Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Прием на работу. Испытательный срок (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Прием на место работника, находящегося в отпуске по уходу за ребенком (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=2510)

Веселинка 13.07.2006 14:47

Прием на место работника, находящегося в отпуске по уходу за ребенком
 
Ситуация проста: сотрудники отдела уходят в отпуска. 1 – на 14 дней в середине июля, 2 – на 14 дней в конце августа. Замещение одного другим невозможно из-за большого объема работы. Нужно принять на эти два периода временного сотрудника. Какой трудовой договор с ним заключить? Срочный договор (ч.2ст.23) на 2 недели в июле и еще один на том же основании – в августе? Или есть другие адекватные варианты? Проконсультируйте, пожалуйста!

mab 18.07.2006 09:55

Вы можете принять на работу сотрудника временно на период отпуска основного работника. Т.е. речь ведется о срочном трудовом договоре.

Tety 19.06.2007 16:34

Прием на декретное место
 
Доброго дня всім форумчанам
Не раз оформляли по строковому договору працівника на час відсутності іншого. А в даному випадку чомусь посіялись сумніви, допоможіть розібратись, будь-ласка
Працівниця ООО пішла в декрет. Заяви про відпустку по догляду за дитиною не писала. І сама ще не впевнена що братиме таку відпустку.
ЇЇ роботу хтось має виконувати, приймаємо ХХХ по строковому договору. Чи буде коректно писати в наказі: прийняти 19.06.2007 ХХХ на посаду.. на умовах строкового трудового договору на час відсутності ООО?
Вроді так просто і вірно, а сумніви не дають спокою :neutral:

esar 19.06.2007 16:55

То прийміть працівника на період допологової і післяпологової відпустки постійного працівника. Закінчиться ця відпустка, буде видно, що робити далі.

Приймати просто "на час відсутності" не можна, тому що строковий трудовий договір можна укладати або на визначений термін (з .... по ....), або термін дії певних обставин (у вашому випадку - допологова і післяпологова вілпустка або відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

Tety 19.06.2007 17:16

Цитата:

Закінчиться ця відпустка, буде видно, що робити далі.
- тоді ж прийдеться продовжувати дію строкового договору, а згідно ст. 39-1, якщо договір переукладено один чи декілька разів, то договір вважається таким, що укладений на невизначений строк - а цього не можна допустити - що ж потім робити з двома працівницями.

esar 19.06.2007 17:35

Читайте документи повністю.
Частина друга ст. 39-1 КЗпП У:
"Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк".

Частина друга ст. 23 КЗпП У:
"Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника...".

В вашому випадку трудовий договір не може бути безстроковим внаслідок умов виконання цієї роботи (умова виконання - відсутність постійного працівника), тому повторне укладання строкового трудового договору (доречі, зовсім на інших строкових умовах, ніж перший раз) і є винятком із ст. 39-1 КЗпП.

Tety 19.06.2007 17:52

Не була впевнена що даний випадок підпадає під дію частини другої ст. 23. ДЯКУЮ!!!, що розвіяли всі сумніви і помогли "розставити крапки над "і" :bravo:

olievych 08.02.2008 16:26

Прийом на роботу на час декретної відпустки
 
Шановні колеги! Поділіться досвідом, якого змісту заяву пишуть у вас працівники, яких ви приймаєте по строковому труд.договору на час відпустки по вагітності і пологах іншого працівника, враховуючи, що після народження дитини жінка-працівниця апріорі буде брати відпустку для догляду за дитиною, але ніби-то ми цього однозначно передбачити не можемо, та і чіткий термін виходу її невідомий (залежно, коли вона народить, коли захоче вийти, може раніше ніж після 3 років дитини). Недавно була на семінарі, і лектор впевнено говорила, що це виняток з закону, коли строковий трудовий договір може бути продовжений, при тому що оформляється він на термін лікарняного по вагітності і пологах, а потім буцім-то продовжується. Я з цим не згідна, тому що ніякого посилання на закон лектор не зробила. У нас пишеться заява і відповідний наказ такого змісту: Прошу прийняти мене на роботу на посаду... з ... за строковим трудовим договором на час відпустки по вагітності та пологах і подальшої відпустки по догляду за дитиною до 3-х років такої-то працівниці. Може, хтось мені заперечить аргументовано або запропонує інші варіанти.

chsm07@mail.ru 08.02.2008 16:50

Заперечувати , на мій погляд не має що, от розібратись в термінах продовження терміну дії строкового трудового договору і переукладення строкового ТД, в цьому зв"язку варто.

Стаття 391. Продовження дії строкового трудового договору
на невизначений строк.
Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

У відповідності до цієї ст. строковий тр.договір не підлягає переукладенню, але не має заборони продовжувати термін дії такого строкового тр.договору.
Тому, на мій погляд, не буде порушенням, якщо прийняти тимчасового працівника на час відпустки по вагітності і пологах осн.працівника, а потім по закінченню цієї відпустки в разі невиходу його на роботу продовжити термін дії строкового ТД до дати фактичного виходу на роботу осн.працівника.

Trine 08.02.2008 16:55

Цитата:

Сообщение от chsm07@mail.ru
У відповідності до цієї ст. строковий тр.договір не підлягає переукладенню, але не має заборони продовжувати термін дії такого строкового тр.договору.

А разве "переукладення" и "подовження дії" -не одно и то же?

Может быть, лучше принять человека сначала на период отпуска по беременности и родам, а потом, через увольнение, - на период отпуска по уходу за ребенком?


Часовой пояс GMT +3, время: 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»