Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

esar 13.05.2008 14:15

Цитата:

Сообщение от elenas
Ответ на ваш вопрос нашла в "Справочнике кадровика" № 5 з 2008 год на стр. 103.
Соц. отпуск (7 дней) предоставляется матери только по основному месту работы, а у вас она, как совместитель, оформляет отпуск за свой счет. Это связано с тем, что отпускные она получает за счет средств Фонда соц. страх. и 2 раза за один период не может их получить (также как и в течение календарного года).

Не варто приймати на віру все те, що пишуть. Аналізуйте консультації з документами в руках.
А в цій статті дуже багато суперечливих моментів.
Право на відпустки (в тому числі і для сумісників) встановлює не ст.10 ЗУ "Про відпустки", а частина перша ст. 2 зазначеного закону:
"Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство)." Бачите? Зазначено, що треба перебувати у трудових відносинах, а про основне місце нічого не написано (як і про сумісництво - теж).

А в ст. 10 ЗУ "Про відпустки", на яку посилається автор статті, йде мова не про право на відпустки, а про порядок надання щорічних відпусток. І зазначається в тій статті, що сумісники мають право на отримання щорічної відпустки повної тривалості (за їх бажанням) в перший рік роботи одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.
Більше ні про які пільги сумісникам, чи про обмеження їх прав на отримання щорічних та будь-яких інших відпусток, в цій статті мова не йде.

І,взагалі, я ніде в нормативних актах не зустрічала обмежень на право сумісників отримувати соціальні відпустки.

Якщо хтось може навести такий нормативний акт, буду дуже вдячна.

І ще. elenas, звідки інформація про те, що соціальні відпустки працівникам, які мають дітей, оплачуюються за рахунок фонду соцстраху? :eek:

elenas 13.05.2008 15:49

Согласна, с порядком оплаты соц. отпуска за счет фонда соц. страх. я ошиблась, но совместителям дают возможность взять отпуск только ежегодный (п.6 статьи 10 Закона про отпуска). Если подчеркивается именно этот вид отпуска в рассматриваемой ситуации, значит, социальный сюда не попадает. Или здесь логики нет?

Iren@ 13.05.2008 15:54

tati, перечитайте ст. 19 ЗУ "Про відпустки":
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів
Тобто в Законі не написано, що зазначений вид відпустки надається жінці лише за основним місцем роботи. :za:
Шановна esar - :friends:

Цитата:

Сообщение от elenas
...совместителям дают возможность взять отпуск только ежегодный (п.6 статьи 10 Закона про отпуска). Если подчеркивается именно этот вид отпуска в рассматриваемой ситуации, значит, социальный сюда не попадает.

elenas, відповідь на ваше питання у попередньому пості:
Цитата:

Сообщение от esar
А в ст. 10 ЗУ "Про відпустки", на яку посилається автор статті, йде мова не про право на відпустки, а про порядок надання щорічних відпусток. І зазначається в тій статті, що сумісники мають право на отримання щорічної відпустки повної тривалості (за їх бажанням) в перший рік роботи одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

В статті, на яку ви посилаєтесь написано наступне:
Цитата:

Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:
...../
6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
elenas, коли читаєте консультації, звертайте увагу на авторів - наскільки компетентним може бути експерт з питань соцстраху і ТВП у питанні наданні відпусток і чи це особиста думка експерта, чи лист міністерства чи фонду, хоча і ці листи не завжди - істина в останній інстанції. :like:

tati 13.05.2008 16:28

Уважаемые коллеги!
Еще раз внимательно перечитала вышеуказанную статью, особенно предпоследний абзац в левой колонке на стр.105, где даются ссылки на статьи Закона об отпусках.
Автор считает, что совместителю такой отпуск не предоставляется. Меня аргументы автора не убедили. Я согласна с Iren! Кроме того, - еще мне очень хочется давать моему совместителю отпуск как одинокой матери каждый год до достижения ее ребенком 18 - летнего возраста (см. стр. 103 обсуждаемой статьи). Как Вы к этому относитесь?

Эдвина2 28.05.2008 13:41

Два уточняющих вопроса
 
Уважаемые коллеги!
может немного не в тему, но совсем немного :)
1. Доп. оплачиваемый отпуск одинокой маме раз в КАЛЕНДАРНЫЙ Год или как обычный (за год работы)
2. Как бы вы сформулировали заявление на подобный отпуск и приказ?
спасибо!

Iren@ 29.05.2008 15:08

1. Эдвина2, Будь-ласка, перед тим як задати питання, скористайтесь пошуком, тема неодноразово детально обговорювалась.:cry:
http://hrliga.com/phpBB2/viewtopic.php?p=31914

2. Заява:
... Прошу надати додаткову оплачувану відпустку як одинокій матері за 2008 рік з 29.05.2008 на 7 календарних днів...
3. Наказ - відповідно до тексту заяви.

Softlana 26.06.2008 17:02

Отпуск матери с детьми
 
в ст. 19 закона про отпуска идет речь об отпуске для матерей с двумя и более детьми, возрастом до 15 лет.
мало стыкалась с этим на практике, поэтому есть вопросы:
1. этот отпуск предоставляется только по основному месту работы или по совместительству тоже?
2. этот отпуск предоставляется на календарный год не зависимо от даты приема сотрудника (не привязывается к периоду работы, как основной)?
3. насколько я знаю, этот вид отпуска подлежит компенсации при увольнении. нужно ли требовать от сотрудника какой-то документ с предыдущего места работы, чтобы предоставить этот отпуск, если он принят посредине года?
4. право на получание этого отпуска есть у сотрудницы до момента исполнения одному из детей 15 лет (если 2 детей)?
например, у сотрудницы двое детей, одному из них исполнилось 15 в апреле. Положен ли ей доп. отпуск за 2008 год (до апреля она не успела его взять)?
заранее спасибо.

anatol_ua 27.06.2008 15:22

Честно говоря, врядли и найдём :lol:
Можем только провести аналогию, что:
раз работает по совместительству, то "несёт" все обязанности и пользуется всеми правами, а значит, имеет право и на доп. отпуск.
Вот была же прямая линия 23.04 по отпускам, надо было задать вопрос Татьяне Олеговне :dont know:

Iren@ 01.07.2008 14:42

В газеті "Праця і зарплата", засновником якої є Мінпраці, в №45 від 05.12.07, стор. 13, написано консультантом Л.Гончаренко, що "оплачувана відпустка надається працівникам тільки за основним місцем роботи. Якщо жінка працює за сумісництвом, на період соціальної відпустки на посаді за сумісництвом на її бажання надається відпустка без збереження заробітної плати".
А ст. 19 ЗУ "Про відпустки" говорить, що "жінці, яка працює і має...... надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів."
Тобто теоретично, жінки-сумісники теж мають право на цю соціальну відпустку, хоча я як завідувач відділу кадрів, не давала. :cool:

l.slobodyan@univest-prepr 02.07.2008 21:20

по поводу аналогий: количество трудоустроенных инвалидов...их считают только по основному месту работы...

а если она на одном месте по совместительству на трех должностях автоматом то сколько дней? 21?


Часовой пояс GMT +3, время: 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»