PDA

Просмотр полной версии : Відповідальні особи по пожежній безпеці


Слава
24.09.2009, 09:59
доброго дня. я іженер з ОП працюю в одне лице на ливарному, нещодавно відкритому, підприємстві дойшли руки до ПБ. мене цікавить питання про наказ призначення відповідальних осіб за ПБ. Хто повинен в цілому відповідати за ПБ гол. іженер чи іженер по ОП?, відповідальність у структурних підрозділах є на кого повісить. на мою думку гол. інженер відповідає у цілому, а інженер з ОП тільки проводить інструктажі, готує положення, інструкції і.т.д? чи яка практична структура на підприємстві повинна бути? а то гол. інженер хоче все скинути на ОП.

anatol_ua
24.09.2009, 13:54
Це й не дивно - кожен хоче спихнути з себе відповідальність !:lol:

А взагалі за все, що коїться на підприємстві, відповідає керівник.
Тому, якщо згідно наказу він поклав відповідальність за ПБ на гол. інженера, тому прийдеться розробляти інструкції і т.д. і т.п...

Слава
25.09.2009, 13:47
НАПБ А.01.001-2004 П 3.2 ДЕ КЕРІВНИК ПОВИНЕН ВИЗНАЧИТИ ОБОВ,ЯЗКИ ПОСАДВИХ ОСІБ ( У ТОМУ ЧИСЛІ ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА). Я ЛИШЕ ІЖЕНЕР З ОП , А ВІН ГОЛ. ІЖЕНЕР. ГОЛ. ІНЖЕНЕР КАЖЕ ЩО ВІН БУДЕ ВІДПОВІДАЛЬНОЮ ОСОБОЮ А Я ЙОГО ЗАСТУПНИК ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ВСИХ БУМАХ. ЦЕ НЕ СМІШНО? НА ЦЕ ПОТРІБНО НАКАЗ НА ЗАСТУПНИКА ЧИ ТЕХЕНЬКО РОБИТЬ СОБІ ТА І ВСЕ? НА КОЛИШНЬМУ ПІДПРИЄМСТВІ БУЛА НАЧАЛЬНИК ПК І ВСІ ПРОБЛЕМИ ВІН РІШАВ , А НЕ ОП

Дэйс
25.09.2009, 13:51
Слава, кому подчиняется по НД должен подчиняться инженер по ОТ??:read:

Слава
25.09.2009, 15:25
Інженер з оп підчиняється керіникові підприємства, а в типовому наказі про відповідальних осіб написано що головний інженер . от і я думаю якщо є головний інженер явно та і є інж. З ОП. Аяк на саммом ділі мені цікаво. хочеться правильно.

anatol_ua
25.09.2009, 15:42
На самом деле инженер по ОТ (так же, впрочем, как и главынй инженер:lol:) выполняет распоряжения руководителя (директора), а не главного инженера...

Слава
28.09.2009, 11:38
що немає зовсім пожежшиків на форумі, чи я неправильно висловлююсь?

anatol_ua
28.09.2009, 17:49
Та слава Богу, пожежі немає :superstition:!
А пожежники... сплять, мабуть...dont know

reactive
04.12.2009, 17:35
що немає зовсім пожежшиків на форумі, чи я неправильно висловлююсь?
"Правила пожежної безпеки в Україні" п. 3.2:
Керівник підприємства повинен визначити обов'язки посадових осіб (у тому числі заступників керівника) щодо забезпечення пожежної безпеки, призначити відповідальних за пожежну безпеку окремих будівель, споруд, приміщень, дільниць тощо, технологічного та інженерного устаткування, а також за утримання і експлуатацію технічних засобів протипожежного захисту.
В цілому керівник сам несе відповідальність за свій обєкт, але за час своєї відсутності чи зайнятості ці всі питання має вирішувати особа призначена ним наказо з обовязковим проходженням спеціального навчання (навчальні заклади МНС), отриманням відповідного посвідчення та визначенням обовязків в його посадовій інструкції.
Цих людей може бути декілька, але вцілому по підприємству призначається особа з керівного складу на розсуд керівника.

Romanna
15.07.2010, 16:59
Допоможіть будь ласка! При якій кількості працівників на підприємстві вводиться посада інженера з охорони праці. І яким документом це регламентується?І чи обов’язково має бути посада енергетика на підприємстві з 100 працівниками

anatol_ua
15.07.2010, 18:47
1. 50 (ЗУ "Про охорону праці")
2. ??? Не зрозумів питання...

Romanna
16.07.2010, 13:33
Чи посада енергетика тобто електрека є обов’язковою на підприємстві, чи може бути і без неї(тобто посади)?

DDi
16.07.2010, 13:35
Допоможіть будь ласка! При якій кількості працівників на підприємстві вводиться посада інженера з охорони праці. І яким документом це регламентується?І чи обов’язково має бути посада енергетика на підприємстві з 100 працівниками
Выписка из ПТЭЭП
5.1.1. Обслуговування діючих електроустановок, проведення в них оперативних перемикань, організацію та виконання ремонтних, монтажних чи налагоджувальних робіт і випробувань повинні здійснювати спеціально підготовлені та атестовані електротехнічні працівники.
У споживачів, як правило, має бути створена електротехнічна служба (відділ, група), укомплектована необхідною кількістю електротехнічного персоналу, залежно від класу напруги живлення, складності та обсягу обслуговуваних електроустановок.
У разі відсутності атестованого обслуговуючого персоналу допускається визначити спеціалізовану організацію, відповідальну за технічну експлуатацію та обслуговування електроустановок споживача. Ця організація згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 N 1631 "Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами" повинна мати відповідний дозвіл на проведення робіт в електроустановках. У цьому разі відповідальність за технічно грамотну та безпечну експлуатацію електрогосподарства споживача повинна визначатись договором, укладеним між споживачем і цією організацією.
За відсутності такого обслуговування експлуатація електроустановок забороняється.


5.1.3. Для безпосереднього виконання функцій щодо організації експлуатації електроустановок керівник (роботодавець) повинен призначити особу, відповідальну за електрогосподарство споживача (далі - особа, відповідальна за електрогосподарство), та особу, яка буде її заміщувати у разі відсутності.
Особу, відповідальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її заміщати, призначають з числа спеціалістів, кваліфікація яких відповідає вимогам Правил та які пройшли навчання з питань технічної експлуатації електроустановок, правил пожежної безпеки та охорони праці.
Після успішної перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок, правил пожежної безпеки та охорони праці та присвоєння цим особам IV групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок напругою до 1000 В та V групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок напругою понад 1000 В ці особи наказом споживача допускаються до виконання своїх обов'язків.
За наявності в споживача посади головного енергетика обов'язки особи, відповідальної за електрогосподарство, як правило, покладаються на нього. Допускається виконання обов'язків особи, відповідальної за електрогосподарство, та/або її заступника, за сумісництвом.
Організація вищого рівня споживача може призначати особу, відповідальну за електрогосподарство, для своїх структурних підрозділів.
5.1.4. Споживачі, у яких електрогосподарство включає тільки ввідно-розподільний пристрій, освітлювальні установки, прилади побутового призначення напругою до 220 В, особу, відповідальну за електрогосподарство, можуть не призначати.
Відповідальність за технічно грамотне та безпечне користування електроустановкою за письмовою згодою територіального підрозділу Держенергонагляду покладається на керівника споживача. Ця особа повинна пройти навчання в СНЗ за 8-годинною програмою. Надалі вона проходить інструктаж в енергопостачальній організації з питань технічної та безпечної експлуатації електроустановок в обсязі знань, що відповідає II групі з електробезпеки, про що робиться запис у журналі інструктажу споживачів і в договорі про користування електроенергією.
За умови відсутності змін в умовах виробництва та складі електрообладнання періодичність проведення інструктажів установлюється один раз на два роки.
Якщо під час здійснення енергетичного нагляду будуть виявлені порушення умов експлуатації та умов електроспоживання, то постачання електроенергії повинно бути припинене або обмежене в установленому порядку до призначення на цьому об'єкті особи, відповідальної за електрогосподарство, або електроустановку необхідно передати на обслуговування спеціалізованій організації.
__________________
Вывод: обязательно у вас должен быть главный энергетик ( для ЭУ до и выше 1000В)