PDA

Просмотр полной версии : Бесплатный отпуск


TORY_VV
18.02.2008, 14:12
Гл.бухгалтер настаивает, чтобы в неоплачиваемый отпуск отправить 16 человек ( у нас на предприятии 28 человек). А в приказе указать причину: в связи с уменьшением работ. Но ни в КЗоТе ни в "законе об отпуках" ничего подобного нет. Так ли это? Может она права?

Iren@
18.02.2008, 16:36
Гл.бухгалтер настаивает, чтобы в неоплачиваемый отпуск отправить 16 человек ( у нас на предприятии 28 человек). А в приказе указать причину: в связи с уменьшением работ. Но ни в КЗоТе ни в "законе об отпуках" ничего подобного нет. Так ли это? Может она права?
Уже несколько лет как отменили, поскольку это называется "скрытая безработица".
В качестве альтернативы можете установить режим неполной занятости - читайте ст. 32 КЗоТ. Или же - проводите сокращение. :(

TORY_VV
18.02.2008, 16:40
Спасибо. Значит наш бухгалтер работает так сказать "по-сторинке"?

Iren@
18.02.2008, 16:46
Спасибо. Значит наш бухгалтер работает так сказать "по-сторинке"?
Ваш бухгалтер отстал от жизни на 7 лет, поскольку вторую часть пункта ст. 26 ЗУ "Об отпусках":

"У порядку, визначеному колективним договором, власник або уповноважений ним орган у разі простою підприємства з не залежних від працівників причин може надавати відпустку без збереження заробітної плати або з частковим її збереженням."......

отменили ЗУ от 18.11.2000 № N 2073-III :cool:

TORY_VV
18.02.2008, 16:49
Огромное спасибо.

Iren@
18.02.2008, 16:52
Пожалуйста! :)

Iren@
18.02.2008, 16:59
Я не знаю специфику вашего предприятия, на всякий случай - а ст. 113 (порядок оплаты простоя) вам не подходит?

Kayra
29.02.2008, 10:50
Здраствуйте, подскажите, пожалуйста, правомерно ли предоставление сотруднику неоплачиваемого отпуска со следующего дня после окончания ежегодного отпуска?

Инес
29.02.2008, 11:06
А что ж тут неправомерного?
Нужно заявление от сотрудника и виза директора (его согласие).
Только нужно помнить, что отпуск без сохранения ЗП за год не должен превышать 15 календарных дней (ст. 26 ЗУ "Об отпусках"). Кроме того, существуют отпуска без сохраниния ЗП, которые работодатель обязан предоставить работнику в обязательном порядке - это ст.25 ЗУ "Об отпусках"

Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов'язковому порядку:
1) матері або батьку, який виховує дітей без матері (в тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
2) чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, - тривалістю до 14 календарних днів;
3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку;
(пункт 3 частини першої статті 25 у редакції
Закону України від 12.01.2005 р. N 2318-IV)
4) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
5) особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, - тривалістю до 21 календарного дня щорічно;
6) пенсіонерам за віком та інвалідам III групи - тривалістю до 30 календарних днів щорічно;
7) інвалідам I та II груп - тривалістю до 60 календарних днів щорічно;
8) особам, які одружуються, - тривалістю до 10 календарних днів;
9) працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних - тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;
10) працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, - тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;
11) працівникам для завершення санаторно-курортного лікування - тривалістю, визначеною у медичному висновку;
12) працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;
13) працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, - тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;
14) сумісникам - на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;
15) ветеранам праці - тривалістю до 14 календарних днів щорічно;
16) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, - тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи;
(пункт 16 частини першої статті 25 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 02.11.2000 р. N 2073-III)
17) працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, - тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводження кожної дитини.
(частину першу статті 25 доповнено пунктом 17
згідно із Законом України від 02.06.2005 р. N 2622-IV)
Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі, протягом четвертого року навчання надається за їх бажанням один вільний від роботи день на тиждень без збереження заробітної плати.

Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін
За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.
Частину другу статті 26 виключено
(згідно із Законом України
від 02.11.2000 р. N 2073-III)
(Закон від 1996.11.15, "Про відпустки")

Kayra
29.02.2008, 11:14
спасибо

arxangel76
22.04.2011, 22:20
Добрый вечер! Подскажите как быть в данной ситуации:мы являемся работниками публичного акционерного общества по обогащению угля,администрация начала отправлять нас в бесплатные отпуска(мотивируя это тем,что нет денег для оплаты) не каких приказов,на каком основании нас заставляют писать заявления по собственному желанию мы не видели.Вопрос,имеет ли право администрация отправить рабочего в бесплатный отпуск без причины.
Спасибо.

Mardge
22.04.2011, 22:25
Причины могут быть разные, но без согласия работников такой отпуск предоставить нельзя:
Стаття 26. Відпустка без збереження заробітної плати за
згодою сторін

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може
надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін,
обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим
ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

не каких приказов,на каком основании нас заставляют писать заявления по собственному желанию мы не видели.
Такого приказа и не может быть. И заставлять писать заявления они, конечно, не в праве.
В общем, если напишете заявление - отправят в отпуск, не напишете - не смогут отправить.

arxangel76
22.04.2011, 22:28
Т.е.,можно просто не писать это заявление,и выходить на работу,как и положено?Да и еще без согласия сторон администрация не имеет права отправлять нас в бесплатный отпуск,я правильно понял?

Мотя
23.04.2011, 09:14
Т.е.,можно просто не писать это заявление,и выходить на работу,как и положено?
Можно...и имеете полное право...
Если получится...потом остаться на работе...
Т.к. вы будете уже под колпаком, как это ни прискорбно...