PDA

Просмотр полной версии : Оформлення нескладних робіт на висоті


xoxol4uk
22.06.2012, 20:57
Добрий вечір. Допоможіть, будь-ласка, з такою проблемою. Як правильно "мінімально-документально" оформити нескладні роботи на висоті. Наприклад, прибиральниця миє вікна другого поверху контори зовні на драбині. Я так розумію ж ніякого наряду-допуску тут не потрібно, так як даний вид робіт не передбачений Положенням про порядком видачі нарядів-допусків. Повторний інструктаж раз у 3 місяці вона проходить в т.ч. і по інструкції робіт на висоті.
Чи можна ще для перестраховки проводити цільовий інструктаж (і чи в тому ж чи краще в окремому журналі) безпосередньо перед виконанням цієї роботи.
І що стосується наприклад таких робіт, як зкидання снігу з даху будівлі (вони при цьому забезпеченні повністю ЗІЗ) - чи тут треба вже виписувати наряд?

Anre
22.06.2012, 23:38
..... роботи на висоті. Наприклад, прибиральниця миє вікна другого поверху контори зовні на драбині. .....?
потрібно цю прибиральницю спеціально навчити в учбовому закладі роботам на висоті, а вам вивчити "Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті" та Типовое положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою з послідуючою перевіркою знань інспектором

xoxol4uk
23.06.2012, 12:00
Це ж не верхолазні роботи, що ж ті 2 м. Це може вивчати ще й вантажника, який з подає щось з кузова на висоті ледь більше 1,3м, що також відноситься до робіт на висоті. Або в господарстві де може в кого сад є, то тих, що обривають яблука всіх на драбині теж у спец. закладі?
Навіть щорічне обовязкове навчання та перевірку знань з питань ОП прибиральниця малоймовірно, що повинна проходити. Тут не така вжей посада, що потребує спец. проф. добору.

xoxol4uk
23.06.2012, 13:51
Чи може я й не правий - це мої особисті думки. Поправте, будь-ласка, і таки підкажіть як документально оформляти.

Шутюр баад
23.06.2012, 15:50
Если будет инцидент, у Вас усё спросят: и обучение, и испытание лестниц....:cry:
А кстати, и медосмотр по работам на высоте, каковые начинаются с 1.3м до каблуков сотрудника, да плюс с наркологом да психиатром в соотв с Постановлением КМУ № 1238 от19 затёртого года.

Да, это только изложение у меня своеобразное....а по сути, сами понимаете........;)

xoxol4uk
23.06.2012, 20:13
Зрозуміло... Дякую. А все ж таки з документального оформлення можливо просто проведення цільового інструктажу тій же прибиральниці без видачі наряду-допуску?
А навчання може бути проведене на підприємстві комісією з ОП?. Можливо достатньо повторного інструктажу на р.м. за інструкцією при роботах на висоті, з послідуючою перевіркою засвоєння її. Бо навіщо ж тоді існує типова така інструкція, якщо після подібного навчання можна рік було б за нею не інструктуватись, по суті, аж до повторного навчання чи продовження "корочки".

Anre
23.06.2012, 20:49
Зрозуміло... Дякую. А все ж таки з документального оформлення можливо просто проведення цільового інструктажу тій же прибиральниці без видачі наряду-допуску?
А навчання може бути проведене на підприємстві комісією з ОП?. Можливо достатньо повторного інструктажу на р.м. за інструкцією при роботах на висоті, з послідуючою перевіркою засвоєння її. Бо навіщо ж тоді існує типова така інструкція, якщо після подібного навчання можна рік було б за нею не інструктуватись, по суті, аж до повторного навчання чи продовження "корочки".

- нічого ви не зрозуміли!
- неможливо, ВИВЧІТЬ!!! вищеперераховані документи!
- а комісія не має право проводити первинне спеціальне навчання!!! (читайте вище)
- недостатньо(читайте вище)
- щоб ви не пропустили основні вимоги правил при складанні нструкції для своїх працівників
- ще раз повторюю!!!: вивчіть положення про навчання !!! ви його в очі не бачили!!!

з.ы.
є така приказка – "Один дурень може задати стільки питань, що і сотня мудреців не дасть відповіді"

Шутюр баад
23.06.2012, 21:05
и рыбу сьесть, итд, и ещё аквариумом запить:lol::lol:
настырный и, гм, альтернативно одарённый ТС;)
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=12817&page=6
читаем посты с №38.
это может решить Вашу проблему.

xoxol4uk
23.06.2012, 21:42
вивчіть положення про навчання !!! ви його в очі не бачили!!!Положення про навчання я бачив і читав не раз. Так згоден що спец навчання не може первинне комісія п-тва провести, затупив 100% визнаю. А от тоді виходить що кожного дня прибиральниця миє вікна і це значить кожного дня розпорядження в теорії потрібно та реєструвати в журналі? Кожного дня вантажнику на кузові висотою 1,5 м те ж саме робити, а він може по 40 разів на день на нього вилазити. І вивчати прибиральниць, які міняються лед не кожні 2 місяці... А якщо особою що має право видавати наряди і розпорядження дається усне розпорядження, воно "конає"? А потім просто цільовий інструктаж.
- щоб ви не пропустили основні вимоги правил при складанні нструкції для своїх працівниківЦе то зрозуміло, ну якщо людина спец навчання пройшла, то чого їх кожні 3 місяці ще голову морочити інструкцією при повторному інструктажі вона ж виходить і так все знає)). Ну це так - риторична репліка. Не коментуйте, це не зі сторони законодавства, а з моєї логіки.
Не можу знайти форму журналу реєстрації розпоряджень((.
Ну а дурнем мене називати не треба) Просто недосвідчений і мб трохи лінивий...


читаем посты с №38.
это может решить Вашу проблему.

Яким чином? Це ж не додаткова робота для неї, а основна.

Шутюр баад
24.06.2012, 00:31
Не коментуйте, це не зі сторони законодавства, а з моєї логіки.
как можно комментировать Вашу весьма нелинейную логику??

Модеры, закройте эту тему пожалуйсто.
мне стыдно, что у меня есть такие коллеги.:dont know:
А может оно и хорошо, я дороже стою на рынке труда!:redface::lol:

Anre
24.06.2012, 09:15
..... А от тоді виходить що кожного дня.....
....Не можу знайти форму журналу реєстрації розпоряджень.
.... Просто недосвідчений і мб трохи лінивий...

повторюю, читайте Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті :

- 1.2. Правила встановлюють єдиний порядок організації і виконання робіт на висоті з метою забезпечення безпеки працівників.

- 1.7.6. Наряди і розпорядження на виконання підготовки робочих місць видаються та реєструються у такому ж порядку, як і на безпосереднє виконання робіт на висоті - у Журналі обліку робіт, що виконуються за нарядами і розпорядженнями (додаток 3 до цих Правил). ...


- тепер зрозуміло, пройдіть навчання і багато питань відпаде в процесі навчання, тим більше, без навчання з питань охорони праці, ви не маєте права працювати.

- правильно ви лінивий! це видно з ваших повідомлень.
для того, щоб вам, зараз, відповісти, по пунктам, мені, потрібно було, за вас, перечитати знову правила!

тому, це моя остання відповідь, вам.

Myötähäpeä (финск):good::good::good:
....
А может оно и хорошо, я дороже стою на рынке труда!:redface::lol:
:good::good::good:

smech
19.07.2012, 12:46
Шановні колеги!
Прошу висловити свою думку з приводу застосування ПОРЯДКУ видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, ЗАТВЕРДЖЕНОГО постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. N 1107.
І зокрема трактування п.7. Додаток 6 до ПОРЯДКУ «Ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників.»
«Роботи, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників» на них розповсюджуються 5 метрів і більше чи ні.

І друге.
П.18 Додаток 2 до ПОРЯДКУ «Роботи верхолазні та скелелазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та роботи, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників.»
Чи підпадають роботи, які виконуються на висоті до 5 метрів за допомогою корзини (люльки, робочої платформа) «BISCHKT – Fordertechnik GmbH» та яка одівається на вила навантажувача, під дію цього пункту.

Шутюр баад
19.07.2012, 13:01
Ответы:

Правила на высоте:
роботи на висоті - роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні грунту, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників і механізмів, а також на відстані менше 2 м від неогороджених перепадів на висоті 1,3 м і більше; основним засобом індивідуального захисту під час виконання робіт є запобіжний пояс ПЛ або ПБ;
роботи верхолазні - роботи, що виконуються безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання або з монтажних пристосувань, тимчасових драбин, трапів, установлених на конструкціях, робочих платформ підйомників і механізмів, у безопорному просторі тощо на висоті 5 м і більше від поверхні ґрунту, перекриття або робочого
настилу; основним засобом індивідуального захисту під час виконання верхолазних робіт є запобіжний пояс ПЛ;

2. Правила погрузчики
7.5.16. Не допускається підіймання працівників на
навантажувачах, які не мають робочої платформи, спеціально
призначеної для цього. Не допускається перевезення навантажувачем працівників, крім випадку, зазначеного в пункті 7.5.17.
7.5.17. У разі проведення робіт з перебуванням працівників на
робочій платформі навантажувача мають бути дотримані такі умови:
платформа має бути закріплена на каретці вантажопідіймача та
(або) на вилах;
водій повинен перебувати на своєму робочому місці на
навантажувачі, коли працівники перебувають на платформі, не
обладнаній органами керування підійманням;
у разі обладнання платформи органами керування підійманням
повинні використовуватися тільки ці органи керування;
загальна маса платформи, вантажу та працівників не повинна
перевищувати половини вантажопідіймальності навантажувача,
зазначеної на табличці вантажопідіймальності;
навантажувач не повинен використовуватися для перевезення
працівників на платформі, крім невеликих переміщень з опущеною
платформою, необхідних під час виконання роботи.