Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Прогул і обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8845)

Tety 08.12.2009 13:39

Прогул і обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку
 
Доброго дня всім форумчанам

Всі ми знаємо що щорічна відпустка не може бути меншою 24 дні.
Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.


Також із ст. 9 випливає, що час прогулу не дає право на щорічну відпустку (фактично працівник не працював, не було з/п, внесків, нарахувань).

Стаття 9. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку
До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються:
1) час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка;
2) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу);
3) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
4) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 цього Закону, за винятком відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
5) час навчання з відривом від виробництва тривалістю менше 10 місяців на денних відділеннях професійно-технічних навчальних закладів;
6) час навчання новим професіям (спеціальностям) осіб, звільнених у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників;
7) інші періоди роботи, передбачені законодавством.
До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки (статті 7 та 8 цього Закону), зараховуються ...


Відповідно, якщо мав місце прогул з вини працівника на 14 днів (документально правильно оформлений) і працівник надалі працює, питання:
Скільки ж тоді днів відпустки йому належить? (додаткових відпусток немає) :dont know:
Напишіть, будь-ласка в кого які думки щодо даної ситуації. Пошук по форумі результатів не дав, як і після консультації юристів думки розділились :(
ПС. Ще одна темна пляма в нашому законодавстві???

katsol 08.12.2009 13:47

Я думаю так. Отпуск предоставляется за отработанный рабочий год, а время прогула не входит в этот отработанный год. Соответственно, если сотрудник был принят, например, 03.03.09, прогулял 14 дней, то период за который ему предоставляется отпуск не 03.03.09 – 02.03.10, а 03.03.09 – 16.03.09.

Татьяна К. 08.12.2009 13:56

Тоді, за такою логікою, як ми будемо співробітнику рахувати стаж?

Iren@ 08.12.2009 14:09

Значить, за цей робочий рік треба зменшити кількість днів відпустки, в мене вийшло 24/355*(355-14)=23

Татьяна К. 08.12.2009 14:41

Не полишає мене відчуття смутної тривоги...
Якщо у працівника мав місце прогул, відповідно було накладене дисциплінарне стягнення. Отже, покарали. То чому ж ми караємо його двічі, порушуючи ст. 75 КЗпП і надаємо менше 24 к. дн. відпустки за таки відпрацьований (відлічується з дня укладення ТД) робочий рік?

Iren@ 08.12.2009 14:47

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 83036)
Не полишає мене відчуття смутної тривоги...

Зато я спокійна, як удав. :lol: Стаття 9 ЗУ "Про відпустки". ;)

Tety 08.12.2009 15:21

Згідна, що що згідно ст. 6 відпустка має бути тривалістю не менш як 24 календарних дні за робочий рік + Татьяна К. тут слушно зауважила про неможливість подвійного покарання за проступок:nea:
Але ж і як не підтримати позицію Iren@: немає прогулів в ст. 9 = не входить в стаж, що дає право на щорічну відпустку:reverie:

anatol_ua 08.12.2009 15:25

Згоден з Iren@ :handshake:

P.S. Маленький бандит заходит в купе поезда:
- Кто против меня ?
Встаёт громила:
- Я !
Малыш:
- Кто против нас ?..:lol:

І нічого ми не порушуємо:якщо не заробив, то і не отримав !
Ми ж надаємо відпустки пропорційно відпрацьованому часу тим, хто ще не відробив 6 міс,
і надаємо менше за 24 к.д. і нічого не порушуємо при цьому !!!
Крім того, зменшення відпустки - це не покарання:nea:,
а норма, встановлена Законом.
Так само і матерям з дітьми, які знаходяться у відпустці по догляду до 3-х (6-ти) років,
цей стаж не дає права на відпуску !
Але ж це не є покарання !!!:nea:

Iren@ 08.12.2009 15:29

Цитата:

Сообщение от Tety (Сообщение 83045)
Татьяна К. тут слушно зауважила про неможливість подвійного покарання за проступок:nea:

В чому полягає подвійне покарання? Зарплату за дні прогулу ж не нараховують. А при звільненні ви теж за дні прогулів (якщо працівник прогуляв, наприклад, місяць-два) нараховуєте компенсацію за невикористану відпустку? :nea:
Анатоль, громила - я, надеюсь?:lol:

anatol_ua 08.12.2009 15:32

Тогда я - малыш ?:lol::lol::lol:
(186 см, 86 кг)


Часовой пояс GMT +3, время: 14:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»