Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Служебные командировки (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Відрядження сумісника (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8324)

chsm07@mail.ru 09.11.2009 11:08

Відрядження сумісника
 
Шановні колеги.
Ситуація слідуюча: працівник працює в компанії "А" інженером на основному місці роботи та в компанії Б також інженером але за сумісництвом.
Компанія "Б", де він працює за сумісництвом, направляє його у відрядження.
Яка повинна бути реакція адміністрації компанії "А" щодо відсутності працівника на роботі?. Що потрібно ставити в табелі обліку робочого часу компанії "А"?

Iren@ 09.11.2009 11:32

Реакція, зрозуміло яка - негативна, але - що робити? :)
Як би за основним місцем роботи відрядили працівника в теж місто і на той же термін, то відрядження за основним місцем роботи підлягало б оплаті.
Нехай працівник на час відрядження за сумісництвом оформлює за основним місцем основну щорічну відпустку або без збереження зп.

chsm07@mail.ru 09.11.2009 11:44

Так, зрозуміло. Я вирішив переконатись що цей випадок законодавчо не врегульований.

Мотя 09.11.2009 11:48

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 79094)
Нехай працівник на час відрядження за сумісництвом оформлює за основним місцем основну щорічну відпустку або без збереження зп.

А, если работодатель откажется предоставить ему такой (любой из...) отпуск (это его право!)?
Как тогда быть?:comp::reverie:

Т.к., верно заметил ув. коллега chsm07@mail.ru:

Цитата:

Сообщение от chsm07@mail.ru (Сообщение 79096)
цей випадок законодавчо не врегульований.


Iren@ 09.11.2009 12:23

Так, не врегульований.
Але оскільки сумісництво - "виконання іншої роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час", то за основним місцем роботи роботодавець цілком законно може відмовити працівнику у наданні основної відпустки (якщо на цей час вона не передбачена графіком відпусток), або відпустки без збереження зп (якщо у працівника немає підстав, зазначених у ст. 25 ЗУ "Про відпустки) на час відрядження за сумісництвом.

Мотя 09.11.2009 12:32

Ото ж, и я об этом...
Значит, работник у ЧМС в командировку не поедет!:lol:

chsm07@mail.ru 09.11.2009 14:37

1. Практично. Справа в тому що це дійсно ситуація, яка виникла у мене сьогодні. Вихід з цієї ситуації був знайдений в тому, що працівник працює в двох організаціях "під одними засновиками" в одному приміщенні і виконує аналогічні функції. Поставив в одному табелі "відрядження", в іншому "8". Зрозуміло що це не зовсім правильно але "керівництво" загальне і це їх влаштовує.
2.Теоретично. Працівник, який працює у роботодавця за сумісництвом, виконує свої посадові обов"язки у вільний від основної роботи час (наприклад, по робочим дням з 17 до 21 та субота з 08 до 17) з оплатою праці за фактично відпрацьований час. В зв"язку з цим роботодавець вправі законно "використовувати" працівника тілький в цей обмежений трудовим договором час . В разі, коли відрядження займає більшу чим передбачено ТД частину його робочого часу він вправі від нього відмовитись на законних підставах.
Справа в тому, що тут аналогічна ситуація виникає і в тому випадку, коли працівник їде у відрядження по основному місцю роботи.

Каренина 23.02.2017 15:28

З вищенаписаних повідомлень я відповіді не знайшла. В мене працює медичним реєстратором за сумісництвом працівник, за основним місцем роботи на іншому підприємстві (медична сестра) відряджають на курси підвищення кваліфікації. Ось знайша лист:
МИНИСТЕРСТВО СОЦИАЛЬНОЙ ПОЛИТИКИ УКРАИНЫ ПИСЬМО от 23.04.2013 г. N 146/13/133-13 В Департаменте заработной платы и условий труда рассмотрены Ваши обращения и сообщаем. В соответствии с п. 1.4Инструкции о служебных командировках в пределах Украины и за границу, утвержденной приказом Минфина от 13.03.98 N 59 и зарегистрированной в Минюсте 31.03.98 за N 218/2658 (с изменениями), на время командировки лица, работающего по совместительству, средний заработок сохраняется на том предприятии, которое его командировало. То есть за дни пребывания работника в командировке с основного места работы оплата по месту работы по совместительству не производится. Действующим законодательством не предусмотрено предоставление работнику отпуска без сохранения заработной платы на работе по совместительству в случае, когда по основному месту работы он находится в командировке. По нашему мнению, на основании справки с места работы работника по основному месту работы или копии приказа (распоряжения) о направлении работника в командировку на работе по совместительству в табеле учета рабочего времени можно сделать отметку "Другие причины неявок ("I")".



Тільки лишається питання чи необхідно видавати якийсь наказ?

Andry 23.02.2017 15:38

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 227158)
лишається питання чи необхідно видавати якийсь наказ?

Ні.

Valchik 21.05.2018 17:26

Командировка совместителя
 
Подскажите, пожалуйста, что ставить в табеле при совместительстве во время командировки?
Директор (он числится по совместительству), в табеле ставим 4 часа, уезжает в командировку заграницу (один день припадает на субботу).
Что ставить в табеле? 4 или 8? и как оплачивать?
Спасибо

Andry 22.05.2018 09:54

Цитата:

Сообщение от Valchik (Сообщение 232181)
Подскажите, пожалуйста, что ставить в табеле при совместительстве во время командировки?

В табеле ставьте отметку "ВД" (відрядження).
Цитата:

Сообщение от Valchik (Сообщение 232181)
Директор (он числится по совместительству), в табеле ставим 4 часа, уезжает в командировку заграницу (один день припадает на субботу).

В случае убытия в командировку в выходной день после возвращения ему предоставляется другой день отдыха.
Цитата:

Сообщение от Valchik (Сообщение 232181)
Что ставить в табеле? 4 или 8? и как оплачивать?

В табеле ставить отметку "ВД". За время пребывания в командировке выплачивается средний заработок, см. п.13 Инструкции 59:
Цитата:

Працівнику, який направлений у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
Если в приказе о направлении в командировку указать,что он в в командировке будет работать полный рабочий день, то и средний заработок будет определяться исходя из того, что он работает 8 часов в день.

Valchik 22.05.2018 12:27

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 232183)
В табеле ставьте отметку "ВД" (відрядження).

Это я ставлю, но в конце графа общее кол-во отработанных часов, и поэтому не знаю считать 4 или 8 часов рабочий день

Andry 22.05.2018 12:41

Я же вам намекнул - в приказе о направлении в командировку укажите,что он в командировке будет работать полный рабочий день, и тогда со спокойной совестью сможете считать их "восьмерками"

Valchik 22.05.2018 17:22

А, не сразу поняла :redface:
спасибо!

Каренина 20.09.2018 15:15

Чи можливо таке: працівнику потрібно прибути за місцем відрядження (курси) 26 числа, а квитки на це відрядження у нього на 24, чи є якісь часові обмеження між днем відрядження з підприємтва, на якому працює працівник і днем прибуття на місце відрядження? або навпаки відрядження (курси) закінчюється 28 числа, а квитки на 30 чи має бухгалтерія право оплачувати такі квитки?

Алексей.ЛТ 21.09.2018 08:30

Подождите а как в приказе прописаны сроки командировки? :reverie:
и как вы собираетесь платить суточные и проживание за эти 2 дня? на каком основании?:?

bubamara 21.09.2018 10:10

У нас была похожая ситуация: много лет назад проводили семинар в Ялте в четверг-пятницу, сотрудник по своему желанию остался отдыхать на субботу-воскресенье (график - пятидневка), в понедельник вышел на работу.
Выплатили суточные и проживание на время семинара и жд билеты туда и обратно, а проживание в субботу и воскресенье - за счет сотрудника.

Алексей.ЛТ 21.09.2018 17:11

Цитата:

Сообщение от bubamara (Сообщение 233547)
Выплатили суточные и проживание на время семинара и жд билеты туда и обратно, а проживание в субботу и воскресенье - за счет сотрудника.

Классная у Вас бухгалтерия!:thumbs up::good:
В 2008 году был в командировке в Харькове, в филиале, когда выезжал билетов обратно не было. Руководство сказало - ничего, нормально, в филиале зам. начальника есть, у него мол жена на ЖД работает достанет. Я приезжаю туда, а мне говорят мол фиг-вам получился товарисчь в отпуску на морях и как выезжать оттуда в Киев фиг его знает. Пятницу и субботу я ночевал вообще у родственников под Харьковом (60 км), и жил возле касс чтобы успеть хоть какую-то бронь сорвать. А когда в понедельник приехал на работу то бухгалтерия командировочные мне выплатила только по пятницу, хотя должны были оплатить по субботу как минимум, билет вообще не оплатили, поскольку дата выезда должна была быть пятницей, аргументировали тем, что при проверке не смогут доказать что это билет с выездом в воскресенье действительно на возвращение из командировки которая закончилась в пятницу.:reverie::cry: Про все остальное я вообще молчу.
Вот так съездил в командировочку :thumbs up: После этого я без обратного билета на такие дела не подписываюсь. :bravo::good:

Каренина 10.01.2019 10:57

Підкажіть, будь ласка. Працівниця за основною посадою медичної сестри направляється на курси підвищення кваліфікації, вона також працює за "внутрішнім" сумісництвом молодшою медсестрою. Чи необхідно у такому випадку на посаді за сумісництвом видачати якийся наказ і як табелювати сумісництво у такому випадку?????

eloissa 10.01.2019 11:12

Внутреннее совмещение оформляется приказом, которым также устанавливается доплата за выполнение дополнительных обязанностей. Работник при этом табелируется один раз, по основной должности. Зачем такие сложности с клонированием сотрудника в табеле?:?

Каренина 10.01.2019 11:23

до чого тут суміщення я питаю за сумісництво

eloissa 10.01.2019 11:38

Потому что по логике событий - это совмещение.

Но если Вам так нравится внутреннее совместительство, судите сами.
На повышение квалификации едет медсестра. Младшая медсестра никуда не едет, правда? Она просто отсутствует на работе. Соответственно, запланированное отсутствие оформляется отпуском за свой счет, например. Или любыми другими, установленными законодательством способами

Кстати, Ваш же пост из этой же темы:lol:
http://forum.hrliga.com/showpost.php...58&postcount=8

Andry 10.01.2019 12:18

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 235183)
Чи необхідно у такому випадку на посаді за сумісництвом видачати якийся наказ і як табелювати сумісництво у такому випадку?????

Наказ видавати не потрібно.
В тебелі ставте "І" - Інші причини неявок
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 235184)
Внутреннее совмещение оформляется приказом, которым также устанавливается доплата за выполнение дополнительных обязанностей

Вы путаете совмещение с совместительством (суміщення і сумісництво).
Работа по совместительству - это работа по отдельному трудовому договору, и неважно при этом, внешнее это совместительство или внутреннее.
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 235184)
Работник при этом табелируется один раз, по основной должности. Зачем такие сложности с клонированием сотрудника в табеле?:?

Это не клонирование, это два разных трудовых договора.
При совместительстве табелирование должно осуществляться раздельно (отдельно основная работа и отдельно работа по совместительству).

eloissa 10.01.2019 12:31

:lol:
Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 235190)
Вы путаете совмещение с совместительством (суміщення і сумісництво).

Я не путаю, я вижу более оптимальный вариант, поскольку это медработники, на которых "висят" гроздьями дополнительные смежные обязанности.

Если всё так просто и понятно с внутренним совместительством, почему тот же вопрос задается снова одним и тем же человеком в одной и той же теме?)

Andry 10.01.2019 12:58

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 235192)
Я не путаю, я вижу более оптимальный вариант, поскольку это медработники, на которых "висят" гроздьями дополнительные смежные обязанности.

Какой из вариантов оптимальнее - решать им, а не нам с вами, мы всех обстоятельств не знаем и советовать ничего не можем.
Поэтому раз вопрос был задан о совместительстве, то о нем и говорим.
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 235192)
Если всё так просто и понятно с внутренним совместительством, почему тот же вопрос задается снова одним и тем же человеком в одной и той же теме?)

Потому что в письме Минсоцполитики она вычитала, что "...Действующим законодательством не предусмотрено предоставление работнику отпуска без сохранения заработной платы на работе по совместительству в случае, когда по основному месту работы он находится в командировке"
Вот и засомневалась, правильно ли она все делает.

Каренина 10.01.2019 13:12

В тебелі ставте "І" - Інші причини неявок У такому разі сумісництво треба оплачувати? У постанові №524 від 11.05.2011р. зазначено, що за медичними і фармацевтичними працівниками державних та
комунальних закладів (установ), які направляються до закладів
післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і
перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним
місцем роботи згідно із законодавством;
Сумісництво у працівниці молодшої медичної сестри це ж не медична посада. Чи взагалі оплачувати у такому разі курси і за цією посадою?

Andry 10.01.2019 14:09

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 235194)
...Сумісництво у працівниці молодшої медичної сестри це ж не медична посада. Чи взагалі оплачувати у такому разі курси і за цією посадою?

Ні, не оплачувати.
В "Положенні про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" зазначено:
10. Заробітна плата на всіх місцях роботи враховується при обчисленні середнього заробітку:
Цитата:

... медичним і фармацевтичним працівникам лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установ
охорони здоров'я, аптек, установ соціального забезпечення, дитячих будинків, шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, а також для дітей, які мають вади у фізичному чи розумовому розвитку, дитячих дошкільних виховних закладів, медико-соціальної експертизи; сестрам милосердя товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця України
Професія "медична сестра" має код 3231 та відноситься до фахівців, а "молодша медична сестра" - має код 5132 та відноситься до працівників з надання послуг, які не є ні медичними, ні фармацевтичними працівниками.
Більш детальну інформацію щодо питнання, чи враховується заробітна плата медичної сестри за сумісництвом при обчисленні середнього заробітку, вам може надати ваша бухгалтерія - вони краще ніж я володіють ситуацією у цій сфері

Каренина 13.03.2019 15:14

1. Працівник відряджений на курси підвищення кваліфікації. У зв’язку з прогулами цей працівник відрахований навчальним закладом з курсів. Які мають бути дії роботодавця?
2. Чи можливе таке щоб працівник сумісник перебував накурсах підвищення кваліфікації, а за основним місце роботи був на роботі? На основнійгодини роботи припадають на вихідні, або нічні зміни

Andry 13.03.2019 15:47

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 236188)
1. Працівник відряджений на курси підвищення кваліфікації. У зв’язку з прогулами цей працівник відрахований навчальним закладом з курсів. Які мають бути дії роботодавця?

Провести службове розслідування і за його результатами у випадку встановлення вини працівника притягнути його до дисциплінарної відповідальності.
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 236188)
2. Чи можливе таке щоб працівник сумісник перебував накурсах підвищення кваліфікації, а за основним місце роботи був на роботі? На основній роботи години припадають на вихідні, або нічні зміни

Цілком можливе.
Він взагалі на основній роботі може працювати 1 годину на місяць - закон це не забороняє.

Каренина 14.03.2019 10:08

А наказа з учбового закладу про відрахування не достатньо? І якщо всеж таки буде доведена провина працівника, чи маємо ми право не виплачувати заробітну прату за дні відсутності на курсах?

Andry 14.03.2019 10:35

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 236209)
А наказа з учбового закладу про відрахування не достатньо?

Для притягнення до дисциплінарної відповідальності недостатньо. Ви ж не знаєте - може його відрахували за те, що він пропустив екзамен з якихось поважних причин....
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 236209)
І якщо всеж таки буде доведена провина працівника, чи маємо ми право не виплачувати заробітну прату за дні відсутності на курсах?

Так, якщо буде беззаперечно доведено його провину. Ви не повинні оплачувати йому час, проведений, наприклад, на рибалці


Часовой пояс GMT +3, время: 23:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA