Сообщение от Trine
Цитата:

Сообщение от esar
Нарахуванням і перерахуванням пенсій займається Відділ з нарахування пенсій. Звернутись треба було до свого дільничного інспектора з нарахування пенсій. У нього - і вичерпна інформація, і зразки документів.

Абсолютно поддерживаю. Я оформляла пенсию нашему сотруднику 3 года назад, всё разъяснили, образцы дали, и потом еще на всякие вопросы отвечали, прием в определённые дни....

Зараз районні управління ПФ працюють в посиленому режимі і приймають відвідувачів в усі робочі дні тижня на протязі всього дня (окрім перервм та в птн. до 16.45). Це викликано збільшенням відвідувачів через останні зміни в пенсійному законодавстві.

Trine 25.01.2008 15:57

Ну, у меня ближайший пенсионер может появиться только лет через пять. Так что пока можно расслабиться. :cool:

Albertina 28.01.2008 12:55

Для esar: А чому ви пішли у відділ СПОВ? З таким же успіхом ви могли би звернутися у адміністративно-господарський відділ!
- як буде необхідно піду й туди. Якщо хочете будьт-яких порад з адміністративно-господарських справ - пишіть - я люб"язно відповім.

Нарахуванням і перерахуванням пенсій займається Відділ з призначення пенсій. - Точно так і є. За різними адресами - у пенсійноно фонду районного - одна, а у відділу - інша.

Звернутись треба було до свого дільничного інспектора з призначення пенсій. У нього - і вичерпна інформація, і зразки документів. - До інспектора сказали йти - марна справа. Самі ж працівники райооного Фонду. Треба відразу ж у відділ призначення. Поїду обгов"язково - люб"язно працівники фонду при мені передзвонили, спитали про прийомні дні - і дізнавшись - що "первичное формление" дозволили приїжджати у будь-який день. А не тільки у прийомні дні

Коли зїжджу - розкажу.

А ви коли останній раз оформлювали пенсію - ще за Радянського Союзу?

esar 28.01.2008 13:21

Цитата:

Сообщение от Albertina
Для esar: А чому ви пішли у відділ СПОВ? З таким же успіхом ви могли би звернутися у адміністративно-господарський відділ!
- як буде необхідно піду й туди. Якщо хочете будьт-яких порад з адміністративно-господарських справ - пишіть - я люб"язно відповім.

Нарахуванням і перерахуванням пенсій займається Відділ з призначення пенсій. - Точно так і є. За різними адресами - у пенсійноно фонду районного - одна, а у відділу - інша.

Звернутись треба було до свого дільничного інспектора з призначення пенсій. У нього - і вичерпна інформація, і зразки документів. - До інспектора сказали йти - марна справа. Самі ж працівники райооного Фонду. Треба відразу ж у відділ призначення. Поїду обгов"язково - люб"язно працівники фонду при мені передзвонили, спитали про прийомні дні - і дізнавшись - що "первичное формление" дозволили приїжджати у будь-який день. А не тільки у прийомні дні

Коли зїжджу - розкажу.

А ви коли останній раз оформлювали пенсію - ще за Радянського Союзу?

Albertina!
З усього вами сказаного зрозуміла лише останнє речення. На нього і відповідаю: у грудні 2007 року.

Albertina 30.01.2008 19:08

Список документів для первинного призначення пенсії.

1. Паспорт (1, 2, 11 сторінки), копія та оригінал.
2. Трудова книжка, копія та оригінал, для працюючих - "Подання" з місця роботи.
3. Військовий квиток (сторінки 1, 2, 3, 4), копія та оригінал.
4. Диплом (якщо навчання денне), копія та оригінал.
5. Ідентифікаційний нормер, копія та оригінал.
6. Свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, копія та оригінал.
7. Свідоцтво про народження дитини (дітей), якщо жінка не працювала в період догляду за дитиною до 3-х років (копія та оригінал).
8. Довідка про доходи з податкової (для непрацюючих).
9. Довідка з податкової про те, що на момент звернення заявник не стоїть на обліку як приватний підприємець.
10. Довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд (помісячно) до 01.07.2000 р., починаючи з 01.07.2000 р. пенсіонер або бухгалтер організації особисто звертається до відділу персоніфікованого обліку за довідкою у той район, де організація сплачує внески.
11. Довідка з Центру зайнятості (для непрацююцих інвалідів).
12. Фотокартка (розмір 4 Х 6 см).

ЗВЕРТАТИСЬ З ЗАПИТАННЯМИ І ЗА БЛАНКАМИ треба у відділ призначення пенсій того району, куди подає звітність підприємство.

leon 25.03.2008 10:39

Коллеги, подскажите, кто знает, такую деталь:
- В зведеній таблиці обчислення стажу (п. 4 Подання) по какое число считать стаж для работающего пенсионера: по дату регистрации Подання в исходящих, по дате дня рожд. (наступления права на первичное оформление пенсии по возрасту) др. дату?

esar 25.03.2008 11:03

Цитата:

Сообщение от leon
Коллеги, подскажите, кто знает, такую деталь:
- В зведеній таблиці обчислення стажу (п. 4 Подання) по какое число считать стаж для работающего пенсионера: по дату регистрации Подання в исходящих, по дате дня рожд. (наступления права на первичное оформление пенсии по возрасту) др. дату?

Якщо ви оформлюєте Подання до дати виповнення працівникові 60 (55) років - то рахуйте стаж на дату народження.
Якщо ж ви оформлюєте документи після цієї дати - то рахуйте стаж на дату реєстрації Подання.

А взагалі-то, це не має суттєвого значення. Всі підрахунки в Поданні рекоменують (працівники ПФ) робити олівцем. Всі ці підрахунки у ПФ ретельно перевіряються і, якщо є помилки, вносяться виправлення.

leon 25.03.2008 11:08

Дуже дякую за швидку відповідь

Инес 08.07.2008 13:26

Таке питання: При підготовці подання (п.2 Стаж роботи за трудовою книжкою) потрібно переписувати всі дані по порядку, що містяться в ТК (про переведення, виправлення, зміну назви фірми)? Чи достатньо обмежитися записами про прийом та звільнення? :?
Яку ставити дату заповнення трудової книжки - дату, коли її розпочали?
Чи можна заповнювати відомості про стаж роботи на рос. мові, чи обов'язково перекладати на українську?
Чи записується у подання час навчання у ВУЗі до 2004 року, якщо такий запис є в трудовій книжці?

lale 20.10.2008 09:22

Оформление сотрудника на пенсию
 
Сотрудник нашего предприятия оформляется на пенсию. Подскажите нужно ли заполнять бланк подання для пенс.фонда. И если да, то как правильно это сделать.

promotor 20.10.2008 09:59

Если сотрудник работает, с работы он предоставляет подання. Бланк подання ему дают в пенсионном фонде. Ничего сложного в заполнении нет, в бланке все расписано.

Но если пенсию ему будете оформлять Вы- придется побегать в пенсионный фонд, посидеть в очереди (сама такое проходила 2 года назад). На данный момент у нас сотрудники сами проходят оформление в пенсионном фонде, а с предприятия получают подання, ксерокопию и оригинал трудовой книжки.

Желаю успехов.

anatol_ua 20.10.2008 11:17

Вообще-то Закон обязывает работника кадровой службы (уполномоченное лицо) готовить и подавать документы на пенсию своему сотруднику.
ПОРЯДОК
подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно
до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою правління Пенсійного
фонду України
від 25 листопада 2005 р. № 22-1
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 грудня 2005 р. за № 1566/11846

promotor 20.10.2008 12:36

Анатолий, согласна.
Но, какими штрафными санкциями для предприятия грозит нарушение данного постановления - не нашла.
А учитывая, что физический адрес предприятия в Киеве, а юридический - Киевская область (120 км от Киева) для меня общение с пенсионным фондом проблематично.

Если сотрудник откажется самостоятельно оформлять документы или пенсионный фонд не будет принимать документы у работающего пенсионера - тогда придется заниматься данным вопросом отделу кадров.

lyubchic 20.10.2008 12:36

Да, работник кадровой службы обязан оформлять пенсию работающему на предприятии сотруднику и это прописано в должностных инструкциях и положении об отделе. Есть, правда, "прогрессивные" работники, которые по собственной инициативе оформляют пенсию сами, но обязать работника делать это самостоятельно мы не имеем права.

tanOK 20.10.2008 13:51

Оформление сотрудника на пенсию
 
lale,
действительно, как уже ранее сказали участники форума, в соответствии с Порядком представления и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий в соответствии с Законом Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании", утвержденным постановлением правления Пенсионного фонда Украины от 25.11.2005 г. № 22-1, работающие лица подают заявления о назначении пенсии в органы Пенсионного фонда через должностное лицо своего предприятия (п. 1 Порядка).

Я, к счастью, на практике сталкивалась с обращением работников предприятия в отдел кадров с просьбой только заполнить бланк Представления (Подання).
Как правило, в конце бланка приводится инструкция по его заполнению. Хочу обратить внимание на некоторые особенности заполнения Раздела 2 Подання (фактически дублирование записей трудовой книжки):
- иногда некоторые предприятия вместо обычного штампа с названием (н-р, ООО «Сталь») ставят угловой штамп, так вот последний придется «расписать» полностью, т.е. кроме названия предприятия, в Поданні необходимо указать все символы углового (или любого другого) штампа;
- после записи об увольнении строкой ниже написать: «Подпись печать», но это в том случае, если в трудовой книжке запись об увольнении действительно заверена подписью ответственного лица и печатью.

В графе 5 «Тривалість стажу роботи», я подсчитывала стаж работы отдельно по каждому месту работы, записывая полученный результат напротив записи об увольнении простым карандашом, а в Разделе 4 «Сводная таблица» - сумму вышеуказанных результатов.
Заверяется Подання печатью ПРЕДПРИЯТИЯ (!!! а не отдела кадров) и подписью руководителя предприятия и председателем профкома, если профкома не существует, то, как правило, это делает начальник ОК.
Думаю, что вряд ли ответила на все Ваши вопросы :neutral:
Надеюсь, что на оставшиеся помогут найти ответ Ваши коллеги или сотрудники Пенсионного фонда.
Желаю удачи!!! :)

С уважением, tanOK.
Гармония - не цель, а средство, когда ты будешь знать, что делать с ней, ты найдешь ее.

victorys06 18.11.2009 16:18

Я тоже впервые сталкиваюсь с оформлением пенсии. Ситуация следующая. Нашему работнику исполнилось 50 лет. Его увольняют. Перед увольнением он принёс "Подання". Так как у него есть горячий стаж 13,5 лет, не у нас, а вообще по его трудовой деятельности, ему сказали, что он имеет право уже на пенсию. Как называется данный вид пенсии? И где мне посмотреть, какие профессии относятся к горячему стажу и что 13,5 лет достаточно для выхода на пенсию в 50 лет? В "Поданні" Разделы 1,2 и 3 относятся только к умершим кормильцам или в том числе и они??? В Разделе 4 что обозначает РКП і МКП? Вкладыш до Подання тоже оформляет кадровик? Извините за множество вопросов.

Таисия 19.11.2009 20:32

Что такое горячий стаж я не знаю.
Возможно Вы говорите о работе на вредных производствах или работах, которые дают право на пенсию на льготных условиях.
Постановление КМУ № 162 от 11.03.1994 г.
Постановление КМУ № 36 от 16.01.2003 г.
Если найдете в списках должностей этих Постановлений название должности, на которой работал сотрудник, значит имеет право на льготную пенсию.

Мотя 19.11.2009 21:31

А книжечка со списками № 1, № 2 у вас есть?

Вашему работнику нужна будет еще справка:




ДОВІДКА


про підтвердження наявного трудового стажу


для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній


Видана____________________________________________ ______________
(прізвище, ім я, та по батькові особи)_

про те, що зазначена особа працювала повний робочий день на (в)_______________________________________________ ________________

(найменування підприємства, установи. організації)


і за період з ________________________по________________________ _____
з_________________________по______________________ _______
виконувала________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _________________________________________________

(характер виконуваних робіт)

за професією, посадою___________________________________________ ______________
що передбачена Списком__________розділ___________підрозділ_______ __________
код КП_________________________підстава_______________ __
за період з_____________по___________ ______________________________
(років, місяців, днів)

Підстава для видачі____________________________________________ _____

Додаткові відомості_________________________________________ ________
__________________________________________________ ________________

Відповідно до ст.50 Закону України "Про загальнообов язкове державне пенсійне страхування". суми пенсії, виплачені надміру внаслідок з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів пенсійного фонду України чи в судовому порядку.


Генеральний директор
Начальник відділу кадрів
Головний бухгалтер

victorys06 20.11.2009 14:31

Спасибочки, начало есть..., а что ответите на другие вопросы? Разве справка обязательна, если она предназначена в случае отсутствия трудовой или записи в трудовой? У него всё имеется.

Мотя 21.11.2009 01:00

Цитата:

Сообщение от victorys06 (Сообщение 80614)
Разве справка обязательна, если она предназначена в случае отсутствия трудовой или записи в трудовой? У него всё имеется.

Обязательна!

Вот пойдете в ПФУ, там и узнаете!

Скажете вот так, как мне:lol:, и.... пролетите...
Или пролетит тот работник, если не принесет эту справку...
Ходили...знаем.....:read:

Таисия 21.11.2009 22:34

а у меня в пенсионный такую справку требуют только для льготной пенсии (за работу со вредными условиями труда), а не для всех подряд.

Мотя 22.11.2009 08:36

Дык и я речь веду о льготных пенсиях...:boast:
Там же речь шла о "горячем стаже" вроде....

Конечно, Таисия, для обычных пенсий у меня такую справку не требовали до сих пор...

Не знаю, что завтра придумают....

Когда эту справку для льготных вводили...перед этим я все документы собрала, работник справку заказал по льготному стажу, все отнесла, проверили, сказали еще какую-то бумажечку донести (уж не помню какую), приношу через недели две, а оказалось, что новые справки ввели на льготный стаж (вот эти), пришлось работнику опять идти на то предприятие и справку опять заказывать, ждать опять с месяцочек....

N@din 04.12.2009 16:34

Шановні колеги, може не зовсім по темі, але хто знає, які останні новини про можливе підвищення пенсійного віку. Чула, що є проект - буде збільшуватись вік на 3 місяці кожних півроку ?:dont know:
З 2012 року ??

Дэйс 04.12.2009 16:37

Расслабьтесь:
нельзя повысить пенсионный возраст в стране, где средний возраст мужской смертности 62,3 года и имеет тенденцию к уменьшению:dont know:

anatol_ua 04.12.2009 16:44

Это мне так мало осталось ?:dont know:
А как же "внуков женить" ?...
:wacko::-?:cry:

Татьяна К. 04.12.2009 16:54

Не уставайте быть оптимистами!!!:thumbs up:
Женим и правнуков!;)

N@din 04.12.2009 16:54

А середній вік :lol: жінок ? З кожним роком жінці все важче звикати до думки, що їй вже 30 років !

anatol_ua 04.12.2009 17:10

Так це вам після 30 - завжди тридцять (поки не станете прабабусями),
а нам з кожним роком все більше...

P.S. Тема називається "Оформлення на пенсію"


Часовой пояс GMT +3, время: 16:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA