PDA

Просмотр полной версии : Отпуск за новый период, а за старый - остался...

marina.kvitko@i-network-s
31.07.2009, 10:36
Всем доброго утра!
Уважаемые коллеги, подскажите, пожалуйста, как лучше поступить. Предыдущий кадровик предоставлял сотрудникам отпуска не придерживаясь ЗУ Об отпусках, в частности, не предоставлялась непрерывная часть отпуска 14 дней. Брали как вздумалось. Пересчитала, отслеживаю. Но....
вот конкретный пример. У сотрудницы осталось 6 дней отпуска за 2007-2008 г. Сейчас она просит 14 дней. Будет ли огромным нарушением действие - представить этот отпуск за 2008-2009 г. А эти 6 дней предоставлять позже, как будет возникать потребность у человека (по дню, по два и т. д.). Дело в том, если я сейчас разобью этот отпуск и предоставлю 6 дней за 2007-2008 г.г., и 8 - за 2008-2009 г.г., в этом периоде, останется опять таки 16 дней, из кот. нужно будет брать14. Сотрудник будет просить по 1-му дню, мотивируя тем, что на 14 дней в том году уже сходил...:eek: Просьба подсказать. Всем благодарна заранее.

Haseki
31.07.2009, 10:44
У меня похожий вопрос:
у сотрудника остался 1 день с прошлого года и за текущий год уже есть 15 дней. Сейчас он просит отпуск на 14 дней. Как правильно указать период, за которой предоставляется отпуск?
Спасибо зараннее!

31.07.2009, 10:47
С одним днём проще.:-D Он его может быстренько использовать...

SlavikCS
31.07.2009, 10:58
Я небачу у вас тут ніяких проблем
marina.kvitko@i-network-s ви надайте працівнику за новий період відпустку на 14 календарних днів, а невикористану він зможе забрати пізніше.
Haseki я це оформляю так
Добридень Тетяні Миколаївні, начальнику відділу державної реєстрації та підприємництва, надати невикористану відпустку на 1 календарний днень 5 серпня 2009 року за період роботи з 30.09.07р. по 29.09.08р. та щорічну відпустку, частково на 14 календарних днів з 6 серпня по 19 серпня 2009 року за період роботи з 30.09.08р. по 29.09.09р.

31.07.2009, 11:06
Неужели никто не подскажет...:cry: Я понимаю, что в идеале, отпуск нужно в начале предоставлять за старый период, но уж если такая ситуация, можно пойти на такое маааааааааааленькое нарушение, для того, чтобы соблюсти ЗУ об отпусках? Я надеюсь, что маленькое....:redface:

31.07.2009, 11:09
SlavikCS (http://forum.hrliga.com/member.php?u=25896), так у Вас получается 15 дней по приказу, а сотрудник просит 14 :acute:Так можно поступить только с согласия сотрудника, имея на руках его заявление на 15 дней...

SlavikCS
31.07.2009, 11:39
Якщо так тоді хай тягнеться цей 1 день

ОК.Ник
31.07.2009, 12:14
В соседней, более ранней теме, прошу ответа уже несколько дней :)
Ну в кратце я поняла, что если есть небольшой остаток предыдущего отпуска, можно его отложить на короткое время и дать сотруднику отпуск 14 к.д. текущего
Спасибо огромное

Iren@
31.07.2009, 12:16
... надати невикористану відпустку на 1 календарний днень 5 серпня 2009 року за період роботи з 30.09.07р. по 29.09.08р. та щорічну відпустку..
А що це у вас за новий вид відпустки - "невикористана відпустка"?
А щорічна це яка - основна чи додаткова?
marina.kvitko@i-network-s, якщо дуже треба, то я думаю, - один раз можна зробити поступку, це невелике порушення. Але ви ж розумієте - ви створюєте прецедент і це може перерости в норму, вас співробітники в майбутньому будуть цим випадком шантажувати і просити їм теж так давати відпустки.

31.07.2009, 13:07
Iren@, спасибо. Мне очень важно было услышать подтверждение опытного специалиста. :bow:
Всем принявшим участие в данном вопросе огромная благодарность.
Хороших Вам выходных!:yahoo:

SlavikCS
31.07.2009, 15:53
А що це у вас за новий вид відпустки - "невикористана відпустка"?
А щорічна це яка - основна чи додаткова?
marina.kvitko@i-network-s, якщо дуже треба, то я думаю, - один раз можна зробити поступку, це невелике порушення. Але ви ж розумієте - ви створюєте прецедент і це може перерости в норму, вас співробітники в майбутньому будуть цим випадком шантажувати і просити їм теж так давати відпустки.

Наприклад згідно зі ст. 3 Закону України "Про відпустки" працівникові у випадку звільнення за його бажанням повинна бути надана невикористана відпустка з наступним звільненням.
У разі звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку
трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням
надаватися й тоді........
частина 3 Статті 11. Якщо причини, що зумовили перенесення
відпустки на інший період, настали під час її використання, то
невикористана частина щорічної відпустки........
ч.2 статті 12 Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано....
ч.2 стаття 21 Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час
щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням,
творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають
дітей, та компенсації за невикористані відпустки.......
Стаття 24. Грошова компенсація за невикористані щорічні
відпустки

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 06-2555 від 20.07.95
м.Киї
Про поділ щорічної відпустки працівників,
яка надається в календарних днях

Для виконання цієї умови треба надавати працівникам щорічну
відпустку частинами, кратними 7, за винятком її залишкової
частини, або ж надавати невикористану частину відпустки з дня
тижня, що є наступним за днем закінчення попередньої використаної
її частини.
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ПРИ КАБІНЕТІ
МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
N 13-294 від 27.01.99
м.Київ
Тому надання додаткової відпустки певної тривалості, а також
виплата грошової компенсації за невикористану відпустку при
звільненні державного службовця залежить лише від наявності у
державного службовця стажу державної служби, передбаченого
постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.94 р. N 250

Та є ще багато нормативно правових актів в яких є термін "невикористана відпустка" або "невикористана частина відпустки"
За основну чи додаткову, то думаю якщо написано що "надати щорічну відпустку на.." то це розуміється що це вже основна.
Також керуюсь методичними рекомендаціями затвердженими наказом Головдержслужби від 10.10.08 №277 "Про поширення методичних рекомендацій щодо оформлення документів з окремих питань кадрової роботи" де Ви знайдете зразки розпоряджень про частину невикористаної відпустки та є розпорядження де просто зазначено надати щорічну відпустку.

anatol_ua
31.07.2009, 16:30
ЗУ "Про відпустки":
Стаття 4. Види відпусток
Установлюються такі види відпусток:
1) щорічні відпустки:
основна відпустка (стаття 6 цього Закону);
додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону);
додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону);
інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;
2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням (статті 13, 14 і 15 цього Закону);
3) творча відпустка (стаття 16 цього Закону);
4) соціальні відпустки:
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (стаття 17 цього Закону);
відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (стаття 18 цього Закону);
відпустка у зв’язку з усиновленням дитини (стаття 18-1 цього Закону);
(Пункт 4 частини першої статті 4 доповнено абзацом згідно із Законом N 573-VI від 23.09.2008)
додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону);
5) відпустки без збереження заробітної плати (статті 25, 26 цього Закону).
Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.

Більше назв видів відпусток Закон не наводить (інші види встановлюються КД і ТД)dont know

Iren@
31.07.2009, 17:16
Коли у ЗУ "Про відпустки" пишуть про невикористані відпустки, це просто не уточнюють їх види -невикористаною може бути основна, додаткова, соціальна відпустка як матері двох дітей віком до 15 років тощо.

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 06-2555 від 20.07.95
м.Киї
Про поділ щорічної відпустки працівників,
яка надається в календарних днях
Це роз"яснення не слід застосовувати в роботі, оскільки воно давалось до попереднього закону, а не до ЗУ "Про відпустки", який набрав чинності з 01.01.1997.
Також керуюсь методичними рекомендаціями затвердженими наказом Головдержслужби від 10.10.08 №277 "Про поширення методичних рекомендацій щодо оформлення документів з окремих питань кадрової роботи" де Ви знайдете зразки розпоряджень про частину невикористаної відпустки та є розпорядження де просто зазначено надати щорічну відпустку.
Методичні рекомендації укладали такі ж фахівці, як ми з вами (не кажу, що погані :lol:). Стосовно таких рекомендацій в мене окрема думка, яку я вам вже наводила (як, наприклад формулювання в наказі - "узяти до уваги про ХХ ранг держслужбовця" - доплату за ранг треба встановити і виплачувати, а не почитати в наказі і забути).
Я знаю, що в держслужбі є практика, яка суперечить трудовому законодавству, але змінити ії і привести до норми дуже складно.