Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Сокращение штата (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1104)

apndan 18.09.2007 12:17

подскажите пожалуйста ,я инвалид войны,ликвидатор аварии на Чернобыльской АЭС 1 кат. и меня увольняют по сокращению штата .Имеют ли они право ?

Rena 19.09.2007 09:34

Цитата:

Сообщение от apndan
подскажите пожалуйста ,я инвалид войны,ликвидатор аварии на Чернобыльской АЭС 1 кат. и меня увольняют по сокращению штата .Имеют ли они право ?

Вот Вам статья КЗоТа Украины.

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботi при вивiльненнi працiвникiв у зв'язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi

При скороченнi чисельностi чи штату працiвникiв у зв'язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi переважне право на залишення на роботi надається працiвникам з бiльш високою квалiфiкацiєю i продуктивнiстю працi.

При рiвних умовах продуктивностi працi i квалiфiкацiї перевага в залишеннi на роботi надається:

1) сiмейним - при наявностi двох i бiльше утриманцiв;
2) особам, в сiм'ї яких немає iнших працiвникiв з самостiйним заробiтком;
3) працiвникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному пiдприємствi, в установi, органiзацiї;
4) працiвникам, якi навчаються у вищих i середнiх спецiальних учбових закладах без вiдриву вiд виробництва;
5) учасникам бойових дiй, iнвалiдам вiйни та особам, на яких поширюється чиннiсть Закону України "Про статус ветеранiв вiйни, гарантiї їх соцiального захисту" ;
6) авторам винаходiв, корисних моделей, промислових зразкiв i рацiоналiзаторських пропозицiй;
7) працiвникам, якi дiстали на цьому пiдприємствi, в установi, органiзацiї трудове калiцтво або професiйне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти рокiв з часу повернення на постiйне мiсце проживання до України;
9) працiвникам з числа колишнiх вiйськовослужбовцiв строкової служби та осiб, якi проходили альтернативну (невiйськову) службу, - протягом двох рокiв з дня звiльнення їх зi служби.

Перевага в залишеннi на роботi може надаватися й iншим категорiям працiвникiв, якщо це передбачено законодавством України.

alena2407 19.09.2007 13:38

apndan писал(а):
подскажите пожалуйста ,я инвалид войны,ликвидатор аварии на Чернобыльской АЭС 1 кат. и меня увольняют по сокращению штата .Имеют ли они право ?

конечно же имеют...Ст. 42 КЗоТа перечисляет лишь категории сотрудников, имеющих преимущество остаться на работе при сокращении штатов...НО не запрет на возможность их увольнения по ст. 40.п.1

Klio 21.11.2007 15:45

Увольнение по сокращению штата. Но не через 2 мес...
 
Помогите!
В связи с ликвидацией предприятия будут увольняться сотрудники. Всех предупредили за два месяца. Срок ещё не истёк, а человек хочет уволиться и написал в заявлении "уволить меня не придерживаясь необходимого срока". Как его правильно уволить? По статье в связи с ликвидацией или нет?

julia.zubareva@mbook.com. 21.11.2007 15:47

Я так понимаю по собственному желанию

Klio 21.11.2007 15:51

И как правильно сделать запись в трудовой книжке?

экс-Редактор 21.11.2007 15:52

Увольняйте по собственному желанию.

julia.zubareva@mbook.com. 21.11.2007 15:56

Как вы это обычно делаете при увольнении по собственному желанию.Напр:"Звільнений за власним бажанням згідно ст.38 КЗпП України...

tuman64@mail.ru 21.11.2007 16:11

Звоните в службу занятости, там дадут точный ответ.

Лена 21.11.2007 16:16

Я обращалась в центр зайнятости по этому вопросу. Человек пишет заявление с прозьбой сократить срок предупреждения и уволить его с такого-то числа. Увольняете его по статье 40 п.1, а в центр относите отчет "про фактичне вивільнення працівника" вместе с заявлением работника. :D

Но это если Вы предупредили работников, издали приказ, подали отчет в цент "про заплановане вивільнення працівників". А если Вы только планируете и люди об этом знают, то, конечно, проще для Вас, чтоб люди писали по собственному желанию.


Часовой пояс GMT +3, время: 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA