PDA

Просмотр полной версии : Основна відпустка держслужбовця. Допоможіть


Альона
16.04.2009, 15:26
Доброго дня всім! Будь-ласка підскажіть чи законно надання основної відпустки працівнику державному службовцю з 13 березня 2009 року, якщо він відбув останню відпустку у липні 2008 року за період з 24 квітня 2008 року по 23 квітня 2009 року. Працівник уклав трудову угоду з установою з 25 квітня 2005 року. Згідно графіка відпусток на 2009 рік відпустка йому передбачена у березні місяці? Роботодавець вважає, що це неможливо.

Света
16.04.2009, 15:42
Просмотрите ст.10 ЗУ "Про отпуска" там вы найдете ответ на поставленный вопрос.
P.S. График отпусков состовляется по согласованию сторон (работодателя и работника), если работодатель против данного отпуска, почему он в графике утвердил такую очередность.

Альона
16.04.2009, 16:12
Справа в тому, що графік відпусток складався кадровиком без врахування періоду попередньої відпустки (з 24 квітня 2008 по 23 квітня 2009 року). В даний час керівник стверджує, що працівник не набуває права на відпустку у березні 2009 року.Виникає питання графік відпусток складається з урахуванням інтересів працівника та роботодавця чи лише в залежності від дати укладення трудової угоди?
Якщо лише в залежності від дати укладення трудової угоди то працівники які уклали трудову угоду до (на приклад - 20 липня) будуть набувати право на щорічну відпустку лише після 20 липня будь-якого року. Що ж робити якщо такий працівник бажає (з будь-яких причин) піти у відпустку у червні будь-якого року?

Дякую!:bow:

Света
16.04.2009, 16:23
Ст.10 ЗУ "Про відпустки"
".....Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть
бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого
року.

Черговість надання відпусток визначається графіками, які
затверджуються власником або уповноваженим ним органом за
погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації
(профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на
представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома
всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси
виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх
відпочинку. ( Частина статті 10 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 1096-IV ( 1096-15 ) від 10.07.2003 )

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах,
установлених графіком, узгоджується між працівником і власником
або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово
повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за
два тижні до встановленого графіком терміну. ( Частина статті 10
із змінами, внесеними згідно із Законом N 2073-III ( 2073-14 ) від
02.11.2000 )

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вести облік
відпусток, що надаються працівникам.

Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього
час надаються:

1) особам віком до вісімнадцяти років;
2) інвалідам;
3) жінкам перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами
або після неї;
4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років
або дитину-інваліда;
5) одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька
(матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які
фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за
відсутності батьків;
6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;
7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові
заслуги перед Батьківщиною;
8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед
Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону
України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту" ( 3551-12 );
9) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;
10) в інших випадках, передбачених законодавством,
колективним або трудовим договором. ....."
P.S. Согласно выщеуказанного Вы должны отправить человека в отпуск.
Вы зделали наверное опечатку спрашиваете за март, а уже апрель

Света
16.04.2009, 16:30
Доброго дня всім! Будь-ласка підскажіть чи законно надання основної відпустки працівнику державному службовцю з 13 березня 2009 року, якщо він відбув останню відпустку у липні 2008 року за період з 24 квітня 2008 року по 23 квітня 2009 року. Працівник уклав трудову угоду з установою з 25 квітня 2005 року. Згідно графіка відпусток на 2009 рік відпустка йому передбачена у березні місяці? Роботодавець вважає, що це неможливо.
Вы имели ввиду в отпуск с 13 апреля, а по графику в марте?

Альона
16.04.2009, 16:47
По графіку відпустка у березні 2009 року. Працівник мав бажання піти у відпустку з 13 березня. Працедавець відмовив, аргументуючи це тим, що право на чергову відпустку працівник набуде тільки з 25 квітня 2009 року. До цього часу не можемо найти істини.
Дякую!:bow:

Света
16.04.2009, 16:51
Один совет отправляйте его в отпуск, потому как законодательно учитывая, что по графику он должен уйти в отпуск еще в марте, вы должны были его об этом известить за 2 недели до отпуска. для работодателя это риск, кто захочет оплатить отпуск на год вперед, но увы это было недопущение руководителя, у Вас нет полномочий не отпускать его в отпуск. Разве что найти способ как договорится

Света
16.04.2009, 19:50
Один совет отправляйте его в отпуск, потому как законодательно учитывая, что по графику он должен уйти в отпуск еще в марте, вы должны были его об этом известить за 2 недели до отпуска. для работодателя это риск, кто захочет оплатить отпуск на год вперед, но увы это было недопущение руководителя, у Вас нет полномочий не отпускать его в отпуск. Разве что найти способ как договорится
Кстати вы можете издать приказ о переносе отпуска работника, в связи с производственной необходимостью (остается только найти эту необходимость)
Загляните еще сюда
http://bs-staff.com.ua/pages/p_otpusk_perenos.html

Iren@
16.04.2009, 22:02
Згідно графіка відпусток на 2009 рік відпустка йому передбачена у березні місяці? Роботодавець вважає, що це неможливо.
ст. 10 ЗУ "Про відпустки":
Щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.
Під відповідним робочим роком мається на увазі надання відпустки після 25.04.2009. Тобто під час укладення графіку відпусток на 2009 цю вимогу повинні були врахувати. Але якщо роботодавець затвердив такий період надання відпустки, тоді нехай і надає згідно з графіком.