Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Совместители. Переводы. Перемещения (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Временное исполнение обязанностей (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=13045)

Mardge 14.04.2011 10:45

Цитата:

Стаття 105. Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника
Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.
Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

Что-то я не вижу в этой статье, что можно и не платить за исполнение обязанностей временно отсутствующего работника. В ДИ, конечно, все можно написать, но исключений в ст.105 вроде "если прописано в ДИ, то доплачивать не надо" я не нашла.
Кроме того, исполнение обязанностей временно отсутствующего работника, также как и совмещение должностей, происходит в течение рабочего дня. А ваш дворник может выполнять обязанности сторожа только с 7 до 16.

olganmr 14.04.2011 19:28

Нам сторож с таким графиком не нужен, у нас в это время уже швейцар работает. Сегодня перевела дворника на должность сторожа на период болезни

izumrud777 21.09.2012 13:00

виконання не своїх обовязків
 
Будь ласка, порадьте, в такому питанні: техніки одного відділу виконують обовязки техніка іншого відділу, коли той у відпустці або хворіє. як за це має бути додатково оплачено?і взагалі як має відображатися у наказі? дякую

melodi 24.09.2012 15:19

Тимчасове заступництво за посадою відсутнього працівника покладається на іншого працівника наказом (розпорядженням) керівника підприємства. При цьому обов'язково слід пам'ятати про обмеження, встановлене ст. 33 КЗпП, згідно з яким тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається тільки за його згодою. Тобто і в цьому випадку доручити працівнику виконання додаткової роботи можна тільки з його згоди.
При тимчасовому заступництві працівнику-заступнику виплачується доплата у розмірі різниці між його фактичним окладом і посадовим окладом працівника, якого він заміняє (абз. 2 п. 1 Роз'яснення 30/39).
Штатним заступникам або помічникам відсутнього працівника (за відсутності посади заступника) різниця в окладах не виплачується. Окрім того, права на отримання відповідної доплати не мають і головні інженери підприємства, установи або організації в період тимчасового заміщення керівника.
Проте, як зазначалося вище, підприємствам надано право самостійно вирішувати питання оплати праці своїх працівників. Тому в колективному договорі вони можуть передбачити виплату різниці в окладах і штатним заступникам, і помічникам керівника підприємства.
Окрім доплати у вигляді різниці в окладах, тимчасовому заступнику може бути нараховано премію (абз. 3 пп. «б» п. 1 Роз'яснення 30/39).
Преміюються тимчасові заступники на умовах і в розмірах, встановлених за посадою працівника, якого вони заміняють. При цьому премія нараховується на посадовий оклад заступника.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Додаткова заробітна плата – винагорода за працю понад установлені норми, за успіхи у праці, винахідливість і особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Доплати та надбавки належать до надтарифних умов оплати праці. Вони, як правило, встановлюються до тарифної частини заробітної плати і тарифної ставки (окладу, посадового окладу). Але чинне законодавство не заперечує проти встановлення фіксованих розмірів доплат і надбавок.
Надбавки мають стимулюючий характер і використовуються для врахування індивідуальних особливостей працівників. Доплати, головним чином, мають гарантований характер і застосовуються для компенсації за умови праці, які відрізняються від нормальних.
Отже, у випадках, коли працівнику, на якого покладається виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, або застосовується тимчасове заступництво, встановлені йому персональні доплати за високі досягнення у праці мають гарантований характер і зберігаються за ним, навіть коли він тимчасово виконує обов'язки іншого працівника.

Irisha50 10.11.2015 09:38

Подскажите пожалуйста может водитель машины, временно на период отпуска мастера,выполнять его обязанности не освобождаясь от своей работы?

DANA13 11.11.2015 10:30

Можете, совмещение должностей в соответствии ст. 32, 105 КЗпП України приказом:
" Доручити водію Іванову , за його згоди, виконання поряд з його основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за (вакантною) посадою _____________ без звільнення від його основної роботи з ____ по ______ (або на період дії вакансії) з доплатою у розмірі __ % посадового окладу ____."

nata33 01.06.2017 17:02

На підприємстві є енергетична служба, начальник якої звільнився. Наказом було призначено іншого працівника з формулюванням "Призначити _ПІБ_ в.о. начальника ЕС з окладом _0000 _ грн з такого-то числа".

Питання такі: як правильно призначати працівника на посаду? Як довго працівник може бути в.о?

Мотя 01.06.2017 17:32

Назначение исполняющего обязанности на вакантную должность не допускается.
Изучите эту тему:
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1187

Refflex 09.06.2017 17:46

Доброго дня. Дано: комунальний заклад, медичний.
Працівник займає посаду 1.0 бухгалтера і має сумісництво 0,5 оператора.
Наказом гол.лікаря призначений в.о.головного бухгалтера на період відпустки гол.бух. з оплатою згідно штатного розпису.

Як правильно нарахувати зп?
Голов.бух.стверджує, що має бути нараховано лише оклад гол.буха. сумісництво маю зняти. Мотивує, що гол.буху заборонено сумісництвокі суміщення (наводить законодавчий акт)
Кадри впевнені,що має бути виплачена зп оклад голов.буха і сумісництво. Але норму закону навести не можуть.

Як вірно і чому? На які норми спиратися?
Дякую.

Мотя 10.06.2017 01:40

Это задача?


Часовой пояс GMT +3, время: 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»