Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Кадровая документация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Новое штатное расписание (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=7464)

anna_m 20.08.2009 15:50

Новое штатное расписание
 
Здравствуйте!!! Такой вопрос. На предприятии поменялся состав учредителей, переписан Устав, немного изменена структура и должности. А значит создается новое штатное расписание. Как правильно изложить основание для ввода его в действие?

Татьяна К. 20.08.2009 16:02

Все вищеперелічене і буде підставою. :bow:

anna_m 20.08.2009 16:06

Спасибо большое, Татьяна. :love:

victorys06 13.01.2010 09:53

Утверждение штатного расписания на 2010 год
 
Столкнулась с некоторыми вопросами при утверждении штатного на 2010 год:
1. правильным считается утверждние штатного 31 декабря 2009 года, а вводим 01.01.2010 или утверждение и введении с 04.01.2010, так как 1,2,3, - выходные;
2. если выводятся единицы на 1 января 2010 года, достаточно просто нового штатного или ещё приказ о выведении единиц, а потом только утверждение нового?
Если можно, обоснуйте, какие нормативные документы Вы используете?

Татьяна К. 13.01.2010 10:36

Я можу сказати, як робимо ми, керуючись не нормативними документами, а елементарною логікою:boast::
1. Затверджуємо ШР 31.12.09 р., вводимо з 01.01.10 р.
2. Якщо вводиться новий ШР, то більше ніяких наказів (окрім як про введення в дію ШР), не робимо. Адже наказами ми вносимо лише зміни до вже затвердженого ШР.

Iren@ 13.01.2010 11:34

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 85970)
2. Якщо вводиться новий ШР, то більше ніяких наказів (окрім як про введення в дію ШР), не робимо. Адже наказами ми вносимо лише зміни до вже затвердженого ШР.

Тобто у новому ШР у вас з 1 січня частина посад просто безслідно зникає, а частина - з"являється? А якщо створюється новий відділ з посадами - так само просто затверджуєте ШР в новій редакції?
Цитата:

если выводятся единицы на 1 января 2010 года, достаточно просто нового штатного или ещё приказ о выведении единиц, а потом только утверждение нового?
Я вважаю, що в наказі про введення в дію ШР має бути зазначено про введення/виведення посад, щоб можна було відслідкувати зміни (і знати, чи слід подавати звіт про вакансії тощо), і пункт про те, що попередній ШР, затверджений наказом .... вважати таким, що втратив чинність з 1 січня 2010.
Цитата:

какие нормативные документы Вы используете?
Майже ніяких немає з цього питання. Є пару листів мінпраці щодо обов"язковості ШР і є наказ (здається - мінфіну?) про затвердження форми ШР для бюджетних організацій.

anatol_ua 13.01.2010 11:38

В принципі, зміни можна відслідкувати по штатно-посадовій книзі:reverie:
(інакше навіщо вона ще потрібна:redface:)...

Anna_Tyutyunnik 13.01.2010 11:44

Согласна с Ириной.
Думаю, что в приказе про введение ШР на 2010 все же необходимо указывать изменения, касательно введения и выведення должностей.
Я делаю так. Мне это кажется логичным. По крайней мере ошибки тут я не вижу.
Пункт про то, что предыдущее ШР, утвержденное таким-то приказом считается не действительным - также обязательно включаю в приказ про утверждение ШР.

Iren@ 13.01.2010 11:45

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 85985)
В принципі, зміни можна відслідкувати по штатно-посадовій книзі

Можна? Невже? :) Ви у ній зазначаєте, з якого числа яку посаду введено і яку та коли виведено упродовж поточного року і не тільки? :innocent: Я вважаю, що штатно-посадова книга відображає тільки об"єктивну картину на сьогоднішній день. Так само, як і працівників, які працюють на поточну дату.

Татьяна К. 13.01.2010 11:49

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 85984)
Тобто у новому ШР у вас з 1 січня частина посад просто безслідно зникає, а частина - з"являється? А якщо створюється новий відділ з посадами - так само просто затверджуєте ШР в новій редакції?

Саме так, але буває це не кожного року. Затверджуємо новий ШР наказом, а зміни відслідковуємо шляхом співставлення з попереднім ШР. Безслідно посади не зникають, адже їх обіймають живі люди. Звільняємо людину - беремо іншу або виводимо посаду.:dont know:
Якщо створюється новий відділ - вносимо зміни до структури, а потім до ШР.

anatol_ua 13.01.2010 11:51

Звичайно, у ШПК вказані працівники, але ж із своїми посадами (і їх змінами):boast:.
Тому й кажу, що можна (при бажанні) відслідкувати зміни посад...

А шо, спитати не мона ?:lol:

Iren@ 13.01.2010 12:07

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 85988)
Затверджуємо новий ШР наказом, а зміни відслідковуємо шляхом співставлення з попереднім ШР.

Саме це я і мала на увазі, що можна тільки маючи перед очіма обидва ШР, звести - як було і як стало. На мою думку, це невірно і незручно.
Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 85988)
Звільняємо людину - беремо іншу або виводимо посаду.

А, так все ж таки виводите вакантну посаду? Я так зрозуміла, що просто затверджуєте новий ШР вже без вакантних посад.
Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 85989)
Тому й кажу, що можна (при бажанні) відслідкувати зміни посад..А шо, спитати не мона ?:lol:

Коли я вела штат-пос.книгу, то при зміні ШР замальовувала коректором непотрібні посади, і дописувала - нові. Тому я не знаю, наскільки достовірно можна відслідкувати зміни у ШР по штат.пос.книзі. Може ви якось інакше ведете ШПК? http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/eusa_liar.gif
Подивіться, раніше обговорювали + є стаття на порталі: http://forum.hrliga.com/showpost.php...5&postcount=13
А що, і відповісти не мона? http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/002.gif

anatol_ua 13.01.2010 12:13

Я таки інакше веду ШПК - у любому мені Excel'і :good:
Ось там я точно бачу всі зміни (як по посадах, так і по людях) !

А Вы не мелькайте, не мелькайте :lol:

Татьяна К. 13.01.2010 12:18

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 85990)
Саме це я і мала на увазі, що можна тільки маючи перед очіма обидва ШР, звести - як було і як стало. На мою думку, це невірно і незручно.
А, так все ж таки виводите вакантну посаду? Я так зрозуміла, що просто затверджуєте новий ШР вже без вакантних посад.

Дійсно, всі зайві посади виводимо відразу після звільнення працівників. Новий ШР затверджуємо з нововведенними посадами, відразу їх закриваючи. Просто по кожній з цих посад не робимо наказ. Якщо ж ШР введений в дію 01.01.10, а є необхідність ввести посаду, приміром, з 04.01 - тоді наказ обов*язковий.
Ніколи ніяких проблем не виникало.:boast:
Пункт про недійсність попереднього також вносимо.

Iren@ 13.01.2010 12:21

Цитата:

Ось там я точно бачу всі зміни (як по посадах, так і по людях) !
В електронному вигляді я теж маю такий список (книгою назвати не можу) :) Ну і як ви бачите зміни? Я видаляю виведені посади і прізвища звільнених працівників, і на їх місті пишу - прийнятих. Історію і хронологію відслідкувати майже неможливо, хіба що раз на день/чи тиждень зберігати інформацію окремо. Простіше все ж таки відслідкувати зміни у ШР по наказах. http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/smls13.gif
Я немножко еще помелькаю, ладно? http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/koo-koo.gif

anatol_ua 13.01.2010 12:39

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 85993)
Простіше все ж таки відслідкувати зміни у ШР по наказах. http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/smls13.gif

:handshake:

Татьяна К. 13.01.2010 12:40

Ми не шукаємо простих шляхів!:lol:

Iren@ 13.01.2010 12:51

Якщо не шукати простих шляхів, "можна" наказами не вносити зміни до ШР, не заморочуватись відслідковуванням змін упродовж року, а відразу - затверджувати ШР в новій редакції. http://forum.vobu.com.ua/images/smiles/smls03.gif

anatol_ua 13.01.2010 13:33

Якщо покласти руку на серце (або на те місце, де воно має бути) - більшість так і робить :acute:
Але ми маємо робити правильно :boast: і тепер знаємо - ЯК !

EllE HRD 13.01.2010 13:39

я бы еще сказала, ОСОБЕННО, ЕСЛИ ЗНАЕМ КАК!

victorys06 13.01.2010 14:24

Цитата:

Сообщение от Татьяна К. (Сообщение 85992)
Дійсно, всі зайві посади виводимо відразу після звільнення працівників.

А если после увольнения не выводили данные должности, я не могу просто с нового года ввести штатное и всё?

anatol_ua 13.01.2010 14:28

А образовавшиеся вакансии куда дели ?
Правильно - приказом изъяли их из ШР !

Татьяна К. 13.01.2010 14:29

Цитата:

Сообщение от victorys06 (Сообщение 86042)
А если после увольнения не выводили данные должности, я не могу просто с нового года ввести штатное и всё?

Якщо Ви не виводили вакантні посади, то повинні були подавати звіти до ЦЗ про наявність цих вакансій!:reverie:
В принципі, можете.:boast:У всякому разі ніде не зазначено, що цього робити не можна.:dont know:

Anna_Tyutyunnik 13.01.2010 14:30

Если после увольнения сотрудника вы не планируете брать на его место другого работника, Вам необходимо приказом о внесении изменений в ШР вывести эту должность из ШР, если будете искать сотрудника - подаете отчет в ЦЗ, должность -вакантная. Это конечно мое личное мнение, но все изменения я в обязательном порядке отражаю в ШР. Так проще потом работать и мне, и после меня, и при проверках обьяснять что у тебя и как.

victorys06 13.01.2010 14:56

ВСЕМ ОГРОМНЕЙШЕЕ СПАСИБОЧКИ!!!

anna_m 22.01.2010 12:47

Присоединяю к уже выраженным и свою благодарность. Давно интересовал этот вопрос: об утверждении штатного расписания на новый год и отображение этого в приказах, и вот полный ответ. Спасибо!!!!

И очень приятно было читать посты с мудрыми, последовательными и обоснованными ответами в стиле изысканной беседы душевных друзей - как божественное пение птиц в весеннем лесу. Так что кроме знаний, получила еще и тонкое удовольствие.

ЕЩЕ РАЗ, СПАСИБО! :flower: :girl_in_love: :give_heart:
У нас так, увы, не разговаривают.

Anna_Tyutyunnik 22.01.2010 12:51

Цитата:

Сообщение от anna_m (Сообщение 87188)
У нас так, увы, не разговаривают.

Очень приятно слышать такие позитивные отклики о форуме. Спасибо!
Вопросик: а "у нас" это где? :redface:

anatol_ua 22.01.2010 12:59

"У нас..." ???

anna_m 22.01.2010 13:14

У нас - это на работе. Не так, чтобы уж все плохо было, но мало такого мудрого с взаимопонимаем решения вопросов.

anatol_ua 22.01.2010 13:17

Слово - не воробей: вылетит - не поймаешь.
Что написано пером - не вырубишь топором.

Вот вам и краткое объяснение стилей общения !

Iren@ 22.01.2010 13:29

Цитата:

Сообщение от anna_m (Сообщение 87188)
И очень приятно было читать посты с мудрыми, последовательными и обоснованными ответами в стиле изысканной беседы душевных друзей - как божественное пение птиц в весеннем лесу. Так что кроме знаний, получила еще и тонкое удовольствие.

Яка краса! :306: 2,5 роки "живу" на форумах, а такого ще не бачила. Дійсно, друзі - так і є! :friends:
А ви твори чи вірші не пишете? Ну дуже гарно! :good:

anna_m 22.01.2010 13:49

Не уверена, что поняла в Ваших словах, уважаемый Анатолий, именнно то, о чем Вы хотели сказать, но грусть моя о том, что стиль общения нашего руководителя бывает часто очень далек от вежливости и чувствования собеседника. Лично мне от этого больно. Потому, что если бы вышеупомянутый стиль общения у нас на работе присутствовал, а конкретнее, если бы при решении вопросов присутсовала доброжелательность, спокойствие, вежливость и элементарная способность выслушать, желание понять (это минимум из того, что я прочувствовала, читая ваши посты), то мы бы ушли в развитии гораздо дальше. Одну аллегорию о птицах я уже применила - это о стиле общения. Есть еще одна. Владение экспертов знаниями по задаваемым вопросам, мне напоминает полет летчика-аса: и так он может, и так, и вверх носом, и войти в штопор, и сделать мертвую петлю. Возможно, такая ассоциация не всем понятна. Но так я говорю о профессионализме, и сожалею о том, что на сегодняшний день его не имею.

Имею, как говорится, честь :hi:, :)

Шановна, ІREN@, ні не пишу. Хоча, в дитинстві писала, трішечки, і віршики і оповідання. :-D

anatol_ua 22.01.2010 14:30

:kuzya_01:

Стиль общения, сложившийся за 4 с лишним года на форуме, - это заслуга его участников, редакторов и основателей !:bow:
Кто не хотел придерживаться этого стиля (или не соответствовал ему:dont know:) -
просто тихо (не всегда, правда ...:black_eye:) ушёл (ушла, ушли...).
А профессионализм... :reverie:
Это дело наживное ! Для того тут и остались те, кто ХОЧЕТ его иметь !:friends:

anna_m 22.01.2010 14:41

Остаюсь с вами и сердцем и душой в качестве дилетанта-ученика, мечтающего стать профессионалом. :-)

Шкут 23.01.2010 15:31

Подскажите как поступить в следующей ситуации: с 1.01.2010 в соответствии с Законом Украины «Об установлении прожиточного минимума и минимальной заработной платы» от 20 октября 2009 года № 1646-VI минимальня з/п составляет 869 грн., но в силу данные изменения могут вступить только в случае принятия бюджета Украины на 2010 г. Штатное расписание должно менятся с 1.01.2010 (меняются з/п). Но как его можно ввести в действие, если, как я понимаю, официально еще ничего не принято? :reverie:

Татьяна К. 23.01.2010 15:36

Почитайте тему:
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=8042

N@din 25.01.2010 10:04

Шановні колеги ! Чи є необхідність в наказі зазначати, що ШР на 2009 рік втратив чиність, якщо він затвержений на 2009 рік і з нового року автоматично втрачає дію ?

Iren@ 25.01.2010 10:08

Я вважаю, що треба - тільки пишу, що не ШР втратив чинність, а наказ, яким було його введено в дію.

Татьяна К. 25.01.2010 10:08

Пост № 3 цієї ж теми.


Часовой пояс GMT +3, время: 11:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA