PDA

Просмотр полной версии : Як виправити помилку в штатному розписі?


madmyazina
08.06.2010, 12:22
Із січня місяця ми відображали в штатному розписі посадовий оклад, що дорівнює мінімальній зарплаті, а так як працівникам було встановлено неповний робочий день, то платили тільки половину мінімального окладу і відповідно така сума фігурувала в штатному розписі.
Нещодавно на одному семінарі нашу бухгалтери взнали, що штатним працівникам не можна платити менше встановленого мінімуму, тому прийняли рішення зробити донарахування за всі місяці, де були помилки.
Питання - яким чином зробити виправлення у штатному розписі? І чи потрібно його робити?

Татьяна К.
08.06.2010, 12:58
Так у чому проблема? Якщо бухгалтерія буде все перераховувати (хоч погано для себе розумію цю процедуру?) - вилучіть неправильну штатку і вкладіть правильну.:dont know:

Зинуля
08.06.2010, 13:13
ми відображали в штатному розписі посадовий оклад, що дорівнює мінімальній зарплаті, а так як працівникам було встановлено неповний робочий день, то платили тільки половину мінімального окладу і відповідно така сума фігурувала в штатному розписі.?
Что-то я не поняла: в штатном оклад = мин.ЗП или = 0.5 мин. ЗП.
штатним працівникам не можна платити менше встановленого мінімуму?
за полную месячную норму - да, а за неполнный день - пропорционально отработанному времени.

MAZYTIK
08.06.2010, 14:05
Так у чому проблема? Якщо бухгалтерія буде все перераховувати (хоч погано для себе розумію цю процедуру?) - вилучіть неправильну штатку і вкладіть правильну.:dont know:

Повністю погоджуюся!!! Не бачу в цьому зовсім ніяких проблем.... (проблема може виникнути лише в тому разі, якщо штатний розклад затверджується і доводиться до підприємства вищою інстанцією - в даному випадку заміна буде не можливою, або проблематичною і знову ж таки з даної ситуації десятки виходів, які не потянуть за собою ніяких порушень..)

madmyazina
08.06.2010, 15:39
Це ж нелогічно буде, якщо дорахування по бухгалтерії пройдуть кінцем травня, а ми "вкладемо правильну штатку" з січня по квітень, де все буде правильно, то навіщо тоді проводились нарахування?

В штатному Посадовий оклад - 884 грн., а Фонд оплати праці - 442 грн.(так як працює неповний робочий день - 4 год.)

"...за полную месячную норму - да, а за неполнный день - пропорционально отработанному времени" - і все ж таки на семінарі зробили наголос на те, що з січня 2010 року розмір з/п не повинен бути менше мінімального при будь-якому режимі роботи.

Тому я схиляюся до думки, що потрібно наказом внести зміни в штатне з січня по квітень і вказати, який саме пунк читати в новій редакції.
Можливо прозвучать інші думки...

Зинуля
08.06.2010, 15:47
Может ваши бухгалтера неправильно поняли?
Может на семинаре говорили про минимальную ЧАСОВУЮ ставку?
В этом случае ЗП должна быть не меньше Мин.ЧТС*отработанные часы.

madmyazina
08.06.2010, 16:16
ні, все правильно, навіть в матеріалах, які видають на семінарі, була фраза саме про оклад і неповний робочий день. Шукала зсилку на нормативний документ - не знайшла.
Але з їхніх слів, перевіряючим органам "нова влада" дала вказівку на штрафування працедавців, які платять менше мінімалки (якщо це звісно не сумісник)

Зинуля
08.06.2010, 16:44
Статья 56. Неполное рабочее время.
По соглашению между работником и собственником или уполномоченным им органом может устанавливаться как при приеме на работу, так и впоследствии неполный рабочий день или неполная рабочая неделя. По просьбе беременной женщины, женщины, имеющей ребенка в возрасте до четырнадцати лет или ребенка-инвалида, в том числе находящегося на ее попечении, или осуществляющей уход за больным членом семьи в соответствии с медицинским заключением, собственник или уполномоченный им орган обязан установить ей неполный рабочий день или неполную рабочую неделю.
Оплата труда в этих случаях производится пропорционально отработанному времени или в зависимости от выработки.
Работа на условиях неполного рабочего времени не влечет за собою каких-либо ограничении объема трудовых прав работников.

Дело, конечно, ваше. Если есть лишние деньги- платите их людям, я только ЗА! Но рассудите логически: если все-равно платить минимальный оклад - зачем работать весь день, если и за пол-дня, и за 3 часа в день зарплата не изменится?

Я бы на месте Вашего руководства поменяла бухгалтера.

Alinochka
08.06.2010, 16:53
А что это был за семинар? Мне просто интересно, почему у нас уже руководствуются не Законами, а информацией на семинарах и материалами из брошюр.

Думаю, что в данном случае шла речь о минимальной оплате за час.
Ведь на каком основании Вы будете платить людям полный оклад, если они работает только 4 часа? Тем более, что делать в таком случае с сотрудниками, которые работают полный день???
Нелогично.

На семинаре указывали ссылки на законодательство???

Lesia
08.06.2010, 18:22
В штатному Посадовий оклад - 884 грн., а Фонд оплати праці - 442 грн.(так як працює неповний робочий день - 4 год.)


в штатному фонд оплати праці теж має бути 884 грн.

madmyazina
08.06.2010, 18:32
У нас на таких должностях с мин. окладом работают инвалиды, поэтому и 4 часа, дабы избежать всевозможных перегрузок.

Lesia
08.06.2010, 18:53
та хоч одну годину, штатний то тут при чому?

madmyazina
09.06.2010, 10:35
штатний тут до того, що моє питання стосувалося виправлення помилок в ньому, чи доводилося вам робити виправлення і як саме ви це робили?

Татьяна К.
09.06.2010, 11:35
А як можна внести виправлення в штатку "заднім" числом? Не розумію... Виплати, звіти?

в штатному фонд оплати праці теж має бути 884 грн.
Має бути хоча б 885 грн., про це вже говорили.

Lesia
09.06.2010, 11:37
madmyazina, незалежно від того, яку тривалість має робочий день працівників, в штатному відображаємо повний оклад, а ФОП - це сума окладів. Наприклад, 2 кур"ри - оклад 885 грн., ФОП 1770грн. Вони можуть працювати 8 год чи 4 години. А заробітна плата нараховується на основі табеля, де ви і ставите відпрацьовану кількість годин.
Це я до того, що штатний не потрібно міняти, якщо він зроблений правильно. Вам головне,щоб оклади не були меншими за мінімальні(встановлені бюджетом), а що там нараховує і дораховує бухгалтерія, то їхня справа, хоч, також вважаю, що нічого дораховувати не потрібно.
Р.S чи у вас в штатним передбачено 0,5 шт. од.?

Наталочка
09.06.2010, 16:41
Проблемы могут возникнуть только с рабочими, поскольку во многих Межотраслевых соглашениях присутствую коэффициенты на которые умножается минимальная з/п и ниже полученной суммы з/п для рабочих считать нельзя.

askim04@mail.ru
25.06.2010, 22:40
Уважаемые.
Вопрос почти по теме. Какой вариант из указанных ниже является правильным, если мин. з/п = 888 грн.

со Штатного расписания :

1)Должность - уборщик
кол-во ед. - 0,5
оклад - 444 грн
МФОТ - 444 грн


2)Должность - уборщик
кол-во ед. - 0,5
оклад - 888 грн
МФОТ - 444 грн

Зинуля
29.06.2010, 10:58
второй