Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Приказы. Трудовые книжки (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Установление неполного рабочего времени. Прием на работу на условиях НРВ (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3593)

victoriya 26.10.2010 22:16

Власне, що я можу відмінити. Людина написала заяву, в якій попросила перевести її на 0,5 посадового окладу. Її перевели і цілий рік вона пропрацювала на таких умовах. Єдине, що я вважаю, що запис про переведення на 0,5 посадового окладу не потрібно було взагалі вносити в трудову книжку, оскільки умови оплати праці до трудової книжки не вносяться, а посада залишилася та ж сама! Чому я тепер повинна відмінити наказ ,по якому людині цілий рік!!! нараховувалася зарплата (згідно з його заявою)!? Тепер людина залишається ж таки на тій самій посаді і знову змінюються лише умови оплати праці (погодинна тарифна ставка).
На мою думку можливо лише внести запис про те, що попередній запис зроблено помилково, так?

Mardge 26.10.2010 23:33

Цитата:

Сообщение от victoriya (Сообщение 115451)
Чому я тепер повинна відмінити наказ ,по якому людині цілий рік!!! нараховувалася зарплата (згідно з його заявою)!?

Саме тому, що:
Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 114778)
немає такого терміну
,а є робота з неповним робочим часом (ст. 56 КЗпПУ).

Цитата:

Сообщение от anatol_ua (Сообщение 115098)
Таке формулювання і зараз не має сенсу (змісту, права на існування...) - тому що працювати можна тільки з повним або неповним робочим часом...
В цьому сенсі таки треба видати наказ про роботу з неповним робочим часом !

Не може бути наказу "про переведення на 0,5 ставки". А має бути наказ про встановлення неповного робочого часу. А такий наказ до трудової книжки не заноситься.

Iren@ 27.10.2010 10:15

Цитата:

Людина написала заяву, в якій попросила перевести її на 0,5 посадового окладу.
Зі змісту заяви (і наказу, мабуть) можна зрозуміти, що людина попросила платити їй вдвічі менше, за 8 годин роботи.
Цитата:

Сообщение от victoriya (Сообщение 115451)
Чому я тепер повинна відмінити наказ ,по якому людині цілий рік!!! нараховувалася зарплата (згідно з його заявою)!

Скасовувати наказ не потрібно, цілком згодна з вами!
Я б наказом внесла зміни і коректно сформулювала його. Наказ би зареєструвала датою раніше, якщо є можливість (або в якийсь наказ дописала другим пунктом).
А датою запровадження погодинної оплати в наказ вписала пункт про те, що той наказ (що рік тому видали + зміни до нього) втратив чинність.

anatol_ua 27.10.2010 10:36

Теж прийнятний варіант: змінити формулювання попереднього наказу !!!:good:

Як вносити виправлення у ТК (і взагалі - які записи там мають бути) - читайте Інструкцію №58:
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=104

victoriya 27.10.2010 13:17

Шановні, Ірина Миколаївна, Анатолій.
І розумію, і не зовсім. Швидше зовсім запуталася.
В минулому році працівники у різні дні писали заяви про переведення їх на 0,5 окладу: "прошу перевести мене на 0,5 посадового окладу за сімейними обставинами", ось так!!! Трудовик по цим заявам видавала накази також в різні дні: "перевести такого-то за його згодою на 0,5 ставки посадового окладу з такого-то числа". Все, не більше, не менше.
Тепер працівники переводяться на погодинну оплату праці згідно встановленої тарифної ставки, крім того працюватимуть вони не 40 (як на повний день), а 20 годин в тиждень по змінному графіку чергувань(тобто фактично вводиться неповний робочий час).
Директор стверджує, що раз вони вже працюють неповний робочий день рік часу, не потрібно в наказі про зміну умов праці вносити і введення неповного робочого часу. А як тоді все це обгрунтувати???
Я розумію, що переведення на 0,5 посадового окладу вже тоді було м'яко кажучи дурницею, але тепер власник чекає від мене якихось дій і виправлень. Якщо можна підкажіть самі формулювання і зміни, які Ви вважаєте можливими внести в минулі чи теперішні накази в цій ситуації.
Питання дуже важливе і нагальне. Дуже сподіваюся на Вашу допомогу.

anatol_ua 27.10.2010 14:19

У зв'язку із ... неправильним (м'яко кажучи) формулюванням попереднього наказу запропонуйте директорові:
- видати наказ про встановлення режиму роботи з неповним робочим часом окремим працівникам (за їх заявами), останнім пунктом якого скасувати попередній наказ про "переведення на 0,5 окладу",
- визнати записи у ТК про "переведення на 0,5 окладу" помилковими
(зробити відповідні записи у ТК: "запис за № ... вважати недійсним").

А вже іншим наказом (про перехід на почасову оплату праці) встановити
Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні
сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри
надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних,
компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами
у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій,
передбачених законодавством, генеральною та галузевими
(регіональними) угодами. У разі, коли колективний договір на
підприємстві не укладено, власник або уповноважений ним орган
зобов'язаний погодити ці питання з виборним органом первинної
профспілкової організації (профспілковим представником), що
представляє інтереси більшості працівників, а у разі його
відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.
(ст. 15 ЗУ "Про оплату праці").

victoriya 27.10.2010 15:12

Дуже дякую, Анатолій.
Спробую переконати директора.

victoriya 27.10.2010 16:54

Хочу уточнити:
припустимо, якщо працівник 15 листопада 2009 року написав заяву про переведення на 0,5 посадового окладу і тоді ж був виданий відповідний вище описаний наказ, то зараз, щоб виправити помилки я можу:
1. видати наказ сьогоднішнім числом (за письмовою згодою працівника) про встановлення режиму неповного робочого часу і попередній наказ за грудень місяць визнати недійсним чи таким, що втратив чинність (мабуть все таки недійсним.). Тільки не знаю, з якого числа в даному випадку встановлювати цей новий режим роботи: сьогоднішнім чи тим, коли видавався попередній наказ.
І наскільки я розумію - в новому наказі я відміняю дію чи скасовую повністю попередній наказ в зв'язку із некоректністю чи неправильністю формулювання. Так???
2. видати наказ про встановлення режиму з неповним робочим часом тим же числом, коли видавався старий наказ (знову ж таки по заяві працівника, яку він повинен переписати), попросту замінити старі невірні накази на нові (це можливо, оскільки директор не мінявся).
Я консультувалася з бухгалтером - на нарахування зарплати заміна старого наказу на новий ніяким чином не вплине, оскільки людина табелювалася і так по неповному робочому часу.
Будь-ласка, підкажіть, чи правильно я міркую!!!
Наперед дуже вдячна!!!

anatol_ua 27.10.2010 17:07

:yes:
Тільки природна скромність не дозволяє мені вказати на правильний другий варіант дій...

Наталья Р 27.10.2010 18:30

А книгу регистрации приказов старый кадровик вел? Если работники писали заявление перевести меня - кадровик видимо издавал приказ о переводе и соответсвенно проводил регистацию приказов. В этом случае будет сложно заменить одни приказы на другие.


Часовой пояс GMT +3, время: 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA