PDA

Просмотр полной версии : Переведення з однієї посади на дві по 0,5 ставки


Герда*
02.02.2011, 10:49
Добрий день. Звертаюся до Вас за допомогою вперше і сподіваюся на її отримання. Моє питання складається з декількох пунктів.
Працівниця працювала з 09.10.2006 року в бюджетній установі на посаді інженера з охорони праці згідно штатного розпису. З 01.12.2010 грудня штатний розпис установи приведено у відповідність з взірцевими штатними нормативами, де передбачено всього 0,5 ставки інженера з охорони праці. З 01.12.2010 року її переводять на 0,5 ставки інженера з охорони праці (оклад 530,00 грн.) і 0,5 ставки інспектора з кадрів - оклад 470,50 грн (0,5 ставки інспектора з кадрів теж передбачено штатним розписом) для повної занятості в тій же бюджетній установі. (за власним бажанням працівника)
Питання:
1. Як згідно з чинним законодавством про працю здійснити переведення?
2. Як правильно оформити запис до трудової книжки?
3. Чи вважається таке переведення сумісництвом?
4. Якщо це є сумісництво, то які 0,5 ставки будуть вважатися основним місцем роботи?
5. Як здіснювати табелювання?
6. Як згідно з чинним законодавством повинна примінятися податкова соціальна пільга?
Далі, 20.01.2011 працівниця подає до установи довідку-виклик для підготовки та захисту дипломного проекту з 01.02.2011 року по 31.05.2011 року (вона навчається на 6 курсі ВНЗ і отримує кваліфікацію спеціаліста).
Питання:
1. Як правильно видати наказ про надання учбової відпустки відповідно займаних посад?
2. Як повинно бути нараховано відпускні?
Будь ласка, допоможіть!!! ТЕРМІНОВО!!! Завчасно вдячна!!!

Mardge
02.02.2011, 13:10
Переведення взагалі не відбувається.
1. Інженеру з охорони праці встановити неповний робочий час, про що необхідно попередити за 2 місяці. Якщо за заявою працівника - можна відразу.
2. На посаду інспектора з кадрів прийняти на роботу за сумісництвом, з неповним робочим часом, з оплатою пропорційно відпрацьованому часу. (звісно, за заявою працівника)
3. Табелювати за графіком роботи. Наприклад, інженер з охорони праці - з 9 до 13, інспектор з кадрів - з 14 до 18 години.
4. Додаткова відпустка у зв'язку із навчанням надається за основним місцем роботи і за сумісництвом, але оплачується тільки за основним місцем роботи.
5. Податковою пільгою та оплатою відпусток повинна опікуватись ваша бухгалтерія.

Мотя
02.02.2011, 13:36
Ув. Герда!
Вам так надо было срочно помочь, что Вы создали даже дубляж вопроса.
Коллега Mardge Вашу задачу решила:handshake:, нашла время.
А Вы даже отписаться не хотите теперь...?:dont know::cry:
Устраивает Вас ответ или не устраивает, спасибо или пошли вы все вон?:?
Это как расценить нам?:dont know::cry:

Герда*
02.02.2011, 14:02
Спасибо большое что уделили моему вопросу внимание. Сразу не смогла отписаться т.к. инет тупит. В журнале "Довідник кадровика" за август месяц 2010 г. - был вопрос про то, что один и тот же работник желает занять три должности по 0,5 ставки и является ли такая работа совместительством. Ответ отписан так (я напишу коротко) что две должности по 0,5 не будут являться совместительством (ссылаясь на Положение про работу по совместительству.......№43 от 28.06.93 пункт 11 списка работ, которые не явл. совместельством), а третьи 0,5 оформляется совместительством. Где правильно?

kozur
02.02.2011, 14:08
что две должности по 0,5 не будут являться совместительством (ссылаясь на Положение про работу по совместительству.......№43 от 28.06.93 пункт 11 списка работ, которые не явл. совместельством), а третьи 0,5 оформляется совместительством

По логике мне Ваш ответ больше подходит.

MAZYTIK
02.02.2011, 14:09
Мабудь Ви все ж таки "дуже" скоротили відповідь!:?:lol:
З тексту не видно суті запитання!:?

Мотя
02.02.2011, 14:12
Герда (кстати, очень красивый ник:good:), а у Вас лично какие-то соображения были по Вашему вопросу? :reverie:Может быть Вы нам расскажете? Не бойтесь! Мы не кусаемся, и Вас всегда подправим...
Лучше высказать неправильное решение, чем его не высказать вовсе...:yes::pardon:

kozur
02.02.2011, 14:20
переводять на 0,5 ставки інженера з охорони праці (оклад 530,00 грн.) і 0,5 ставки інспектора з кадрів - оклад 470,50 грн (0,5 ставки інспектора з кадрів теж передбачено штатним розписом) для повної занятості в тій же бюджетній установі.

Может проще сделать одну должность инспектор по кадрам и вменить охрану труда и платить соответственно, чем заморачиваться с этими 0,5 ставками.

Мотя
02.02.2011, 14:24
Конечно, это проще, Свет...;)
Но!
Условие задачи вот таково, что делать?:dont know:
Это - задача для студентов ( ну, или для каких-то там курсов, я не знаю), но это - задача!

kozur
02.02.2011, 14:26
:rofl: точно!!!

Мотя уже глаз наметала :bravo::bravo::bravo:

Мотя
02.02.2011, 14:42
...поэтому и перенесла эту задачу в соответствующий подраздел!:innocent:

Mardge
02.02.2011, 17:48
две должности по 0,5 не будут являться совместительством (ссылаясь на Положение про работу по совместительству.......№43 от 28.06.93 пункт 11 списка работ, которые не явл. совместельством), а третьи 0,5 оформляется совместительством. Где правильно?

Що правильно? Чи називається це сумісництвом? Може і ні, але цей порядок діє лише на державних підприємствах.
В такому випадку, як Ви радите це оформити? Озвучте свою думку, і ми зрозуміємо, де правильно. Крім того, що це не є сумісництвом, я не почула Вашого варіанту, як це правильно оформити.
Ви взагалі назвали це переведенням, хоча перевести можна тільки на іншу посаду! На 0,5 ставки перевести не можна, і взагалі, 0.5 ставки - це заробітна плата за роботу на умовах неповного робочого часу, що становить половину нормальної тривалості робочого часу.
Так що в будь-якому випадку йдеться про встановлення неповного робочого часу на основній посаді та про укладення трудового договору про виконання іншої роботи. Тому що виконання роботи за посадою, що міститься у штатному розкладі, можливе лише на умовах трудового договору. :dont know:

Герда*
02.02.2011, 19:00
Извините за отсутствие.:) Я потому и обратилась к вам за разъясненими, т.к. одни говорят что такая работа явл. совместительством, другие - что нет. Как я уже ранее указывала в Положении про условия работы по совмнстительству работников гос.предприятий, учреждений и организаций (№43 от 28.06.93 утв. Минпраці, Мінюстом, Мінфіном) имеется список работ, которые не явл. совместителством. Там всего 12 пунктов и вот п.11 гласит " інша робота, яка виконується в тому разі, коли на основній роботі працівник працює неповний робочий день і відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу (ставки) за основним місцем роботи". Я просто уже запуталась или чего-то не допонимаю:D. Так что Вы скажете по этому поводу?

Mardge
02.02.2011, 21:12
Я просто уже запуталась или чего-то не допонимаю:D. Так что Вы скажете по этому поводу?

А ви прочитали моє попереднє повідомлення? ;) Я вже написала, що про це думаю. Якщо тепер Ваше питання зводиться лише до того, чи є це сумісництвом, то відповідь Ви вже самі написали. (для чогось аж 2 рази!:D) Відповідно до положення - не є сумісництвом.
Але ж починали Ви з великого переліку запитань. То що Вас непокоїть в моїй відповіді: слово "сумісництво"? Можете замінити його на "інша робота на умовах трудового договору"! ;) Хоча мені важко уявити, як це має виглядати. :D Може колеги, що зустрічали таке на практиці, підкажуть.
Я схиляюсь до поради kozur:

Может проще сделать одну должность инспектор по кадрам и вменить охрану труда и платить соответственно, чем заморачиваться с этими 0,5 ставками.

В такому випадку, можна так читати мій пост №2:
Переведення взагалі не відбувається.
1. Інженеру з охорони праці встановити суміщення посади інспектора з кадрів,про що необхідно попередити за 2 місяці. Якщо за заявою працівника - можна відразу.

3. Табелювати як інженера з охорони праці 8 годин.
4. Додаткова відпустка у зв'язку із навчанням надається за основним місцем роботи і за сумісництвом, але оплачується тільки за основним місцем роботи.
5. Податковою пільгою та оплатою відпусток повинна опікуватись ваша бухгалтерія.

І повторюю своє запитання:
як Ви радите це оформити? Озвучте свою думку, і ми зрозуміємо, де правильно. Крім того, що це не є сумісництвом, я не почула Вашого варіанту, як це правильно оформити.

Мотя
02.02.2011, 21:20
Озвучте свою думку, і ми зрозуміємо, де правильно. я не почула Вашого варіанту,
:dont know::reverie::yes:
Вика, не одна Вы этого хотите...:
Герда а у Вас лично какие-то соображения были по Вашему вопросу? :reverie:Может быть Вы нам расскажете?
:dont know::?