PDA

Просмотр полной версии : Чи відображається у ШР тимчасове переведення працівника на "декретну" посаду?


silvia
04.06.2009, 15:04
Працівниця на посаді нач відділу обліку пішла у відпустку по догляду.
На час її відпустки ми перевели на цю посаду економіста до фактичного виходу попереднього працівника.
як це відобразити в ШР.
У нас буде 1 шт. одиниця - нач відділі і 1 - економіст
чи 2 шт. одю нач відділу

Iren@
04.06.2009, 15:18
В ШР прізвища не зазначають, тому такі зміни не відображаються. У вас так і лишилося:
1 шт. одиниця - нач відділу, і 1 - економіст.

silvia
04.06.2009, 15:41
а якщо ми вивели з ШР посаду економіст то в нас вийде зараз 2 шт. од начальника відділу

Татьяна К.
04.06.2009, 15:52
а якщо ми вивели з ШР посаду економіст то в нас вийде зараз 2 шт. од начальника відділу
У Вас як була, так і залишилася посада нач. від. одна! Інше питання: якщо Ви вивели посаду економіста, то куди повернеться працівник, якого тимчасово перевели?! Чи він дав згоду на укладення строкового трудового договору? Тоді Ви порушили КЗпП.

silvia
04.06.2009, 16:30
коли вын вийде - ми введемо стару посаду.Чи так не можна?

Як зараз нам правильно вчинити........

Iren@
04.06.2009, 16:47
коли вын вийде - ми введемо стару посаду.Чи так не можна?
Можна, якщо не забудете. ;)
silvia, не плодіть, будь-ласка, пости по одному реченню через кожних 3 хвилини - свої пости можна редагувати, якщо натиснете на кнопку "правка", де ножиці намальовані.:acute:

лександра
04.06.2009, 23:38
как обосновать, что действительно при заключении срочного трудового договора нарушены права человека при его переводе на должность выше, но временную. суд считает, что если при етом было заявление человека, то работодатель не обязан возвращать его на предыдущую должность.
сразу оговорюсь, что думала иначе, в многих журналах описана возможность перевода на должность сотрудника, пребывающего в отпуске по уходу за ребенком, но у меня на работе из-за етого были проблемы
указала в приказе, что за сотрудником сохраняется его предыдущая должность, чтобы потом не увольнять, ...

Татьяна К.
05.06.2009, 11:13
как обосновать, что действительно при заключении срочного трудового договора нарушены права человека при его переводе на должность выше, но временную. суд считает, что если при етом было заявление человека, то работодатель не обязан возвращать его на предыдущую должность.
сразу оговорюсь, что думала иначе, в многих журналах описана возможность перевода на должность сотрудника, пребывающего в отпуске по уходу за ребенком, но у меня на работе из-за етого были проблемы
указала в приказе, что за сотрудником сохраняется его предыдущая должность, чтобы потом не увольнять, ...
КЗпП України, ст. 9 Недійсність умов договорів про працю, які погіршують становище працівників.

Iren@
05.06.2009, 17:17
КЗпП України, ст. 9 Недійсність умов договорів про працю, які погіршують становище працівників.
Ну я тут не можу погодитись, оскільки, наприклад, працівник сам виявив бажання і на його думку, обрав краще становище - вищу посаду і більшу зарплату, хоча і довелося йому перейти на строковий договір.
Тобто я думаю так само, як і суд (у даному випадку). :lol:

Татьяна К.
05.06.2009, 17:44
Ну я тут не можу погодитись, оскільки, наприклад, працівник сам виявив бажання і на його думку, обрав краще становище - вищу посаду і більшу зарплату, хоча і довелося йому перейти на строковий договір.
Тобто я думаю так само, як і суд (у даному випадку). :lol:
А працівника проінформували про наслідки?

silvia
26.06.2009, 11:41
Прошу підказати, якщо у ШР передбачено 1 шт. од. ( наприклад обліковц ) і цей працівник йде у відпустку по догляду за дитиноюта на його місце приймаємо нового працівника за строковою угодою,то що відображаємо у ШР
залишаеться 1 шт. од чи все-таки 2

Iren@
26.06.2009, 11:44
Silvia, ви вже задавали таке саме питання 3 тижні тому.
Чи ви не читаєте відповіді?

Татьяна К.
26.06.2009, 11:45
Одна!!! Ми з Вами про це вже говорили!:nea:

anatol_ua
26.06.2009, 11:46
Звичайно ж, залишається 1 !!!
Тому що Ви приймаєте тимчасового працівника на ТУ Ж САМУ посаду.