Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Особые категории работников (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Инвалиды (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8743)

Мотя 28.11.2009 00:44

Цитата:

Сообщение от tipatov (Сообщение 81793)
я предлагал ввести такую должность, как диспетчер на домашнем телефоне.

Но...
Есть такая должность в КП разве?

Татьяна К. 30.11.2009 10:11

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 81817)
Не помню кто-то из форумчан здесь тоже рассказывал, как ребята из ОБЭП прям сейф с собой уносят...

Це з мого не самого приємного досвіду...:-( На жаль, з нашою системою від такого ніхто не застрахований...:dont know:

зая 02.12.2009 08:56

Ничего себе дела.... Я когда пришла и обнаружила в сейфе у Шефа трудовые кники уволенных- сказала что надо немедлено их отдать (направлять уведомления), а то вдруг проверка.. он мне заявляет, мол к кто их к сейфу пустит?
А тут сейф прямо вот так уносят.. Круто

anatol_ua 02.12.2009 09:30

Делюсь свеженьким опытом:
приняли на работу молодую женщину - инвалида с детства.
Смотрю в справку МСЭК:
к профтруду непригодная (орфография и стилистика сохранены:lol:).
В Индивидуальной программе реабилитации инвалида
может выполнять работу в спецсозданных условиях.

В поисках "спецсозданных условий" дозвонился даже до
председателя МСЭК, выдавшей справку (!!!:boast:).
Говорю: хотим узнать, что такое "спецсозданные условия"...
После серии строгих вопросов (типа, вы хотите найти повод уволить инвалида:acute:) следует ответ:
в ответ на любое Ваше письмо дам отписку:
см. приказ МОЗ Украины №183 от 07.04.2004 (страничку 3).

В приказе действительно кратко описаны "спецусловия" для инвалидов разных групп - рекомендую иметь его у себя:
(http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...?nreg=z0516-04).
Тем не менее, у нас есть ещё КЗоТ (который посильнее приказа МОЗ):
ст. 172 Застосування праці інвалідів обязывает работодателя по просьбе инвалида установить ему ... (см. ст. 172)

P.S. Полезный контакт в Киеве:
Киевский городской центр МСЭК 289-18-95, 288-36-83
P.S.P.S. Огромное спасибо нашему Эксперту esar за помощь и поддержку !!!:bow:

Анджелика 03.12.2009 13:42

Повністю згодна з anatol що до праці інвалідів потрібно відноситись обачно, нам про це дійсно говорить ст. 172 КЗпП України. До того ж, для інвалідів 1 та 2 групи встановлено скорочений робочий час тривалістю 6 год. на день. Уважно потрібно ставитись і до надання відпусток працівникам цих категорій ( ст.6, ст. 25 ЗУ "Про відпустки".

esar 03.12.2009 23:25

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 82242)
...Говорю: хотим узнать, что такое "спецсозданные условия"...
После серии строгих вопросов (типа, вы хотите найти повод уволить инвалида:acute:) следует ответ:
в ответ на любое Ваше письмо дам отписку:
см. приказ МОЗ Украины №183 от 07.04.2004 (страничку 3).
....

Анатолій, працівники МСЕКів нагло користуються нашою необізнанністю і тому формально відносяться до заповнення Програм реабілітації.
Чому цей голова відсилає вас до Наказу № 183? Цей наказ - не для роботодавців, а для для МСЕКівців. Цей наказ не регламентує порядок працевлаштування інвалідів, а регламентує правила встановлення груп інвалідності!

Я вам рекомендую у відповідь на його відписку посл... відіслати його до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.10.07 за № 623, зареєстрованого Наказом Міністерства юстиції України від 19.10.2007 за N 1197/14464. Цей наказ затверджує форму і порядок складання Індивідуальної програми реабілітації інваліда.
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/la...?nreg=z1197-07
Так ось, пунктом 2.7.5. Порядку складання форми програми індивідуальної реабілітації інваліда, дитини-інваліда встановлюється:, що розділ 5 "Трудова реабілітація" індивідуальної програми реабілітації інваліда має включати докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності інваліда.
Цитата:

Обов'язково вказується:
- протипоказання за станом здоров'я інваліда до професійної діяльності; показані інваліду умови праці (важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні чинники);
- у разі можливого продовження інвалідом роботи за своєю професією із зменшенням обсягу роботи - необхідні обмеження щодо виконання окремих посадових і функціональних обов'язків, планових завдань;
- у разі потреби - наводяться особливі вимоги до охорони праці і техніки безпеки (до роботи на висоті), біля механізмів, що рухаються, з енергоустаткуванням та інші; необхідні для виконання роботи за професією спеціальні пристосування (тифлотехнічні, сурдотехнічні та інші засоби) і спеціальні вимоги з організаційно-технічної та ергономічної адаптації робочого місця щодо особливості патології інваліда;
- раціональне працевлаштування - указується перелік рекомендованих професій і видів праці
От якби працівники МСЕКів керувалися в своїй роботі цим наказом, то ми би з вами не сиділи і не намагалися б прочитати на стелі, що ж таке, ці "спеціально створені умови"!!!

anatol_ua 04.12.2009 09:59

Шановна Олено Борисівно !

Якби можна було натиснути кнопку "Спасибо" декілька разів, я б це зробив !!!
Ми з Вами знайомі вже 4 роки, а я не перестаю дивуватися обсягу Ваших знань і досвіду !
:bow::bow::bow:
Негайно відредагую листа
(бо він вже готовий і підписаний)
і хай попробують "відписатись":acute:...
Результати обов'язково опублікую на форумі !

Ще раз Вам дякую !:thumbs up:

P.S. А посл... МСЕК завжди встигнемо:lol:

gulliana 04.12.2009 11:12

вопрос_инвалиды
 
Коллеги, такой вопрос- если у человека в справке МСЭК - "непригодна к регулярному профтруду". Каким образом можно указать, что у нас человек работает нерегулярно?

И второе - если устанвливается неполный рабочий день - инвалид получает полную или неполную ЗП? Будет ли выполнена норма квоты инвалидов, если из трех положенных инвалидов - 2 из них будут работать неполный рабочий день?

Заранее благодарна за ответы и ссылки на полезную документацию по теме...

anatol_ua 04.12.2009 12:23

1. :dont know:
(ох, уж эти формулировочки:shot:)
Попробую ответить после посещения МСЭК :lol:
2. Неполное рабочее время - пропорционально отработанному времени
(ст. 56 КЗоТ):acute:
3. Главное, чтобы их ТК были у вас
(т.е чтобы они были штатными сотрудниками:
Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній
згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні")

gulliana 04.12.2009 12:43

ой, Анатолий, я Вас не узнала, Вы имидж поменяли :lol::good:
Давно я не была на форуме, не узнаю своих Экспертов :bow:
Не могу дозвониться в фонд соц. захисту - я бы их поспрашивала...


Часовой пояс GMT +3, время: 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»