Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Кадровая документация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Зміна організаційно-правової форми господарювання та все, що з цим пов'язано (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=22043)

Nata_Sha 24.04.2023 14:07

Зміна організаційно-правової форми господарювання та все, що з цим пов'язано
 
Колеги, доброго дня!

Терміново потрібна Ваша допомога.

Наше підприємство змінило організаційно-правову форму господарювання, ми були спілкою споживчих товариств, а тепер стали ТОВ.
Читаю різні консультації і не розумію, яким саме шляхом (що саме потрібно зробити) кадрова служба повинна внести записи про зміни до штатного розпису, правил внутрішнього трудового розпорядку, контрактіів, колективного договору, журналів реєстрації і т.п.? Що саме мені потрібно зробити?

І наступне питання:"За попереднім ШР у нас була посада "Голова правління", зараз у ТОВ ми цю посаду змінили на "Директор". Чи потрібно мені перевести керівника на нову посаду, чи треба зробити наказ + запис до трудової книжки, що назву посади змінено на підставі нового ШР у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми господарювання?

Дякую за допомогу!

eloissa 25.04.2023 09:27

Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244453)
...яким саме шляхом (що саме потрібно зробити) кадрова служба повинна внести записи про зміни до штатного розпису, правил внутрішнього трудового розпорядку, контрактіів, колективного договору, журналів реєстрації і т.п.? Що саме мені потрібно зробити?

Колись в мене таке було...:mail1: Зараз спробую пригадати. До речі, у вас на підприємстві є юридична служба? Бо, наприклад, колдоговір - це точно не ваш головний біль. Ну і взагалі вони повинні вам надати рекомендації щодо внесення змін у кадрові документи.

Штатний розпис перезатверджуєте як штатний розпис ТОВ з усіма змінами з дати перетворення. Це досить очевидно:meeting: Трудові договори та контракти - в залежності від змін, яких вони зазнали. Ми, наскільки я пам'ятаю, перероблювали все, в тому числі, посадові інструкції і положення. А також - ПВТР, всі розпорядчі накази (наприклад, наказ про підсумований облік робочого часу, накази про відповідальних з охорони праці і ще багато-багато всякого:gk: Але змінилась не тільки назва підприємства, а й структура, підпорядкування, назви деяких посад тощо.
Ще! ми замовили штамп типу "ПрАТ "Ромашка" перетворено у ТОВ "Ромашка" на підставі ......" (формулювання і розпорядчий документ - у юристів). Цей штамп ми проставили у трудові книжки, картки П-2. Журнали реєстрації завели нові, здається... Хоча це не обов'язково, як на мою думку.
Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244453)
Чи потрібно мені перевести керівника на нову посаду, чи треба зробити наказ + запис до трудової книжки, що назву посади змінено на підставі нового ШР у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми господарювання?

Обов'язково!:good:

Nata_Sha 25.04.2023 11:15

Еloissa, дякую!

Так, ми - юридична особа, не ФОП, тому мені не дуже подобається те, що потрібно змінити скільки документів ))))))) Я дума, що може можна видати наказ і в цьому наказі прописати, що у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми (зі спілки споживчих товариств на ТОВ) усі попередні документі - контракти, ПВТР, кол.договір, посадові інструкції і т.п. продовжують діяти і надалі до дати іх наступного оновленння у зв'язку із закінченням строку дії або до дати, коли виникне необхідність внести в них зміни .... ну щось в такому роді.

А що зі зміною назви посад з "Голови правління" на "Директор"? Просто прописати у тр.книжці і особовій картці, що назву посади змінено на підставі нового штатного розпису у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми?

eloissa 25.04.2023 11:29

Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244456)
Я дума, що може можна видати наказ і в цьому наказі прописати, що у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми (зі спілки споживчих товариств на ТОВ) усі попередні документі - контракти, ПВТР, кол.договір, посадові інструкції і т.п. продовжують діяти...

Так, мені здається, що це доречно, якщо по суті нічого не міняється. Але! Все ж таки потрібна думка юридичної служби

Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244456)
А що зі зміною назви посад з "Голови правління" на "Директор"? Просто прописати у тр.книжці і особовій картці, що назву посади змінено на підставі нового штатного розпису у зв'язку зі зміною організаційно-правової форми?

По-перше, внести запис про зміну організаційно-правової форми (в моєму випадку був штамп:yes:). По-друге, мені щось не подобається в цій ситуації формулювання "зміна назви посади". Бо це інша посада, інша структура... Я би все ж таки зробила переведення:reverie:
А як ця зміна відобразилась в установчих документах Товариства? Це ж потрібний протокол зборів засновників. Тут ну ніяк без юристів. Ви спілкуєтесь з ними?)

Nata_Sha 25.04.2023 12:49

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 244457)
Так, мені здається, що це доречно, якщо по суті нічого не міняється. Але! Все ж таки потрібна думка юридичної служби

Змінилась лише організаційно-правова форма підприємства - стало ТОВ, усе інше без змін.

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 244457)
По-перше, внести запис про зміну організаційно-правової форми (в моєму випадку був штамп:yes:).

Ну, це я розумію, це зроблю.
Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 244457)
По-друге, мені щось не подобається в цій ситуації формулювання "зміна назви посади". Бо це інша посада, інша структура... Я би все ж таки зробила переведення:reverie:

У нас залишилась та сама структура - адміністрація, відділ кадрів та інші підрозділи, які були до змін. У новому ШР замість голови правління - тепер директор, замість першого заступника голови правління - перший заступник директора, замість заступників голови правління - заступники директора.

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 244457)
А як ця зміна відобразилась в установчих документах Товариства? Це ж потрібний протокол зборів засновників. Тут ну ніяк без юристів. Ви спілкуєтесь з ними?)

У нас є постанова позачергового з'їзду споживчої кооперації і у цій постанові прописані усі зміни + додається новий статут.
З юристами контактую, але у них теж відсутній подібний досвід, тож консультуємося хто і як може )))

eloissa 25.04.2023 14:19

Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244461)
У нас є постанова позачергового з'їзду споживчої кооперації і у цій постанові прописані усі зміни + додається новий статут.

І що там написано про посаду керівника?

Nata_Sha 26.04.2023 10:44

Цитата:

Сообщение от eloissa (Сообщение 244462)
І що там написано про посаду керівника?

ПОСТАНОВА
.......................
.......................
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1.Припинити ССТ (спілку споживчих товариств) на ТОВ (буду писати коротко).
2.Припинення ССТ провести з правонаступництвом всіх майнових прав, обов'язків та збереженням ідент.коду юр.особи.
3.Під час проведення припинення керуватись чинним законодавством України.
4.Створити комісію з припинення.
5. Зобов'язати голову правління ССТ повідомити держ.реєстратора про припинення ССТ шляхом перетворення у ТОВ як його правонаступника.
6.Установити строк для прийняття претензій кредиторів.
7.Статутний капітал не змінюється.
8.Затвердити статут ТОВ.
9.Призначити директором ТОВ голову правління ССТ.
10.Внаслідок реорганізації ССТ у ТОВ дія тр.договорів з працівниками продовжується.
11.Комісія з припинення.
12.Після державної реєстрації ТОВ внести зміни до статутів власних підприємств.

Солнце11 26.04.2023 11:15

Вибачаюсь, що втручаюсь. Але мене насторожує те, що в п.2 вказується про "збереження ідент.коду юр.особи", а вже в п.5 та в п.12 йде мова про держреєстрацію ТОВ. Якщо нове юр.особа проходить держреєстрацію, то в нього змінюються код ЄДРПОУ. Чи не так? Тобто потрібно змінити всі внутрішні документи (внести нові записи до ПВТР, труд.договорів, інструкцій, положеннь, ШР, орг.структури, карток П2, труд.книжок тощо), навіть фірмовий бланк, з новими реквизитами, а не тільки назву та форму власності. Про такі зміни видається наказ з основної діляності підприємства з переліком назв документів, строку виконання та відпов.осіб за таку роботу. А керівника переводять на нову посаду відповідно до Постанови зборів ССТ наказом з кадрів. Про що також відображають в П2 та трудовій кн.

Солнце11 26.04.2023 11:41

Хочу загострити увагу співрозмовників на те, якщо підприємство проходить нову держ.реєстрацію з затвердженням нового статуту підприємства (скоріше всього у вас буде нове свідоцтво про реєстрацію з іншими реквізитами: дата, номер), то виникає необхідність ПЕРЕВЕСТИ всіх працівників з підприємства на підприємство (спілка - товариство), бо це інша юр.особа. А як слідство, то це переукладання трудових договрів з новим роботодавцем. Тобто був головний бухгалтер спілки, а став головний бухгалтер товариства, наприклад. Так, назва посади не змінилась, але змінилось його підпорядкування з "голови правління ССТ" на "директор ТОВ", - наприклад.

В нас коли змінювалась назва підрозділу (так, це не назва підприємства і не правова форма, але...), то я начальника цього підрозділу переводила на нову посаду відповідно до змін в ШР наказом з кадрів (таке переведення було відображено в наказі з кадрів і для всіх працівників цього "нового" підрозділу), а не обмежувалась лише записами в трудовій про зміну назви підрозділу. Також було відображено перевод в картках П2. А посадові інструкції та положення цього підрозділу були змінені та затверджені в новій редакції відповідним наказом.

Розумієте про що я?

eloissa 26.04.2023 13:37

Цитата:

Сообщение от Nata_Sha (Сообщение 244463)
9.Призначити директором ТОВ голову правління ССТ.

Тобто - призначити. Ви ж самі бачите, що ніяк НЕ перейменувати або змнінити назву посади.
Тут у вас припинення шляхом перетворення - і це є реорганізація:pardon: Підтримую все, що написала вище Солнце11.
І ось чому я так наполегливо спрямовувала Вас до юристів. В таких процесах задіяні юридичні механізми, а кадрові процедури - це лище наслідки. Якщо юристи недосвічені, нехай косультуються з фахівцями, які добре розбираються у питаннях реогрганізації. Але тут вони повинні скеровувати Вас, а не Ви іх

Nata_Sha 26.04.2023 13:38

Цитата:

Сообщение от Солнце11 (Сообщение 244465)
Вибачаюсь, що втручаюсь. Але мене насторожує те, що в п.2 вказується про "збереження ідент.коду юр.особи", а вже в п.5 та в п.12 йде мова про держреєстрацію ТОВ. Якщо нове юр.особа проходить держреєстрацію, то в нього змінюються код ЄДРПОУ. Чи не так? Тобто потрібно змінити всі внутрішні документи (внести нові записи до ПВТР, труд.договорів, інструкцій, положеннь, ШР, орг.структури, карток П2, труд.книжок тощо), навіть фірмовий бланк, з новими реквизитами, а не тільки назву та форму власності. Про такі зміни видається наказ з основної діляності підприємства з переліком назв документів, строку виконання та відпов.осіб за таку роботу. А керівника переводять на нову посаду відповідно до Постанови зборів ССТ наказом з кадрів. Про що також відображають в П2 та трудовій кн.

Солнце 11, доброго дня!
Код ЄДРПОУ не змінювався.

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляє, що статтею 108 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) визначено, що зміна організаційно-правової форми юридичної особи є перетворенням. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов’язки попередньої юридичної особи.
Перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади (ст. 106 ЦКУ).
За загальними правилами статей 104 – 107 ЦКУ перетворення є одним із видів реорганізації юридичної особи, в результаті якого припиняється юридична особа. У разі перетворення юридичної особи, крім центральних органів виконавчої влади, за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код (код ЄДРПОУ) та відповідно податковий номер.

Nata_Sha 26.04.2023 13:45

Колеги, Еloissa та Солнце 11, мої одеситочки!
Дякую за допомогу. Алгоритм наступних дій є )))

Бажаю Вам миру та нашої якнайшвидшої перемоги, щоб Україна знову була вільною та незалежною, а Одеса - сонячною та усміхненою!

Nata_Sha 26.04.2023 14:01

Солнце11!

Я не задавала у своєму повідомленні питання стосовно зміни/не зміни ЄДРПОУ. Це питання підняли Ви. Я на нього відповідаю, що ЄДРПОУ залишився незмінним і нижче написала частину з консультації Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Звісно, що я, як кадровик, не займаюсь цими питаннями. Юристи усе зареєстрували у державного реєстратора і надали мені відповідь про не зміну коду.

Моє питання, вірніше 2 питання, стосувались того, яким саме чином мені, як кадровику, внести записи до колективного договору, ПВТР, контрактів і т.п. про зміну організаційно-правової форми підприємства, а також про те, як саме змінити назву посади для керівника - шляхом переведення чи шляхом внесення запису до тр.книжки про зміну назви посади. От і все.


Часовой пояс GMT +3, время: 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA