PDA

Просмотр полной версии : Додаткова відпустка у зв’язку з навчанням

dvs57
06.06.2008, 13:57
Були такі випадки, що працівник приносив Довідку-виклик в перший день сесії.
А треба не просто видати наказ про відпустку, а й забезпечити щоб його хтось замінив на роботі .

Я не знаю законодавчої вимоги щодо терміну подання Довідки-виклику на сесію.

Ми включили в колдоговір таку позицію:

„2.3.26. Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, за основним місцем роботи (не сумісникам) надавати відповідно до законодавства додаткові відпустки у зв’язку з навчанням; підставою для отримання такої відпустки є довідка-виклик, видана навчальним закладом, яку працівник-студент повинен подати в кадровий орган служби за два тижні до початку плануємої відпустки.
Працівникам-сумісникам, які навчаються без відриву від виробництва, у зв’язку з навчанням за їх бажанням надавати відпустку без збереження заробітної плати на термін до закінчення навчальної відпустки за основним місцем роботи. Підставою для надання такої відпустки є копія наказу про надання відпустки за основним місцем роботи.”.

Моє запитання:

1. Чи правомірно в КД встановлювати обмеження щодо терміну подання Довідки-виклику на сесію? Чи яким чином це можна якось впорядкувати?

2. Як у Вас вирішується надання відпустки у зв’язку з навчанням? Зокрема сумісникам,

З повагою, Віктор Семенович

esar
06.06.2008, 16:35
:joke:

Iren@
06.06.2008, 16:39
1. Чи правомірно в КД встановлювати обмеження щодо терміну подання Довідки-виклику на сесію? Чи яким чином це можна якось впорядкувати?

2. Як у Вас вирішується надання відпустки у зв’язку з навчанням? Зокрема сумісникам
1. На мій погляд, це обмеження неправомірне. Не впевнена, що у всіх внз видають довідки-виклики за 2 тижні до початку сесії. Можливо, ви маєте якусь статистику? Ви ж все одно не маєте законного права відмовити працівнику у наданні навчальної відпустки, якщо він принесе, наприклад, за пару днів довідку-виклик на сесію. Звичайно, вам потрібно планувати ким замінити працівника на період його відсутності, але працівники-заочники, як правило, знають коли в них сесії і можуть повідомити вас зазделегідь хоча б усно. На мій погляд, це класичний випадок погіршення умов роботи працівників у колдоговорі порівняно з чинним законодавством. Мені здається, проект такого колдоговору не повинен пройти юрид.експертизу в РДА.

2. Оскільки ми не маємо (законного) права вимагати копію наказу або, наприклад, довідку про режим роботи з основного місця роботи сумісника, тому я б просила написати заяву без збер.зп у зв"язку з наданням відпустки за основним місцем роботи.

dvs57
06.06.2008, 16:48
Дякую, Iren@

Взагалі, хто знає, яким нормативним документом встановлена форма цієї самої довідки-виклику

Дійсно, у вузах бардак з цими довідками-викликами. Навіть форма у кожнім вузі своя.
А хто там в довідці бачив рівень акредитації? Навіть курс навчання не завжди вказують.
І як ви поступаєте у випадку, коли в довідці-виклику нема таких відомостей?

dvs57
06.06.2008, 17:54
Проблема полягає в тому, що працівники виробничих підрозділів працюють за змінним графіком, з підсумованим обліком робочого часу.

Графіки змінності складаються на місяць, як правило до 25 числа місяця, що передує.
І уявіть, графіки складені, погоджені, затверджені. А потім з’являється довідка-виклик.
Переробляй графік!!! А чи це правильно?

Практично, саме усні повідомлення працівників-заочників про відпустки у зв’язку з навчанням враховуються при складанні графіків роботи на наступний місяць.
І добре, якщо те усне повідомлення підтвердиться потім довідкою-викликом, а якщо ні?
І уявіть, в графіку змінності передбачили надання навчальної відпустки, а виклику з вузу нема. Знову ж таки, переробляй графік!!!

І де більше порушення, в тому що примушуємо одного працівника вчасно принести довідку, чи потім весь колектив буде потерпати?

hrkobalt
08.06.2008, 19:21
Добрый день, dvs57.
На мой взгляд требования к сотрудникам по времени предоставления справки не правомерно а, учитывая "реальности" работы деканатов заочных факультетов, не совсем логично.
Дело в том, что в начале учебного года деканатами разрабатываются графики учебного процесса. Сроки установочных занятий и зачетно-экзаменационных сессий должны быть известны заранее. Студенты эти сроки могут узнать и сообщить на предприятие.
Но эти сроки иногда корректируются с учетом нехватки аудиторий. Методисты не всегда (особенно в больших вузах) выдают справки-вызовы заранее. Обычно студент уже приходит на сессию и ему выдают эту справку.
Кроме того, для того, чтобы студент заранее принес Вам эту справку, его как минимум нужно отпустить с работы.
И студент на этот процесс в полной мере повлиять не может. Понятно, что Вы хотите облегчить себе жизнь, но это не вариант.
В отношении уровня акредитации, Вы можете сделать запрос, чтобы студенту выдали копию сертификата об уровне акредитации. Это особо важно, если студент учится в частном вузе.

Softlana
09.06.2008, 09:26
мне тоже сотрудник принес вызов на сессию и заявление на отпуск.
в вызове начало сессии - суббота, а сотрудник написал заявление на отпуск с понедельника.
не будет ли это нарушением, если мы дадим ему отпуск не с той даты, что указана в вызове?

natashapersonal
09.06.2008, 16:25
підставою для надання такої відпустки є довідка - виклик, а не заява

Softlana
09.06.2008, 17:39
кроме вызова у нас сотрудники еще пишут заявление и тогда в приказе указываются два основания - справка-вызов и заявление...
ведь может же быть такая ситуация, что сотруднику нужно взять только часть учебного отпуска?

victorys06
21.08.2008, 15:55
Скажите, в справке-отзыве на сессию есть пункты, где пишет кадровик, можно ли заполнять на студента, официально не оформившегося? Чем грозит, если такой имеется ?

dvs57
21.08.2008, 16:32
victorys06, а що Ви запитуєте?
В довідці-виклику ви записуєте номер наказу про надання відпустки на сесію,
а чи може відпустка бути надана людині з вулиці?

P.S. victorys06, Ваше 33 запитання невдале (аби то було перше чи друге) :D

yarko
21.08.2008, 16:45
Время пребывания в учебном отпуске оплачивается на общих основаниях не позднее чем за 3 дня до начала отпуска (ст. 21 Закона об отпусках).

futorna
05.09.2008, 16:32
Прошу совета!
я работаю инспектором по кадрах, и я еще студентка-заочница, скоро надо на сесию - а мне говорят, дают только отпуск без сохранения зароботной платы.
подскажите, как заставить директора оплатить мне отпуск, ведь я точно знаю, что по закону "Про відпустки" и КЗпПУ мне положено такой отпуск. или есть еще какой-то НПА какой регулирует этот вопрос и дает право работодателю не оплачивать отпуск.

dvs57
05.09.2008, 17:04
Щоб відпустка була оплачена, треба, по-перше, щоб вона була надана, а по-друге, успішно здати сесію.

А у Вас вже з першим пунктом проблема.
Зважте, якщо самій не вдається переконати директора, хто може на нього вплинути, можливо хто з керівників, чи профспілка, голова комісії по трудовим спорам, зверніться до них з проханням поговорити з директором.

Директор, як правило, не просто так не хоче надавати додаткові відпустки, а в першу чергу із-за того, що зтикається з проблемою: на кого покласти виконання обов’язків.

Ну, а якщо директор просто творить беззаконня, чого тоді там триматись – добра й далі не буде, - йдіть на конфлікт: зареєструйте свою заяву і йдіть на сесію. Після сесії – в суд.

futorna
05.09.2008, 17:20
Дякую за пораду, :)
справа така, що в нас є генеральний директор і саме він приймає рішення про відпустку, а відпустку надати на сесію - будь-ласка, але не оплачувану.
я переглядала накази про відпустки - немає жодної оплачуваної на сесію., хоча серед працівників є багато студентів-заочників.
але працюю другий місяць на фірмі і зразу ж на конфлікт?
і ще маленьке запитання: чи грає роль те, що я так мало працюю, має пройти певний термін, коли надають відпустку чи виходити з пропорційно відпрацьованого часу?

dvs57
05.09.2008, 17:28
Як довго працює працівник не має ніякого значення.
Теоретично (та й практично), така відпустка може бути надана в перший день роботи працівника, тобто одним наказом (по особовому складу) працівник приймається на роботу, а іншим наказом - надається відпустка. Все законно.

futorna
05.09.2008, 17:36
тобто, можна сміливо йти до директора з заявою про додатково оплачувану відпустку?

futorna
05.09.2008, 17:48
і ще одненьке запитання: про реєстрацію заяви, заяви в нас не реєсруються, тільки проставляється підпис керівника структурного підрозділу та безпосередньо. директора і тоді видається наказ.
повинен бути спеціальний журнал на реєстрацію таких заяв?

Iren@
05.09.2008, 17:54
1. Із заявою йдіть сміливо - в будь-якому разі ви повинні знати позицію керівництва, зробите висновки.
2. Спеціального журналу реєстрації заяв немає і не потрібно. Якщо якась конфліктна ситуація, для цього існує журнал реєстрації вхідної кореспонденції.

dvs57
05.09.2008, 18:38
Спеціального журналу реєстрації заяв немає і не потрібно. Якщо якась конфліктна ситуація, для цього існує журнал реєстрації вхідної кореспонденції.
:thumbs up:
Аналогічно. За весь час своєї роботи реєстрував заяви лише в 2 випадках, саме коли назрівала конфліктна ситуація

futorna
09.09.2008, 09:05
питання відпустки вже вирішено, але вимагають принести довідку наперед про успішну здачу сесії.
як я можу принести її. коли сесії ще не здавала, тим більше що я тільки поступила на магістратуру в інший університет?

ZuNa
09.09.2008, 10:53
Идёте к методисту и просите вызов (если ВУЗ находится не в другом городе. Тогда вызовы высылают по почте). Они знают, что писать в таких случаях. Обычно пишут "Для участі в заліково-екзаменаційній (лабораторно-екзаменаційній, екзаменаційній) сесії". Нижнюю часть отрезаете, заполняете и забираете с собой. Издаете приказ о предоставлении отпуска. По окончании ставите у методиста отметку о том, когда выбыли из ВУЗа и, вернувшись на работу, сдаёте в бухгалтерию. А вообще многие руководители практикуют либо за свой счет отпуск на сессию, или обязуют приходить все равно на работу (если ВУЗ в одном городе с местом работы), т.к. заменить работника не кем. Как договоритесь :cool:

kozur
10.10.2008, 13:35
Підкажіть, будь-ласка за таку форму навчання як очно-заочна.
Студент, який працює неповний робочий день (4 години), приносить довідку-виклик на сесію на 26 днів. Таких сесій у нього 3 за навчальний рік.
Він здобувае другу вищу освіту у центрі післядипломної освіти ІV рівня акредитації. 4 курс.

dvs57
10.10.2008, 18:30
Про очно-заочну форму Ви самі придумали, чи студент так сказав?
Заклади післядипломної освіти можуть працювати за очною, вечірньою, заочною формами навчання. – Це з Закону «Про освіту».
А порядок надання відпусток студентам, що навчаються в закладах післядипломної освіти, у статті 15 Закону «Про відпустки».
P.S.
Про очно-заочну форму навчання будь ласка напишіть. Невже дійсно існує... :?

танита
10.10.2008, 20:04
А як нарахунок студентів з інших міст? Як їм взяти довідку-виклик наперед? У мене, наприклад, студенти беруть наперед графік сесій на рік, а я перевіряю перед сесією чи дійсно вона буде в деканаті.

kozur
13.10.2008, 09:39
Про очно-заочну форму Ви самі придумали, чи студент так сказав?
В довідці-виклику на навчання написано очно-заочна форма навчання на 26 днів. Таких сесій за навчальний рік три (центр післядипломної освіти), тобто 78 днів за навчальний рік. Таке можливо :dont know:

tanOK
22.10.2008, 13:37
мне тоже сотрудник принес вызов на сессию и заявление на отпуск.
в вызове начало сессии - суббота, а сотрудник написал заявление на отпуск с понедельника.
не будет ли это нарушением, если мы дадим ему отпуск не с той даты, что указана в вызове?
У мене така сама ситуація виникла :(
А саме цікаве, що довідка-виклик взагалі видана в наступну за суботою середу.
І, на жаль, це не поодинокий випадок. Бува коли довідку видають в день настання відпустки, це ще куди не йшло, а коли на тиждень пізніше - ніякій логіці не піддається :roll:
Попросила студента звернутися до ВУЗу з проханням змінити дату видачі довідки. Чекаю на результат.

Як боротися з тим, що в ВУЗах несвоєчасно видають довідки???
Здається питання так і залишиться риторичним :dont know:

pogor
09.12.2008, 14:27
Согласно ст.15 Закона "Об отпускам" работникам, которые обучаются без отрыва от производства в аспирантуре..., предоставляется дополнительный ежегодный оплачиваемый отпуск продолжительностью 30 календарных дней. За какой период следует предоставлять данный отпуск: за календарный год, за учебный год или за отработанный год? В случае, если работник желает использовать данный отпуск с 15 декабря 2008 по 13 января 2009:
1) отпуск будет считаться использованным за какой период?;
2) следует ли отпуск продлевать на количество праздничных дней?

anatol_ua
09.12.2008, 15:39
ЗУ "Про відпустки" - Розділ ІІІ
Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в
аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки,
надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів та за їх бажанням протягом чотирьох років навчання - один вільний від роботи день на тиждень з оплатою його в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати працівника.
Відпустки, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої та
частиною четвертою цієї статті, надаються впродовж навчального
року.

pogor
10.12.2008, 11:23
Дякую.

gulliana
15.01.2009, 16:49
Сегодня студентка принесла справку-вызов, где началом сессии указана дата "12 января", а дата выдачи справки "14 января". Логика отсутствует. Но, я оформила отпуск с 14 января, надеюсь это не нарушение :dont know:

anatol_ua
15.01.2009, 17:51
Сегодня студентка принесла справку-вызов, где началом сессии указана дата "12 января", а дата выдачи справки "14 января". Логика отсутствует. Но, я оформила отпуск с 14 января, надеюсь это не нарушение :dont know:
Да в общем-то - нет.
Тем более мы недавно обсуждали вопрос о том, что отпуск можно предоставить и не с даты начала сессии, а позже :eek: - а если студент получил зачёт "автоматом", чего ему ехать в ВУЗ раньше ?
Поэтому считаю, что дату начала отпуска в приказе надо ставить всё-таки по заявлению студента (но не раньше даты официального начала сессии по справке-вызову, разумеется :wink: ).

gulliana
15.01.2009, 18:00
Да, я так поняла, в документации главное - логическая последовательность, а в жизни - быть максимально понятным ;)

kusschen
01.03.2009, 21:40
Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, за сколько времени (мин. и макс.) нужно предоставлять на работе заявление на дополнительный отпуск для сдачи экзаменов студентам заочной формы обучения (согласно ст.216 КЗоТа)? к примеру за 2-3 месяца?... И имеет ли руководитель право не предоставить данный отпуск?... И что делать, если руководитель отказывается подписать такое заявление?... Спасибо.

tukalo
01.03.2009, 22:07
Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, за сколько времени (мин. и макс.) нужно предоставлять на работе заявление на дополнительный отпуск для сдачи экзаменов студентам заочной формы обучения (согласно ст.216 КЗоТа)? к примеру за 2-3 месяца?... И имеет ли руководитель право не предоставить данный отпуск?... И что делать, если руководитель отказывается подписать такое заявление?... Спасибо.
Коли я з цим стикався тоді виклик на сесію для працівника ВУЗ присилав за два місяці (але чи є конкретний термін для надсилання даного виклику я не знаю).
Керівник не має право не надати додаткову відпустку у звязку з навчанням.

gulliana
02.03.2009, 09:50
Мне справку вызов принесли 14-го февраля, в которой говорилось о том, что сессия началась 13 февраля. Ничего не оставалось - оформила отпуск 14-м февраля.
Т.е. эти справки-вызовы не всегда граммотно оформлены, но не предоставлять отпуск - нарушение Закона. Попробуйте аргументировать директору со ссылками на статьи Закона, хотя сейчас все нарушения трудового законодательства со стороны работодателя аргументируються финансово-экономическим кризисом, (лично мое мнение).

anatol_ua
02.03.2009, 09:50
Вообще-то иногда справку-вызов и после окончания сессии приносят :eek:
Оформляю - а что делать ?
А чем руководитель мотивирует и что предлагает ставить в табеле ?

kusschen
02.03.2009, 16:42
Дело в том, что заявление на отпуск для сдачи сессии было подписано 31.12.08 директором, которого уволили 02.02.09. начало сессии 16.03.09. Действительно ли данное (подписанное) заявление или мне необходимо писать новое на имя нынешнего директора и брать, снова, вызов на сессию? Спасибо.

elitvinchuk
01.10.2009, 09:16
Чи правомірно надання додаткової оплачуваної відпустки вдруге впродовж одного календарного року, якщо працівник навчається (заочно) одночасно в двох ВНЗ? Перша відпустка надана для складання державних іспитів в "першому" ВНЗ тривалістю 30 календарних днів п 3 ст.216 КЗпП України.
Друга відпустка на період підготовки та захисту дипломного проекту в "другому" ВНЗ тривалістю 4 місяці п 4 ст.216 КЗпП України?

Мотя
01.10.2009, 10:12
Ну, не знаю...
А, если Вы захотите учиться в трех ВУЗах, кто ж работать будет?
4месх3=12 мес надо на дипломирование...:reverie:

Ну, ладно, может, начальство и даст Вам весь год не работать, почитайте здесь:
http://www.vobu.kiev.ua/ru/answer/1091

Iren@
01.10.2009, 10:22
Я думаю так.
Якщо ЗУ "Про відпустки", ст. 15 передбачено надання відпусток упродовж навчального року, наприклад -
2)
....незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 40 календарних днів;
То мені байдуже, у скількох ВНЗ працівник одночасно навчається. Якщо він перевищує ліміт, максимум, що я зобов"язана - оформити відпустку без збереження зп на кількість днів, що перевищують додаткову оплачувану відпустку, встановлену законодавством.

esar
01.10.2009, 10:51
Я думаю так.
Якщо ЗУ "Про відпустки", ст. 15 передбачено надання відпусток упродовж навчального року, наприклад -

То мені байдуже, у скількох ВНЗ працівник одночасно навчається. Якщо він перевищує ліміт, максимум, що я зобов"язана - оформити відпустку без збереження зп на кількість днів, що перевищують додаткову оплачувану відпустку, встановлену законодавством.
Підтримую, і я такої думки.

Мотя
01.10.2009, 11:52
Ото ж.

:za:
Я тоже придерживаюсь такого хода рассуждений, как мои уважаемые коллеги!

Но, как решит там Ваш директор, не знаю...
А то получается, что работник все время учится, а не работает...