Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Нормирование и оплата труда (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Оплата праці (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5148)

asa@ukrpost 12.12.2008 23:23

Оплата праці
 
Я працюю на посаді першого заступника голови райдержадміністрації. З 1 вересня почав викладати історію в гімназії, з розрахунку до 240 годин у рік, щоб викладаться работа не вважалася сумісництвом. Протягом 3 місяців працював 1 раз на тиждень, включаючи роботу під час канікул.А також отримував доплату у 50 % за сумлінне виконання обов"язків, які були встановлені за те,що учнів були переможцями ІІІ етапа МАН.
З цього місяця мені було відмовлено від доплати мотивуючи, що я вважаюся сумісником і заборонено проводити оплату за сумісництво, а також спираючись на п.73 Інструкції № 102 почали здійснювати оплату з погодинного розрахунку з запізненням на 1 місяць. Прошу надати відповідь:
1. Якщо я викладаю з розрахунку до 240 годин на рік чи вважається дана робота сумісництвом ?
2. Чи повинен я працювати та отримувати заробітню плату за роботу в канікулярні дні ?
3. Чи маю я право на доплату за сумлінне виконання обов"язків ?
4. Правомірність оплати з запізненням на місяць,а ні в поточному місяці?
Д"якую

dvs57 13.12.2008 13:55

І що у нас за влада? Чим Ви займаєтесь в робочий час? Невже у першого заступника голови райдержадміністрації є час ходити по заробіткам давати уроки?

Якби Ви педагогічну роботу виконували поза межами основного робочого часу, тоді б до Вас не було ніяких претензій. А так, Ви допускаєте відсутність на основному місці роботи, коли проводите уроки в школі.
Звісно, що Ви керівник високого рівня, і Вам про це табельщик не скаже.
Так що, порушення у Вас саме на основному місці роботи.
Причому, зауважу, навіть якщо Ви потім відпрацюєте в адміністрації ті години у вечірній час, це все рівно не дає Вам права не дотримуватись встановлено робочого часу.
Цитата:

4. На працівників з ненормованим робочим днем поширюється встановлений ... режим робочого часу.
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=179

А на викладацькій роботі, думаю, схаменулись і стали виправляти ситуацію згідно п. 73 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти
http://www.education.gov.ua/pls/edu/...ukr&p_lang=ukr
Конкретно на питання 2, 3, 4 відповіді не можу дати, бо треба знати, яким чином була оформлена Ваша викладацька робота (укладено трудовий договір чи цивільно-правовий).

Jasnaya 22.01.2009 09:03

Добрый день, коллеги!
Обращаюсь за помощью: за сегодня нужно собрать актуальную информацию про заработные платы по конкретным должностям.
Очень прошу вас поделиться имеющейся информаций :!:

Вот список интересующих меня должностей:
Водитель (офис)
Специалист по закупкам
Директор коммерческого департамента
Торговый представитель
Территориальный менеджер/менеджер по работе с клиентами
СпециаОператор call-center
Руководитель департамента логистики
Начальник смены
Автомеханик
Директор коммерческого департамента
Юрисконсульт
Главный бухгалтер
Бухгалтер зп
Бухгалтер
Финансовый менеджер
Менеджер по качеству
Инженер по ІТ
Грузчик
Менеджер по персоналу
Руководитель отдела HR
Зав.склада
Кладовщик
Менеджер по логистике
Главный механик

Буду очень благодарна за любую информацию!
E-mail: stefanovskaja.s@greenco.com.ua
Если Вам будет интересен общий результат - дайте знать, вышлю :)

anatol_ua 22.01.2009 09:35

http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=5310
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?t=9127
и т.д. по запросу "обзор" в поиске ...

Jasnaya 22.01.2009 11:31

Спасибо за ссылки.
Понимаю, что ищу "среднее по больнице" и всё же освежить инфо по зп считаю необходимым именно из "первых рук" - кадровиков и HR-ов :)

anatol_ua 22.01.2009 11:51

"Да кто ж тебе скажет ?..." :lol:
А вот "свежак"
http://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=4483

Jasnaya 22.01.2009 12:18

:lol:
...логично :)
С мира по нитке - голому рубашка :)
"Нашкрябываю" потихоньку :)

натулик 04.03.2009 16:16

Подскажите, пожалуйста! У нас хозрасчетная компания. мы хотим устанавливать ежемесячну надбавку каждому сотруднику - % к окладу. насколько это законно? у нас нет коллективного договора, но можно ли опереться на галузеву угоду? И устанавливать личну надбавку ежемесячно?

alla07121969 28.09.2016 21:31

премії за особливий внесок
 
Добрий день.Підскажіть,будь ласка.Чи може міський голова на свій розсуд надавати премії працівникам:одному 60%,другому 20%,хоча об'єм робіт більший у другого,а йому% премії менший.Як повинен визначатись особливий внесок в роботу ,наприклад,бухгалтерії?

DANA13 29.09.2016 08:26

Судячи з Вашої інформації це Державна служба, яка в обов’язковому порядку має затверджене Положення про преміювання (періодичне, разове). Керівник (і міський голова) може надати премії у різних розмірах, але в межах цього Положення, в якому, як правило також визначені критерії для оцінки роботи (внеску).


Часовой пояс GMT +3, время: 04:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»