Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Продовження відпустки для догляду за дитиною (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=7044)

ZuNa 23.06.2009 16:22

Продовження відпустки для догляду за дитиною
 
Вітаю шановних колег!
Виникла ситуація, з якою ще не стикалася у своїй практиці. Жінка знаходилась у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. Останній день відпустки - 24.06.09р. Сьогодні вона написала заяву, до якої додає довідку з висновком ЛКК про необхідність перебування її дитини вдома ще деякий час, а саме до 24.12.09 р. Питання виникло таке: чи необхідно в наказі про продовження відпустки зазначати, що це відпустка без збереження заробітної плати, як це регламентує п.6 ст.179 КЗпП? А якщо не вказати, що це "відпустка без збереження заробітної плати", це впливатиме на якісь виплати чи розрахунки?
Буду дуже вдячна за підказку

anatol_ua 23.06.2009 16:47

"Надати ... відпустку без збереження заробітної плати строком на 06 (шість) місяців з 25 червня 2009 року по 24 грудня 2009 року для догляду за дитиною, п. 3 абзацу першого ст. 25 Закону України «Про відпустки».
Підстава: - заява ... від 23.06.09 р.,
- висновок ВКК №14."

Цитата из моего приказа

ZuNa 24.06.2009 10:10

Дякую, Анатолій, за оперативність.
Сьогодні я знайшла наказ моєї попередниці з такого ж приводу, в якому не вказано, що це "відпустка без збереження заробітної плати", а вказано "продовжити відпустку для догляду за дитиною". Певно, це не правильно?

anatol_ua 24.06.2009 10:45

Цитата:

Сообщение от ZuNa (Сообщение 65631)
Сьогодні я знайшла наказ моєї попередниці з такого ж приводу, в якому не вказано, що це "відпустка без збереження заробітної плати", а вказано "продовжити відпустку для догляду за дитиною". Певно, це не правильно?

По-перше, фраза "без збереження заробітної плати" є обов'язковою, тому що вказує на вид відпустки.
По-друге, це вже інший вид відпустки (не згідно ст. 18 ЗУ "Про відпустки", а згідно ст. 25 того ж Закону), тому це не "продовження відпустки", а надання нової !

mab 24.06.2009 13:21

Уважаемые коллеги!
А я позволю себе не согласиться. Думаю, что это продолжение отпуска по уходу за ребенком. В комментариях к КЗоТ этот случай по-моему описан.

Мотя 24.06.2009 13:56

Цитата:

Сообщение от mab (Сообщение 65682)
Уважаемые коллеги!
А я позволю себе не согласиться. Думаю, что это продолжение отпуска по уходу за ребенком. В комментариях к КЗоТ этот случай по-моему описан.

Ну, позволять СЕБЕ, Вы можете все, что угодно!
А вот соглашаться с Законом или нет, тут нас не спрашивают, так?
Или Вы все хотите из двух разных статей слепить одну? Ну, тогда дело за вами - скажите это Верховной Раде!

Ликбез дальше:

ЗУ "ОО":

Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею
трирічного віку

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами
за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до
досягнення нею трирічного віку.

Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам
частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження
заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Ця відпустка може бути використана повністю або частинами
також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які
фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла
під опіку дитину.

За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї
статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною
вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в
період відпустки для догляду за дитиною. "


Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що
надається працівникові в обов'язковому порядку

Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням
працівника надається в обов'язковому порядку:
......
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій
статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо
дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в
медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною
шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет
I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною
шістнадцятирічного віку; "


Вам это ни о чем не говорит?
Как может быть продолжением два разных понятия и две разные статьи?dont know

ZuNa 24.06.2009 13:58

Цитата:

Сообщение от mab (Сообщение 65682)
Уважаемые коллеги!
А я позволю себе не согласиться. Думаю, что это продолжение отпуска по уходу за ребенком. В комментариях к КЗоТ этот случай по-моему описан.

Якщо ви маєте на увазі п.4 ст.179 КЗпП, то (цитую коментарі): Оскільки виплати за час наданная більш тривалих відпусток цієї категорії працівників не можна віднести до категорії заробітної плати та оскільки оплата відпусток не є для підприємств обов"язковою, віднесення відповідних витрат платників податку на прибуток на їх валові витрати відповідно до п. 5.6.1 ч. 5.6 ст.5 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" не допускається.
Я так розумію.

mab 24.06.2009 14:23

Уважаемая ZuNa!
Cпасибо за понимание. В комментариях (ст.179.п.4), чуть ниже написано - "...формулировка "отпуск ..большей продолжительности" означает возможность только продолжения отпуска в котором находится женщина (или другой человек, который фактически осуществляет уход за ребенком), а не предоставление такого отпуска после того, как..." Приношу свои искренние извинения самому активному участнику "МОТЕ", но написано о ПРОДОЛЖЕНИИ отпуска в котором находится сотрудник, то есть об отпуске по уходу за ребенком. "МОТЯ", давайте дружить и беречь наши эмоции...Наша общая задача помочь друг другу. Еще раз спасибо за понимание.

ZuNa 24.06.2009 14:32

mab, я теж не відразу зрозуміла, як правильно зробити, але з допомогою шановних колег та "мат. части" все стало на свої місця.
Дякую всім!!!

anatol_ua 24.06.2009 15:44

А от я так і не зрозумів dont know:
то Ви подовжуєте надану "відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства"
чи все-таки надаєте відпустку "без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку." ?


Часовой пояс GMT +3, время: 21:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA