Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Прогул і обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8845)

Tety 08.12.2009 12:39

Прогул і обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку
 
Доброго дня всім форумчанам

Всі ми знаємо що щорічна відпустка не може бути меншою 24 дні.
Стаття 6. Щорічна основна відпустка та її тривалість
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.


Також із ст. 9 випливає, що час прогулу не дає право на щорічну відпустку (фактично працівник не працював, не було з/п, внесків, нарахувань).

Стаття 9. Обчислення стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку
До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються:
1) час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка;
2) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу);
3) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
4) час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому не виплачувалася заробітна плата у порядку, визначеному статтями 25 і 26 цього Закону, за винятком відпустки без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
5) час навчання з відривом від виробництва тривалістю менше 10 місяців на денних відділеннях професійно-технічних навчальних закладів;
6) час навчання новим професіям (спеціальностям) осіб, звільнених у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності або штату працівників;
7) інші періоди роботи, передбачені законодавством.
До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки (статті 7 та 8 цього Закону), зараховуються ...


Відповідно, якщо мав місце прогул з вини працівника на 14 днів (документально правильно оформлений) і працівник надалі працює, питання:
Скільки ж тоді днів відпустки йому належить? (додаткових відпусток немає) :dont know:
Напишіть, будь-ласка в кого які думки щодо даної ситуації. Пошук по форумі результатів не дав, як і після консультації юристів думки розділились :(
ПС. Ще одна темна пляма в нашому законодавстві???

katsol 08.12.2009 12:47

Я думаю так. Отпуск предоставляется за отработанный рабочий год, а время прогула не входит в этот отработанный год. Соответственно, если сотрудник был принят, например, 03.03.09, прогулял 14 дней, то период за который ему предоставляется отпуск не 03.03.09 – 02.03.10, а 03.03.09 – 16.03.09.

Татьяна К. 08.12.2009 12:56

Тоді, за такою логікою, як ми будемо співробітнику рахувати стаж?

Iren@ 08.12.2009 13:09

Значить, за цей робочий рік треба зменшити кількість днів відпустки, в мене вийшло 24/355*(355-14)=23

Татьяна К. 08.12.2009 13:41

Не полишає мене відчуття смутної тривоги...
Якщо у працівника мав місце прогул, відповідно було накладене дисциплінарне стягнення. Отже, покарали. То чому ж ми караємо його двічі, порушуючи ст. 75 КЗпП і надаємо менше 24 к. дн. відпустки за таки відпрацьований (відлічується з дня укладення ТД) робочий рік?

Iren@ 08.12.2009 13:47

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 83036)
Не полишає мене відчуття смутної тривоги...

Зато я спокійна, як удав. :lol: Стаття 9 ЗУ "Про відпустки". ;)

Tety 08.12.2009 14:21

Згідна, що що згідно ст. 6 відпустка має бути тривалістю не менш як 24 календарних дні за робочий рік + Татьяна К. тут слушно зауважила про неможливість подвійного покарання за проступок:nea:
Але ж і як не підтримати позицію Iren@: немає прогулів в ст. 9 = не входить в стаж, що дає право на щорічну відпустку:reverie:

anatol_ua 08.12.2009 14:25

Згоден з Iren@ :handshake:

P.S. Маленький бандит заходит в купе поезда:
- Кто против меня ?
Встаёт громила:
- Я !
Малыш:
- Кто против нас ?..:lol:

І нічого ми не порушуємо:якщо не заробив, то і не отримав !
Ми ж надаємо відпустки пропорційно відпрацьованому часу тим, хто ще не відробив 6 міс,
і надаємо менше за 24 к.д. і нічого не порушуємо при цьому !!!
Крім того, зменшення відпустки - це не покарання:nea:,
а норма, встановлена Законом.
Так само і матерям з дітьми, які знаходяться у відпустці по догляду до 3-х (6-ти) років,
цей стаж не дає права на відпуску !
Але ж це не є покарання !!!:nea:

Iren@ 08.12.2009 14:29

Цитата:

Сообщение от Tety (Сообщение 83045)
Татьяна К. тут слушно зауважила про неможливість подвійного покарання за проступок:nea:

В чому полягає подвійне покарання? Зарплату за дні прогулу ж не нараховують. А при звільненні ви теж за дні прогулів (якщо працівник прогуляв, наприклад, місяць-два) нараховуєте компенсацію за невикористану відпустку? :nea:
Анатоль, громила - я, надеюсь?:lol:

anatol_ua 08.12.2009 14:32

Тогда я - малыш ?:lol::lol::lol:
(186 см, 86 кг)

anatol_ua 08.12.2009 14:35

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 83036)
Якщо у працівника мав місце прогул, відповідно було накладене дисциплінарне стягнення. Отже, покарали.

До речі, теж не обов'язково !:nea:
Керівник має право покарати,
але ж має право і милувати...:thumbs up:

Татьяна К. 08.12.2009 14:47

Прогуляти 14 днів - і тобі за це зовсім нічого не буде? :boast:Ну це вже верх гуманізму!!!:thumbs up:

anatol_ua 08.12.2009 14:58

Ну тоді у мене компанія - просто ангел гуманізму:innocent::
один працівник не з'являється на роботі після закінчення відпустки по догляду за дитиною з 06.03.2009 р. !!!:oops:
:shot::shot::shot:
Нічого ... ставлю у табелі Н, бухгалтерія нічого не нараховує, тільки комунальний податок платить...
А шо робити, якщо він уже працює на іншому підприємстві і ТК йому не потрібна
(поки що:lol:) !
Пишемо листи...

Tety 09.12.2009 17:06

Дякую всім хто приєднався до обговорення :flower2:
Як підсумок визнаю, що таки час прогулу необхідно віднімати від часу що дає право на відпустку, оскільки в ст. 6 йдеться про надання не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік. А час прогулу не буде відпрацьованим.
Успіху нам всім :bow:

Инес 26.01.2010 16:29

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 83057)
Пишемо листи...

А можна зразок такого листа викласти на форумі?
Я саме збираюсь такого листа писати.

anatol_ua 26.01.2010 17:13

Шановний Петре Григоровичу !

06 березня 2009 року закінчилась відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років, надана Вам відповідно до наказу №183-П від 16.07.2006.
Прошу письмово пояснити причину відсутності на роботі з 07.03.2009 по сьогоднішній день.
(вариант дополнения В іншому разі Ви будете звільнені за прогули згідно п. 4 ст. 40 КЗпП України).

Генеральний директор
(Менеджер з персоналу)

Инес 26.01.2010 17:24

Спасибо, Анатолий!
Я уже написала немного расширенный вариант. Вдруг кому пригодится.
А теперь хочу спросить. Что делать дальше? отправляю это письмо заказным с уведомлением (копия хранится у нас) и ждём (сколько)... А если сотрудник не будет никак реагировать? Ехать к нему комиссией из 3-х чел домой и составлять акты?

Адміністратору системи
Барвінку О.П.

Шановний пане Барвінок!


Адміністрація ТОВ «Кераміка» повідомляє Вас про те, що Ваша відсутність на роботі у період з 02.11.2009 р. по 27.01.2010 р. зафіксована доповідними записками, актами відсутності на робочому місці та зроблені відповідні відмітки про неявки у табелі обліку використання робочого часу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП України відсутність на робочому місці більше 3-х годин без поважних причин є прогулом.
Адміністрація ТТОВ «Кераміка» звертається до Вас з вимогою негайно з’явитися до нашого офісу за адресою: м. Київ, вул. ****** з 10.00 до 18.00 та, відповідно до ст. 149 КЗпП України, надати письмові пояснення причин відсутності на роботі з 02.11.2009 р. по 27.01.2010 р.
У разі, якщо у Вас є поважна причина відсутності на роботі, вимагаємо надати відповідні підтверджуючі документи. У випадку, Якщо Ви дійсно хворіли, про що повідомляли під час телефонної розмови, чи продовжуєте хворіти – надати листки непрацездатності.
У випадку відсутності поважних причин та підтверджуючих документів, Ви можете бути звільнені за прогул без поважних причин згідно п. 4 ст. 40 КЗпП України, про що буде внесений відповідний запис до трудової книжки.

Директор Т.О. Вареник

anatol_ua 26.01.2010 17:31

Да, больно я лаконичен !:reverie:

А что делать ?
Писать письма...
Штуки три хотя бы !
А потом (когда на руках будут квитанции о получении Ваших писем) действительно увольнять и ...
опять писать письма с просьбой забрать трудовую книжку...:dont know:

Инес 26.01.2010 17:37

А на каком основании увольнять?
Кодекс требует предоставления письменных объяснений отсутствия на работе! А если дело в суд пойдёт?

anatol_ua 26.01.2010 17:42

1. Предупредили и попросили.
Ответа не получили.
2. Предупредили и попросили несколько раз.
Письма получал ? Получал... (есть квитанции).
"Значит, вам нечего сказать ?"
("Человек с бульвара Капуцинов")

3. Для суда (если он будет) есть всё вышеперечисленное !!!
Ну а уж исход предсказать...:dont know:

А есть другие варианты..., советы, пожелания ???

Iren@ 26.01.2010 17:42

Инес, скористайтесь пошуком по форуму, до того ж є багато статей на порталі зі зразками документів.

nata33 25.09.2018 14:06

Відпустка і прогул
 
Працівник 2 неділі був у прогулі . Чи включається період прогулу до стажу, за який нараховується відпустка ?

Andry 27.09.2018 17:20

Цитата:

Сообщение от nata33 (Сообщение 233899)
Чи включається період прогулу до стажу, за який нараховується відпустка ?

Тут читайте: http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8845

Alla37 21.05.2020 14:23

оформление дней не предоставленных за прогулы
 
Добрый день, подскажите а как то нужно оформлять непредоставленные дни отпуска за прогулы? нет никакой информации, в моем случае 64 прогула в течение года -1 день основного -2 дня дополнительного,как оформить?Есть может образец?

Andry 21.05.2020 14:40

Цитата:

Сообщение от Alla37 (Сообщение 240515)
Добрый день, подскажите а как то нужно оформлять непредоставленные дни отпуска за прогулы? нет никакой информации, в моем случае 64 прогула в течение года -1 день основного -2 дня дополнительного,как оформить?Есть может образец?

Я не понял вопрос :dont know:
Если вы спрашиваете о том, входят ли прогулянные дни в стаж работы, который дает право на ежегодный отпуск, то не входят.
А если спрашиваете о том, можно ли уменьшить ему ежегодный отпуск на количество прогулянных дней - нет, нельзя.
Вы просто ему дни прогулов не оплачиваете, и все.

Alla37 21.05.2020 15:59

Я имею виду нужен ли приказ на те дни что не оплачиваем

Andry 21.05.2020 16:08

Цитата:

Сообщение от Alla37 (Сообщение 240517)
Я имею виду нужен ли приказ на те дни что не оплачиваем

Оплата производится на основании табеля.
Если в табеле отмечено, что он отсутствовал на работе - вы эти дни ему не оплачиваете, а с работника берете объяснительную о причинах его остуствия на работе, и этого достаточно.
Если же вы хотите его за прогулы наказать - тогда да, нужно издавать приказ о привлечении к дисциплинарной ответственности.
Но учитывая тот факт, что он у вас прогуливает не первый раз (а 64 прогула в течении года - это не шутка!) и до сих пор еще не уволен, то наказывать его, как я понимаю, никто и не собирается :D

Alla37 21.05.2020 16:38

Да наказывать не будут хотят лишить дней отпуска которые выпадают с учетом прогулов,так вот я незнаю нужно ли выдавать приказ что сняли отпуск за прогулы или просто не выдавать ему эти дни и не фиксировать документально.

Andry 21.05.2020 16:58

Цитата:

Сообщение от Alla37 (Сообщение 240519)
Да наказывать не будут хотят лишить дней отпуска которые выпадают с учетом прогулов,так вот я незнаю нужно ли выдавать приказ что сняли отпуск за прогулы или просто не выдавать ему эти дни и не фиксировать документально.

Читаем КЗоТ:
Цитата:

Стаття 147. Стягнення за порушення трудової дисципліни
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
1) догана;
2) звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Где вы тут увидели про лишение дней отпуска?!

Alla37 21.05.2020 17:34

В стаж для расчета ежегодного отпуска прогулы не входят и если расчитать у него выпадает день из ежегодного отпуска,так надо приказом оформлять?я может что то неправильно понимаю я только начинаю покарять кадры,заранее спасибо за помощь

Andry 21.05.2020 21:51

Не надо приказом. . По табелю все видно

Alla37 21.05.2020 23:06

Спасибо большое :)

Volpe 30.06.2020 10:28

Добрый день, коллеги! Работник просит отпуск с 20 июля, а на работу был принят 22.01.2020. У меня получается только 13 дней, так конечно дать не могу. Как тут лучше быть: выдать два отпуска по 5 дней с 20.07 по 24.07, и с 27.07 по 31 июля за отработанный период?

Andry 30.06.2020 12:03

Цитата:

Сообщение от Volpe (Сообщение 240913)
...Как тут лучше быть: выдать два отпуска по 5 дней с 20.07 по 24.07, и с 27.07 по 31 июля за отработанный период?

Лучше предоставить один отпуск полной продолжительности с 22.07.20 и не делать проблем на ровном месте. Если работнику так необходимо уйти в отпуск на день-два раньше до истечения шестимесячного периода - пусть напишет заявление о предоставлении отпуска без сохранения заработной платы.

ИринаС 02.07.2020 15:49

Прогул по уважительной причине
 
Если работник совершил прогул по уважительной причине, есть объяснительная, нужно ли издавать приказ по предприятию?

Andry 02.07.2020 16:14

А о чем приказ?
Что Иванов прогулял, но по уважительной причине, и теперь его следует понять и простить? :D
Какой смысл в таком приказе? :dont know:

Iren@ 02.07.2020 21:18

А где будет написано и как работник, ответственный за составление табеля, узнает, что директор признал причину уважительной?

Мотя 02.07.2020 21:59

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 240956)
А где будет написано и как работник, ответственный за составление табеля, узнает, что директор признал причину уважительной?

Согласна: необходима бумага, на которой написано рукой директора: уважительная причина или нет.
Цитата:

Сообщение от ИринаС (Сообщение 240951)
Если работник совершил прогул по уважительной причине, есть объяснительная, нужно ли издавать приказ по предприятию?

А как было оформление?
К объяснительной работник приложил какие-то документы, подтверждающие уважительность отсутствия? Например, справку о ДТП, из -за которого он отсутствовал?
Когда я сталкиваюсь с подобными случаями: прогул, уважительная-не уважительная...то, проще всего, оформить отпуск без сохранения заработной платы на этот день. Ведь, дир, как я поняла, признал причину уважительной, работника наказывать не хочет....
Поэтому, привожу аргументы в пользу своего совета:
1.
- Для оформления отпуска ваяется две бумажки: заявление и приказ.
- В то время, как при прогуле - их миллион:
1) служебка от руководителя работника
2) объяснительная от работника с предоставлением подтверждающих доков о прогуле, что бы признать уважительную причину
3) непонятный:reverie: документ от директора, в котором он признаЕт прогул - уважительным...Мне, лично, непонятно, какой это документ: то ли на служебке дир пишет: считать прчину отсутствия уважительной...то ли на объяснительной...то ли это приказ на самого себя: приказ о признании ...я, дир, приказываю себе, диру, признать причину уважительной...
Такая чушь получается...
2. Чтобы этого всего бреда не было - оформите отпуск!


Коллеги, дорогие, ну, признайтесь честно, что на практике вы не проводили подобной чуши, как-то: признание причины уважительной и ее оформление! Причем, правильное! Знаете почему? А нет этого нигде в НПА!:lol: Да и...никто морочиться не будет, собирая непонятные бумажки....Вот, честно!;)

Andry 03.07.2020 08:07

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 240957)
Коллеги, дорогие, ну, признайтесь честно, что на практике вы не проводили подобной чуши, как-то: признание причины уважительной и ее оформление! Причем, правильное! Знаете почему? А нет этого нигде в НПА!:lol: Да и...никто морочиться не будет, собирая непонятные бумажки....Вот, честно!;)

А на практике у нас все обстоит следующим образом: если причина прогула неуважительная - резолюция директора "обьявить выговор" и издается приказ о наказании, если уважительная - резолюция директора "ознакомлен" и никаких приказов не издается

Мотя 03.07.2020 08:29

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240960)
А на практике у нас все обстоит следующим образом: если причина прогула неуважительная - резолюция директора "обьявить выговор" и издается приказ о наказании

Это - понятно, естественно.:yes:
Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 240960)
если уважительная - резолюция директора "ознакомлен" и никаких приказов не издается

Я спрашивала, нЕсколько, о другом:
Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 240957)
на практике вы не проводили подобной чуши, как-то: признание причины уважительной и ее оформление! Причем, правильное!

Значит, и у вас на практике ничего такого не оформляли - тоже.
Спасибо.
Однако, то, что дир. ознакомлен - не говорит о том, что он признал причину прогула уважительной.
А наказание может не последовать и при прогуле по неуважительной причине, верно же? Это его, директорское дело: наказывать или нет.


Часовой пояс GMT +3, время: 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA