Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Сокращение штата (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=1104)

Алексей.ЛТ 23.10.2019 08:33

Спасибо!!!
Andry:res:

Если я правильно все понимаю, то на основании этих законов расширяли 42-ю ст. КЗоТ. Из чего делаю вывод, что мы ничего не упустили.:bg:

Andry 23.10.2019 09:22

Цитата:

Сообщение от Алексей.ЛТ (Сообщение 238597)
Если я правильно все понимаю, то на основании этих законов расширяли 42-ю ст. КЗоТ. Из чего делаю вывод, что мы ничего не упустили

Я думаю, если бы существовали еще какие-нибудь документы на сей счет, то мы бы с вами о них знали бы.
А вот эта формулировка " якщо це передбачено законодавством України" обычно употребляется в тех случаях, когда авторы законопроекта пытаются предвосхитить события - общество меняется, и вдруг завтра еще появится совершенно новая категория лиц, пользующихся преимущественным правом

Андрей ІТ 12.11.2019 20:31

О сокращении !
 
Уважаемые эксперты подскажите пожалюста :dont know:

Мы гос. служащие, а с 01.01.2020 планируются сокращения

Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно. :cry:

И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года (бросили по переводу под выборы - если понимаете для каких целей). Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

БУДУ ОЧЕНЬ БЛАГОДАРЕН ЗА КОНСУЛЬТАЦИЮ !!!
Ведь у нас сейчас как в партезанском лесу !

Мотя 13.11.2019 01:38

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
с 01.01.2020 планируются сокращения

Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно.

На сегодняшний день КЗоТУ гласит:
Цитата:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей

...
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179),....з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, ....
Цитата:

Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу
...
Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.... у період перебування працівника у відпустці. ...
А ЗУ "Про отпуска" ему втОрит:
Цитата:

Стаття 2. Право на відпустки
....
Право на відпустки забезпечується:

гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;

....
Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...
И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года

Могут.
Цитата:

Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв’язку із змінами
в організації виробництва і праці

При скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:
Если у начальника сектора более высокая квалификация и продуктивность труда, чем у Вас, то оставят его, невзирая на все пункты, ниже перечисленные...
Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
... Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

Не очень поняла: как статья может повлиять на уровень квалификации...:reverie:

Andry 13.11.2019 09:23

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...Могут ли мою жену сократить с 1 января 2020 года, если она находится в декретном отпуске, потому как по ТВ в новостях об этом говорилось что закон поменялся и так можно

Ничего еще не поменялось, это все лишь пока таким образом наши правители с дипломами негосударственного образца пытаются выдать желаемое за действительное.
Меньше смотрите телевизор и чаще читайте законы, госслужащие :)

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
Ведь у нас сейчас как в партезанском лесу !

Так такие же партЕзаны и "зробили нас разом"
Теперь все вместе пожинаем плоды и наслаждаемся вкусом :D

Цитата:

Сообщение от Андрей ІТ (Сообщение 238714)
...И второе могут ли меня сократить, если у меня в секторе 2 человека, у меня стаж 11 лет, а у начальника сектора стаж меньше 1 года (бросили по переводу под выборы - если понимаете для каких целей). Может ли ст. 42 КЗпПУ как то повлиять на комисию по сокращению.

Ст.42 в данном случае не играет никакой роли - она подразумевает при сокращении преимущественное право оставления на работе работникам с более длительным непрерывным стажем работы на данном предприятии, но касается она лишь работников с равными должностями. То есть в случае выбора между начальником сектора и не начальником сектора стаж вообще не важен - речь идет о разных должностях, ведь нельзя вместо столяра сократить электрика на том лишь основании, что у столяра стаж больше...

Каренина 06.02.2020 11:19

Підкажіть будь ласка! Профспілка протягом 15 днів має провести засідання щодо скорочення, та протягом 3 днів з моменту проведення засідання надати роботодавцю обгрунтовану відповідь. Якщо працівник, який підлягає скороченню не з'явився на засідання розгляд заяви відкладається до наступного засідання у межах терміну, визначеного частиною першою статт 39 ЗУ про профспілки. Питання: протягом 15 днів профспілка має провести всі засідання, чи якщо працівник не з'явився це ще + 15 днів? і того 30 днів?

DANA13 11.02.2020 10:26

Працівник має право бути присутнім на засіданні, якщо він буде повідомлений про засідання та не з’явиться без поважних причин 2 раз, є можливість розглядати подання роботодавця без присутності працівника. Якщо працівник має поважну причину відсутності, очікуйте, коли він з’явиться на роботі.

Starck 02.04.2020 15:32

Увольнение по инициативе собственника с предупреждением за 2 мес.
 
Добрый день, коллеги!

Подскажите пожалуйста ответ по такой ситуации:

"У зв’язку з реорганізацією підприємства з ініціативи власника розривають трудовий договір, про що попередили за два місяці починаючи з 01.04 2020 року по 31.05.2020.
В цей період 07.04.2020 р. мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.

Питання: Чи маю я право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи протягом 60 календарних днів, чи мені обов’язково з 08.04.2020 року треба писати заяву на отримання пенсії ?"

Andry 02.04.2020 16:13

Цитата:

Сообщение от Starck (Сообщение 239994)
...07.04.2020 р. мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.
Питання: Чи маю я право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати за останнім місцем роботи протягом 60 календарних днів, чи мені обов’язково з 08.04.2020 року треба писати заяву на отримання пенсії ?"

Допомогу по безробіттю платять безробітним, тобто особам працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів.
В разі досягнення особою встановленого законом пенсійного віку виплата допомоги по безробіттю припиняється.
Тобто допомога виплачується до призначення пенсії, а якщо ви маєте право на пенсію - вам потрібно її оформити.

Мотя 02.04.2020 23:49

Цитата:

Сообщение от Starck (Сообщение 239994)
мені виповнюється 60 років – настає пенсійний вік.

Питання: Чи маю я право на одержання допомоги ...

Быть может, у вас в КД что-то прописано о выплате денежных средств работникам, которые увольняются в связи с выходом на пенсию? Знаю, что у многих такое есть...


Часовой пояс GMT +3, время: 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»