Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Робота у вихідні дні, якщо не має профспілки (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=10776)

Yellow 24.06.2010 13:05

Робота у вихідні дні, якщо не має профспілки
 
У ст. 71 КЗпП вказано, що робота у вихідні дні допускається тільки з дозволу профспілкової організації. А якщо на підприємстві не має профспілки? Хто повинен дозволяти? Чи може достатньо наказу?

rostian 24.06.2010 13:08

Уповноважений від трудового колективу. Обирається загальними зборами тр. к-ву.

chsm07@mail.ru 24.06.2010 17:36

Про уповноваженого від ТК в цій статті нічого не вказано, там зазначено вичерпній перелік -вибоний орган первнинної профспілкової організації (профспілкового представника) все, крапка. Також потрібно звернути увагу на те що потрібно отримати ДОЗВІЛ, а не погодження.

Yellow 25.06.2010 08:41

Так як бути? Не має профспілки. Що ж тоді?

rostian 25.06.2010 10:09

Ну не знаю, где то читал, что если есть представитель, а нет профспилаки, то он собственно вместо нее.
А так получается, что и при стихийном лихе нельзя никого привлекать к работе (профспилки нет)

Mardge 25.06.2010 10:35

Цитата:

Сообщение от rostian (Сообщение 102847)
А так получается, что и при стихийном лихе нельзя никого привлекать к работе (профспилки нет)

Логіка незрозуміла. Профспілка - це справа добровільна, власник не в праві примусити працівників її створити. Якщо вони не створили, то і нема у кого дозвіл отримувати. Але це не означає, що власник не може, наприклад, звільнити працівників за ст.40.

rostian 25.06.2010 11:44

Звиняйте, ничего не понятно. :) Так что, за 2 мес. предупреждать про роботу в віходной? Или брать заявление работника? Что по Вашей логике делать?

Mardge 25.06.2010 12:00

При чьому тут 2 місяці??? Де Ви прочитали про те, що за 2 місяці потрібно попереджати про роботу у вихідний?
За Вашою логікою, якщо немає профспілки, то власник не може зробити тих дій, на які, за кодексом, має отримати дозвіл профспілки? Тобто, ані звільнити за прогул, ані залучити до роботи у вихідний день, ані провести скорочення штату?

Якщо немає профспілки, то порядок дій той самий за вийнятком отримання дозволу від профспілки, тому що її просто немає.

rostian 25.06.2010 12:46

Так я про то же еще в первом посте своем писал! И что, chsm07@mail.ru мне возразил! или я не так его понимаю. Но я считаю, что представитель труд. колл. (если уж такой есть -, а быть он обязан) должен принимать участие в согласовании работы в выходной день.

chsm07@mail.ru 25.06.2010 12:51

Шановна, rostian. Ознайомтесь, будь ласка з гл.16 КЗПП.
Виясніть для себе різницю між профспілкою та уповноваженими від ТК. На мій погляд вона (різниця) Є. Що таке уповноважені їх права та обов"язки та що таке профспіка її права та обов"язки.


Часовой пояс GMT +3, время: 02:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA