Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Совместители. Переводы. Перемещения (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Временное исполнение обязанностей (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=13045)

bonadiko 15.12.2009 06:50

Временное исполнение обязанностей
 
Можно ли доплачивать сотруднику доплату за выполнение обязанностей временно отсутствующего, если он работает на условиях неполного рабочего дня, допустим на 0,75 ст., в каком размере можно устанавливать такую доплату, и от чьей ставки? В Приказе № 308/519 Министерства труда и соц. политики " Об утверждении оплаты труда работникам учреждений охраны здоровья..." такая доплата предусматривает - 3.1.1. Професіоналам, фахівцям, технічним службовцям та робітникам, які виконують у тому ж самому закладі, установі поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою. А в Генеральном соглашение между КМУ и профсоюзами на 2008 - 2009г.г. до 100% от оклада отсутствующего работника. В Кол. договоре у нас этот пункт не предусмотрен. Каким Законом в этом случае руководствоваться?

anatol_ua 15.12.2009 15:23

1. А кто Вам мешает внести такой пункт в коллективный договор КД ?:good:
2. Если КД нет, то установите надбавку приказом, сославшись на отраслевое соглашение (если таковое есть) или на Генеральное (до 100%):reverie:

Татьяна К. 15.12.2009 15:38

У конкретно наведеному випадку я б посилалася на Генеральну угоду, тим більше і за датами вона "свіжіша":reverie:, але якщо в Кол. дог. прописаний перший варіант - тоді це також буде правильно.
Те, що працівник працює на умовах неповного робочого дня - нічого страшного, головне, щоб він з додатковими обов"язками справлявся .:boast:

bonadiko 15.12.2009 15:58

Меня больше интересует, с какого оклада начислять доплату, с оклада отсутствующего или с основного оклада выполняющего обязанности, а если он работает на 0,75ст. Как установить надбавку за напряженность и сложность сотруднику если он работает на 0,75 ст., причем так предусмотрено штатным расписанием, а нас заместитель главного врача по мед. части в штатном расписании 0,75 ст., так получилось из расчета по 33 Приказу МЗ Украины. Меня третирует главный бухгалтер, утверждая, что если работает сотрудник на 0,75 ст. то все доплаты (процент) устанавливаются из 0,75 ст., а не с должностного оклада. Хотелось бы ему ответить грамотно, ссылаясь на Законы.

Татьяна К. 15.12.2009 16:28

Цитата:

Сообщение от bonadiko (Сообщение 83529)
А в Генеральном соглашение между КМУ и профсоюзами на 2008 - 2009г.г. до 100% от оклада отсутствующего работника. Каким Законом в этом случае руководствоваться?

Вбиваєте двох зайців: знімається спірне питання в розмовах з бух., не заморочуєтесь з 0,75 ставки.:boast:

bonadiko 15.12.2009 16:42

А в случае установлении надбавки за напряженность и сложность в работе. С чего процент, если в приказе звучит 50% должностного оклада. Должностным окладом считать полную ставку или 0,75 ст.

Iren@ 15.12.2009 16:48

Я думаю, що слід керуватися наказом № 308/519 Мінпраці, і написати їм письмовий запит з цього питання.
Щодо розміру ви ж самі написали -
Цитата:

провадиться доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою.
bonadiko, подивіться разом з голвбухом в штатний розпис, в графу - посадовий оклад (а не місячний фонд зп за посадою). :read: Та сума і є посадовим окладом.

esar 15.12.2009 17:09

Цитата:

Сообщение от bonadiko (Сообщение 83575)
...заместитель главного врача по мед. части в штатном расписании 0,75 ст., так получилось из расчета по 33 Приказу МЗ Украины. Меня третирует главный бухгалтер, утверждая, что если работает сотрудник на 0,75 ст. то все доплаты (процент) устанавливаются из 0,75 ст., а не с должностного оклада. Хотелось бы ему ответить грамотно, ссылаясь на Законы.

Всі надбавки та доплти встановлюються від повного окладу (тарифної ставки), а нарахування заробітної плати здійснюється пропорційно відпрацьованого часу.
(Ви мали прийняти цього працівника не "на 0,75 ставки", а з неповним робочим часом (визначити в наказі конкретну тривалість робочого дня по днях тижня таким чином, щоби "вкластися" в передбачений штатним розписом ФОП (0,75 окладу на місяць).

Якби ви так зробили, то і поставлене вами питання у вас (і вашого головбуха) навіть і не виникло б.

Підстава - стаття 105 КЗпП.

Цитата:

Сообщение от bonadiko (Сообщение 83529)
... В Приказе № 308/519 Министерства труда и соц. политики " Об утверждении оплаты труда работникам учреждений охраны здоровья..." ...провадиться доплата за суміщення професії (посади) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою. А в Генеральном соглашение между КМУ и профсоюзами на 2008 - 2009г.г. до 100% от оклада отсутствующего работника. В Кол. договоре у нас этот пункт не предусмотрен. Каким Законом в этом случае руководствоваться?

Для встановлення доплати ви маєте керуватися не НПА, а виключно колдоговором (див. ст. 105 КЗпП).
А от вже в колдоговір ви маєте включити положення про оплату, керуючись НПА.
Якщо ви відноситися до працівників закладів охорони здоров'я, то на мою думку, маєте керуватися Наказом № 308/519 (якщо він є чинним на сьогодні), оскільки Генугода рекомендує мінімальні гарантії для працівників, а наказ наказує вчиняти тим чи іншим чином. Якщо прийде до вас КРУ, то вони будуть керуватися наказами, а не Генугодою.

bonadiko 16.12.2009 06:32

Большое всем спасибо! И еще, если мы в кол.договоре предусмотрим за выполнение обязанностей доплату от оклада отсутствующего, о Приказе № 308/519 можно забыть? Или все таки он будет главнее?

Iren@ 16.12.2009 10:52

Звичайно, ви не можете "забути" про цей наказ. Ви ж на бюджеті? То як ви можете передбачити у колдоговорі більше, ніж виділено бюджетних коштів на утримання вашої установи? Вас покарає будь-яка перевірка.

Maiskay 17.12.2009 19:05

У меня к вам очень много маленьких вопросов. Помогите. Главбухом работаю давно,а вот по кадрам опыта маловато. У нас ООО, шеф уходит в отпуск. Настаивает - пиши я директор ухожу в отпуск .....Поверьте, как-то глупо выглядит. Я написала ,что с такого-то по такое директор Иванов убывает в отпуск, обязанности возложить. Ну и как по формату. И еще, доплату за "исполнение", он не назначает, это нормально? А я работаю на таможенной зоне,каждую минуту ответственность. Что делать? Требовать бесполезно.

Татьяна К. 18.12.2009 10:43

Це Вас призначили в.о. тимчасово відсутнього працівника (в даному випадку директора)? Тоді наказ має звучати приблизно так: "Відбуваю у щорічну осн. відп. строком на 14 календарних днів з такого-то по таке-то. На час моєї відсутності в.о. директора призначаю ... посада ПІБ." Ну а стосовно доплати - було б логічно оговорити доплатити хоча б різницю посадових окладів дир. і гол. бух.:reverie: Але ж самі кажете: "Вимагати немає сенсу".:dont know:

Борис Борисов 02.02.2010 01:07

Здравствуйте!

Нужна консультация, помогите пожалуйста! Работаю лаборантом на кафедре в мед. университете на 1,5 ставки ( внутреннее совместительство). В данный момент выполняю обязанности временно отсутствующего старшего лаборанта этой же кафедры. Написала заявление, зав. кафедрой подписала, а экономисты не хотят подписывать, мотивируя это тем, что у меня 1,5 ставки и как же, мол, ещё что-то добавлять...
Они руководствуются какими-то нормами? Правы ли они? Заранее благодарна за помощь.

С уважением,
Галина

Дэйс 02.02.2010 12:20

боюсь, экономисты правы.
ставка - не только деньги, но и 8 часов работы, ну у лаборанта может быть меньше, но всё же не настолько:read:

Борис Борисов 02.02.2010 22:04

Re:
 
Заявление написано на доплату в 0,5 ставки. Экономист говорит, что в итоге получается 2 (1 - основная+0,5 по внутреннему совместительству+0,5 за замещение), а это противоречит трудовому законодательству. В то же время конкретно указать на какой-либо нормативный документ отказалась. На мой вопрос, должна ли я выполнять эту работу по замещению бесплатно, последовал ответ, что, мол, какая там у вас работа, не перетрудитесь...
Хочется всё же разобраться полностью. Есть ли такая норма, которая запрещает иметь две ставки или нет?

Зинуля 03.02.2010 10:23

Не думаю, что есть такой нормативный документ. Но если Вы не "живете" на работе, вполне логично возникает предположение о том, что у Вас неполная нагрузка в течение рабочего времени, а следовательно завышена существующая штатная численность. Кроме того все выплаты осуществляются в пределах собственных средств и право собственника регулировать размеры доплат. Может если бы речь шла не о 50, а о 10-20% доплаты Ваш экономист не возражал бы. :acute:

anatol_ua 03.02.2010 12:19

А как же тогда Приложение 3 к генеральному соглашению на 2008-2009 г.г. ???
Оно разрешает почти всё, что угодно...

Борис Борисов 03.02.2010 13:01

Re:
 
Я ж в бюджетной сфере (мед. университет), а там написано:
2.3. Установити для застосування на підприємствах та в
організаціях (крім бюджетної сфери) перелік і розміри доплат та
надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників, що
мають міжгалузевий характер, згідно з додатком 3.

Значит додаток 3 не для меня?

anatol_ua 03.02.2010 13:06

Ищите свой коллективный договор !!!

Татьяна К. 03.02.2010 13:44

Цитата:

Сообщение от Борис Борисов (Сообщение 88655)
Значит додаток 3 не для меня?

Якщо бюджетна - не для Вас.

Зинуля 03.02.2010 13:51

Державне регулювання оплати праці полягає, зокрема, у встановленні розміру мінімальної заробітної плати та інших зазначених у законодавстві норм і гарантій оплати праці працівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету (статті 8, 12 Закону "Про оплату праці" (далі - Закон).
За цими межами здійснюється договірне регулювання оплати праці на основі системи угод, що укладаються на державному (генеральна угода), галузевому (галузева угода), регіональному (регіональна угода) та виробничому (колективний договір) рівнях відповідно до Закону "Про колективні договори і угоди".
(Постановление, Пленум Верховного Суда Украины, от 24.12.1999, № 13 "О практике применения судами законодательства об оплате труда")

olganmr 13.04.2011 20:22

Временное исполнение обязанностей
 
Заболел сторож, работает по графику дежурств , надо на период его болезни его заменить, есть дворник (работает с 7 до 16) в должностной инструкции которого написано что он заменяет сторожа в таких случаях. Как это правильно оформить документально? Помогите, ну очень надо.

Мотя 13.04.2011 20:33

Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139141)
в должностной инструкции которого написано что он заменяет сторожа в таких случаях. Как это правильно оформить документально?

А что именно Вы хотите оформить?:dont know::reverie:

olganmr 13.04.2011 20:39

Хочу приказ, как правильно написать не знаю, что дворник становиться сторожем, дежурит с 18.00 до 7.00, и при этом еще старается выполнять свою работу дворника за 50% оклада. Если так не сделаю, у нас будут в графике дежурств сторожей дырки (некому дежурить). У нас 3 сторожа (работают по графику с 18.00 до 7.00) и 1 швейцар (с 9.00 до 18.00), один сторож выпал – все.

В должностной дворника написано что он заменяет сторожа по приказу директора… Вот и мозгую. Признаюсь честно, я с такими вопросами вообще в жизни не соприкасалась, в другой сфере работала, а на этом месте (где я сейчас) балом правит бухгалтерия, иногда такое выдают, что у меня, человека не искушенного в кадровом делопроизводстве волосы дыбом стают.

Кстати, я сегодня табель сдала, на апрель... (за весь апрель):cry:

Мотя 13.04.2011 22:15

Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139148)
Хочу приказ, как правильно написать не знаю, что дворник становиться сторожем,

:reverie:
Так Вы же это все прописали уже!
В его ДИ!:

Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139141)
есть дворник (работает с 7 до 16) в должностной инструкции которого написано что он заменяет сторожа в таких случаях.

Что же Вы еще хотите?:dont know:

olganmr 13.04.2011 22:56

Справа в тому, щотимчасове виконання обов’язків здійснюється на підставі наказу директора закладу, виданого з дотриманням вимог законодавства про працю…Відповідно до ПІ наказ бачу наступним чином:
В зв’язку з хворобою сторожа Ручки І.П.
ДОРУЧИТИ:
п.1 Радіній К.Г., двірнику, поряд з основними обов’язками, виконання обов’язків сторожа з 13.04.2011 на період тимчасової непрацездатності сторожа Ручки І.П.
підстава: посадова інструкція двірника.
п.2 встановити доплату у розмірі 50% від посадового окладу двірника…..
ну, приблизно так, що невірно? Підкажіть будь ласка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:please:

Мотя 13.04.2011 23:02

Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139158)
п.2 встановити доплату у розмірі 50% від посадового окладу двірника…..
ну, приблизно так, що невірно?

Ну, хотя бы вот это, что я выделила в Вашем посту...
Т.к. если это заложено в его должностных инструкциях:
Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139141)
в должностной инструкции которого написано что он заменяет сторожа в таких случаях.

...то о какой тогда доплате идет речь?:reverie:
Он это и так обязан выполнять, коль это есть в ДИ....:dont know:

olganmr 13.04.2011 23:14

Так, получается если в ДИ есть такое, то доплата не положена? Надо же а мы ей всегда платили. Бухгалтер говорила мы и платили.

Мотя 13.04.2011 23:24

Цитата:

Сообщение от olganmr (Сообщение 139161)
Так, получается если в ДИ есть такое, то доплата не положена? Надо же а мы ей всегда платили. Бухгалтер говорила мы и платили.

Ну, платили, да и ладно...
Ведь человек должен получать за свой труд....Не бесплатно же работать человеку....:cry:
Я к тому, зачем Вы такое приписывали в ДИ?:dont know:
Где-то мы это уже обсуждали на форуме насчет вот таких примеров...
Сейчас уже поздно искать, завтра, может быть, Вы найдете....:redface:

olganmr 14.04.2011 08:10

Приписывали еще до меня, просто у нас 3 сторожа и один швейцар, они в принципе не охватывают 24 часа в сутки вчетвером, а по штатному на наше заведение больше не положено, поэтому взяли дворника, но с условием что он будет подменным для сторожей и швейцара на все случаи жизни. А что бы потом вариантов не оказалось (ну там, не хочу подменять, не буду) прописали все в ДИ. Народ прописывал все не с мыслью не доплачивать (про это вообще никто не знал и мы всегда 50% платили) а с мыслью что бы не отказалась.Я надеюсь такой абзац в ДИ не нарушение?

Mardge 14.04.2011 11:45

Цитата:

Стаття 105. Оплата праці при суміщенні професій (посад) і виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника
Працівникам, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд з своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.
Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі.

Что-то я не вижу в этой статье, что можно и не платить за исполнение обязанностей временно отсутствующего работника. В ДИ, конечно, все можно написать, но исключений в ст.105 вроде "если прописано в ДИ, то доплачивать не надо" я не нашла.
Кроме того, исполнение обязанностей временно отсутствующего работника, также как и совмещение должностей, происходит в течение рабочего дня. А ваш дворник может выполнять обязанности сторожа только с 7 до 16.

olganmr 14.04.2011 20:28

Нам сторож с таким графиком не нужен, у нас в это время уже швейцар работает. Сегодня перевела дворника на должность сторожа на период болезни

izumrud777 21.09.2012 14:00

виконання не своїх обовязків
 
Будь ласка, порадьте, в такому питанні: техніки одного відділу виконують обовязки техніка іншого відділу, коли той у відпустці або хворіє. як за це має бути додатково оплачено?і взагалі як має відображатися у наказі? дякую

melodi 24.09.2012 16:19

Тимчасове заступництво за посадою відсутнього працівника покладається на іншого працівника наказом (розпорядженням) керівника підприємства. При цьому обов'язково слід пам'ятати про обмеження, встановлене ст. 33 КЗпП, згідно з яким тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається тільки за його згодою. Тобто і в цьому випадку доручити працівнику виконання додаткової роботи можна тільки з його згоди.
При тимчасовому заступництві працівнику-заступнику виплачується доплата у розмірі різниці між його фактичним окладом і посадовим окладом працівника, якого він заміняє (абз. 2 п. 1 Роз'яснення 30/39).
Штатним заступникам або помічникам відсутнього працівника (за відсутності посади заступника) різниця в окладах не виплачується. Окрім того, права на отримання відповідної доплати не мають і головні інженери підприємства, установи або організації в період тимчасового заміщення керівника.
Проте, як зазначалося вище, підприємствам надано право самостійно вирішувати питання оплати праці своїх працівників. Тому в колективному договорі вони можуть передбачити виплату різниці в окладах і штатним заступникам, і помічникам керівника підприємства.
Окрім доплати у вигляді різниці в окладах, тимчасовому заступнику може бути нараховано премію (абз. 3 пп. «б» п. 1 Роз'яснення 30/39).
Преміюються тимчасові заступники на умовах і в розмірах, встановлених за посадою працівника, якого вони заміняють. При цьому премія нараховується на посадовий оклад заступника.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР фонд оплати праці складається з: фонду основної заробітної плати; фонду додаткової заробітної плати; інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Додаткова заробітна плата – винагорода за працю понад установлені норми, за успіхи у праці, винахідливість і особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Доплати та надбавки належать до надтарифних умов оплати праці. Вони, як правило, встановлюються до тарифної частини заробітної плати і тарифної ставки (окладу, посадового окладу). Але чинне законодавство не заперечує проти встановлення фіксованих розмірів доплат і надбавок.
Надбавки мають стимулюючий характер і використовуються для врахування індивідуальних особливостей працівників. Доплати, головним чином, мають гарантований характер і застосовуються для компенсації за умови праці, які відрізняються від нормальних.
Отже, у випадках, коли працівнику, на якого покладається виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, або застосовується тимчасове заступництво, встановлені йому персональні доплати за високі досягнення у праці мають гарантований характер і зберігаються за ним, навіть коли він тимчасово виконує обов'язки іншого працівника.

Irisha50 10.11.2015 10:38

Подскажите пожалуйста может водитель машины, временно на период отпуска мастера,выполнять его обязанности не освобождаясь от своей работы?

DANA13 11.11.2015 11:30

Можете, совмещение должностей в соответствии ст. 32, 105 КЗпП України приказом:
" Доручити водію Іванову , за його згоди, виконання поряд з його основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за (вакантною) посадою _____________ без звільнення від його основної роботи з ____ по ______ (або на період дії вакансії) з доплатою у розмірі __ % посадового окладу ____."

nata33 01.06.2017 18:02

На підприємстві є енергетична служба, начальник якої звільнився. Наказом було призначено іншого працівника з формулюванням "Призначити _ПІБ_ в.о. начальника ЕС з окладом _0000 _ грн з такого-то числа".

Питання такі: як правильно призначати працівника на посаду? Як довго працівник може бути в.о?

Мотя 01.06.2017 18:32

Назначение исполняющего обязанности на вакантную должность не допускается.
Изучите эту тему:
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1187

Refflex 09.06.2017 18:46

Доброго дня. Дано: комунальний заклад, медичний.
Працівник займає посаду 1.0 бухгалтера і має сумісництво 0,5 оператора.
Наказом гол.лікаря призначений в.о.головного бухгалтера на період відпустки гол.бух. з оплатою згідно штатного розпису.

Як правильно нарахувати зп?
Голов.бух.стверджує, що має бути нараховано лише оклад гол.буха. сумісництво маю зняти. Мотивує, що гол.буху заборонено сумісництвокі суміщення (наводить законодавчий акт)
Кадри впевнені,що має бути виплачена зп оклад голов.буха і сумісництво. Але норму закону навести не можуть.

Як вірно і чому? На які норми спиратися?
Дякую.

Мотя 10.06.2017 02:40

Это задача?


Часовой пояс GMT +3, время: 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA