Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   График отпусков (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=547)

nata_78 21.08.2008 14:32

График отпусков — 4
 
Добрый день, уважаемые коллеги!
Подскажите, пожалуйста, следующее: в графике отпусков необходимо проставлять конкретные даты планируемого отпуска или можно ограничиться только указанием месяца? В Законе "Об отпусках" указано, что

"... Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну..."
(частина одинадцята статті 10 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 02.11.2000 р. № 2073-III)

Как мне убедить руководителя, что запланировать отпуск за полгода до его наступления, а тем более придерживаться конкретной даты в графике, крайне тяжело.

Заранее благодарна за ответы.

dvs57 21.08.2008 15:27

http://hrliga.com/index.php?module=p...op=view&id=928
- там зразок графіка відпусток.

Я роблю лінійний графік, так наочно видно розподіл відпусток по місяцям

nata_78 21.08.2008 15:41

Дякую, Вікторе Семеновичу!
Перше, що я зробила, перш ніж поставити питання - це прочитала, цю статтю. :D Але і в ній не дуже багато про безпосередньо графік відпусток. Можливо, я не дуже чітко сформулювала питання. Справа в тому, що працівники торговельного відділу нашего підприємства можуть піти у відпустку тільки влітку, це пов"язано з тим, що зменшуються обсяги продажів. Начальник одного з підрозділів вказав у графіку, що він піде, умовно, з 21 липня, але в зв"зку з виробничою необхідністю відпустку прийшлося перенести на місяць. Тепер мій керівник дуже свариться через це. Але ж, що я можу зробити, не надавати відпустку? Тим більше, що його безпосередній керівник заяву підписав, генеральний також. Підкажіть, будь ласка, аргументи, які я можу навести, щоб свого керівника переконати, що краще і правильніше, складати графік відпусток не з конкретних дат, а тільки з вказанням місяців.

dvs57 21.08.2008 16:04

Щорічні відпустки надаються за графіком – це в Законі (а не за заявою). Я беру до уваги заяви тільки в тих випадках, коли працівник не дочекавшись щорічної відпустки просить її надання або поділ на частини.
А звичайно – наказ за місяць – 3 тижні, викликаю працівника – розпишись і без варіантів.
Не дотримання графіку, знайте, - то Ваша головна біль, і нарікання начальства

nata_78 21.08.2008 16:14

Дякую за відповідь. :D Я зрозуміла, що в решті-решт винною залишаюся завжди я, і по голові мені отримувати, щоб не сталося. :D

Sms 08.07.2009 11:23

я правильно розумію, що додаткові відпустки не обов'язково заносити до графіку?

anatol_ua 08.07.2009 12:56

Вопрос, конечно, интересный
 
Питання інтересне:
в ЗУ "Про відпустки" сказано - графік відпусток (без уточнення - основних чи додаткових...).
Тому вмикаємо логіку: :reverie:
графік складається на початку року і має враховувати основну (найдовшу) частину відпустки
(основної або суми основної і додаткових),
а решта частин (поменше) уже будуть поза графіком.

Висновок: додаткові відпустки у графіку спеціально вказувати не слід.

Sms 08.07.2009 13:02

ДЯКУЮ!!! Я була тієї ж думки)

marina.kvitko@i-network-s 08.07.2009 16:36

Ох, у нас в компании вообще никто никогда не придерживался графика, и само руководство его не одобряет. Отпускают в отпуск, когда народ просится. Мне приходиться хитрить, хотя знаю, что рискую (и никому не советую :)), делаю так: в конце года утверждаем график как положено. Сотрудники приблизительно, как они видят на тот момент свой отпуск, ставят даты, всё подписываем, всё отличненько. А я в течение года веду график по факту (кто как берёт отмечаю), и в конце года по факту снова утверждаем задним числом, на прошедший год, а старый извлекаем. Вот так. Сама в шоке :(

Sms 09.07.2009 09:06

а кто проверяет наличие графиков отпусков и то, насколько он совпадает с реальными отпусками?


Часовой пояс GMT +3, время: 04:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA