PDA

Просмотр полной версии : ПВТР - додаток до колдоговору, чи ні?


andry282
13.01.2010, 09:36
Не можу розібратись. Допоможіть. ПВТР. це додаток до кол.договору? Я думаю що ні, а в районному управлінні праці, де перевіряють перед реєстрацією колективні договори, вважають що ПВТР це додаток до кол.договору, при цьому посилаються на якусь постанову:dont know:. Хто правий?

Татьяна К.
13.01.2010, 10:03
У всякому разі до цього часу це були два різні самостійні документа!:confused::eek:
Згідно ст. 10 КЗпП Кол. дог. регулює виробничі, трудові і соціально-економічні відносини.
Ст. 142 КЗпП: "Трудовий розпорядок на підприємствах ... визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку..."
Можливо, районне управління з праці мало на увазі ПВТР як додаток в контексті того, щоб не було розбіжностей з Кол. дог.?
На яку постанову вони посилаються?

andry282
13.01.2010, 10:05
На що вони посилаються я поки що не знаю, спілкувався по телефону,зараз поїду поспілкуюсь:reverie: віч на віч.

Шановний експерт. Порадьте будь-ласка. Справа в тому, що на нашому підприємстві є кол.договір, в ньому ПВТР є додатком. Мені потрібно повністю переробити ПВТР, так як вони були розроблені неграмотно. Я працюю не так давно, тому не все розумію. На мій погляд ПВТР це окремий документ, якщо я його перероблю, то це буде змінами в колдоговір, чи можливо розробити нові правила, як окремий документ, хоча що тоді робити з тими правилами, що є додатком. Як бути? Я вже заплутався.:boast:

Татьяна К.
13.01.2010, 10:19
Більше того, відповідно до роз*яснень Мінпраці та соц. політики, наведених у листах від 28.09.2005 р. № 09-444 і від 03.10.2005 р. № 7825/0/14-05/015-15, підприємства можуть не укладати кол. дог., оскільки чинне законодавство не передбачає норми обов*язковості укладення таких договорів і відповідальності за відсутність на підпр. кол. дог.

Ви реєструєте новий кол. дог.? Тоді вилучіть з нього ПВТР у вигляді додатку.
Введіть з Нового, 2010 р., ПВТР як самостійний документ.

andry282
13.01.2010, 10:38
Шановна Татьяна, я не буду реєструвати новий колдоговір, він на нашому підприємстві до 2011 року. А як вилучити додаток (ПВТР) з колдоговору-шляхом внесення змін в колдоговір?

Татьяна К.
13.01.2010, 11:00
А як вилучити додаток (ПВТР) з колдоговору-шляхом внесення змін в колдоговір?
Саме так. Хоча це ж яка морока з реєстрацією цих змін...
Я б пішла іншим шляхом, не зовсім бездоганним.:redface: Затвердила б з 2010 р. нові ПВТР як самостійний документ (Ви ж нічого погіршувати для працівників не будете?), а Кол. дог. на рік залишила б в спокої, а реєструвала новий Кол.дог. 2011 без ПВТР :boast:.
Ви ж дивіться по ситуації.:dont know:

dvs57
13.01.2010, 20:32
Зовсім не їх справа (працівників управління) щодо змісту колдоговору, лише у випадках невідповідності окремих норм договору чинному законодавству – вони мають зазначити про це в Написі про повідомну реєстрацію, вказати точно відповідну статтю нормативно-правового акта.

До речі, Колдоговір діє незалежно від того, пройшов він реєстрацію, чи ні.

anatol_ua
14.01.2010, 08:59
До речі, Колдоговір діє незалежно від того, пройшов він реєстрацію, чи ні.

:yes:... більше того - з дати підписання сторонами або з дня, зазначеного у ньому самому !