Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Проверка ФСС (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=10689)

Vadias 02.09.2014 17:41

Спасибо!Кстати, кому интересно
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про Державний бюджет України на 2014 рік
Стаття 31. Установити, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
:D
Насколько я знаю, у Фонда такого разрешения нету :lol: или я ошибаюсь?:D

Andry 03.09.2014 10:43

Цитата:

Сообщение от Vadias (Сообщение 211184)
...Насколько я знаю, у Фонда такого разрешения нету :lol: или я ошибаюсь?:D

Я не знаю, есть ли у Фонда такое разрешение, или нет, но внеплановые проверки по жалобам трудящихся могут проводиться и без такого разрешения.

Vadias 04.09.2014 10:26

"Копнул" эту тему еще глубже:moil:
Оказываеться, ВД Фонда направляло письмо Отделению Фонда, в котором считает, что нормы статьи 31 ЗУ "Про державний бюджет" на них не распостраняються

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 07.08.2014 р. N 2.4-17-2056

Відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності


У зв'язку із прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 31.07.2014 N 1622 (далі - Закон N 1622), статтею 31 якого зокрема установлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надається наступне роз'яснення.
У відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 N 2240 (далі - Закон N 2240), загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків роботодавцем, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є:
1) страхові внески страхувальників-работодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених законом;
2) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до цього Закону та інших актів законодавства;
3) благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;
4) асигнування з Державного бюджету України;
5) прибуток, одержаний від тимчасово вільних коштів Фонду, в тому числі резерву страхових коштів Фонду, на депозитному рахунку;
6) часткова сплата за путівки на санаторного-курортне лікування;
7) інші надходження відповідно до законодавства.
Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не включаються до Державного бюджету України, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. У разі невикористання в поточному році вони переходять на наступний поточний фінансовий рік.
Так, Законом N 1622 вносяться зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік". Бюджетним кодексом України регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів, звітування про їх виконання та контролю за дотриманням бюджетного законодавства і питання відповідальності за порушення бюджетного законодавства, а також визначаються правові засади утворення та погашення державного і місцевого боргу.
Частиною першою статті 2 Бюджетного кодексу України визначено, що органи, що контролюють справляння надходжень до бюджету, - органи державної влади, а також органи місцевого самоврядування, уповноважені здійснювати контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), інших надходжень бюджету.
Отже, зважаючи на те, що законодавство України, що регулює відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове соціальне страхування, Кодексу законів про працю України, Закону N 2240 та прийнятих відповідно до них інших нормативно-правових актів, при цьому кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не включаються до Державного бюджету України, вважаємо, що норми статті 31 Закону N 1622 до органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не застосовуються.
В. о. директора А. М. Дзюба

Интересно, правомерно ли это? :?

physicx64 26.12.2014 12:15

Здравствуйте.
После регистрации ООО ФСС, нужно ли подавать уведомления в ПФ, ФСС и статистику.
Или достаточно после открытия Р/с в банке, подать соответствующие уведомления.
Спасибо.

Петро1ок 12.04.2015 12:57

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 124976)
Дело в том, чтобы если бы Вы были в момент травмы "под шофе", то и ЛН Вам бы не оплатили.:dont know:
Вот чтобы исключить оплату "пьяных" ЛН, и нужны объяснения...;)

Ну Анатоль! Не чекав від такої "акули" як Ви. Чим передбачено пояснення до листка непрацезд.? Наякій підстаі і з якого переляку мені писати пояснення. Ви це з голови придумали? Чи передбачено актом, докум. Законом? Чи цю заморочку Видесь почули?
Побутова травма є. Той є. Ну побив мене чоловік. Так, що тепер вся компанія про моє особисте життя буде знати та хіхікати. А розслідування? За чий рахунок розслідувати форму НТ? Яка процедура розслідування невиробничої травми???.
Общий привет тим хто не згоден з цим!

Єдиний (основний) докум. що потебує пояснення це Порядок чи Положення про розсл.облік невир. травм. Як Ви взнаєте про алкоголь? Ви на місці події були, чи в ЛПЗ врача? Чи повірите постраждалому на слово, про його тверезість? Маляр із села Плоскогубці за200км від Києва упав з драбини. Ви що позичите у сімейному бюджеті грошіі поїдете на розслідування?
Анатоль! Не чекав від Вас такої відповіді!

Andry 14.04.2015 09:34

Извините, но Анатолия уже давно нет на форуме...
С чего это вдруг вы решили прокомментировать пост пятилетней давности?

Vadias 21.04.2015 13:32

Добрый день!
Уважаемые коллеги, поделитесь, пожалуйста, опытом у кого в 2015 году на предприятии Фонд соц. страхования по ВУТ проводил проверку и на какое основание для проведения мероприятия они указывали?

Anre 22.04.2015 15:23

Цитата:

Сообщение от Vadias (Сообщение 211228)
"Копнул" эту тему еще глубже:moil:
Оказываеться, ВД Фонда направляло письмо Отделению Фонда, в котором считает, что нормы статьи 31 ЗУ "Про державний бюджет" на них не распостраняються...
У зв'язку із прийняттям Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" від 31.07.2014 N 1622 (далі - Закон N 1622), статтею 31....
.....вважаємо, що норми статті 31 Закону N 1622 до органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не застосовуються. [/color]
В. о. директора А. М. Дзюба
Интересно, правомерно ли это? :?

во всяком случае начальник фонда в нашем городе и зам. нач.обл. фонда на семинарах и встречах об этом письме никогда не говорили, а говорили о "законе" и по закону проверки им запрещены.

Vadias 22.04.2015 16:40

А в этом году они опять поют "старые песни о главном" - "мы не контролирюющий орган, мы имеем полное право проверить как предприятия распоряжаються деньгами Фонда"
Уважаемые коллеги!насколько я понимаю, из всеобщей тишины, только в нашу организацию планируют прийти ревизоры?:lol:

Anre 23.04.2015 08:14

Цитата:

Сообщение от Vadias (Сообщение 215956)
"мы не контролирюющий орган, мы имеем полное право проверить как предприятия распоряжаються деньгами Фонда":lol:

т.е. они "относят" с к фискальным органам(только они имеют право проверок), и где это у них записано?


Часовой пояс GMT +3, время: 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»