Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Выход из отпуска по уходу за ребенком (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=957)

yarko 05.06.2007 13:57

Выход из отпуска по уходу за ребенком
 
Бухгалтерия состоит из главного бухгалтера, заместителя главного бухгалтера, старшего бухгалтера, бехгалтера-касира и економиста.
2 (два) года назад бухгалтер-касир ушла в отпуск на 3 года в связи с рождением ребёнка. На её место временно взяли нового сотрудника.
Год назад старший бухгалтер уходит в отпуск на три года. На её место никого не берут, а её рабботу выполняли главный бухгалтер и заместитель главного бухгалтера.
Спустя 2 (два) года после рождения ребёнка бухгалтер-касир хочет вернутся на своё рабочее место.
Подскажите пожалуйста:
1. Как правильно сформулировать приказ о выходе (заранее) из декрета бухгалтера-касира.
2. Как правильно сформулировать приказ об увольнении бухгалтера-касира которая работала временно пока предыдущий бухгалтер-касир находилась в декретном отпуске.
3. Как правильно сформулировать приказ о переводе "временного" бухгалтера-касира на должность старшего бухгалтера которая ранее ушла в декретный отпуск но на её место никого не брали.

esar 05.06.2007 14:29

Цитата:

1. Как правильно сформулировать приказ о выходе (заранее) из декрета бухгалтера-касира.
Як і всі інші накази з кадрів - на підставі особистої заяви працівника, в якій вона прсить вважати її такою, що приступила до виконання своїх обов'язків після відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з такого-то числа (в наказі буде таке-саме формулювання). Написати заяву і видати наказ треба не менше, ніж за один день до виходу постійної працівниці на роботу для тго, щоб встигнути звільнити тимчасового працівника, оформити їй трудову, нарахувати і виплатити "розрахункові".
Цитата:

2. Как правильно сформулировать приказ об увольнении бухгалтера-касира которая работала временно пока предыдущий бухгалтер-касир находилась в декретном отпуске.
Звільнити тимчасового працівника треба за п. 2 ст. 36 КЗпП У (закінчення строку трудового договору) - якщо ви цього працівника дійсно приймали за умовами строкового договору на період відпустки по догляду за дитиною цього конкретного бухгалтера-касира.
Цитата:

3. Как правильно сформулировать приказ о переводе "временного" бухгалтера-касира на должность старшего бухгалтера которая ранее ушла в декретный отпуск но на её место никого не брали.
Доцільніше буде не переводити цього працівника, а звільнити і прийняти знову, оскільки це буде зовсім інший строковий договір з новими умовами (інша посада, інша тимчасово відсутня особа).

Зауваження: за ДК 003-2005 посада "бухгалтер-касир" не існує.

yarko 05.06.2007 15:34

Дякую за відповідь.
Хочу для себе уточнити. Якщо 2 (два) роки тому працівник просить надати відпустку по догляду за дитиною до досягненя нею 3 (три) річного віку з ХХ.ХХ.ХХХХ року по ХХ.ХХ.ХХХХ року, а виходить на роботу раніше вказаного терміну.

esar 06.06.2007 09:41

Цитата:

Сообщение от yarko
просить надати відпустку по догляду за дитиною до досягненя нею 3 (три) річного віку з ХХ.ХХ.ХХХХ року по ХХ.ХХ.ХХХХ року, а виходить на роботу раніше вказаного терміну.

Жінка має на це право. Більш того, вона має право використовувати цю відпустку частинами, тобто - вийти, попрацювати і знову піти догулювати цю відпустку. І так необмежену кількість разів, але тільки в період до досягнення дитиною трирічного віку.

olievych 11.06.2007 12:21

А що скажуть колеги на ситуацію, коли жінка хоче достроково вийти з декретної відпустки (також бухгалтер), але їй запропонують інші обов'язки, хоча на цій же посаді, бо її обов'язки були перерозподілені між іншими бухгалтерами. Здається, посада не змінилася, але змінилися посадові обов'язки, тобто змінилися істотні умови праці. Розумію, що це можна зробити тільки за її згодою, але як її умовити? Тим більше, що всі розуміють, що з її виходом почнуться лікарняні, відпрошування тощо.

esar 11.06.2007 12:48

Цитата:

Сообщение от olievych
А що скажуть колеги на ситуацію, коли жінка хоче достроково вийти з декретної відпустки (також бухгалтер), але їй запропонують інші обов'язки, хоча на цій же посаді, бо її обов'язки були перерозподілені між іншими бухгалтерами. Здається, посада не змінилася, але змінилися посадові обов'язки, тобто змінилися істотні умови праці. Розумію, що це можна зробити тільки за її згодою, але як її умовити? Тим більше, що всі розуміють, що з її виходом почнуться лікарняні, відпрошування тощо.

Ви самі собі відповіли: тільки за її згодою. Роз'ясніть їй всі проблемні моменти (з лікарняними і таке ін.), поясніть, що стягнення за невиконану вчасно роботу вона буде отримувати без "поправок" на її маленьку дитину, що премії будуть нараховуватись тільки за вчасне виконання роботи в повному обсязі, що з новими обов'язками їй буде легше вирішувати свої сімейні проблеми "без відриву від виробництва"...

olievych 11.06.2007 13:45

Шановна esar!
Ще раз впевнююусь у вашій високій компетентності. Дякую за відповідь. Я сама маю більше 10 років стажу по посаді, але не всі випадки траплялися на практиці, а робити неправильно або чогось не знати не люблю. :bravo:

Ninna@ukr.net 13.06.2007 14:32

Добрий день,

дякую, що відкрили дуже актуальну тему. Скажіть будь ласка, як має виглядати Заява співробітниці про надання відпустки по догляду за дитиною до досягненя нею 3-річного віку? Адже у мене є кілька вариантів і який з них є дійсно вірним не можу відповісти. Будь ласка, приведіть приклад.

Дякую!

yarko 13.06.2007 14:56

Спочатку Вам потрібно належним чином оформили листок непрацездатності (лікарняний) по вагітності та пологам.

Заява на ім"я керівника організації:
Прошу надати мені оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з ХХ.ХХ.ХХХХроку по ХХ.ХХ.ХХХХроку.
Підстава: заява працівника та свідоцтво про народження дитини.

Ninna@ukr.net 13.06.2007 15:24

Цитата:

Сообщение от yarko
Спочатку Вам потрібно належним чином оформили листок непрацездатності (лікарняний) по вагітності та пологам.

Заява на ім"я керівника організації:
Прошу надати мені оплачувану відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з ХХ.ХХ.ХХХХроку по ХХ.ХХ.ХХХХроку.
Підстава: заява працівника та свідоцтво про народження дитини.

Дякую!


Часовой пояс GMT +3, время: 14:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»