Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

evgenia_a 16.04.2008 15:07

в ст 20 Закона" Об отпусках" есть ссылка на ст 11 , получается , что социальный отпуск должен продлится на время болезни матери

orlov12 16.04.2008 15:21

и я считаю, что должна продлиться.

Polenko 16.04.2008 19:54

Закон України "Про відпустки"
Стаття 20. Порядок надання соціальних відпусток

Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів). Вона надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні.

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

(частина шоста статті 20 із змінами, внесеними
*згідно із Законом України від 02.11.2000 р. N 2073-III)

Итого, несмотря на то, что в статье 11 переносу (продлению) подлежат ежегодные отпуска, абзац 6 статьи 20 предусматривает перенос (продление) и социального отпуска тоже.

anatol_ua 17.04.2008 12:42

Согласен, вопрос спорный :dont know:

К сожалению, имеет место очередное противоречие в законодательстве:
и КЗоТ и Закон об отпусках (ЗоО) определяют порядок переноса ЕЖЕГОДНОГО отпуска
(даже соотвествующие статьи называются одинаково
Стаття 80. Перенесення щорічної відпустки - КЗоТ
Стаття 11. Перенесення щорічної відпустки - ЗоО).
С другой стороны, и в КЗоТ и в ЗоО (ст. ст. 182-1 и 20 соответственно) разрешено переносить СОЦИАЛЬНЫЙ отпуск и даются ссылки на порядок переноса ЕЖЕГОДНОГО отпуска.
Вот такие у нас законы :roll: :lol:

Предлагаю нашим редакторам поставить этот вопрос на прямой линии 23 апреля Т. О. Сташкив в качестве коллективного запроса :redface:

orlov12 17.04.2008 13:06

Да нет тут противоречия никакого. В статье 20 все однозначно описано. :!:

улька 25.04.2008 15:01

Додаткові відпустки матерям
 
Чи можна розведеній жінці, яка працює надати щорічну додаткову оплачувану відпустку? До категорії одинокої матері вона не належить.

Polenko 25.04.2008 15:21

Какой глупый опрос... Вы уверены, что разведенная женщина не может относиться к категории одинокой матери?

esar 25.04.2008 15:28

Мабуть у наших північних сусідів вчились задавати питання:
в одному бюлетені 2 запитання і дві відповіді "ні" :roll:

На яку кнопочку не тисни, все одно буде той результат, який "заказав" той, хто організував "референдум". :wink:

Nagornaya_Olga 25.04.2008 15:30

разведенная женщина (не находящаяся в браке) и женщина, которая воспитывает и содержит ребенка сама, независимо от помощи отца, уже считается одинокой матерью согласно постановлению Пленума ВСУ от 06.11.92 г. №9.

Iren@ 25.04.2008 15:35

Цитата:

Сообщение от esar
Мабуть у наших північних сусідів вчились задавати питання:
в одному бюлетені 2 запитання і дві відповіді "ні" :roll:
На яку кнопочку не тисни, все одно буде той результат, який "заказав" той, хто організував "референдум". :wink:

:thumbs up: :lol:


Часовой пояс GMT +3, время: 10:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»