PDA

Просмотр полной версии : Инженер по охране труда


Jen
15.10.2008, 17:10
Помогите, пожалуйста, новичку. Должен ли быть в обязательном порядке инженер по охране труда в строительной компании? Кто может им работать? Насколько я знаю этот человек должен пройти курсы какие-то. Подскажите какие и где? А также что нужно почитать, чтобы правильно организовать работу по охране труда на предприятии?
Спасибо огромное

экс-Редактор
15.10.2008, 17:53
Должен. А еще должно быть обязательно - лицензия на ведение подобного рода деятельности у компании.

Стаття 15. Служба охорони праці на підприємстві

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Спеціалісти служби охорони праці у разі виявлення порушень охорони праці мають право:
— видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці;
— вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці;
— зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих;
— надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Ліквідація служби охорони праці допускається тільки у разі ліквідації підприємства чи припинення використання найманої праці фізичною особою.

Есть такие пособия. Для ВУЗов их великое количество.

Основи охорони праці: Підручник для студ. вузів/ В.Ц.Жидецький, В.С.Джигирей, О.В.Мельников.- 5-те вид., доп.- Львів: Афіша, 2001.- 350с.

Охорона праці в галузі освіти Катренко Л.А., Пістун І.П.Охорона праці в галузі освіти: Навчальний посібник. 2-ге вид., доп. - Суми: ВТД «Університетська книга», 2004. - 304 с

Основи охорони праці Гандзюк М. П., Желібо Є. П., Халімовський М. О. Основи охорони праці: Підручник. 2-е вид. / За ред. М. П. Гандзюка. -К.: Каравела, 2004. - 408 с

Первый учебник не очень легко воспринимается, зато он вас ознакомит со всеми основными положениями, а также нормативными актами, регулирующими деятельность службы ОТ. Если мне не изменяет память, там есть еще и приложения по заполнению различных форм.

Остальные учебники несколько слабее, на мой взгляд.

А также сборник Н.Типатова. Основная документация службы ОТ. http://b-t.com.ua/kopilka/ot.rar

А вообще - Поиск по форуму в Помощь. Найдете много интересного. Курсы - вы в каком городе? Держнаглядохоронпраци этим делом заведует, телефон, увы, не подскажу.

Jen
15.10.2008, 18:20
Я в Киеве, нашла вот курсы, не знаю годятся ли http://gmp.org.ua/learn/kurs/obuchenie_po_ohrane__193.html

У нас вроде на стройке есть какие-то журналы, которые заполяют рабочие, но никто особо серьезо этим не занимается.

Я так понимаю вначале нужно сходить на курсы, а потом уже формировать всю документацию

Ханифа
15.10.2008, 20:39
Учитывая ситуацию, не занимайтесь этим вообще, т.к. стройки станут полностью максимум через 2 месяца. 80% строек уже стоят.
Далее, одними журналами охрана труда в строительстве не заканчивается ( У нас в профессии одних базовых правил, вроде КЗоТА, штук 15-20).
Что касается данной ссылки, цена обучения крайне завышеная :roll:
Действующие цены от 0 грн.( да, да, не опечатка... ) и до 400 грн. в зависимости от учебного центра.

Jen
16.10.2008, 10:02
Спасибо, а может подскажите таки курсы за максимум 400 грн.
У нас стройка вряд ли станет, поскольку мы работаем по гос.программе.

dvs57
16.10.2008, 11:14
Про навчання звертайтесь в першу чергу в Територіальне управління Держгірпромнагляду. Вони не тільки проведуть необхідне навчання, і коштувати буде дешевше, ніж в інших, з ними необхідно налагодити й тримати постійний звязок, отримати Дозвіл (НЕ ЛІЦЕНЦІЮ) на право виконання робіт, Вас закріплять за певним спеціалістом, який при необхідності підскаже й допоможе.

dvs57
16.10.2008, 11:29
У нас стройка вряд ли станет
Будівництво включає виконання робіт підвищеної небезпеки. Необхідно обовязково мати Дозвіл з охорони праці. Держгірпромнагляд без такого Дозволу роботи призупиняє і передає справу в прокуратуру.
Мені дивно, що на таких важливих з точки зору охорони праці підприємствах така необізнаність... Обовязково слід мати штатну посаду інженера з охорони праці, бо це не тільки навчання, а й технологічність робіт, справність машин, устаткування.

klilia
23.03.2009, 10:54
Ребята, у нас на предприятии более 50 человек, может ли директор исполнять обязанности инжинер по охране труда, если да, тогда еще вопрос, обязательно ли ему проходить курсы?

Ханифа
23.03.2009, 11:03
Диру обязательно1 раз в 3 года, даже если он и не будет исполнять обязанности инжинера по охране труда.

mclaryn@li.ru
25.03.2009, 17:25
Нет.
Стаття 15. Служба охорони праці на підприємстві

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань нагляду за охороною праці.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.

Спеціалісти служби охорони праці у разі виявлення порушень охорони праці мають право:
— видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов'язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків, одержувати від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охорони праці;
— вимагати відсторонення від роботи осіб, які не пройшли передбачених законодавством медичного огляду, навчання, інструктажу, перевірки знань і не мають допуску до відповідних робіт або не виконують вимог нормативно-правових актів з охорони праці;
— зупиняти роботу виробництва, дільниці, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих;
— надсилати роботодавцю подання про притягнення до відповідальності працівників, які порушують вимоги щодо охорони праці.

Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець.

Ліквідація служби охорони праці допускається тільки у разі ліквідації підприємства чи припинення використання найманої праці фізичною особою.

konditer
30.03.2009, 12:08
Однозначно да, директор должен пройти обучение на курсах по вопросам охраны труда. Читайте типовое положение об обучениии...пункт 5
Вопрос, как заставить его это сделать

Romanna
21.09.2010, 13:00
В нас інженер з ОП йде у відпустку (він підпорядковується безпосередньо директору) чи може його обов’язки виконувати начальник цеху (який також напряму підпорядковується директору) і чи належить йому доплата за виконання обов’язків. Дуже потрібна допомога. Дякую

anatol_ua
21.09.2010, 13:13
Якщо у начальника цеху є відповідне посвідчення, то пуркуа б і не па ?
Я б видав наказ про покладення обов'язків з доплатою,
а керівник уже хай вирішує !