Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Выход из отпуска по уходу за ребенком (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=957)

бася 28.12.2013 16:03

Вихід з декретної відпустки
 
Добрий День! Підкажіть будь-ласка,я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.Таких посад є дві одна з них скорочена. 1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду, чи мене мають право перевести на іншу посаду і яку? 2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий? 3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років? Дякую!

Мотя 28.12.2013 17:29

Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.

Вы имеете право выйти из отпуска на свою должность:
ЗУ "Об отпусках":
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
..
Должность Вашу сокращать не имели права.
КЗоТУ:
Цитата:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей
...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням....

Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду,

Да.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
чи мене мають право перевести на іншу посаду

Да, с предупреждением за два месяца, и только при условии, что произошли изменения в организации производства и труда:

Цитата:

Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
...
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
і яку?

Цитата:

...при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий?

Новый, согласно штатному расписанию, по той должности, на которую Вас, возможно, переведут.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років?

Имеют.

Мотя 28.12.2013 17:40

Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
я маю вийти з декр.відпустки,але пройшла реструктеризація фірми і посада скорочена.

Вы имеете право выйти из отпуска на свою должность:
ЗУ "Об отпусках":
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
..
Должность Вашу сокращать не имели права.
КЗоТУ:
Цитата:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей
...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням....

Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
1 Чи маю я право вийти на ту саму посаду,

Да.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
чи мене мають право перевести на іншу посаду

Да, с предупреждением за два месяца, и только при условии, что произошли изменения в организации производства и труда:

Цитата:

Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці
...
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.
Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
і яку?

Цитата:

...при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
2 Який оклад має бути,залишається з попередньої посади чи новий?

Новый, согласно штатному расписанию, по той должности, на которую Вас, возможно, переведут.
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
3 Чи мають право мене скоротити якщо в мене діти 3-х і 16-ти років?

Имеют.
Почитайте еще здесь и тут

EllE HRD 28.12.2013 17:47

1. Выходите на свою должность, с которой Вы уходили в декрет.
2. Зарплату получаете ту, которая привязана к этой старой должности.
3. Сократить Вас не могут только в том случае, если подтверждено одно из условий ст. 42:
Цитата:

Саття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
1) сімейним — при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п’яти років, з часу повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, — протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Мотя 28.12.2013 18:41

Цитата:

Сообщение от EllE HRD (Сообщение 203634)
3. Сократить Вас не могут только в том случае, если подтверждено одно из условий ст. 42:

К сожалению, могут, если бася имеет более низкий уровень квалификации по сравнению с другими работниками:
Цитата:

переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.
Когда определят, что бася имеет одинаковый уровень квалификации и продуктивности труда с другими работниками, тогда смотрят на пункты, перечисленные в ст.42 КЗоТУ.
Цитата:

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

EllE HRD 28.12.2013 21:42

Так я и сделала оговорку на ст. 42.
;)

бася 28.12.2013 23:07

Цитата:

Сообщение от EllE HRD (Сообщение 203642)
Так я и сделала оговорку на ст. 42.
;)

Тобто я вихожу на роботу і ми працюємо разом з колегою два місяці на своїй посаді,а потім мене,або її можуть перевести на іншу? Якщо у відділі кадрів вони вже мене попередили про перевід на іншу вакансію ( а я ще нахожусь до 12.01.2014 у декр.відпустці ) це правомірно ? І чи можу я вийдучи 13.01.2014 на роботу зразу взяти відпустку,чи больничне?

Befis 28.12.2013 23:28

На вашей должности работает человек, который принят на время вашего отпуска по уходу за ребенком до 3-х лет. Те., у этого человека договор, заключённый на срок от "..."... до "..."..., закончился. С кем Вы там собрались работать на одной должности?:dont know:. Предупредить вас могут письменно, после вашего выхода на работу, если этого не сделали до. Про перевод читали?
А отпуск, конечно же, взять можете, если у вас есть дни для него. Больничный тоже, если болеете. Только это не поможет в решении данного вопроса. Только оттягивание времени.

бася 28.12.2013 23:52

Цитата:

Сообщение от Befis (Сообщение 203645)
С кем Вы там собрались работать на одной должности?

У нас дві посади,моя декретна на ній нікого нема,а друга людина виконує цю саму роботу на свому місці.На цій посаді має працювати одна людина,а не дві (одну посаду скорочено).Якщо я вихожу на своє роб.місце то як вибиратимуть кого скоротити?

Befis 29.12.2013 00:16

Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203647)
У нас дві посади,моя декретна на ній нікого нема,а друга людина виконує цю саму роботу на свому місці.На цій посаді має працювати одна людина,а не дві (одну посаду скорочено).

:roll:
Так....
Было две посады...так?
Цитата:

Сообщение от бася (Сообщение 203627)
Таких посад є дві одна з них скорочена.

Одна из них, путем реструктуризации и сокращения, исчезла...
Так? Ага...дальше...
Осталась всего одна посада и всё та же людына, которая сейчас там работает. Так? Если да, то ответьте теперь вы мне, как по вашему, если вашу посаду сократить не могли и она только ваша и ничья еще, то на какой посаде работает та людына???:?:dash2:


Часовой пояс GMT +3, время: 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA