Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Сокращение штата (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1104)

ZORRO 06.02.2008 08:34

Адміністрацією підприємства 05.02.2008 р. видано наказ згідно з яким з 10.04.2008 р. передбачається скорочення посад у відділах (дві займані та вакансії) . Один з працівників, посада якого скорочується, знаходиться на лікарняному з 05.02.2008 р. і ознайомити його з вищезазначеним наказом під розпис не встигли. Є підозра що «хворіти» працівник збирається тривалий термін. Чи вважатиметься правомірним повідомлення працівника про майбутнє звільнення, яке надіслане цінним листом з описом вкладення за місцем проживання працівника? Підкажіть будь ласка яким чином у такому випадку повідомити працівника про майбутнє звільнення дотримавши вимог ст. 492 КЗпП щодо персонального попередження за два місяці ?

olievych 06.02.2008 11:23

Потрібно надіслати лист-попередження про майбутнє вивільнення рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Дата звільнення повинна бути не раніше ніж через 2 місяці після дати, проставленої працівником у повідомленні про вручення. Навіть якщо працівник ознайомиться пізніше запланованої дати скорочення, його необхідно буде вивести зі штату, але не звільняти.

ZORRO 06.02.2008 12:24

Дякую olievych за відповідь.
Чи потрібно в такому випадку надсилати працівнику копію наказу або буде достатньо попередження про майбутнє вивільнення ?
Можливо хтось має іншу думку з вищезгаданого питання?

tatyana_poshta 27.02.2008 13:05

допоможіть будь-ласка, у нас в організації проводиться скорочення шт. к-ті працівників. як керівництво повинно вирішити ситуацію відносно осіб, що перебувають на лікарняному та у відпустці, якщо двох місячний термін закінчуеться завтра і завтра ми їх повинні вивільнити

profi 06.03.2008 11:14

Добрый день! Помогите пожалуйста.
Какие категории людей считаются еще зашещенными законом при сокращении численности (допустим дети войны, инвалиды). Где можно об этом прочитать подробней, на что ссылаться???

Trine 06.03.2008 11:24

КЗоТ рулит :cool: :
Цитата:

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв'язку із змінами
в організації виробництва і праці

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних учбових закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років, з часу повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

(Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з Указом Президії
Верховної Ради Української РСР від 19.05.89 р. N 7543-XI;
Законом Української РСР від 20.03.91 р. N 871-XII;
законами України від 16.12.93 р. N 3706-XII,
від 19.01.95 р. N 6/95-ВР,
від 28.02.95 р. N 75/95-ВР,
від 05.07.95 р. N 263/95-ВР)

Стаття 421. Переважне право на укладення трудового договору
у разі поворотного прийняття на роботу

Працівник, з яким розірвано трудовий договір з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 цього Кодексу (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), протягом одного року має право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу, якщо власник або уповноважений ним орган провадить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації.

Переважне право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу надається особам, зазначеним у статті 42 цього Кодексу, та в інших випадках, передбачених колективним договором.

Умови відновлення соціально-побутових пільг, які працівники мали до вивільнення, визначаються колективним договором.

(Доповнено статтею 421 згідно із
Законом України від 19.01.95 р. N 6/95-ВР)

profi 06.03.2008 14:18

Trine
Спасибо огромное :)

krol_oe@mail.ru 21.06.2008 13:19

Сокращение персонала
 
Коллеги, прошу помощи. У нас производственное предприятие, ИТР службы образца 85 года. Естесттвенно раздутые и большей частью не нужные. Руководством поставленна задача провести сокращение и привести численность к определенной норме, причем все равно сколько людей из каких отделов сокращать. Вопрос, как провести обьективную оценку, если каждый руководитель отдела доказывает, что его отдел самый нужный и именно его люди не заменимые? Поделитесь пожалуйста инструментами или методиками оценки

hrkobalt 21.06.2008 14:59

Я думаю, что Вам вместе с руководством для начала надо создать организующую схему предприятия, которая должна быть эффективна с учетом современной обстановки.
Затем уже имеющихся людей расставлять на эту схему. Это позволит действительно понять кто Вам нужен и упростит саму процедуру увольнения.
Если же Вы ввяжитесь в аттестацию персонала, то Вы вряд ли чего-то добъетесь, тем более наши ИТРовцы достаточно умные люди, и эти аттестации они пройдут.

krol_oe@mail.ru 21.06.2008 17:36

Орг. структура есть и с ней более менее понятно, но как оценить людей кто нужен, а кто нет? Была мысль прописывать бизнес процессы, но при численности персонала 1700 человек это займет очень много времени. По аттестации согласна с Вами, они все хорошие спецы, но возможно многие функции уже не нужны


Часовой пояс GMT +3, время: 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»