PDA

Просмотр полной версии : Можно ли отпуск по уходу за ребенком оформить на родственника, если мать - СПДФО?


magnum
16.02.2010, 12:14
Вопрос для перестраховки: можно ли оформить отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет близкому родственнику, который фактически ухаживает за ребенком, если его мать частный предприниматель?

anatol_ua
16.02.2010, 12:31
Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.
За бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.

Стаття 20. Порядок надання соціальних відпусток
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Итого: при наличии справки о том, что мамаша не получает пособие (а её можно взять в собезе), отпуск по уходу за ребёнком до 3-х лет может взять тот, кто непосредственно ухаживает за ребёнком (отец, бабушка, дедушка и др. родственники).

magnum
16.02.2010, 13:06
дитину під опіку у встановленому законодавством порядку), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).
А как же справка с основного места работы?

anatol_ua
16.02.2010, 13:11
А может ли ЧП выписать сама на себя справку, что приступила к работе ???

magnum
16.02.2010, 13:13
Думаю - нет.

anatol_ua
16.02.2010, 13:16
А для государства главное, чтобы никто не получал пособие дважды !!!
Поэтому "окончательная бумажка" - справка из собеза, что она не получает пособие.
Тогда пособие будет назначено ему (папаше, дедушке и т.д.)

magnum
16.02.2010, 13:23
А как же ст. 20, мы же не УТСЗН, а кадровики? Пока аргумментировать немогу, но думаю, что без даного документу оформление отпуска по уходу будет неправомерным:read:

anatol_ua
16.02.2010, 14:03
Для УТСЗН нужны:
- копии заявления с просьбой предоставить отпуск по уходу и
- приказа о предоставлении такого отпуска
(с места работы того, кто оформляет отпуск - папа, дед, бабка...).

Справка тут ни при чём...

magnum
16.02.2010, 14:25
Статтею 2 Закону України «Про відпустки» визначено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Втім згідно зі ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що провадиться суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Отже, мати дитини, як приватний підприємець, не має права на будь-який вид відпусток, у тому числі й на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки вона не перебуває у трудових відносинах, але вона має право на одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в органі праці та соціального захисту населення за місцем своєї реєстрації.
Враховуючи вищезазначене, у даному випадку відсутня підстава для надання батькові дитини відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
(Вопросы-ответы, ИАЦ "ЛИГА", от 21.08.2009, "Можно ли предоставить отцу ребенка отпуск по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста при условии, что мать ребенка осуществляет предпринимательскую деятельность как физическое лицо?")

anatol_ua
16.02.2010, 14:30
:redface::redface::redface:
"Лигу" мне только на днях поставили - ещё не добрался...
Хотя за женщин-предпринимателей с детьми всё-таки обидно !!!

А если знаешь - чего спрашиваешь ?

Теперь и я буду знать !!!
:bow:

magnum
16.02.2010, 14:42
С подобным вопросом не сталкивалась – вот и консультируюсь. Возможно, у кого-то была практика в данном вопросе. Важно мнение Знатоков:redface:. Как говорят «семь раз отмерь – один отрежь»

anatol_ua
17.02.2010, 09:28
И всё-таки вопросы остались...:reverie:

1. Какое отношение имеет право на отпуск отца ребёнка к праву на отпуск матери-СПДФО ? Он-то имеет право на отпуск !!!
2. Женщина и не брала отпуск по уходу за ребёнком, т.е. работает всё это время - занимается своим предпринимательством (это разве не работа ??? разве взносы в ПФ, в ФСС не платятся ? разве за неё страховой стаж не идёт ?).
А подтверждением этого является её свидетельство о регистрации (лицензия, др. документ..., закрепляющий её право на занятие предпринимательством).
3. А если род её деятельности подразумевает частые командировки - как быть с маломесячным ребёнком ??? Кто с ним будет "сидеть" ?

Так что пока не всё так однозначно...

magnum
17.02.2010, 09:43
Вот-вот. Однозначного сказать нельзя, а ситуацию решать нужно.
"Меня терзают смутные сомненья..."("Иван Васильевич меняет профессию")

magnum
18.02.2010, 12:26
Уважаемые коллеги! Очень нужна консультация по данному вопросу, уж очень хочется работать не нарушая права трудящихся. Помогите, пожалуйста, принять правильное решение:redface: